Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dawid26 napisał:

Gratuluję, Panie Kamilu kolejny klocek w układance zakończony sukcesem. Rynek audio jest zasypany SUPER sprzętem, ale niewiedza człowieka go gubi, a tu taka niespodzianka da się dużo lepiej i za mniej. Konkurencje to zaboli ?

To się okaże czy lepiej. Czas pokaże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się rozwijają, produkty stają się coraz doskonalsze i to naturalna kolej rzeczy. Po prostu nie chciałem też tworzyć kolejnego  zwykłego zasilacza jakich na rynku jest wiele. Nawet jeśli pod wpływem zapotrzebowania uzupelnie kiedyś ofertę o model podstawowy to kontrola jakości pozostanie tą sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Dawid26 napisał:

Gratuluję, Panie Kamilu kolejny klocek w układance zakończony sukcesem. Rynek audio jest zasypany SUPER sprzętem, ale niewiedza człowieka go gubi, a tu taka niespodzianka da się dużo lepiej i za mniej. Konkurencje to zaboli ?

O ile go nie wciągną do sekty zaraz ? ,albo zbanują na forach z byle jakiego powodu jak nie będzie chciał krakać jak oni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800zl + 300 za moduł daje blisko 50% ceny Node 2i. Nie jest to mała kwota i ciekawi mnie tylko czy jest adekwatna do korzyści jakie nam ten upgrade może dać. Nie zaprzeczam specyfikacji samego zasilacza tylko zastanawiam się czy śrubowanie parametrów zasilacza (a co za tym idzie wzrost jego ceny) przekłada się na jakość dźwięku który możemy usłyszeć. Sam Node 2i pewnie też ma jakieś ograniczenia i zasilacz od pewnego poziomu już może nie mieć wpływu na dźwięk lub mieć marginalny wpływ na granicy percepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, prawda nas wyzwoli Myślałem że przez miesiąc "uporałeś" się już z problemem. Ale spoko, sprzedasz go, myślę że nie wszyscy czytają AS.pl


Tylko taka mała prośba jakby jakiś fajny włącznik był od frontu żeby nie trzeba było po omacku z tyłu macać i biorę !
Plus moduł do 2i (zamówiłem mailem)
Mogę być beta-testerem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Tylko taka mała prośba jakby jakiś fajny włącznik był od frontu

Zasilacz będzie miał włącznik z tyłu, ale nie powinno być żadnego problemu z wyłączeniem bo włącznik będzie całkowicie na brzegu tylnego panelu. Jeśli to problem to zawsze możesz wyłączyć Node z panelu głównego.

W kwestii samego zasilacza: nie będzie on miał też z przodu nawet żadnego światełka LED. By uniknąć jakichkolwiek zakłóceń od transformatora obudowa jest podzielona na dwie oddzielne sekcje. AC i transformator z przodu, a cała sekcja DC z tyłu, oddzielone stalową przegrodą. LED będzie tylko wewnątrz, widoczny przez otwory wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zegancio napisał:

Nie zaprzeczam specyfikacji samego zasilacza tylko zastanawiam się czy śrubowanie parametrów zasilacza (a co za tym idzie wzrost jego ceny) przekłada się na jakość dźwięku który możemy usłyszeć. Sam Node 2i pewnie też ma jakieś ograniczenia i zasilacz od pewnego poziomu już może nie mieć wpływu na dźwięk lub mieć marginalny wpływ na granicy percepcji.

Niestety tak jest że im tętnienia są mniejsze tym trudniej je dalej skutecznie eliminować, układy muszą być coraz bardziej zaawansowane. Niestety każdy sprzęt ma tak że powyżej pewnego poziomu wzrost parametrów nie podąża już proporcjonalnie do wzrostu ceny.

Jeśli możesz się zapoznać z artykułem i pomiarami na: https://alpha-audio.net/review/multitest-external-12-volt-power-supplies/  Zwróć uwagę na wykresy - "belast" to pomiary z obciążeniem.

