Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, chudeusz napisał:

Czy ktoś na podstawie tego schematu jest w stanie określić, w które elementy w torze średnich i wysokich tonów warto zainwestować żeby poprawić brzmienie? Czy może wymienić należy np wszystkie kondensatory, żeby zmiana była udczuwalna? 

Nie wymienia się części na inne części a tylko to co jest naprawdę ważne.

Jak chcesz to dobrze zrobić to zacznij od gniazd. Po co cewki z cudownego drutu jak masz gniazda z gwoździ 😉

Zatem WBT 0703 LUB 0708. Okabluj Cardasem 101 bez wsuwek - polutuj. R1 i R3 daj Mundorf M-Resist Supreme.

C1, C2 Mundorf Supreme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jestem prostym człowiekiem,z prostym słuchem. Największy efekt daje wygłuszenie zespołu. Sprawdzone polecam. Separacja średniego od niskotonowego. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, panczo88 napisał:

Jestem prostym człowiekiem,z prostym słuchem. Największy efekt daje wygłuszenie zespołu. Sprawdzone polecam. Separacja średniego od niskotonowego. 

 

Ale o czym konkretnie piszesz? Najlepszy efekt w porównaniu z czym? Bo wygłuszenie komory średniotonowego nie sprawi, że zacznie grać bo on jest poprostu marnej jakości delikatnie mówiąc ;). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię ,że się mylisz.A koszt nieporównywalnie mniejszy od wymiany cewek i kondensatorów. I oczywiście wygluszenie komór basowych.Calość staje się bardziej szczegółowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panczo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pytam z czym to porównywałeś? 😉 Bo skoro masz takie wnioski to znaczy, że nie tknąłeś żadnego elementu zwrotnicy, więc porównania nie masz. A coś o tym wiem bo zwrotnica jest u mnie na tapecie od dłuższego już czasu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że wiem o czym mówię. Ale nie jestem tu po to żeby coś udowadniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko twierdzisz, że wygłuszenie komory basowej i głośnika średniotonowego wnosi więcej niż wymiana podzespołów na zwrotnicy. No nie mam pytań w takim razie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica w heco została oryginalna. Ta pójdzie do innego projektu. Jeszcze wymiana przetwornika wysokotonowego ma sens. Tak że podtrzymuję swoje zdanie. Nie mam więcej odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ruszyłeś oryginalnej zwrotnicy a twierdzisz, że "największe efekty" daje wygłuszenie? Dlatego zapytałem - w porównaniu z czym? Bo tego, że jakiś efekt to daje nie kwestionuję 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zwrotnica ze zdjęcia była w heco. Myślę,że zrobiona na nie najgorszych komponentach Nie wniosła nic specjalnego do brzmienia tych zespołów. Koszt ok 500 zł. Nie warto. Koszt mat głuszących 200 efekt 10X lepszy. Ale co kto lubi i na co go stać. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panczo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wymieniłeś samych elementów na zwrotnicy a zrobiłeś zupełnie inną bo widać choćby po samych parametrach i ilościach elementów, że jest zupełnie inna. W takim przypadku mogłeś nawet pogorszyć granie tego zestawu więc się nie dziwię, że lepsze efekty dało wygłuszenie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam że go są nadal spoko kolumny w swojej cenie bez przeróbek 🙂

jeśli czym kolwiek można je podnieść w jakości to tylko dobrze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję informacji na temat wymiany głośników wysokotonowych w Aurora 700. Gdzieś kiedyś czytałem ,że ktoś wymienił wysokotonowe bez ruszania zwrotnicy, tylko gdzie to było i jakie głośniki to nie pamiętam. Kolega zastanawia się nad takim zabiegiem😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, rd79 napisał:

Panowie potrzebuję informacji na temat wymiany głośników wysokotonowych w Aurora 700. Gdzieś kiedyś czytałem ,że ktoś wymienił wysokotonowe bez ruszania zwrotnicy, tylko gdzie to było i jakie głośniki to nie pamiętam. Kolega zastanawia się nad takim zabiegiem😉

SEAS H0831-06 (27TFF) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, chudeusz napisał:

 

SEAS H0831-06 (27TFF) 

👍

Orientujesz się może który z forumowiczów zamieniał te głośniki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rd79 napisał:

👍

Orientujesz się może który z forumowiczów zamieniał te głośniki ?

