Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, chudeusz napisał:

 

To co proponujesz to właśnie bardzo schematyczne postępowanie 😉. Sprzedać, dołożyć, kupić nowe. Kwestia czego się oczekuje. Temat dotyczy akurat Heco aurora 700 i było już tu kilka modyfikacji tych kolumn i chyba żaden zestaw nie wylądował w koszu 🤔 Mój z pewnością w nim nie wyląduje, przynajmniej dopóki istnieje banan na pysku podczas słuchania muzyki, a ten po zmianach w kolumnach znacznie urósł 🙂 (banan, nie pysk 😉

Szanuję naturalnie Twoje podejście i życzę pozytywnych efektów. Jednak ja osobiście bym w to nie brnął. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, chudeusz napisał:

Zapraszam 🙂. Można wyciągnąć duuuużo więcej. Ja też lubiłem je takie jakie są 😉. Tylko dlaczego nie mogłoby być lepiej? Sam chętnie teraz posłuchał bym oryginałów, bo zmiany były duże. Po kolei - wymiana głośnika wysokotonowego, wstawienie rezystora przed średniotonowca, zmiana schematu zwrotnicy, wymiana głośnika średniotonowego, wymiana kondensatorów w zwrotnicy na claritycap CSA, wymiana okablowania wewnątrz kolumn, wymiana rezystora w torze średnich tonów na mundorf supereme. Wszystkie te kroki były poprzedzone długimi odsłuchami i porównaniami. To w jakimś sensie nadal trwa, bo od grudnia ciągle coś grzebię i próbuję poprawić, ale to już detale. W zasadzie po każdej z tych zmian nie wyobrażałem sobie wrócić do poprzedniej wersji bo byłby to w moim odczuciu krok w tył.  Najbardziej słyszalne efekty były po zmianach w schemacie zwrotnicy i wymianie średniotonowego głośnika. Wręcz przytłaczała stereofonia, ilość szczegółów i dźwięków, których do tej pory nie było słychać. Poprawiła się bardzo scena. Drugim efektem "wow" była wymiana kondensatorów na CSA. To ile dało to powietrza i przestrzeni spowodowało opad szczęki.  Reszta nie wniosła takich spektakularnych zmian, ale były to małe kroczki do przodu które ogólnie wpływają pozytywnie na całość brzmienia. Nie wymieniałem cewek i nie ruszałem w ogóle toru niskich tonów. Myślę, że to jeszcze przede mną jak będą fundusze 😉. Ogólnie zmiany przerosły moje najśmielsze oczekiwania co do brzmienia. 

P. S. Dodam tylko, że grają z Cambridge Audio CXA60. 

Skąd jesteś?

Ile cię to wyszło? Robiłeś sam?

 

Wiecie zawsze rozumowanie w stylu to co dołożyłeś trzeba było wsadzić w inne kolumny jest po prostu prostsze ale kiedy zagłębimy się w to dokładniej To dojdziemy na przykład do poziomu aria 948 otworzymy zwrotnice i dalej jest to samo tylko tu zapewne wkład finansowy wypadałoby dać większy. 

Modyfikacja kolumny nie jest taka zła jeżeli wiadomo co się robi. I robi się dla siebie.

Sprzedaż później takich produktów mimo że dla wielu z nas będą lepsze jest trudniejsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Skąd jesteś?

Ile cię to wyszło? Robiłeś sam?

 

Wiecie zawsze rozumowanie w stylu to co dołożyłeś trzeba było wsadzić w inne kolumny jest po prostu prostsze ale kiedy zagłębimy się w to dokładniej To dojdziemy na przykład do poziomu aria 948 otworzymy zwrotnice i dalej jest to samo tylko tu zapewne wkład finansowy wypadałoby dać większy. 

Modyfikacja kolumny nie jest taka zła jeżeli wiadomo co się robi. I robi się dla siebie.

