Skocz do zawartości
IGNORED

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Do tego użycie jednej lub dwóch gumenk naciągniętych na docisk ma skutkować zmianą także.


Gumki są spartolone na łączeniu - będzie niecentrycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

Są i tacy jak np Mark Levinson, którzy w swoich końcówkach mocy za ok 10k $ dawali kabel zasilający na stałe, żeby nikomu nie przyszło do głowy go wymieniać. 

np to PRE - połączenie z zewnętrznymi zasilaczami dwóch kanałów (uwaga - bez bezpieczników! 🙂 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, carlos med napisał:

Mnie zastanawia jeszcze jedno. Jeśli bezpiecznik za 20-30$ tak istotnie poprawia walory brzmieniowe, to dlaczego producenci transportów,  DAC , PRE, wzmacniaczy za tysiące $ nie pakują tych bezpieczników (doliczając oczywiście do ceny owe kilkadziesiąt $) żeby "pokonać konkurencję" ?

Z tego samego powodu co nie dodawanie przez producentów wzmacniaczy, czy źródeł porządnych kabli zasilających, a producentów kolumn kabli głośnikowych.

Ale jak się rozejrzysz po internetach, to bodajże jakaś amerykańska firma w swoje wzmacniacze wkłada takie bezpieczniki, nie pamiętam tylko producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, audiograde napisał:

np to PRE - połączenie z zewnętrznymi zasilaczami dwóch kanałów (uwaga - bez bezpieczników! 🙂 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bezpieczniki moga byc w srodku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ani jednego 🙂

zasilacze są na wyłącznikach elektromagnetycznych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sir.jax napisał:

Z tego samego powodu co nie dodawanie przez producentów wzmacniaczy, czy źródeł porządnych kabli zasilających, a producentów kolumn kabli głośnikowych.

Ale jak się rozejrzysz po internetach, to bodajże jakaś amerykańska firma w swoje wzmacniacze wkłada takie bezpieczniki, nie pamiętam tylko producenta.

A jaki to jest ten powód, ze nie dodają? 
To ze jakis jeden producent czy inny drugi dodają takze niczego nie.dowodzi.

Juz predzej zgodzilbym sie z teoria, ze producent nie chce narazac na ew. wymiane takiego drogiego bezpiecznika w przypadku jego przepalenia. Co i tak miejsce ma bardzo rzadko. Spalenie bezpiecznika ma zazwyczaj jakis swoj powod po stronie urzadzenia. Bezpieczniki same z siebie sie nie przepalają. Urzadzenie musi pociagnać prad wyzszy od zakladanego w danej sytuacji. Inaczej bedzie w zasilaczu koncowki mocy, a inaczej w jej obwodach elektronicznych. 

Np. zwarcie co latwo mozna sprawdzić, nie polecam a jesli zalecam duza ostroznosc, zwierajac piny gniazdka w scianie. Wyleci bezpiecznik na tablicy.

Jak klient bedzie chcial zmienic kabel czy bezpiecznik i tak to zrobi, obojetnie od zadania producenta.

To zaden dowód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Spalenie bezpiecznika ma zazwyczaj jakis swoj powod po stronie urzadzenia.

Otóż niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

Otóż niekoniecznie.

Napisalem zazwyczaj? 😉 

Tutaj to w miare przystepnie opisano: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Jak klient bedzie chcial zmienic kabel czy bezpiecznik i tak to zrobi, obojetnie od zadania producenta.

Zgadza się,  nawet kondensatory, albo rezystory klient podmienia, to akurat powinieneś wiedzieć. 

A dlaczego producent nie dał od razu takich porządnych kondów, czy rezystorów, wtedy w myśl jednego tutaj kolegi miałby przewagę nad konkurencją.

A tu pacz pan, DIYowcy muszą się za to zabrać...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, sir.jax said:

A dlaczego producent nie dał od razu takich porządnych kondów, czy rezystorów,

Tak sądzisz?

 porządnym sprzęcie nie ma złych elementów. Audiofilskie "wydumki" nie muszą robić wrażenia na rozsądnie myślących konstruktorach.

Pamiętam wypowiedź Ravena, który stwierdził, że robiąc kolumny za kilkadziesiąt tysięcy w sekcji wysokotonowe montował kondensator za kilkanaście złotych, bo wiedział, że nie ma to żadnego znaczenia.

