Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby wyjaśnić - sprawa już sie zakończyła. Byłem i zabrałem.

Faktycznie nie miałem ochoty gadać z Tobą McGyver. Nie za bardzo wiem o czym. Te wpisy na forum to tylko taka przepychanka. Dla mnie to się nie liczy. Od początku trudno nam sie gadało, przynajmniej ja miałem takie odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukar

Watek ten powinien byc przeniesiony na bocznice lub skasowany ze wzgledu na jego komercyjno / klotliwy charakter. Osoby zainteresowane uslugami jakie swiadczy McGyver powinny zwracac sie bezposrednio do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni PARSEC-a

Pozostawiłbym jednak ten wątek jako OSTRZEŻENIE atakowano kogoś, kto nie mógł się w danym momencie bronić i robili to niektórzy, co kiedyś wisieli u McGyver-owej klamki, rzucono tu tyle mięsa, że mały afrykański głodujący kraj przez okrągły rok by nie narzekał na niedobór białka, załatwiano przy okazji reklamy i autoreklamy

nie będę wymieniał toporki wojenne mamy z Piotrem zakopane do czasu mam nadzieję, że ten czas nigdy nie nadejdzie. Wyciągnąłem jednak do końca konkretne wnioski skończyłem z katechezą nie będę nikogo nawracał

na trzeźwe logiczne myślenie jeśli on chce tkwić w krainie baśni i sam fakt przebywania w niej przynosi mu szczęście nie mam do tego moralnego ani niemoralnego prawa . Od momentu kiedy mam zapewniony fizjologiczny odbiór zapisu cyfrowego tak doskonały jak w analogowym rezygnuję z ataków na niego zaznaczam

jednak, że nie dotyczy to minidysków i MP3 a nie mogąc ich akceptować poprostu je sobie razem z Piotrem odpuszczę. Mam jedną prośbę zacznijmy od promocji polskiego sprzętu tego montowanego nocami w piwnicach

garażach mieszkaniach na strychach i w doskonale wyposażonych pracowniach bo zbliża się już do naszych brzegów tsunami chińskozachodniego guwna.

Pozdrawiam Wszystkich

Tych co są za i tych co mają inne zdanie

Pax Vobiscum

Sulima z Korwinem

PS [pamiętamy o kawie]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem nowych kolumn Minas Anor, które zrobił dla mnie MG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli przetworników elektrokustycznych dążących do doskonałego dzwięku. Będąc tu przypadkiem, natknąłem sie na wypowiedz pana niespokojnego. Podpisuję się obiema rękoma co do promocji polskiego sprzętu i polskiej produkcji. Mieliśmy i mamy wspaniałych fachowców i konstruktorów.

Zróbmy wszystko, ażeby fala chińskiego badziewia (często zakamuflowanego), która już zaczęła nas zalewać ( niestety być może jest zwiastunem Tsunami) nie zalała nas całkowicie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji wiele nie wniose, ale sam pisalem wielokrotniedo MG i nigdy slowa odpowiedzi nie dostalem, wczesniej jednak czytalem na ten temat wiele opini i nie spodziewalem sie zadnej rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem ciekaw jak to gra i jak jest zbudowane, w niedalekiej przyszłości również zamierzam nabyć kolumny u MG. Jak byłem u MG jeden z jego produktów zrobił na mnie duuuże wrażenie.

 

>>McGyver jak będziesz na forum prześlij mi proszę opis modyfikacji jaką przeprowadziłeś w moim sprzęcie

CD Marantz KIS

Amp Marantz 66 KIS

Paradigm Monitor 3

 

Pozdrawiam

 

piachU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MARTINA 1

Witam proponuję zacząć od pierwszego małego kroku, zawsze go najciężej jest wykonać potem będzie już lżej

zastąpmy drogie i bardzo drogie [przereklamowane najczęsciej ] kable połączeniowe wielowtykami układajmy swoje elementy tak jak dziecko klocki na dole np: końcówka mocy na górnej płycie wzmacniacza gniadza na dolnej płycie przedwzmacniacza styki na górnej płycie przedwzmacniacza gniazda itd skraca się droga sygnału, nie na plątaniny drutów drucików i wygląda to estetycznie, jest to przy posiadanym już sprzęcie najbardziej

praochłonna jego przeróbka. Druga wersja na tylnych ścianach postawionych jeden na drugim klocków łączymy

poszczególne elementy przy pomocy srebrnych płaskowników albo w formie pakietów cienkich blach albo pełnych

Trzecia wersja robimy płaskowniki z pustych prostokątnyc rurek do których przylutowujemy pod kątem krótkie odcinki rurek okrągłych nakładamy na wejścia/wyjścia typu chinh tak zwany przewód ciepły dobrze odizolowany zagięty na swoich obydwu końcach prowadzimy przez środek płaskownika . Czwarta wersja połączenia robimy z przodu naszych wspaniałości wypolerowanym do lustrzanego połysku srebrem są bardzo funkcjonalne a przy tym piękne .

