Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, nie będę kupował Visatona, bo po co? Są inne przetworniki za podobne pieniądze, i ja je stosuję. Vifa i owszem, jest łatwa w aplikacji, ale Seas W17PPI już niekoniecznie. To samo Morele, tweetery Seasa, Revelatory 18W8531 Scanspeaka...Na poprzedniej stronie masz kolumny trójdrożne na ScanSpeakach robione na ucho. Raczyłeś je pominąć. Nawiasem mówiąc nie wiem czy Parantulla sprzedając je dołączył informację że ten projekt nazywa się Credo (jest kilka relacji z ich odsłuchów w różnych warunkach akustycznych na forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Skończy się na tym, że po Proacach będę klonował Twoje kolumny ;-) Oczywiście odpłatnie. Napisz w jakim najmniejszym pokoju "zagrały", u kumpla grają w ponad 20 m i jest super, u mnie to dużo mniej, czasem z Proaców jest za dużo basu. Chyba jednak na razie sobie odpuszczę.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC

Nie sledze Twoje tworczosci ani jej nie analizuje, wypowiadam swoje obiektywne zdanie. Twierdze ze robienie na ucho czegos z przetwornikow, ktore w koncu nie sa tanie to po prostu ich marnowanie, grac i tak ladnie beda bo przeciez to nie sa wyroby bazarowe. Tak naprawde ciezko jest zrobic cos kiepskiego np z xt18wh. Co innego jest zrobic cos z niczego. Zreszta jak sie wlascicielowi podoba to nie jest zle. Moje zdanie znacie. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borysgo, IMHO Twoje zdanie jest subiektywne. A dlaczego nie obiektywne? Otóż dlatego że ja mam inne zdanie. Moje zdanie również jest subiektywne. Obiektywnie natomiast mogę się zgodzić że zrobienie dobrych kolumn bez pomiarów jest bardzo trudne, i nie każdy to potrafi. Stąd biorą się przekonania takie jak Twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mcgyver coraz bardziej podoba mi sie Twoje podejście ... Ostatnio słuchałem Twoich modyfikacji Proaców 100 które są w Krakowie oraz Avanców 503 . No to stwierdzam poraz kolejny że potrafisz zrobić "boskie" kolumny bez pomiarów . Później nie ma co się dziwić że Twoje kolumny na Relevatorach zostają w tyle przy głupiej xt18wh i SS (pewnie wiesz kto obu kolumn słuchał ) .... Dzięki,bo motywujesz mnie do pracy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borysgo2

Skoro jak piszesz ludzie czegoś tam nie słyszą , to w jakim celu chcesz to mierzyć skoro nie słychać- takie masło maślane.

Jak widzę jesteś fetyszystą mierzenia wszystkiego i dobre pomiary zapewniają Ci dobre samopoczucie- nawet gdy tego co mierzysz nie słyszysz.

Nawet jak kolumny McGyvera grają dobrze to i tak są złe, bo nie znasz ich pomiarów, a wszyscy, którym się te wyroby podobają nie mają racji albo zaliczasz ich do słyszących inaczej.

A może poddasz pod ocenę innych swoje kolumny DIY z dobrymi pomiarami.Może są rewelacyjnie dobre i zostaniesz właścicielem uznanej dobrze prosperującej audiofilskiej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek -> to odwiedź mnie i Borysa (som my kumple z tej samej uczelni) to zobaczysz jak grają porządne kolumny DIY ,odwiedzę też Kraków nie długo gdzie bedzie prezentacja - zapraszam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa, 31 Sty 2006, 00:20

>Jak widzę jesteś fetyszystą mierzenia wszystkiego i dobre pomiary zapewniają Ci dobre samopoczucie-

>nawet gdy tego co mierzysz nie słyszysz.

 

Marek

To jest forum, sluzy ono do wyrazania tylko i wylacznie swojego zdania. Pana MC wcale nie oceniam i nie mam zamiaru. Zle mnie osadzasz. Zrobienie niezlych kolumn na swietnych przetwornikach to pestka. Co innego wykrzesanie calego potencjalu z glosnika, to juz zupelnie inna bajka. Powiedz mi czy baffle step tez jestes w stanie na ucho ocenic?? Jak chcesz posluchac to moge ci zaproponowac glosniczki po 30PLN i sie mozesz mile zaskoczyc.

 

"Może są rewelacyjnie dobre i

zostaniesz właścicielem uznanej dobrze prosperującej audiofilskiej firmy." --> Jestem amatorem, firmy nie zakladam. A co ty myslisz ze firmy ktore sa powazane na rynku audio wszystko robia na ucho ? Mam nadzieje ze nie.

 

Jak bedziesz w krakowie to chetnie moge ci cos do odsluchu zaproponowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolicie mi wyrazić moją subiektywną opinię?

 

Nie ma obiektywnie doskonałych (a nawet tylko rewelacyjnych kolumn). Są ewentulanie dobre. Reszta zależy od pozostałych elementów toru. Kolumny jak mało który element toru wnoszą własne brzmienie.

CD, wzmacniacz i kable razem wzięte i tak nie wnoszą tyle co kolumny. Dlatego należy chyba rozpatrywać kolumn w kategorii solo a w konkretnej konfiguracji. Dlatego np anemiczny Giananclon zagra cudnie na łatwych do napędzenia kolumnach BR na Vifie XT a kijowo na ciezkich do napędzenia SS w obudowie zamkniętej. Sam przekonałem się ile znaczy reszta toru. Dlatego daleki jestem od wstrzymywania się od jednoznacznych opinii.