Sprzedaż później takich produktów mimo że dla wielu z nas będą lepsze jest trudniejsza

Dolny Śląsk, okolice Lubina. Jak wszystko dobrze policzyłem to kosztowało mnie to około 1400zł. W tym koszt samych przetworników to około 900zł. Być może zostawiając oryginalny tweeter heco nie byłoby wcale tak źle, ale kupiłem Seas'y już rok temu, więc po prostu je wykorzystałem. Wszystko robiłem sam ale bez wiedzy jednego z forumowiczów, którą zechciał się ze mną podzielić, nie uzyskał bym takich efektów, bo miała być prosta modyfikacja jakich wiele, czyli wymiana ważnych elementów zwrotnic na "lepsze". Brzmienie kolumn zmieniałem oczywiście pod siebie i nie każdemu to pewnie by odpowiadało. Ze względu na różnorodność muzyki, której słucham, zależało mi na większej "neutralności" brzmienia. Na oryginalnych heco pewnych utworów po prostu nie dawałem rady słuchać, grało to męcząco, bardzo "efekciarsko" - przyznaję, ale jednak ze swoimi wadami. Po modyfikacjach jest niesamowita scena, mam wręcz wrażenie że do tej pory wcale jej nie było 😉. Bardzo słyszalna jest ta różnica też przy oglądaniu filmów. Nie sądziłem, że stereo jest w stanie tak zagrać, z taką przestrzenią. Z efektów jestem bardzo zadowolony i miałem świadomość, że nie będzie już łatwo sprzedać tych kolumn chyba, że świadomemu słuchaczowi po odsłuchach. Czy dałoby się w cenie około 4200zł (tyle kosztowały mnie nowe kolumny i modyfikacje) kupić równie dobrze grający zestaw? Śmiem wątpić, ale nie przeczę 😉. Poza tym widzę w tym też inne plusy - doświadczenie, zdobyta wiedza i duża satysfakcja z uzyskane własnoręcznie efektu - bezcenne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie wiem jak brzmią, nie mam porównania. Wiem tyle, że między oryginalnym brzmieniem heco a tym po modyfikacji jest ogromna różnica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celany nie są droższe o 1400 zł.

Tylko więcej

I nadal nie są zrobione na seasach 🙂

Ale to faktycznie kompletne inne granie. Różnią się w każdym taśmie i gdyby nie logo to można by powiedzieć że to są po prostu inne kolumny.

Jak mówię nie znam tych zmian które dokonałeś ale już wiele lat temu słyszałem że akurat ten producent magnat/heco jest podatny na modyfikacje i można z nich wyciągnąć bardzo dużo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2024 o 16:08, Piotr Sonido napisał:

Z ciekawości zapytam A dlaczego wróciłeś do oryginału?

Wiesz co z tego co pamiętam góra była zbyt głośna . Zaczęło mnie to drażnić.  Heco aurora 1000 to spore skrzynki być może ten tweeter seas lepiej by się sprawdził w heco 700. Wróciłem po kilu dniach do orginału i zdecydowanie na plus to grało. Myślę, że trzeba się pobawić w strojenie.  

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Oskar09 napisał:

Wiesz co z tego co pamiętam góra była zbyt głośna . Zaczęło mnie to drażnić.  Heco aurora 1000 to spore skrzynki być może ten tweeter seas lepiej by się sprawdził w heco 700. Wróciłem po kilu dniach do orginału i zdecydowanie na plus to grało. Myślę, że trzeba się pobawić w strojenie.  

Pzdr.

Rozumiem dzięki za informacje.

Miałem okazję i to wielokrotnie sprawdzać obydwie te konstrukcje i przy dobrym wzmocnieniu moim zdaniem model 1000 gra także otwarcie górą pasma. Swobodniej choć z tego co kojarzę tam jest dokładnie ten sam przetwornik.

To są naprawdę spore skrzynki ale bardzo udana konstrukcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2024 o 15:19, Piotr Sonido napisał:

Rozumiem dzięki za informacje.

Miałem okazję i to wielokrotnie sprawdzać obydwie te konstrukcje i przy dobrym wzmocnieniu moim zdaniem model 1000 gra także otwarcie górą pasma. Swobodniej choć z tego co kojarzę tam jest dokładnie ten sam przetwornik.

To są naprawdę spore skrzynki ale bardzo udana konstrukcja

Tak to prawda mam teraz już dość długo heco 700(wcześniej 1000) i mam te same odczucia co opisałeś. Niestety zmiana lokum wymusiła tą zmianę na niższy model . Kilka różnych i droższych paczek odsłuchałem i bardzo dobrze będę wspominał Heco aurora 1000 to było świetne granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Też jestem tego zdania.

U znajomych dalej pracują Aurora 700, music style 1000 i metas xt501.

Mam sentyment

I jak się mają te Metas501 do Auror 700?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2024 o 13:01, AndrzejPiaseczno napisał:

I jak się mają te Metas501 do Auror 700?

Moim zdaniem metas to jest wyższa seria.

Ona nie do końca doczekała się następcy. 

