Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Dobre wieści. Wszystko jest już na miejscu. Ostatnia rzecz o którą się najbardziej obawiałem są super. Zrobione pod wymiar z dodatkową ilością miedzi i izolacją. Absolutna cisza, ani nawet drgną nawet pod obciążeniem 😉

Screenshot_20210410_093005.thumb.jpg.8fc47ee9ebe20c4f637d27de0cc6452a.jpg

Screenshot_20210410_093056.thumb.jpg.3054708a233789b0e39060e5448b3a4b.jpg

 

To kiedy będą dostępne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, k4mil3k napisał:

Pytaliscie o jakieś zdjęcia. Tak wygląda to w środku chwilę przed skończeniem.

Screenshot_20210410_160533.thumb.jpg.2209a1311c29df4de6bee72a768a354f.jpg

A tak z zewnątrz. Grawer na froncie zrobię później. Teraz grzeje i gram 😉 

Wymiary szer 120 x wys 53 x dł 195 mm. Waga 1,7kg.

Screenshot_20210410_160404.thumb.jpg.4ecc493eb1431724261832bc51b038eb.jpg

Ło Cię Panie 👏👏👏👏🤝

2 minuty temu, pawel k napisał:

Ło Cię Panie 👏👏👏👏🤝

Daj znać jak się to zgrywa z bluesound node 😁👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytaliscie o jakieś zdjęcia. Tak wygląda to w środku chwilę przed skończeniem.
Screenshot_20210410_160533.thumb.jpg.2209a1311c29df4de6bee72a768a354f.jpg
A tak z zewnątrz. Grawer na froncie zrobię później. Teraz grzeje i gram  
Wymiary szer 120 x wys 53 x dł 195 mm. Waga 1,7kg.
Screenshot_20210410_160404.thumb.jpg.4ecc493eb1431724261832bc51b038eb.jpg

Pełna asceza. Żadnych LEDów , czy coś z tyłu będzie ? Bo jak się kapniemy że jest "off" czy też "on"?

Zrobisz jakiś sensowny kabelek z zasilacza do twojej płytki w BS? Byłby 100% komplet . Ja bierę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

@Marcin Wielgus  Z przodu tylko grawer, z tyłu na prawym narożniku wlacznik kołyskowy. LED jest wewnątrz, będzie widoczny przez otwory wentylacyjne.

Ok. A planujesz coś z kablem zasilającym z zasilacza do BS ? Fajnie byłoby dostać od ciebie cały "set" . Oczywiście za kasę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu godzinach grzania powiem że jest dobrze na obu wyjściach.
Rzuca się natychmiast progres wbudowanego DAC. Zmiany względem poprzedniego zasilacza którego używałem:
- charakterystyczny szum tła wyjścia analogowego (słychać go gdy nic nie jest odtwarzane i weźmiemy wzmacniacz na full) wyraźnie ucichł (chyba trzeba będzie zmierzyć wyjście analogowe Node)
- utwory MQA przez wbudowanego DAC brzmią na prawdę dobrze względem D90 i pierwszego unfoldu
 - D90 chyba pójdzie na bok, gdyż mam wrażenie że do Node nie jest już potrzebny

W kwestii porównania jakości samych źródeł zasilania. Poprzedni zasilacz liniowy którego używałem miał szumy RMS 110uV, z modułem spadały do 75uV. Ten zasilacz utrzymuje szumy RMS 7uV, z modułem spadają do 3uV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza partia się produkuje i będzie dostępna. Nie wiem jak szybko się rozejdą, poza kilkoma osobami które wyraziły chęć już wcześniej i mam ich korespondencję na PW nie przyjmuje żadnych dalszych zapisów. Kolejna partia już zamówiona więc w maju powinny być już w stałej dostępności.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, k4mil3k napisał:

Pierwsza partia się produkuje i będzie dostępna. Nie wiem jak szybko się rozejdą, poza kilkoma osobami które wyraziły chęć już wcześniej i mam ich korespondencję na PW nie przyjmuje żadnych dalszych zapisów. Kolejna partia już zamówiona więc w maju powinny być już w stałej dostępności.

A możesz podać jakiej firmy zamontowałeś kondensatory w tym zasilaczu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel k Będą różnice pomiędzy partią I oraz II i tak:

Partia I na wejściu:
- 4700 uF - Samwha
- aktywny filtr oparty o Panasonic FR
- RLC(4 x 4700uF - Samwha)
Na wyjściu 3300uF Panasonic FR/FM/FC

Partia II na wejściu:
- 2 x 4700 uF - Samwha
- aktywny filtr oparty o Panasonic FR
- RLC(4 x 4700uF - Samwha)
Na wyjściu 3300uF Panasonic FR/FM/FC

Dodatkowo kilka drobnych tantali i ceramicznych mlcc, firm AVX/TDK, SR, oraz Kemet.
W obu przypadkach skuteczność filtra to około 0,4 Farada.

Dodanie dodatkowego kondensatora na wejściu w drugiej partii ma głównie za zadanie polepszyć sprawność energetyczną.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, k4mil3k napisał:

@pawel k Będą różnice pomiędzy partią I oraz II i tak:

Partia I na wejściu:
- 4700 uF - Samwha
- aktywny filtr oparty o Panasonic FR
- RLC(4 x 4700uF - Samwha)
Na wyjściu 3300uF Panasonic FR/FM/FC

Partia II na wejściu:
- 2 x 4700 uF - Samwha
- aktywny filtr oparty o Panasonic FR
- RLC(4 x 4700uF - Samwha)
Na wyjściu 3300uF Panasonic FR/FM/FC

Dodatkowo kilka drobnych tantali i ceramicznych mlcc, firm AVX/TDK, SR, oraz Kemet.
W obu przypadkach skuteczność filtra to około 0,4 Farada.