Ceny produktów łatwo znaleźć, a bezpośrednie porównanie parametrów jest następujące:

Sbooster BOTW 2
Szumy 1Hz do 1kHz: od -83dBv do  -115dBv
Szumy 1kHz do 100kHz: od -115dBv do -148dBv

Farad Super 3
Szumy 1Hz do 1kHz: od -115dBv do  -135dBv
Szumy 1kHz do 100kHz: od -135dBv do -138dBv

Zasilacz o którym mówimy
Szumy 1Hz do 1kHz: od -113dBv do  -135dBv
Szumy 1kHz do 100kHz: od -135dBv do -156dBv

Wydaje mi się że wobec tego zestawienia argument o śrubowaniu parametrów zasilacza jest nieco bezzasadny. Tak jak mówiłem, jeśli będzie zapotrzebowanie na tańsze wersje, nic nie stoi na przeszkodzie by to kiedyś uzupełnić.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym na node2i świat się nie kończy ,jest jeszcze dużo innych urządzeń które można będzie zasilać tym zasilaczem np; maliny dyski czy switche czy inne routery dac itp,,, paleta jest ograniczona tylko do napięć parametrów ,i właśnie  Paweł bo nie przecież Kamil ;)) możesz już oficjalnie podać jakie bedą voltaże i amperaż , tylko tak bym chciał konkretnie np;

5V-i ile amper;)

9V- A

12V- A

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Panie Kamilu, jestem świeżo upieczonym posiadaczem node 2i.

Mam trzy pytania:

1. Jaka jest cena za komplet: zasilacz liniowy+ zasilacz zewnętrzny i na kiedy byłby termin realizacji kompletu?

2. Czy powyższy upgrade noda 2i ma wpływ na jakość dzwięku  jeśli pracuje w jako transport?

3. Czy ma wpływ na jakość dzwięku w trybie jeśli pracuje jako DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bronx99 napisał:

Witam. 

Czy ktoś ma jakieś newsy nt. zasilacza (kiedy dostepny?) 

Probowałem sie kontaktować bezpośrednio z K4mil3k ale chyba gdzieś go wcieło 😉 bo ani tutaj ani przez portal aukcyjny nie odpowiada.

ja tez pisalem do niego na maila którego podał w tym wątku i przez forum i kamień w wodę .

moze projekt zasilacza go tak pochłonął ? 🙂 

W dniu 21.03.2021 o 20:20, Uli napisał:

Dzień dobry!

 

Panie Kamilu, jestem świeżo upieczonym posiadaczem node 2i.

Mam trzy pytania:

1. Jaka jest cena za komplet: zasilacz liniowy+ zasilacz zewnętrzny i na kiedy byłby termin realizacji kompletu?

2. Czy powyższy upgrade noda 2i ma wpływ na jakość dzwięku  jeśli pracuje w jako transport?

3. Czy ma wpływ na jakość dzwięku w trybie jeśli pracuje jako DAC?

też chętnie poznałbym odpowiedź na te pytania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, k4mil3k napisał:

Wybaczcie ale po prawie 2 tygodniach braku dostępności modułów, priorytetem jest teraz realizacja zaległych zamówień. Dziś odbędą się już wysyłki, a dostępność zasilaczy zaplanowana 23-26 kwietnia.

Wpływ na jakość jest w obu przypadkach.

ok odkop się z zaległych tematów bo wiemy ze covid nie pomaga i rozumiemy , i daj prosze znać :

1. na kiedy przyjmujesz nowe zamowienia na moduły tj spodziewany termin realizacji ? 

2. jaki koszt modułu dla forumowiczów 

2. jaki szacujesz na dzisiaj koszt zasilacza ? 

to chyba wyczerpuje pytania nasze 

dzieki za odzew . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, k4mil3k napisał:

Wybaczcie ale po prawie 2 tygodniach braku dostępności modułów, priorytetem jest teraz realizacja zaległych zamówień. Dziś odbędą się już wysyłki, a dostępność zasilaczy zaplanowana 23-26 kwietnia.

Wpływ na jakość jest w obu przypadkach.

Dzięki za informacje. Czyli na koniec kwietnia można będzie zamówić zestaw.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

ok odkop się z zaległych tematów bo wiemy ze covid nie pomaga i rozumiemy , i daj prosze znać :

1. na kiedy przyjmujesz nowe zamowienia na moduły tj spodziewany termin realizacji ? 

2. jaki koszt modułu dla forumowiczów 

2. jaki szacujesz na dzisiaj koszt zasilacza ? 

to chyba wyczerpuje pytania nasze 

dzieki za odzew . 