To jest taka elementa obecnieale też nie dokładnie 

Bas jest bardzo podobny jak był właśnie w linii music style czy Aurora natomiast góra gra nieco ale tylko nieco bardziej otwartym dźwiękiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po nieudanym kupnie dali helicon 400 na miejscu okazało sie ze głosnik nie działa ale to nie ważne....mam 10tys na kolumny.Ale tak czesto czytam o tych heco aurora ze myśle czy nie kupic tych a1000 a i sporo gotowki by zostało....chodz przyznam ze wyglad maja mocno przecietny no i te papierowe membrany co pewnie po roku beda cale wyblakle itp a ze jestem pedantyczny to na bank bede je wybarwial tuszem do drukarek!! Ale do rzeczy pytania do posiadaczy aurora1000.Czy one graja niskim basem czy raczej tym wysokim ? Czy srednica nie jest jazgotliwa 4khz jak np w klipsch ? Bardzo mi to w metalu przeszkadza.No i czy scena graja szeroko na boki czy wąsko do srodka? Ogolnie szukam kolumn ktore nie sa neutralne a maja swoj charakter i maskuja a nawet upiekszaja kiepskie nagrania.Nie lubie wlasnie ze jedne nagranie bedzie walic basem a drugie bedzie tylko srodek i gora nie obchodzi mnie jak realizator nagral plyte i wole czerpac przyjemnosc z muzyki wiec kolumny moga grac swoim mocnym charakterem oczywiscie nie chodzi mi o to ze sluchajac fortepianu bedzie nawalac basem bo on musi byc w nagraniu 😜 co do napedzenia tych przyszlych kolumn to mam onkyo m5000r wraz z p3000r i rz840 4.0

Co sluchalem klipsch rp260,280, tesi561, monitor audio rx2, silver500,zensor7 najbardziej rozczarowalem sie silver 500 cienizna a tak mi sie podobaly 😜 jeszcze pylony jakies, magnaty i pare innych juz nie pamietam nic mi sie nie podoba 😜

Wlasnie helicon 400 mial byc tym czego szukam ale nie udalo mi sie ich posluchac.....Wiec bardzo prosze tych co slyszeli lub maja auroa 1000 zeby opisali jak to gra? Ktos tu pisal ze np sredniotonowy w 700 jest kiepski 😞 to moze celany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować membrany? Te kolumny w kilku poprzednich edycjach grają u znajomych i nic takiego się nie dzieje.

Papierowe membrany to źle? To dobrze właśnie.

Grają niskim basem jeśli masz wzmacniacz który im na to pozwoli. 

Nie mają natarczywej góry. Ale są bardziej otwarte niż 700tki.

Grają raczej głęboko niż szeroko.

A czemu Silver ci nie podszedł. Może tak będzie łatwiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Malować membrany? Te kolumny w kilku poprzednich edycjach grają u znajomych i nic takiego się nie dzieje.

Papierowe membrany to źle? To dobrze właśnie.

Grają niskim basem jeśli masz wzmacniacz który im na to pozwoli. 

Nie mają natarczywej góry. Ale są bardziej otwarte niż 700tki.

Grają raczej głęboko niż szeroko.

A czemu Silver ci nie podszedł. Może tak będzie łatwiej?

Widzialem duzo na olx celanow itp gdzie membrany wygladaja tragicznie cale wyblakle przebarwione itp pisalem do ludzi i pisali ze kolumny zwyczajnie staly i te membrany tak maja.Nie malowac !!! Tylko wybarwic a to ogromna roznica ! I tu nie chodzi ze papier sonicznie jest zly tylko aspekty wizualne.

Slivery graly strasznie technicznie jakos sucho plastikowo !! Nie bylo tej muzykalnosci takiego fajne glebokiego basu.Graly jakos tak wasko a takze bardziej ostro z jazgotem niz gladko detalicznie.Ja myśle ze chyba nie lubie metalowych wysokotonowek taka metalicznosc sie pojawia.Oczywiscie te kolumny nie sa gniotami totalnymi bo w innej muzyce niz metal fajnie graja a i np efekty w filmach fajnie odwzorowaly.Ale to moze nie zgranie z onkyo i yamaha.Ale metal rock nieee !!! Jazgot byl. Rx2 ktore tez mialem tez mi sie nie podobalo a i mialem revolution celan 3 ale ja poprostu nie lubie basu z podstawek zawsze wywalony ten wysoki bas ktory pewnie jeszcze podbija pomieszczenie a tego niskiego nie ma co w muzyce powoduje taka ulomnosc czegos brakuje.Dodam ze np stopa perkusji niby nie schodzi jakos bardzo nisko ale majac np podstawki z subem jest taka piekna miekka z taka piekna wibracja glebia a nie jakbym walil w karton !! 