Myślę, że Raven wie trochę więcej o elektronice od ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bum1234 napisał:

Myślę, że Raven wie trochę więcej o elektronice od ciebie.

Po pierwsze, nie wpierdalaj się kiedy cytuje kogoś innego.

Po drugie powiedz to koledze @pmcomp po jaki .... wymieniał w sprzecie podzespoły na lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, umka napisał:

Być może według Twojej opinii to krytyka. Ale spójrz na to od strony producenta. Robicie mu taki PR, że z pewnością handlowcy przeczesują sieć, aby sprawdzić, kto wykonuje za nich tak naprawdę niełatwą robotę. Nie zdziwiłbym się, gdyby ten bezpiecznik powstał tylko w celu, aby dany delikwent po wejściu na stronę przekonał się, że są również tanie produkty, na sprzedaży znacznej ilości których tak naprawdę robi się kasę.  Mało tego. Krzyczycie o tym produkcie od kilku stron, że ktoś przypadkowo odwiedzający ten wątek może odnieść wrażenie podrogowego promowania marki. Znasz chyba powiedzenie o zlodzieju?  😉

W sumie trudno się nie zgodzić.

Z tym, że pogrubiony fragment zmieniłbym jednak na "gdyby cena za ten bezbiecznik powstała".

To cena została "wyprodukowana" w opisanym celu, przecież nie sam bezpiecznik. Jakieś brednie o "grafenie" mają za zadanie zrobić u laika "łał", nic więcej, (jak w przypadku ezoteryka 747).

Poza wszystkim, dany "grafen" to użyto jako drucik topikowy, czy obudowę? (pytam, albowiem nie miałem czasu, ni ochoty czytać aż takich bzdur).

Poza wszystkim 2 - postawiłbym $ vs. orzechy, że w bezpiecznikach "for ałdijofile" sam drucik topikowy jest dokładnie ten sam co w "zwykłych", bo inaczej być nie może, skoro to to nadal ma być bezpiecznikiem.

"Różnicę" 🤣, w "graniu" robi "pazłotko" na kapslach, nalepka/nadruk...i oczywiście strzałka z kierunkiem 🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, sir.jax said:

Po pierwsze, nie wpierdalaj się kiedy cytuje kogoś innego.

Po drugie powiedz to koledze @pmcomp po jaki .... wymieniał w sprzecie podzespoły na lepsze.

Po pierwsze używaj języka przystającego do hobby, którym się zajmujesz.

A po drugie różne są poglądy. Akurat ten o skuteczności podmiany fabrycznych elementów na audiofilskie jest błędny i nie ma znaczenia kto go popiera lub nie popiera. To jest fakt, a z faktami się nie dyskutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bum1234 napisał:

Akurat ten o skuteczności podmiany fabrycznych elementów na audiofilskie jest błędny i nie ma znaczenia kto go popiera lub nie popiera. To jest fakt, a z faktami się nie dyskutuje.

No to jeszcze raz...

Powiedz to twojemu koledze @pmcomp

3 minuty temu, bum1234 napisał:

Po pierwsze używaj języka przystającego do hobby, którym się zajmujesz.

Akurat w tym wyrażeniu nie chodziło mi o hobby, może nie dotarło do ciebie...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bum1234 napisał:

Po pierwsze używaj języka przystającego do hobby, którym się zajmujesz.

A po drugie różne są poglądy. Akurat ten o skuteczności podmiany fabrycznych elementów na audiofilskie jest błędny i nie ma znaczenia kto go popiera lub nie popiera. To jest fakt, a z faktami się nie dyskutuje.

Ja bym tak nie generalizował. Wymiana lamp czy zasilania z "fabrycznych" jednak czesto powoduje zmiany i nie chodzi o to, że nowy element ma być audiofilski, jest po prostu inny, może lepszy technicznie i dający lepsze parametry pracy sprzętu. Jednemu się po takich zmianach bardziej podoba to co słyszy, innemu nie. 

A audio voodoo czeka za rogiem zawsze, więc nie można dać się zwariować. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, sir.jax said:

No to jeszcze raz...