Te odpowiedzi padły już wcześniej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

ok odkop się z zaległych tematów bo wiemy ze covid nie pomaga i rozumiemy , i daj prosze znać :

No niestety, covid położył mi producenta czystych płytek drukowanych i to spowodowało 2 tygodnie opóźnienia w moich dostawach, w marcu było też sporo pracy nad reorganizacją działalności. Poza tym zaczynają się dziać dziwne rzeczy w hurtowniach podzespołów elektronicznych, czuć braki materiałów z którymi nigdy nie było problemów z dostępnością. W tej chwili niektóre komponenty muszę zabezpieczać na 2-3 miesiące zapasu do przodu.

W odpowiedzi na pytania:
Ad.1. Moduły są już dostępne, dziś zacznę wysyłki.
Ad.2. Jeszcze tego nie ustaliłem, cena już wzrosła bo od 15 marca jestem już płatnikiem podatku VAT, surowce też drożeją, ale postaram się stworzyć jakąś ofertę dla AS.pl
Ad.3. Planowana to okolice 800 pln, ale nie mogę jeszcze potwierdzić ostatecznej ceny, na 6 i 8 kwietnia mam zaplanowane dostawy dedykowanych pod ten zasilacz transformatorów toroidalnych od dwóch różnych producentów (nie są to Toroidy, ani Indel, ani Breve). Są wykonane w różny sposób i to one ustalą ostateczną cenę. Zrobię testy i wygra lepszy.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pawel k napisał:

Te odpowiedzi padły już wcześniej 😉

Paweł jak widzisz odp kolegi konstruktora życie jest dynamiczne 🙂 

4 minuty temu, k4mil3k napisał:

No niestety, covid położył mi producenta czystych płytek drukowanych i to spowodowało 2 tygodnie opóźnienia w moich dostawach, w marcu było też sporo pracy nad reorganizacją działalności. Poza tym zaczynają się dziać dziwne rzeczy w hurtowniach podzespołów elektronicznych, czuć braki materiałów z którymi nigdy nie było problemów z dostępnością. W tej chwili niektóre komponenty muszę zabezpieczać na 2-3 miesiące zapasu do przodu.

W odpowiedzi na pytania:
Ad.1. Moduły są już dostępne, dziś zacznę wysyłki.
Ad.2. Jeszcze tego nie ustaliłem, cena już wzrosła bo od 15 marca jestem już płatnikiem podatku VAT, surowce też drożeją, ale postaram się stworzyć jakąś ofertę dla AS.pl
Ad.3. Planowana to okolice 800 pln, ale nie mogę jeszcze potwierdzić ostatecznej ceny, na 6 i 8 kwietnia mam zaplanowane dostawy dedykowanych pod ten zasilacz transformatorów toroidalnych od dwóch różnych producentów (nie są to Toroidy, ani Indel, ani Breve). Są wykonane w różny sposób i to one ustalą ostateczną cenę. Zrobię testy i wygra lepszy.

ja wprawdzie w innej branży działam ale jest podobnie . 

ad 1. jak zamawiać ? mail ? przez forum ? jak ci lepiej ?

ad 2. życie nic nie poradzisz. to czekamy na ofertę dla AS i ja jestem zdecydowany na zakup

ad 3. czekamy na wynik testów. wierzymy w twój wybór.

m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Wielgus Jest jakaś masakra. Pracuje w branży związanej z IT i elektroniką (głównie w zastosowaniach przemysłowych). Z jednej firmy dla której pracuje też słyszę jakieś abstrakcyjne historie, np: oferta na surowiec ważna 30 minut i ciesz się że w ogóle go dostaniesz, albo zamówienia na surowce po niepotwierdzonej cenie, bo nikt nie wie jaka będzie cena za 2-3 tygodnie a takie są terminy realizacji.
Duża część europy staneła albo ograniczyła swój przemysł ze względu na covid i ich rządy jakoś im pomagają, a u nas nic tylko ograniczenia z wątpliwą podstawą prawną i radź sobie sam. Tylko kiełbasa leci....bony turystyczne, bony gastronomiczne, bony ch... wie jakie. Jeszcze trochę i wrócimy do kartek....

Dajcie mi 2-3 dni, ogarnę zaległości i opublikuje kody rabatowe dla AS.pl
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, k4mil3k napisał:

@Marcin Wielgus Jest jakaś masakra. Pracuje w branży związanej z IT i elektroniką (głównie w zastosowaniach przemysłowych). Z jednej firmy dla której pracuje też słyszę jakieś abstrakcyjne historie, np: oferta na surowiec ważna 30 minut i ciesz się że w ogóle go dostaniesz, albo zamówienia na surowce po niepotwierdzonej cenie, bo nikt nie wie jaka będzie cena za 2-3 tygodnie a takie są terminy realizacji.
Duża część europy staneła albo ograniczyła swój przemysł ze względu na covid i ich rządy jakoś im pomagają, a u nas nic tylko ograniczenia z wątpliwą podstawą prawną i radź sobie sam. Tylko kiełbasa leci....bony turystyczne, bony gastronomiczne, bony ch... wie jakie. Jeszcze trochę i wrócimy do kartek....