Zaciekawily mnie wlasnie aurora 1000 bo wszedzie tak zachwalane ktos pisal ze sluchal ich razem z pylon diamond 28,silverami itp i wybral wlasnie je...i ze graja bardzo na boki szeroko ladnie otaczaja dzwiekiem ciekawe.....

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ufo27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ufo27 napisał:

Widzialem duzo na olx celanow itp gdzie membrany wygladaja tragicznie cale wyblakle przebarwione itp pisalem do ludzi i pisali ze kolumny zwyczajnie staly i te membrany tak maja.Nie malowac !!! Tylko wybarwic a to ogromna roznica ! I tu nie chodzi ze papier sonicznie jest zly tylko aspekty wizualne.

Te Celany z wyblakłymi membranami to fakt - ale jedne mają wyblaknięte inne nie -- pewnie bez maskownic blaknął.

Ale musisz też wiedzieć że Celan gra zupełnie inaczej od Auror, jest ciemniejszy i dużo dużo bardziej spokojniejszy. Ma super kontrole i rozdzielczość - jest taki analityczny i bardzo spokojny - Aurora to gestość i muzykalność kosztem kontroli.

5 godzin temu, Ufo27 napisał:

Slivery graly strasznie technicznie jakos sucho plastikowo !! Nie bylo tej muzykalnosci takiego fajne glebokiego basu.Graly jakos tak wasko a takze bardziej ostro z jazgotem niz gladko detalicznie.

Miałem takie samo odczucie jak ty z Primare 30.2 - jakiś niski model za 3,5k. Ale z Atolem In 200 zagrały pięknie, naprawde z klasą - wygląda na to że są bardzo wrażliwe na to co je napędza.

16 godzin temu, Ufo27 napisał:

co do napedzenia tych przyszlych kolumn to mam onkyo m5000r wraz z p3000r i rz840 4.0

Te Silvery z nim słuchaleś?

Ja bym się nie zastanawiał wziął napęd i posłuchaj gdzieś jak grają Aurory. Jednym bardziej pasują 700 innym 1000. Jak lubisz miękki bas to będziesz zadowolony. Sepultura gra soczyście i otwarcie - stopa się trochę gubi niestety w 700... ale nie jest to jakiś wielki problem jest wiele kolumn które graja jeszcze bardziej gąbczasto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ufo27 napisał:

Widzialem duzo na olx celanow itp gdzie membrany wygladaja tragicznie cale wyblakle przebarwione itp pisalem do ludzi i pisali ze kolumny zwyczajnie staly i te membrany tak maja.Nie malowac !!! Tylko wybarwic a to ogromna roznica ! I tu nie chodzi ze papier sonicznie jest zly tylko aspekty wizualne.

Slivery graly strasznie technicznie jakos sucho plastikowo !! Nie bylo tej muzykalnosci takiego fajne glebokiego basu.Graly jakos tak wasko a takze bardziej ostro z jazgotem niz gladko detalicznie.Ja myśle ze chyba nie lubie metalowych wysokotonowek taka metalicznosc sie pojawia.Oczywiscie te kolumny nie sa gniotami totalnymi bo w innej muzyce niz metal fajnie graja a i np efekty w filmach fajnie odwzorowaly.Ale to moze nie zgranie z onkyo i yamaha.Ale metal rock nieee !!! Jazgot byl. Rx2 ktore tez mialem tez mi sie nie podobalo a i mialem revolution celan 3 ale ja poprostu nie lubie basu z podstawek zawsze wywalony ten wysoki bas ktory pewnie jeszcze podbija pomieszczenie a tego niskiego nie ma co w muzyce powoduje taka ulomnosc czegos brakuje.Dodam ze np stopa perkusji niby nie schodzi jakos bardzo nisko ale majac np podstawki z subem jest taka piekna miekka z taka piekna wibracja glebia a nie jakbym walil w karton !! 

Zaciekawily mnie wlasnie aurora 1000 bo wszedzie tak zachwalane ktos pisal ze sluchal ich razem z pylon diamond 28,silverami itp i wybral wlasnie je...i ze graja bardzo na boki szeroko ladnie otaczaja dzwiekiem ciekawe.....

 

 

 

Wiesz co tak z ciekawości pokaż mi taką aukcję aż sobie chętnie zobaczę jak to wygląda.