Powiedz to twojemu koledze @pmcomp

Napisałem, nie moja wina, że dodał mnie do ignorowanych.

Nie wiem jak jest w jego przypadku, ale z reguły takie podmiany wyglądają tak, że delikwent wymienia na pałę parę elementów,  potem może być tak jak w przypadku użytkownika, który dał się namówić na modyfikację Dali 450 przez McGyvera. Nasz były moderator wymienił twetery i grzebnął w zwrotnicy na słuch 😄 Efekty opisano w stosownym wątku w div. 

Co innego jak ktoś wymienia zwrotnicę, projektując ją od nowa, bo coś mu tam nie pasowało w dźwięku. Robi to systematycznie, z pomiarami i oczywiście poprzedza całą operację obliczeniami lub symulacją.

Niestety przeważająca część modyfikacji opisywanych na forum to tzw. "tuning" robiony metodą McGyvera.

Jak, co i dlaczego robił ze swoim sprzętem Pmcomp tego nie wiem. Jeśli robił to zgodnie z regułami to ok, a jeśli nie cóż ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir.jax napisał:

 

Powiedz to twojemu koledze @pmcomp

 

Ja nie jestem jego kolegą. I nigdy nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, carlos med said:

Ja bym tak nie generalizował. Wymiana lamp czy zasilania z "fabrycznych" jednak czesto powoduje zmiany i nie chodzi o to, że nowy element ma być audiofilski, jest po prostu inny, może lepszy technicznie i dający lepsze parametry pracy sprzętu. Jednemu się po takich zmianach bardziej podoba to co słyszy, innemu nie. 

 

Lampy to co innego. Wymienia ię na ten sam typ lub odpowiednik, na który wymiana jest dopuszczalna.

Słyszalne zmiany z reguły są konsekwencją dużego rozrzutu parametrów lamp (to w gruncie rzeczy wada), przeważnie nachylenia charakterystyki, czyli wzmocnienia.

Układy lampowe są bardzo proste i w przeciwieństwie do tranzystorowych nie są projektowane tak by minimalizować rozrzut tolerancji parametrów zastosowanych elementów. i potem wymieniamy jeden element i urządzenie brzmi inaczej.

To swego rodzaju kuriozum.

1 minute ago, pmcomp said:

Ja nie jestem jego kolegą. I nigdy nie będę.

Szkoda, że nie możesz tego przeczytać, ale mimo to napiszę - nigdy nie mów nigdy w takich przypadkach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, pantagruel napisał:

8A FUSE SLO-BLO T4A (230V)

Panowie, laik jestem, jak czytać ten zapis? Czyli jaki bezpicznik? 8 czy 4A?

Ale jaja, panowie dwie godziny temu zadałem konkretne pytanie o bezpiecznik. Nikt nie odpowiedział. A jednocześnie nadal radośnie się nawalacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiekolwiek bierne elementy elekrtoniki bywają lepszej jakości, to znaczy to tylko tyle, że - ich żywot w danym układzie elektronicznym, przy niezmienności założonych wartości i parametrów - będzie dłuższy niż tych budżetowych.

O nic innego tu nie chodzi.

Daną, założoną na schemacie ideowym wartość np. pojemność C, na początku posiada i tani zamiennik i ten "for audio". 

Błędnym jest przekonanie, że "od razu" ten for audiofile "zagra" lepiej od budżetowego.

Układ elektroniki działając "nie wie" przecież (i jest mu to doskonale obojętne), jaką akurat ma metkę wlutowany właśnie kondensator.

Z tańszych trzeba tylko dłużej poprzebierać by znaleźć wartość zgodną lub nabliższą, no i ich żywotność może okazać się gorsza, choć i to nie zawsze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pantagruel napisał:

Ale jaja, panowie dwie godziny temu zadałem konkretne pytanie o bezpiecznik. Nikt nie odpowiedział. A jednocześnie nadal radośnie się nawalacie. 

Ślepy jesteś?

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Zgadza się,  nawet kondensatory, albo rezystory klient podmienia, to akurat powinieneś wiedzieć. 

A dlaczego producent nie dał od razu takich porządnych kondów, czy rezystorów, wtedy w myśl jednego tutaj kolegi miałby przewagę nad konkurencją.

A tu pacz pan, DIYowcy muszą się za to zabrać...