Jest to w każdym razie jakie takie rozwiązanie na tak zwane przedwczoraj

Komunikat z placu boju Bellas ET 8030 2 x 8 Ohm Korea z przed lat absolutna rewelacja z przelotką jack 6.5 /słuchawkowy DIN 4 +1 w środku 5 zł zakup pod Halą Targową na Grzegórzkach w Krakowie elektrety wielkomembranowe w charakterze wkładek słuchawkowych zachowują się genialne [średnica wkładki 25mm cena

pary 30 cena dziadowskich Firstów z mocnym pałąkiem i dobrymi gąbkami 8 cena chyba jedynych w moim mieście

pojemnościowych zł 38 .

Róbmy coś Panowie jak będzie trzeba coś przetłumaczyć przetłumaczę będzie potrzebny spec od obróbki skrawaniem tylko nie audiofilizujmy się przed grzmiącymi ołtarzykami róbmy coś

Pozdrawiam

P. Sulima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo interesuje sie skrzynkami tego pana.

Niech wrzuci jekies lepsze fotki.zanim wybiore sie do Sosnowca.A mam daleko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do McGyvera.

Przyjechali zabrali aż łza się w oku kręci. Odsłuchałem na nich wszystko co toleruję lubię kocham i nawet ten typ

muzyki którego nieznoszę i nienawidzę był Mozart. Chopin. Bach. Grała Vanessa. śpiewał Okudżawa a na sam

koniec przed wypięciem puściłem to przy czym zawsze dostaję młodości i stał się cud nie zarzygałem ani sprzętu

ani podłogi nawet nie puściłem pawia na rodzone spodnie stał się cud żołądek wytrzymał pomimo tego, że przez

całe 15 minut leciał fragment ze Zmierzchu Bogów [Gotterdammerung (sorry brak umlautów nad o i nad ) ] puściłem to tylko dla tego pomimo, że organicznie nie znoszę ponieważ są tam wszystkie możliwe i niemożliwe instrumenty. KOLUMNY SĄ REWELACYJNE nawet z Wagnerem sobie bez kłopotu radę.

Pozdrawiamy Zbyszek i Piotr

I idziemy na poszukiwanie własnych szczęk co nam opadły z wrażenia na podłogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. A tak na poważnie to też dziękuję, bo mi pomogłeś przy dokonywaniu wyboru.

 

Ludziska! dajcie mi parę dni na "osłuchanie się" z tymi kolumienkami. Grają u mnie w takim zestawieniu:

- Marantz PM7200 (nietunningowany)

- Marantz CD6000 (tunning by Garmin)

- Marantz ST6000

- kable głośnikowe CableTalk Talk3

- ic Klotz LaGrange

 

Za parę dni napiszę coś więcej na temat moich wrażeń. Na "dzień dobry" mogę powiedzieć, że mam wspaniałą przestrzeń, cudną stereofonię, kulturalny basik, no a na dodatek coś czego totalnie się nie spodziewałem - moja żona jest urzeczona dźwiękiem wydobywającym się z tych głośników, i stwierdziła, że nie interesuje ją nawet ile za nie zapłaciłem - najważniejsza jest dla niej jakość dżwięku (kochana kobitka!!!).

 

MG proszę, aby dokładnie opisał typ zastosowanych głośników, a wszystkim innym polecam ich posłuchanie - jeśli tylko macie ku temu możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TADZIk-a

Pisżę o KOLUMNACH przez duże K policzonych zbudowanych i nastrojonych [ to nie pomyłka ani przejęzyczenie, porostu NASTROJONYCH jak świetne XVIII wieczne skrzypce ] przez McGyvera są one obecnie własnością mojego

przyjaciela. Aparatu cyfrowego nie posiadam, na porządny mnie nie stać a tandedy nie kupię wolę grosiwo wydać

na sprzęt Pioneera np: magnetofon stacjonarny kasetowy 3 głowice trzy silniki synchronizacja z CD inne miłe dtobiazgi kosztuje połowę tego co marny Kodak nawet z drugiej ręki