Myślę że silvery miałeś pasowane z nieodpowiednim do nich wzmacniaczem.

To nie są kolumny które grają ze wszystkim.

14 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Miałem takie samo odczucie jak ty z Primare 30.2 - jakiś niski model za 3,5k. Ale z Atolem In 200 zagrały pięknie, naprawde z klasą - wygląda na to że są bardzo wrażliwe na to co je napędza.

A no właśnie bo te kolumny potrzebują wzmacniacza gęstego Z głębokim i obfitym basem i troszkę spokojniejszą górą. Atoll tak. Primare nie

Zgadzam się.

Onkyo gra surowo. To nie jest dobry partner dla Silver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wiesz co tak z ciekawości pokaż mi taką aukcję aż sobie chętnie zobaczę jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

702 juz nie są - jeszcze nie są 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja u siebie miałem 300 i w nich żadnych odbarwień - idealne membrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze. No są jaśniejsze to wszystko. 

Musiały faktycznie stać w mocnym słońcu. I to ciekawe bo jednocześnie obydwie.

Nie przeszkadzałoby mi to.

Zwłaszcza że rozumiem dzieje się to długo i z czasem.

Natomiast przyznaje nie byłem świadomy. 

Jak mówię te produkty wciąż grają o kilku moich znajomych i takiego odcienia szarości jeszcze nie widziałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ufo27 napisał:

Ogolnie szukam kolumn ktore nie sa neutralne a maja swoj charakter i maskuja a nawet upiekszaja kiepskie nagrania

 

17 godzin temu, Ufo27 napisał:

co do napedzenia tych przyszlych kolumn to mam onkyo m5000r wraz z p3000r i rz840 4.0

Posłuchaj  gdzieś coś takiego , Chario Aviator Amelia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jeszcze w gorszym stanie niz te z linkow wrecz pożółkłe te membrany ale mniejsza z tym...tak maja i juz ale szkoda mogli je chociaz zaimpregnowac czyms takie revolution nie sa tanie a wygald tez ważny !!!

Co do silver faktycznie nowsze onkyo widocznie nie zgrywaja sie z silver.Pamietam stare onkyo dzielonki graly mniej surowo !! 

Tez myślałem nad celanem np 7 ale boje sie ze nie bedzie własnie dociazenia a bardziej detaliczniej i ogolnie lekko.A to przy starych nagraniach Judas Priest, Sabbath,Metalica,Pantera,Saxon itp bedzie troche wysokiego basu i sama wysoka srednica i wysokie ;/ te stare albumy to klopot jak cholera !!! W garazu mam stara wieze z lat 90 i ona to muzyke gra zajebiscie serio !!! 😂

Z Chario to dawno temu znajomy mial delphinus ale nie pamietam jak to gralo tak mi sie wydaje ze one mialy walniecie 🤔

Te aurora 1000 zniknely z rtveuroagd sa tylko 700 musze poczekac jak sie pojawia.Musze sie dowiedziec czy przy zwrocie mozna je oddac do sklepu stacjonarnego jak mi nie podejda bo odsylac na wlasny koszt moze byc drogo sa bardzo duze !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koniecznie musisz je posłuchać u siebie.. nie ma innego sposobu. Ten w/w jest faktycznie 'specjalnej troski' bo jest nagrany dość ostro. Ja mam jeszcze gorzej bo polski rock jest poza tym ze ostro nagrany to z koszmarną zrolowaną zapiaszczoną górą - Dżem, OZ, Bajm, Budka Suflera - w zasadzie wszystko.

Tutaj Aurory 700 by poradziły bo mają bardzo przyjazną ocieploną wyższą średnicę i dość gęstą średnicę - a ten lejący bas to w sumie do udzwignięcia.  Ja kiedyś słyszałem takiego czegoś jak KEF Cresta II i to jest fajna konstrukcja do takiego repertuaru.

Taka dygresja na koniec: Jestem na 100% pewny że jak kilka kolumn już mieliśmy u siebie i zawsze nas wkurza coś, bo gra ostro albo zbyt sklejone to żadnymi kolumnami tego nie uratujemy. Trzeba zmienić wzmacniacz - ma grać bardziej rozdzielczo - i po sprawie. No chyba że mamy kolumny z marketu z piezoelektrycznym wysokotonowym. Ja obecnie jestem na wymianie kolumn, ale po ostatnich zmianach Metallica gra jak Metallica ostro i do przodu -- bardzo ale to bardzo mi się to podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To nie są kolumny które grają ze wszystkim.