Dajcie mi 2-3 dni, ogarnę zaległości i opublikuje kody rabatowe dla AS.pl
 

Wracamy do pamiętnych czasów z PRLU. 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

Z jednej firmy dla której pracuje też słyszę jakieś abstrakcyjne historie, np: oferta na surowiec ważna 30 minut i ciesz się że w ogóle go dostaniesz, albo zamówienia na surowce po niepotwierdzonej cenie, bo nikt nie wie jaka będzie cena za 2-3 tygodnie a takie są terminy realizacji.

Chińczyk najpierw wykosił europejskich producentów dampingowymi cenami (oczywiście dzięki chciwym handlarzom), a teraz zaczyna zarabiać i stawia swoje warunki. Za klika lat Europa będzie lennem Chin, jeżeli nikt nic nie zrobi. 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Franz-007 napisał:

Chińczyk najpierw wykosił europejskich producentów dampingowymi cenami (oczywiście dzięki chciwym handlarzom), a teraz zaczyna zarabiać i stawia swoje warunki. Za klika lat Europa będzie lennem Chin, jeżeli nikt nic nie zrobi. 

Ten proces już się ciągnie trochę ,ale sam zauważyłem cwaniactwo chińskich sprzedawców na alixepress ,jak jescze kilka lat temu sie fajnie układali szli na ręke z cenami i zgadzali sie wręcz nie raz na absurdalne  rabaty ,tak teraz ni hu hu hu nie pogadasz ,jak sie nie zgadzasz na 5% to spadaj i nawet jak ich biorę na przetrzymanie to nic to nie daje ,także już od 2-3lat gdzieś mówię o tym że czasy dobrych super bitek na alii sie skończyły ,pomijam już ceny wysyłki bo tu to już sie zrobił momentami  kosmos 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freju napisał:

Ten proces już się ciągnie trochę ,ale sam zauważyłem cwaniactwo chińskich sprzedawców na alixepress ,jak jescze kilka lat temu sie fajnie układali szli na ręke z cenami i zgadzali sie wręcz nie raz na absurdalne  rabaty ,tak teraz ni hu hu hu nie pogadasz ,jak sie nie zgadzasz na 5% to spadaj i nawet jak ich biorę na przetrzymanie to nic to nie daje ,także już od 2-3lat gdzieś mówię o tym że czasy dobrych super bitek na alii sie skończyły ,pomijam już ceny wysyłki bo tu to już sie zrobił momentami  kosmos 😉

Dlatego je.... bje tych kitajców i nigdy nie kupowałem nie kupuję i nie będę kupował na żadnym aliexpres.🤬Pies ich j........ał

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pawel k napisał:

nigdy nie kupowałem nie kupuję i nie będę kupował na żadnym aliexpres

Popieram. Na ten cały Alie........ powinien być ban jak w Stanach.

W zeszłym tygodniu kupowałem sieciówkę do wzmacniacza - wziąłem przewód i wtyki Furutecha omijając Viborgi szerokim łukiem. Drożej, ale to mój wkład w uniezależnienie się od Chin.

O podróbach markowych produktów z Alie... nawet nie będę wspominał.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Popieram. Na ten cały Alie........ powinien być ban jak w Stanach.
W zeszłym tygodniu kupowałem sieciówkę do wzmacniacza - wziąłem przewód i wtyki Furutecha omijając Viborgi szerokim łukiem. Drożej, ale to mój wkład w uniezależnienie się od Chin.
O podróbach markowych produktów z Alie... nawet nie będę wspominał.

No i właśnie z podróbkami to kanał jest bo tak kopiują że ciężko odróżnić a na Allegro ludzie sprzedają jako oryginały . Shit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za pózno już na krzyki i walkę z tym , chciało się mieć tanie urządzenia to teraz mamy za swoje ,uzależnili nas od siebie jak Putin chcę europe od gazu  nawet tego posta napisałeś z chińskiego iphone ;))

Amen


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.