 

Kasa, kasa, kasa …

 

A w vintage’owych kolumnach nie dal porzadnych kondensatorow duzej pojemnosci tylko elektrolity bo … jeszcze polipropylenow duzych wartosci sie nie produkowalo.

A zobacz ile elektrolitow daja w konstrukcjach od lat 90-ych do dzisiaj. Nawet tych baaardzo slawnych. Byl taki watek, pokazywalem.

Dlaczego? Kasa, kasa, kasa …

😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, iro III napisał:

W sumie trudno się nie zgodzić.

Z tym, że pogrubiony fragment zmieniłbym jednak na "gdyby cena za ten bezbiecznik powstała".

To cena została "wyprodukowana" w opisanym celu, przecież nie sam bezpiecznik. Jakieś brednie o "grafenie" mają za zadanie zrobić u laika "łał", nic więcej, (jak w przypadku ezoteryka 747).

Poza wszystkim, dany "grafen" to użyto jako drucik topikowy, czy obudowę? (pytam, albowiem nie miałem czasu, ni ochoty czytać aż takich bzdur).

Poza wszystkim 2 - postawiłbym $ vs. orzechy, że w bezpiecznikach "for ałdijofile" sam drucik topikowy jest dokładnie ten sam co w "zwykłych", bo inaczej być nie może, skoro to to nadal ma być bezpiecznikiem.

"Różnicę" 🤣, w "graniu" robi "pazłotko" na kapslach, nalepka/nadruk...i oczywiście strzałka z kierunkiem 🤣🤣🤣

Dzięki za przyznanie racji.  😉 Jednak w mojej wypowiedzi nie ma znaczenia, co było głównym zaczynem pojawienia się tej pozycji w cenniku - jajko, czy kura. Po prostu odnosiła się do rzekomej dbałości pewnej grupy kolegów - od lajkującego Twoje posty, mojego wiernego fana począwszy - o stan konta teoretycznie początkujących melomanów. Tymczasem radośnie  szydząc z danego produktu, a po trosze pewnie i z kilku userów na forum być może mających coś z tej oferty u siebie, przy okazji w pewien sposób ich bawiąc, podsuwają produkt tym całkowicie niezorientowanym pod nos. 🙂 A tak, nawet jeśli już ktoś by o ten bezpiecznik zapytał, być może dostałby odpowiedź i temat by umarł. Ale nie, mamy walkę na całego. I tak niesiony przez nich "krużganek" oświaty działa całkowicie przeciwko zamierzeniom. Baja. I to jaka merytoryczna. 

J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, umka napisał:

… a po trosze pewnie i z kilku userów na forum być może mających coś z tej oferty u siebie, przy okazji w pewien sposób ich bawiąc, podsuwają produkt tym całkowicie niezorientowanym pod nos. 🙂 

Jacku, trafiles w sedno. I nie kilku userów a …

po to jest większosć (a moze i cale?) tego forum … do podsuwania 🙂 .

 

Musze sie zwrocic o hiendowa prowizje czyli 50% od ceny sprzedazy do dystrybutora tych bezpiczenikow 😉 . Niech sie trafi jeden klient na rok … bede mial na fajne wakacje.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

Jeżeli jakiekolwiek bierne elementy elekrtoniki bywają lepszej jakości, to znaczy to tylko tyle, że - ich żywot w danym układzie elektronicznym, przy niezmienności założonych wartości i parametrów - będzie dłuższy niż tych budżetowych.

O nic innego tu nie chodzi.

Daną, założoną na schemacie ideowym wartość np. pojemność C, na początku posiada i tani zamiennik i ten "for audio". 

Błędnym jest przekonanie, że "od razu" ten for audiofile "zagra" lepiej od budżetowego.

Układ elektroniki działając "nie wie" przecież (i jest mu to doskonale obojętne), jaką akurat ma metkę wlutowany właśnie kondensator.

Z tańszych trzeba tylko dłużej poprzebierać by znaleźć wartość zgodną lub nabliższą, no i ich żywotność może okazać się gorsza, choć i to nie zawsze. 

 

Dlaczego wspomniane kondensatory moga brzmiec inaczej?

Takie stosowane w zwrotnicach kolumn?