Dodanie dodatkowego kondensatora na wejściu w drugiej partii ma głównie za zadanie polepszyć sprawność energetyczną.

Być może godny rywal twojego zasilacza szumy też 3uVrms na kondensatorach Panasonic, Sanyo, Rubycon 🤔

Screenshot_20210412_204610_com.android.chrome_edit_59068202978485.jpg

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba normalnie wezmę go w testy 😉

Najbardziej przekonało mnie u nich to: 

https://www.gfmod.pl/pl/p/GFmod-Starter-PRO-kabel-przewod-zasilajacy-audio-i-TV/380

A tak poważnie, uważam że każda firma reklamującą tak swoje towary nie powinna wstydzić się pokazać jakichkolwiek pomiarów wraz z warunkami w jakich zostały wykonane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, k4mil3k napisał:

Chyba normalnie wezmę go w testy 😉

Najbardziej przekonało mnie u nich to: 

https://www.gfmod.pl/pl/p/GFmod-Starter-PRO-kabel-przewod-zasilajacy-audio-i-TV/380

A tak poważnie, uważam że każda firma reklamującą tak swoje towary nie powinna wstydzić się pokazać jakichkolwiek pomiarów wraz z warunkami w jakich zostały wykonane. 

No ten kabel też mnie rozbawił😂. Ale kabel Ethernet GF MODE już nie koniecznie. Nigdy bym nie pomyślał że kabelek internetowy z rutera do streamera wykrzesa coś z systemu a tu proszę miłe zaskoczenie i to bardzo. No ale w tym temacie wolę się nie wypowiadać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek ethernet wierze że może cos wnieś , ale wracając do zasilacza to to mi wygląda na mojego typowego chińczyka weiliang audio" czy tez to samo pod nazwą BRZhifi ,trafo jest tam talema" i to jest moim zdaniem nie zły zasilacz ale on kosztuje max 400zł z wysyłką do PL ,ale napewno nie dżwignie nawet usbridge sig bo u mnie sie gotował 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

Kabelek ethernet wierze że może cos wnieś , ale wracając do zasilacza to to mi wygląda na mojego typowego chińczyka weiliang audio" czy tez to samo pod nazwą BRZhifi ,trafo jest tam talema" i to jest moim zdaniem nie zły zasilacz ale on kosztuje max 400zł z wysyłką do PL ,ale napewno nie dżwignie nawet usbridge sig bo u mnie sie gotował 😉

ten chińczyk, to nawet taniej bo za niecałe 300 zł  z wysyłką z Chin, wygląda tak samo, no ale złota blaszka z logo robi robotę 🙂

https://pl.aliexpress.com/item/1005001989518287.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba normalnie wezmę go w testy
Najbardziej przekonało mnie u nich to: 
https://www.gfmod.pl/pl/p/GFmod-Starter-PRO-kabel-przewod-zasilajacy-audio-i-TV/380
A tak poważnie, uważam że każda firma reklamującą tak swoje towary nie powinna wstydzić się pokazać jakichkolwiek pomiarów wraz z warunkami w jakich zostały wykonane. 

Ale że co ? Niedowiarki nie wierzą że kabelek zmarszczki wyprasował :)

77683af08bd03f544084277960d268a8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bgo072 napisał:

ten chińczyk, to nawet taniej bo za niecałe 300 zł  z wysyłką z Chin, wygląda tak samo, no ale złota blaszka z logo robi robotę 🙂

https://pl.aliexpress.com/item/1005001989518287.html

Ok panowie ale to nie jest chiński produkt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje wpływu kabli, to dość drażliwy temat i pozostawiam go indywidualnej ocenie. Mnie w tym kablu rozbawiło tylko to że tak na prawdę ktoś obciął końcówki ze zwykłego kabla IEC, dolutował w środek inny kabel w oplocie. Koszulki termokurczliwe i heja. Można kasować 😛

14 minut temu, pawel k napisał:

Ok panowie ale to nie jest chiński produkt 😉

No w sumie tak, zasilacz to tylko półprodukt - surowiec. Razem z blaszką to już jest czyste "Made in Poland" 😄 Ja myślę że wystarczy ich poprosić o świadectwo pochodzenia bo podobieństwo jest wręcz uderzające 🙂 Chciałbym też zobaczyć co jest w środku 🙂

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, k4mil3k napisał:

Nie neguje wpływu kabli, to dość drażliwy temat i pozostawiam go indywidualnej ocenie. Mnie w tym kablu rozbawiło tylko to że tak na prawdę ktoś obciął końcówki ze zwykłego kabla IEC, dolutował w środek inny kabel w oplocie. Koszulki termokurczliwe i heja. Można kasować 😛

No w sumie tak, zasilacz to tylko półprodukt - surowiec. Razem z blaszką to już jest czyste "Made in Poland" 😄 Ja myślę że wystarczy ich poprosić o świadectwo pochodzenia 🙂 Chciałbym też zobaczyć co jest w środku 🙂

Już nasmarowałem do nich to będziemy dziś wszystko wiedzieć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.