 

Swoją drogą jak przygotowania do spotkania kolumn Gipsy2 i McGyvera? A może juz było i przegapiłem?

 

Panowie proponuję więcej dystansu. Na właśnej skórze przekonałem sie jak subiektywne jest odbieranie audio. Dlatego jednym coś się podoba innym nie (ja wole blondynki :).

Dla mnie ważne jest, by mi podobało się co gra u mnie i sprawiało mi radochę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gipsy2, tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) będę w środę. Kiedyś odgrażałeś się że z komponentów w tej samej cenie co użyte w Minas Anor (których nie słuchałeś nigdy, mimo to wypisywałeś na ich temat kłamstwa na forum: szczegóły na dwóch poprzednich stronach tego wątku) bez problemu zrobisz znacznie lepsze kolumny. Wystaw je więc do porównania na środowym spotkaniu, skoro do Tdrozda nie chciałeś przyjechać w sobotę mimo że masz blisko, a Tomek zapraszał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Może byś w końcu pokazał że jesteś mocny nie tylko w kłapaniu paszczą i wypisywaniu kłamstw, ale potrafisz też coś zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro

Ja wole czarnule :P

Oczywiscie ze wrazenia estetyczne (akustyczne) sa sprawa indywidualna, jednakze najslabszy ogniwem i tak zawsze bedzie glosnik, na to juz nie ma rady. Zgadzam sie z toba ze ma sie podobac wlascicielowi i koniec kropka. Ale zawsze bede wyznawca tego ze lepsze jest wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borysgo2, skoro jesteś z Krakowa, to może byś przyszedł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Oprócz słuchania kolumn napijemy się razem piwa i pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC

Moglbym sie zjawic, ale w tym tygodniu niestety solo (bez ekwipunku). W bliskiej przyszlosci moge przywledz dosyc sporo, xg+xt,heco,13/50/9,visatona,wharfedale,holtona,yamahe1020,wzmak gibstersa,itp. Do tego niestety potrzebny mi jest transport :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim badz razie postaram sie zjawic na spotkaniu. Moze trafie do tej knajpy na Jozefa hehe. Dzieki za zaproszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja blondi :P

 

A poważnie co to zmienia? Nic!!!

Każdy z nas niech szanuje poglądy i upodobania innego a będzie tu spokojniej i milej a nie kuźwa ciągłe szarpanie się za obszewki...

Pozdrawiam Panowie i walnijcie browca za moje zdrowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Jaro, my z Borysem tylko kulturalnie polemizujemy. Jak się spotkamy, to i wypijemy za Twoje zdrowie. Natomiast mój wpis do Gipsiego był taki a nie inny, bo kłamstwa i oszczerstwa nie toleruję i nie wybaczam, chyba że po przeprosinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarl do mnie wzmacniacz tunningowany przez McGyvera (byl w naprawie). nie bede ukrywal ze czekalem troche na niego, ale w koncu sie doczekalem. wzmacniacz nie jest moze najwyzszej klasy, ale musze przyznac ze McGyver zrobil z nim nie malo i gra naprawde dobrze.... troche tylko przestrzeni brakuje czasem (ale do wymiany pojdzie zrodlo i pokoj odsluchowy i bedzie dobrze) sluchalem tego samego wzmaka bez tunningu.... duuza roznica :)

wzmak swietnie sie zgrywa z kolumnami (rowniez zrobionymi przez McGyvera). polecam forumowicza.... :) (i radze uzbroic sie w cierpliwosc....)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver -> przecież powiedziałem że sie spotkamy i bedzie porównanie/odsłuch ,zjawie sie za 2-3 tyg w Krakowie na 100% więc zapraszam. Swoją drogą myśle że czas już skończyć tą wojnę i lepiej energie spożytkujmy na budowie kolumn takich - jak każdy z nas uważa za słuszne . Tymsamym wyciągam moją fajkę pokoju ? Zapalisz? Nie chce sie 'żrać' w zasadzie z małą rodziną ;) . Za swoje uszczypliwe zachowanie i wpisy - wielkie sorry ,myśle że krocz swoją drogą a ja swoją - tak jak dawniej - a wszelakie oceny niech wystawiają inni a nie my ;) . Więc jak, ZGODA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie lody ruszyły czas najwyższy zakopać wojenny topór.Wreszcie będzie można liczyć na pomoc 2 muszkieterów ze śląska, ziomale razem -brawo Gipsy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsy2, 1 Lut 2006, 19:06

 

>(...)myśle że czas już skończyć tą wojnę i lepiej energie

>spożytkujmy na budowie kolumn(...)

 

Też tak myslę. Nie chce mi się wojować z tobą czy z kimkolwiek innym. Zgadzam się też że słuchacze powinni wystawiać oceny naszym wyrobom. Dlatego jestem skłonny wypić z tobą piwo (zamiast fajki pokoju, jako że jestem niepalący) jeżeli przeprosisz za twoje kłamstwo na temat kolumn Minas Anor. Jeżeli to nastąpi, powiem "peace".

Postaram się też przyjechać do Krakowa za 2-3 tygodnie, choć będzie mi trudno to zorganizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.