Bo moga mieć rózne konstrukcje np. elektrolit, PIO (z folia miedziana, PIO z folia aluminiowa, obudowe z aluminium, z miedzi lub z papieru) polipropyleny metalizowane i mnóstwo innych. Czy jest to wystarczajacy powod, zeby kazdy z nich mogl brzmiec inaczej gdy przeplywa przezeń prad zmienny sygnalu audio z komcowki do glosnika?

Bo np. stare elektrolity wyschly i z czasem kilku, kilkunastu czy kilkudziesieciu lat zmienily swoja pojemnosc i parametry zaprojektowanych na nich filtrow poszly sie j….

Bo produkuja je rozni producenci w roznych fabrykach i na roznych maszynach majac jeszcze mnostwo innych slodkich technologicznych tajemnic. Np. polirpopylen metalizowany Miflex moze zagrac inaczej niz polipropylen metalizowany V-Cap. 
 

Bo kondensator tej samej konstrukcji i z tej samej fabryki moze zagrac inaczej w zarotnicy w czesci niskiej, sredniej, wysokiej i superwysokiej.

Bo … zapewne jeszcze by sie znalazlo.

 

Ale sa tu tacy, co twierdzą, ze liczy sie tylko C i … ew. inne parametry elektryczne np. ESR.

 

Zapraszam do siebie na odsluchy … w ciemno 😉 .

 

A teraz poprosze podobne argumenty co do bezpiecznikow dla pradu AC 230V 50 Hz. Z przyjemnoscia sie zapoznam.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

Ale jaja, panowie dwie godziny temu zadałem konkretne pytanie o bezpiecznik. Nikt nie odpowiedział. A jednocześnie nadal radośnie się nawalacie. 

Taki zapis oznacza prawdopodobnie:

8A slow blow dla napięcia 120v

T4A, czyli zwłoczny 4A dla napięcia 230v.

Czyli sprzęt pewnie z USA. Nie masz przed 8A zapisu o 120V?

Trochę dziwi mnie wartość 8A. U mnie jest to 5A dla 120 i T4A dla 230.

Dobrze jak ktoś potwierdzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, patefonik napisał:

Taki zapis oznacza prawdopodobnie:

8A slow blow dla napięcia 120v

T4A, czyli zwłoczny 4A dla napięcia 230v.

Czyli sprzęt pewnie z USA. Nie masz przed 8A zapisu o 120V?

Trochę dziwi mnie wartość 8A. U mnie jest to 5A dla 120 i T4A dla 230.

Dobrze jak ktoś potwierdzi. 

Gratuluje, wreszcie ktos na to wpadl i przypomnial audiofilom, ze bezpieczniki maja rozne wartosci w zaleznosci od napiecia zasilania AC.

🙂 

Zawyczaj na kazdej koncowce czy wzmaku szczegolnie produkcji  USA, jest tu wyraznie opisane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, umka said:

niesiony przez nich "krużganek" oświaty działa całkowicie przeciwko zamierzeniom.

Nie łudź się. To, że zajmujesz się tym zawodowo, nie oznacza, że to działa na wszystkich. Na kogo to działa, to dobrze wiesz.

Jest takie słów, które brzmi "cynizm".

Myślę, że znakomicie pasuje do tej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Gratuluje, wreszcie ktos na to wpadl i przypomnial audiofilom, ze bezpieczniki maja rozne wartosci w zaleznosci od napiecia zasilania AC.

Dopiero z działki wróciłem.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, patefonik napisał:

Dopiero z działki wróciłem.... 

Dlatego jest zabawa … 🙂 

Tez ci sie chcialo? Pogoda pod psem.

10 minut temu, patefonik napisał:

Taki zapis oznacza prawdopodobnie:

8A slow blow dla napięcia 120v

T4A, czyli zwłoczny 4A dla napięcia 230v.

Czyli sprzęt pewnie z USA. Nie masz przed 8A zapisu o 120V?

Trochę dziwi mnie wartość 8A. U mnie jest to 5A dla 120 i T4A dla 230.

Dobrze jak ktoś potwierdzi. 

W mojej koncowcez USA w klasie A wartosc pradu bezpiecznika przy 110V jest dwa razy wieksza niz przy 220V. Moze konstrukcja wzmaka ma znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.