Skocz do zawartości
IGNORED

monitory do CA 651


franc.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tej chwili mam zestaw CA 651 A _CA SM6 i do tego Monitor Audio BX2 pomieszczenie nie duże kameralne sprzęt stoi na komodzie jest ok .Muzyka której słucham to SmoothJazz ,muzyka relaksacyjna ,elektroniczna raczej spokojna .Słucham cicho na tą chwilę jestem zadowolony ale wiadomo zawsze można lepiej .Wzmacniacza  chyba nie ma sensu zmieniać żeby było lepiej więc jakie monitory powinny poprawić dzwięk .?

Czego oczekuje chciałbym jeszcze czyściej i przestrzenniej lepszego stereo poprostu lepiej ale zachowując bas i dynamikę albo poprawiająć ją .

O czym myślałem Tnnoy Revolution XT6,może któreś z B&W ,Heco Celan302 GT chciałbym żeby były w kolorze drewna

i oczywiscie nie muszą być nowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z B&W będzie za ostro. Z Tannoyem większe szanse na powodzenia. Z używek można wybrać sporo ale pamiętaj, że CA 651 niesie dużo ograniczeń dla lepszych monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tonnii99 napisał:

ale pamiętaj, że CA 651 niesie dużo ograniczeń dla lepszych monitorów.

Jakich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

B&W do tego zestawu na pewno nie będzie dobrą opcją. Na pewno warto posłuchać Tannoy Revolution XT 6, Fyne Audio F500, Kef Q350 lub jeszcze lepiej LS50, koniecznie Jean Marie Reynaud Lucia, jeśli budżet pozwoli świetne monitory Gato FM-8.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

B&W do tego zestawu na pewno nie będzie dobrą opcją. Na pewno warto posłuchać Tannoy Revolution XT 6, Fyne Audio F500, Kef Q350 lub jeszcze lepiej LS50, koniecznie Jean Marie Reynaud Lucia, jeśli budżet pozwoli świetne monitory Gato FM-8.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Tannoy rx6 jest moim faworytem ale czy nie będzie on za dobry do tego CA 651 A ? z tego co wiem to te Tannoye czesto zestawiane sa z duzo lepszym sprzętem na razie nie chce zmieniać 651 bo mi pasuje

w przyszłości chcętnie bym go zmienił na CXA 60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie zyskasz. Cxa 60 Napewno mniejsza moc. 

Miałem kiedyś 651 i zmieniłem na Advance Acoustic xi75 wtedy posiadałem też MA bx5 i ten wzmak je dopiero rozruszal. Ale to stare dzieje ?. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dedal75 napisał:

Za dużo nie zyskasz. Cxa 60 Napewno mniejsza moc. 

Miałem kiedyś 651 i zmieniłem na Advance Acoustic xi75 wtedy posiadałem też MA bx5 i ten wzmak je dopiero rozruszal. Ale to stare dzieje ?. Pzdr 

to co byś polecił żeby poprawić stan obecny czyli CA 651 A +MA BX2 ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz poprawić? , co Ci przeszkadza? .

SM6 do kompletu też miałem i był u mnie dość długo kilka wzmakow go parowalem z nim w tamtym roku inny streamer go zastąpił Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dedal75 napisał:

A co chcesz poprawić? , co Ci przeszkadza? .

SM6 do kompletu też miałem i był u mnie dość długo kilka wzmakow go parowalem z nim w tamtym roku inny streamer go zastąpił Pzdr

Muzyka której słucham to SmoothJazz ,muzyka relaksacyjna ,elektroniczna raczej spokojna .Słucham cicho na tą chwilę jestem zadowolony ale wiadomo zawsze można lepiej .Wzmacniacza  chyba nie ma sensu zmieniać żeby było lepiej więc jakie monitory powinny poprawić dzwięk .?

Czego oczekuje chciałbym jeszcze czyściej i przestrzenniej lepszego stereo poprostu lepiej ale zachowując bas i dynamikę albo poprawiająć ją .

Czy coś mi przeszkadza no nie za wiele ale mogło by być lepiej większa scena przejrzystość .

Monitor Audio BX2 aż takie złe nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez franc.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bx 5 na stereofonie i brak szczegółów nie narzekalem, bardziej na barwy, dociazenie i rozjasnioną wyższą srednice. 