Z tego co pamiętam, to ja między innymi 😉. A przede mną kilka osób. Prześledź ten temat dokładnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2024 o 18:38, rd79 napisał:

Ok. Dzięki 😉

Ten tweeter "peerless dx25bg60-04" też pasuje i podobno robi świetną robotę z heco aurora 700.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar09 Dzięki, dam koledze namiary. Wystarczy podmienić głośniki bez dotykania zwrotnicy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rd79

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rd79 napisał:

@Oskar09 Dzięki, dam koledze namiary. Wystarczy podmienić głośniki bez dotykania zwrotnicy ?

A sorki trzeba wywiercić nowe otwory to z kolesiem pisałem z yt ma w opisie. Ja miałem kiedyś scan speak(pasowały idealnie) w heco aurora 1000 ale wróciłem potem do orginału pisałem gdzieś na początku tego wątku. 

Jeśli chodzi o te co ci podałem wyżej tu masz link do gościa tam opisał w opisie co i jak w zwrotnicy nie trzeba grzebać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2024 o 22:59, Oskar09 napisał:

A sorki trzeba wywiercić nowe otwory to z kolesiem pisałem z yt ma w opisie. Ja miałem kiedyś scan speak(pasowały idealnie) w heco aurora 1000 ale wróciłem potem do orginału pisałem gdzieś na początku tego wątku. 

Jeśli chodzi o te co ci podałem wyżej tu masz link do gościa tam opisał w opisie co i jak w zwrotnicy nie trzeba grzebać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z ciekawości zapytam A dlaczego wróciłeś do oryginału?

W dniu 12.02.2024 o 18:29, chudeusz napisał:

Z tego co pamiętam, to ja między innymi 😉. A przede mną kilka osób. Prześledź ten temat dokładnie. 

A tu z kolei na czym polega zmiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Z ciekawości zapytam A dlaczego wróciłeś do oryginału?

A tu z kolei na czym polega zmiana?

Wymieniłem wysokotonowy głośnik już ponad rok temu. Dla mnie zmiana wniosła same korzyści. Wysokie tony poprawiły mocno brzmienie wokali ale nie tylko. Nie było już tego słynnego "koca" podczas słuchania. Średnica w oryginalnych heco jest dla mnie za głośna, za krzykliwa i gra bardzo ograniczonym, męczącym dla mnie pasmem. Mimo wymiany wysokotonowego głośnika  i dużej poprawy nadal te średnie mnie męczyły i zacząłem kombinować z dołożeniem rezystora przed samym głośnikiem. Od tego zaczęło się moje poważniejsze grzebanie w tych kolumnach. Odpuściłem gwarancję (której nie traci się przy samej wymianie głośnika bo w nic nie ingerujemy) i zacząłem grzebać w zwrotnicy. Skończyło się dodatkowo na wymianie głośnika średniotonowego i zmianie schematu zwrotnicy w torze średnich i wysokich tonów. Oryginalny średniotonowy głośnik heco jest po prostu kiepskiej jakości, stąd na zwrotnicy jest mocno przycięty kondensatorem aż 100uF i dodatkowo filtrem, żeby ukryć jego wady. Ktoś już w tym temacie poruszył temat wątpliwej jakości tego głośnika, poszedłem tym tropem i jak się okazało - słusznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, chudeusz napisał:

Wymieniłem wysokotonowy głośnik już ponad rok temu. Dla mnie zmiana wniosła same korzyści. Wysokie tony poprawiły mocno brzmienie wokali ale nie tylko. Nie było już tego słynnego "koca" podczas słuchania. Średnica w oryginalnych heco jest dla mnie za głośna, za krzykliwa i gra bardzo ograniczonym, męczącym dla mnie pasmem. Mimo wymiany wysokotonowego głośnika  i dużej poprawy nadal te średnie mnie męczyły i zacząłem kombinować z dołożeniem rezystora przed samym głośnikiem. Od tego zaczęło się moje poważniejsze grzebanie w tych kolumnach. Odpuściłem gwarancję (której nie traci się przy samej wymianie głośnika bo w nic nie ingerujemy) i zacząłem grzebać w zwrotnicy. Skończyło się dodatkowo na wymianie głośnika średniotonowego i zmianie schematu zwrotnicy w torze średnich i wysokich tonów. Oryginalny średniotonowy głośnik heco jest po prostu kiepskiej jakości, stąd na zwrotnicy jest mocno przycięty kondensatorem aż 100uF i dodatkowo filtrem, żeby ukryć jego wady. Ktoś już w tym temacie poruszył temat wątpliwej jakości tego głośnika, poszedłem tym tropem i jak się okazało - słusznie. 