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ZAFOP-A

Cieszę się, że cieszy się twoja Żona i Ty też. McGyver ma absolutny słuch muzyczny, inaczej nie można wytłumaczyć tego zjawiska bo to jest zjawisko a nie sprzęt. Nie porównywałem ich z niczym bo nawet najdroższe zachodnie kolumny są conajmniej o trzy klasy gorsze korzystałem jedynie z tego, że są u mnie w domu i słuchałem muzyki

Pozdrawiam Twoich Bliskich i Ciebie

Zbyszek

PS Odsłuchaj na Nich Ognistego Ptaka to oszalejesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladaliscie wczoraj na TVNie film o ojcu rydzyku?

 

>korwin

 

a wogole porownywales z czyms bezposrednio te wychwalane kolumny, i na jakim sprzecie? Raz sluchalem glosn. McGyvera. Glosnik jak glosnik, porownywalny z kom. konkurencja, zestrojony pewnie po gusta MG, raczej nie moje. Ale jesli te akurat sa tak genialne to chetnie poslucham ponownie, moze sie zdecyduje kupic:) Na czym to jest zrobione?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DHT-a

 

Na Rydzyka mi się cafa błyskawicznie i mocno inne na czarno malowane pigułki nie są aż tak skuteczne Sympatją

darzę dwóch księży obydwaj od dawna nie żyją pierwszy to ksiądz Kardynał Stefan Sapiecha drugi to ksiądz Urban z Jarosławia moje serce to nie hotel dla kapłanów.

Do kolumn nie zaglądałem. po pierwsze nie były moją własnością. po drugie gdybym cokolwiek przesunął wewnątrz obudowy głos mógłby ulec zmianie. Robię w tej chwili wyjątek, ponieważ postanowiłem nie bawić się

w przerabiania świata na własne kopyto ani, porównywanie czegoś co jest aż tak doskonałe, że z niczym nie porównywalne i jest to opinia wszystkich zawodowych muzyków niezależnie od tego ile lat sobie liczą jedyne co mi w tej chwili do głowy przychodzi to słuchawki AKG- K271 Monitor . Uwaga końcowa wzmacniacz podający sygnał na to cudo był lampowy wykonany przez jednego z najł

lepszych rosyjskich elektroakustyków członka rzeczywistego Akademii Nauk CCCP wiele lat temu. Do wzmacniacza był podłączane były kolejno Nagra III B [mono puszczone na prawy i lewy] UHER-y CR- Multi-Player PD-DM802 [Pionner] , Stereo Cassette Deck ST-S450S [Pioneer ] i Fryderyk Unitra.

I jeszcze jedno nawet gdybym wiedział jakich głośników użył McGyver nie podałbym tego ani do prywatnej ani

do publicznej wiadomości, to może zrobić wyłącznie On.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za troskę zaraz to wykonam.

Poprostu te kolumny nie preferowały żadnych wybranych częstotliwości całe pasmo od dołu do góry było idealnie

odtworzone.

Pozdrawiam

I spadam

Korwin

PS Mnie poprostu ten typ sprzętu odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z zaproszenia i poszedłem odsłuchałem całość muzyki Arama Chaczturiana do fiLmu Maskarada wg M. Lermontowa Taniec z szablami [Gajane] i kilka pieśni z jego muzyką . Potwierdzam każde słowo jakie o tych

kolumnach napisałem i dodaję jeszcze ich właściel pokazał mi je od wnętrza idealnie czysty montaż i bardzo mocne solidne zamocowania łośników.

Pozdrawiam

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

Przez kilka ostatnich tygodni szukałem kolumn do zestawu stereo. Wiele dróg prowadziło na to forum, a konkretnie do McGyvera. Zdecydowałm się na zakup podłogówek opartych na wooferach NMB oraz tweeterach firmy Gradient. Grają od kilku godzin i to co dociera do mioch uszu jest naprawdę przyjemne :) Podoba mi się ich neutralne brzmienie, bas się nie ciągnie a wysokie tony są bardzo precyzyjne. Zawsze byłem przekonany żę dwudrożne konstrukcje gubią gdzieś śrenie tony...jakże się myliłem :) Wokal jest bardzo wyraźny. Dzięki McGyver.

Zdjęcie zamieszczone było już gdzieś wcześniej na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.