To chyba naprawdę jasne kolumny potrzebujesz. Powinieneś salon odwiedzić i z CA przesłuchać ze 3 komplety glosnikow o odmiennym stylu grania od MA albo nawet 1 zestaw jaśniejszy od nich. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie mam ciśnienie na zmianę pomyślałem sobie że mógłbym sobie na święta prezent zrobić i coś lepszego kupić niż mam dlatego pytam ,Ale faktycznie masz rację chyba trzeba zabrać wzmacniacz i połazić po sklepach bo może nie warto nic zmieniać na razie .Kiedyś słuchałem R-N803D + B&W 706 S2 było fajnie tylko za drogo i wolę wzmacniacz i strimer .

Miałem kiedyś Yamahę AS 500 I Tannoy rx6 grało za sucho metalicznie cykliwie

Myślalem żeby znów je kupić do CA 651 stąd te pytania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez franc.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, franc.m napisał:

Czego oczekuje chciałbym jeszcze czyściej i przestrzenniej lepszego stereo poprostu lepiej ale zachowując bas i dynamikę albo poprawiająć ją

To raczej będziesz musiał zmienić wzmacniacz, bo ten wzmacniacz tego nie zapewnia, chyba, że dla Ciebie co innego znaczy bas i dynamika, bo dla mnie w nim tego nie ma. Nawet tani Advance Acoustic MAP-105 pewnie zagra lepiej z tymi kolumnami, nie mówiąc o często polecanym Denon PMA-1500R/AE. Wzmacniacz jest taniej wymienić niż kolumny, a poprawa bardziej zauważalna, w stosunku do tego CA 651, jak na moje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Misio38 napisał:

Jakich?

Za suchy, za jasny. Nie tak łatwo dopasować do niego głośniki, żeby móc tego słuchać w całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Za suchy, za jasny. Nie tak łatwo dopasować do niego głośniki, żeby móc tego słuchać w całości.

Za sucho za jasno i piskliwie to mi grała Yamaha AS500 .

ten CA gra całkiem przyjemnie .

9 godzin temu, radmorek napisał:

To raczej będziesz musiał zmienić wzmacniacz, bo ten wzmacniacz tego nie zapewnia, chyba, że dla Ciebie co innego znaczy bas i dynamika, bo dla mnie w nim tego nie ma. Nawet tani Advance Acoustic MAP-105 pewnie zagra lepiej z tymi kolumnami, nie mówiąc o często polecanym Denon PMA-1500R/AE. Wzmacniacz jest taniej wymienić niż kolumny, a poprawa bardziej zauważalna, w stosunku do tego CA 651, jak na moje.

też kiedyś myślałem tak jak Ty że bas musi dupnąć ,przewaliłem przez chatę kilka wzmacniaczy i te które grały basowo np Denon 1500AE dupnie basem ale co z tego jak mi to przeszkadzać zaczynało takie dudnienie Ca 651 mi pasuje bas mam na 0 i gra dobrze tam gdzie trzeba stuknie i pufnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, franc.m napisał:

Na tą chwilę nie chce zmieniać wzmacniacza mam do niego SM6 który jest niezły ,bardziej bym chciał poprawić coś głośnikami bo to podobno one dają ok 70 % efektu .A w przyszłości zawsze można lepszy zestaw kupić do tych głośników a,a MA BX2 nie wydają mi się jakimiś lepszej klasy głośnkami  i chyba nie warto lepszego wzmacniacza do nich kupować czy dobrze myślę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez franc.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz:

1 godzinę temu, franc.m napisał:

Ca 651 mi pasuje bas mam na 0 i gra dobrze tam gdzie trzeba stuknie i pufnie .

innym razem:

 

15 godzin temu, franc.m napisał:

Czego oczekuje chciałbym jeszcze czyściej i przestrzenniej lepszego stereo poprostu lepiej ale zachowując bas i dynamikę albo poprawiająć ją .

więc nie za bardzo Ci chyba pasuje?, a moje zdanie jest takie że to wina wzmacniacza, a nie kolumn i taniej jest "poprawić" to poprzez zmianę wzmacniacza niż kolumn ale to Twoje pieniądze i Twój wybór więc zrobisz jak uważasz. Nawet jak poczytasz recenzje tego wzmacniacza, ja ich nie znam ale znam ten wzmacniacz, to zapewne przeczytasz tam w prost albo między wierszami, że ani dynamiką ani basem on nie grzeszy, ta jak i przestrzenią (ale to oczywiście i tak indywidualna ocena) więc jak chcesz to zmienić za pomocą kolumn. Kolumny dużo dają ale najpierw musi być odpowiednie zasilanie do nich aby pokazały co potrafią, a te procenty co ludzie podają, to tylko ich opinie, system zawsze musi być zrównoważony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak napisałeś posłuchaj że swoim wzmakiem innych kolumn. 