Ja je lubię takie jakie są. Ale nie twierdzę że nie można z tego wyciągnąć więcej. Chętnie bym ich posłuchał :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ja je lubię takie jakie są. Ale nie twierdzę że nie można z tego wyciągnąć więcej. Chętnie bym ich posłuchał :):)

Zapraszam 🙂. Można wyciągnąć duuuużo więcej. Ja też lubiłem je takie jakie są 😉. Tylko dlaczego nie mogłoby być lepiej? Sam chętnie teraz posłuchał bym oryginałów, bo zmiany były duże. Po kolei - wymiana głośnika wysokotonowego, wstawienie rezystora przed średniotonowca, zmiana schematu zwrotnicy, wymiana głośnika średniotonowego, wymiana kondensatorów w zwrotnicy na claritycap CSA, wymiana okablowania wewnątrz kolumn, wymiana rezystora w torze średnich tonów na mundorf supereme. Wszystkie te kroki były poprzedzone długimi odsłuchami i porównaniami. To w jakimś sensie nadal trwa, bo od grudnia ciągle coś grzebię i próbuję poprawić, ale to już detale. W zasadzie po każdej z tych zmian nie wyobrażałem sobie wrócić do poprzedniej wersji bo byłby to w moim odczuciu krok w tył.  Najbardziej słyszalne efekty były po zmianach w schemacie zwrotnicy i wymianie średniotonowego głośnika. Wręcz przytłaczała stereofonia, ilość szczegółów i dźwięków, których do tej pory nie było słychać. Poprawiła się bardzo scena. Drugim efektem "wow" była wymiana kondensatorów na CSA. To ile dało to powietrza i przestrzeni spowodowało opad szczęki.  Reszta nie wniosła takich spektakularnych zmian, ale były to małe kroczki do przodu które ogólnie wpływają pozytywnie na całość brzmienia. Nie wymieniałem cewek i nie ruszałem w ogóle toru niskich tonów. Myślę, że to jeszcze przede mną jak będą fundusze 😉. Ogólnie zmiany przerosły moje najśmielsze oczekiwania co do brzmienia. 

P. S. Dodam tylko, że grają z Cambridge Audio CXA60. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2023 o 18:38, jacek99 napisał:

Grubo ponad tysiak za gniazda do Autor to chyba przerost formy nad treścią...

Dla mnie modyfikowanie kolumn w ten sposób, jest przerostem formy i trochę brakiem odpowiedzialności i przewidywalności. Tu potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Każda kolumna jest inna, nie można kierować się jakimiś schematami postępowania. Lepiej je sprzedać,  dołożyć tą kasę,  wydaną tu na upgrade i kupić nowe, grające zgodnie z preferencjami. Wiele takich projektów trafią później do kosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, StachMuszel napisał:

Dla mnie modyfikowanie kolumn w ten sposób, jest przerostem formy i trochę brakiem odpowiedzialności i przewidywalności. Tu potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Każda kolumna jest inna, nie można kierować się jakimiś schematami postępowania. Lepiej je sprzedać,  dołożyć tą kasę,  wydaną tu na upgrade i kupić nowe, grające zgodnie z preferencjami. Wiele takich projektów trafią później do kosza.

 

To co proponujesz to właśnie bardzo schematyczne postępowanie 😉. Sprzedać, dołożyć, kupić nowe. Kwestia czego się oczekuje. Temat dotyczy akurat Heco aurora 700 i było już tu kilka modyfikacji tych kolumn i chyba żaden zestaw nie wylądował w koszu 🤔 Mój z pewnością w nim nie wyląduje, przynajmniej dopóki istnieje banan na pysku podczas słuchania muzyki, a ten po zmianach w kolumnach znacznie urósł 🙂 (banan, nie pysk 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.