Bo to sa kiepskie kolumny, dobre kolumny sa dobre zawsze.

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Natomiast przyznaje nie byłem świadomy. 

To chyba nie nowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ufo27 napisał:

Z Chario to dawno temu znajomy mial delphinus ale nie pamietam jak to gralo tak mi sie wydaje ze one mialy walniecie 🤔

Delphinusy być może za bardzo "podrasowali" na basie , albo podłączony został mało wydajny wzmacniacz .

Mowa o Aviator Amelia lub podobne z wyższych Chario , zabierz Onkyo i podjedż gdzieś posłuchać takiego zestawienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tokina napisał:

Bo to sa kiepskie kolumny, dobre kolumny sa dobre zawsze.

To chyba nie nowość.

Jesteś użytkownikiem przeze mnie zablokowanym. Nie karmię cię trollu. Więc nie próbuj. Natomiast nie zgadzam się 🙂

 

ten Onkyo to fajny klocek ale on gra dość jasno. I nie fajnie brzmi z kolumnami o równie detalicznej górze. Oczywiście to kwestia indywidualna ale jak widać jesteś w grupie osób która odbiera to jak większość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie to kwestia wzmacniacza z yamaha as2000,2100 tez mi sie nie podobalo.Poprostu nie spasowalo sie i tyle chodz uwazam tez ze przy silver 500 najwiecej kasy poszlo na wykonanie i wyglad reszta troche slabo ale to kolumny dla innego odbiory co lubi takie granie.Duzo opini jednak negatywnych o nich czytalem.

Wracajac do heco postaram sie posluchac te wielgachne paczki.Moze mnie zadowola chodz obawiam sie tez samej jakosci dzwieku w tej kasie ale moze bedzie zaskoczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tokina napisał:

Bo to sa kiepskie kolumny, dobre kolumny sa dobre zawsze.

Głupoty wypisujesz. Pokaż mi kolumny które dobrze zagrają z Yamaha RN-602, albo tym Exposurem -- zawsze będzie bałagan i kupa piachu.

Teraz, AndrzejPiaseczno napisał:

Głupoty wypisujesz. Pokaż mi kolumny które dobrze zagrają z Yamaha RN-602, albo tym Exposurem -- zawsze będzie bałagan i kupa piachu.

Chociaż przyznaje że akurat te Aurory 700 idealnie maskują braki 602.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Pokaż mi kolumny które dobrze zagrają z Yamaha RN-602

Każde przyzwoite kolumny, nawet niektóre, całkiem niedrogie Tonsile.

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jesteś użytkownikiem przeze mnie zablokowanym. Nie karmię cię trollu. Więc nie próbuj. Natomiast nie zgadzam się 🙂

Każdy, kto obnaża niewiedzę samozwańczych forumowych "guru", takich jak TY, oczywiste, że jest przez nich nazywany trollem!

 

Tak gwoli ścisłości, dobry wzmacniacz i dobre kolumny powinny grać neutralnie - wszystkie dźwięki na jednakowym poziomie, z jak najniższym poziomem szumu, jak najwyższą dynamiką, separacją kanałów itd.

Jeżeli tak nie jest, oznacza to mniejsze lub większe ale wady  wzmacniacza czy kolumn, 

Dobry sprzęt nie powinien grać "ciepło", "zimno", jasno", "gęsto" itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tokina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien - tu masz Pan słusznego 😉 ale to są słowa - "wytrychy" które

pozwalają określić podstawowe "błędy obsadowe" przy wielu zakupach.

Poza tym - niezbadane są gusta wielu słuchaczy ... uszkodzenia słuchu też 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tokina napisał:

Każde przyzwoite kolumny, nawet niektóre, całkiem niedrogie Tonsile.

Każdy, kto obnaża niewiedzę samozwańczych forumowych "guru", takich jak TY, oczywiste, że jest przez nich nazywany trollem!

 

Tak gwoli ścisłości, dobry wzmacniacz i dobre kolumny powinny grać neutralnie - wszystkie dźwięki na jednakowym poziomie, z jak najniższym poziomem szumu, jak najwyższą dynamiką, separacją kanałów itd.

Jeżeli tak nie jest, oznacza to mniejsze lub większe ale wady  wzmacniacza czy kolumn, 

Dobry sprzęt nie powinien grać "ciepło", "zimno", jasno", "gęsto" itp

Jest w ogóle taki sprzęt,  który nie wnosi choć troszkę swojego charakteru? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.