Nie chce Cie jednak martwić ale jak miałem taki sam zestaw CA u siebie z basem było słabo jaki inne wzmaki dudnka przy monitorach pokroju bx2 to z akustyka masz kłopot. 

Ale radzę przytargac AA map 105 i AA xi75 obydwa miałem i powinno rozruszac te bx 2 i wtedy zdecydujesz czy zmieniasz. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dedal75 napisał:

Zrób jak napisałeś posłuchaj że swoim wzmakiem innych kolumn. 

Nie chce Cie jednak martwić ale jak miałem taki sam zestaw CA u siebie z basem było słabo jaki inne wzmaki dudnka przy monitorach pokroju bx2 to z akustyka masz kłopot. 

Ale radzę przytargac AA map 105 i AA xi75 obydwa miałem i powinno rozruszac te bx 2 i wtedy zdecydujesz czy zmieniasz. Pzdr

już kiedyś patrzyłem na wzmacniacz AA map105 ale powstrzymało mnie to że nie ma regulacji niskich i wysokich  brak balansu a te funkcje mogą sie przydać

Czyli wg Was nie wiele poprawię zmieniająć głośniki ?Miałem kiedyś okazję podpiąć pod CA Monitor Audio Gold 50 grało bardzo przestrzennie bardzo czysto fakt mniej było basu ale grało ładnie .

Atoll też mnie ciekawi  co o nim powiecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez franc.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale atoll nie ma też regulacji. 

Ja mam Atolla zestaw oparty na końcówce mocy i bez regulacji barwy która degraduje w zasadzie dźwięk 

A kiedyś zarzekalem się że wzmak musi mieć regulacje i innego nie chcą. A jednak można bez

Pzdr 

PS mam też heco które rozwazales w pierwszym bodajże poście ale się dopiero zaczęły wygrzewac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowawszy sytuację na rynku wiem że nie chce teraz zmieniać wzmacniacza bo za tym by poszła cała reszta do kompletu a to już się robi cyfra ,jestem zadowolony z tego co mam chciałem tylko sobie poprawić i zmienić głośniki na przyszłość żeby mieć już dobre jakbym kiedyś lepszy wzmacniacz i resztę kupił i w tym kierunku pujdę i nie wiem też co tak nalatujecie na tego Cambridga to całkiem przyjemnie gra to jest pierwszy mój wzmacniacz który ma dokładną regulację wzmocnienia od zera gra też dobrze cicho a to jest dla mnie ważne .

Te monitorki mi się podobają i mają bardzo dobre opinie

pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mi powiedz ja nalatuje na CA?

Nalatujecie! 

Nie bądź PiS i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. 

Nie skrytykowałem żadnej firmy ewentualnie moge powiedzieć że nie do końca moje granie, bo każda firma znajdzie swojego klienta z wyboru czy z przypadku ale to nie ważne ? 

Co do głośników, też kiedyś kupiłem i mówiłem teraz to będą na lata i od tej pory mam chyba 5 zestaw więc tak to wygląda. Pzdr

Ps

Zresztą już mi przybiles, że pobiegasz że swoim wzmakiem i przesluchasz inne kolumny. I co? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam  miało tam być napisane "i nie wiem dlaczego niektórzy mają taką niechęć do CA może nie do do końca im pasuje to brzmienie, i potrafię to uszanować "Więc teraz kupię głośniki a następnie resztę zmienię może więcej będzie na rynku wtórnym AA bo podoba mi się ten wzmacniacz

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, do jakiego wzmaka będziesz wybierał kolumny?

Bo jeśli do 651 to po zmianie jego następca może nie współgrać już z tymi glosnikami. 

Więc ja bym wybierał już w salonach komplet a później zbierał na element już wybrany, np kolumny kupujesz na wzmaka odkladasz 

Ja kupując końcówkę wiedziałem że za jakiś czas uzupełnię to elementem tej samej firmy itp

 Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, rafal735r napisał:

Wypozycz polskie kolumny BMN. 

ciekawa propozycja bardzo duży asortyment i ładne które mogły by zastąpić moje MA BX2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś w klubie pisał akurat co miał MA. 

Tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rafal735r napisał:

Chyba ktoś w klubie pisał akurat co miał MA. 

Tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki  czyli jest szansa poprawić dźwięk zostawiając elektronikę a zmieniając głośniki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2019 o 07:47, franc.m napisał:

Za sucho za jasno i piskliwie to mi grała Yamaha AS500 .

ten CA gra całkiem przyjemnie .

 

Jestem zdziwionym tym faktem ale rozumiem, że każdy może postrzegać dźwięk w różny sposób. A z drugiej strony wszystkie CA są jasne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.