Jump to content
adadur

Marantz SR70XX

Recommended Posts

Witam. Rozglądam się za używanym amplitunerem Marantz serii SR70xx, generalnie SR7008-SR7011, czy możecie powiedzieć jakie istotne różnice są pomiędzy kolejnymi modelami, by pomóc w wyborze. A może lepiej zainwestować w niższy model ale nowszy, a przody wypuścić po pre-out do wzmacniacza stereo z uwagi na wymagające przody?

Dodam, że poza KD zależy mi też na korzystaniu z serwisów internetowych typy Spotyfy i Tidal.

Na tą chwilę pogra to w systemie 5.1, jeszcze nie wiem czy ma sens rozbudowanie o kolejne głośniki efektowe.

Zmieniały się szczegóły typu parametry przesyłu 4K, w SR7011 dopiero wszedł HEOS czyli jak zależy ci na funkcjach sieciowych i multiroom to pewnie na nim warto się skupić, nowszy prostrzy będzie gorszy i droższy 😆

BRANŻA

Od 7010 była przebudowa i niby preampy ulepszone,  7009 już chyba hevca nie miał i hdr nie poleci lub atmos coś tam było problemem,kolega specjalnie zmieniał z 7009 na 7010.

Chyba największy skok właśnie był między 6009 na 6010 i to samo dotyczy 7009 na 7010. Nowsze modele nie wiem co dużo lepszego wprowadzają co faktycznie poprawia jakość produktu. Na pewno coś się znajdzie w funkcjach sieciowych.

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor:Optoma UHD40::: Amplituner: Marantz SR6010 + NAD M25 + Denon PMA1500R Kolumny Dolby Atmors 7.3.2: Xavian XN360 (front), 705V (tył,boki, sufit), CC800V (centralny), 3x SW800V (Subwoofer)

1070 lepsza od 7013? Myślałem, że konkurencją jest 3070 dla tego Marantza

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor:Optoma UHD40::: Amplituner: Marantz SR6010 + NAD M25 + Denon PMA1500R Kolumny Dolby Atmors 7.3.2: Xavian XN360 (front), 705V (tył,boki, sufit), CC800V (centralny), 3x SW800V (Subwoofer)

Jak wiadomo od lat problemem urządzeń Marantza jest zaokrąglona obudowa, bo cieżko kupić potem zaokrągloną  resztę sprzętu.

BRANŻA

1 godzinę temu, 5z0p3n napisał:

A ja testowałem 7013 i wybrałem Yamahę 1070. 🙂 Mam nadzieję że pomogłem. 😛

W temacie Yamahy jestem totalnie zielony, wiec każda sensowna sugestia brana jest pod uwagę.

15 minut temu, Krzaku666 napisał:

To już pokupowane : D

Nie no czemu, powiem Co mi nie leżało.

2 godziny temu, kivlov napisał:

1070 lepsza od 7013? Myślałem, że konkurencją jest 3070 dla tego Marantza

Oczywiście funkcyjnie czy też po złączach Marantz wygrywał. Tak samo kalibracja Audysey XT32 chyba lepiej dbałą o szerszy zakres tonalny. Natomiast Yamaha zagra bardziej otwarcie. Z Przytupem, w kinie zdecydowanie szerzej. No i jednak lepiej wysterowała moje kolumny. To były dwa modele nad którymi sie zastanawiałem. Marantz zdecydowanie lepiej zagrał Spotify, ale do muzyki mam wzmacniacz więc brałem pod uwagę tylko kino a tutaj mocniej było w Yamaszce.

AHA no i mnie jednak to okienko odstrasza. Cały czas musiałem mieć klapkę spuszczoną. 😛

Edited by 5z0p3n

Yamaha może robić lepsze pierwsze wrażenie bo brzmi efektowniej. To subiektywne wszystko 🙂
Zaraz albo pewnie cztery strony dalej ktoś napisze że stereo z lat 70 najlepsze a temat potoczy się donikąd jak każdy tutaj 🙂

BRANŻA

54 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Cały czas musiałem mieć klapkę spuszczoną.

Niby po co? Na bieżąco kontrolować, ile głośników jest aktywnych?
Lepiej to widać na menu ekranowym 😉

• Like 1

W nowszych modelach zamiast jednego dużego procesora, robiącego wszystko, zastosowano kilka mniejszych:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te same zmiany przeszedły Denon. Miałem w domu 3500h – idealnie cichy wzmacniacz. Trzeba ucho do tuby włożyć żeby szumu usłyszeć.

Gdy zamierzasz stosować Audyssey, to koniecznie SR7011 albo nowszy model. Starsze modele nie mają wsparcia aplikacji mobilnej, a bez nią Audyssey to lipa.

• Like 1

20 godzin temu, Krzaku666 napisał:

Jak wiadomo od lat problemem urządzeń Marantza jest zaokrąglona obudowa, bo cieżko kupić potem zaokrągloną  resztę sprzętu.

Chyba najprosciej kupic....  Kup mi koncowke moce do swojej yamahy, CD, Wzmaka, Blu ray, sieciowca.   Z marantza wszystko dostane w dobrej cenie bo modeli pelno. 

Co do Marantza, to kupuj dopiero od 7010. Wczesniejsze nie mialy bodajze atmosa.  Mam do dzis 7010 i nie widze sensu upgrejta robic. 

Edited by Lolo2

Ja poszedłem w końcowki mocy i nie żałuję, ani grosza, ale teraz szukam spokojnie procesora, bo amplituner mozna powiedziec niepotrzebny, ale nie ukrywam, że 6010 i 7010 to juz sa bardzo do przodu.

20 godzin temu, burz napisał:

Niby po co? Na bieżąco kontrolować, ile głośników jest aktywnych?
Lepiej to widać na menu ekranowym 😉

Z przyzwyczajenia. Oko mnie drażniło i to wszystko. Komuś pasuje, nic mi do tego.

Tak, namierzam już SR7010 i SR7011 ale nie ma tego dużo ... bo też jestem zdania że nowości nie potrzebuję, wciąż tkwię przy plazmie FHD bo trudno się z nią rozstać (ale technologia OLED z roku na rok lepsza) a o Atmosie na razie nie myślę. Przody generalnie podepnę pod wzmaciacz stereo (pre-in) bo z impedancją schodzą dość nisko z czym ampli może mieć problemy, satelity schodzą poniżej 5 Ohm więc końcówki z SR70xx powinny dać radę.