Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe (do 5tys zł) do Sony TA-F808ES


dtkb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy, potrzebuję porady ? - poszukuję kolumn do wzmacniacza Sony TA-F808ES.

Moje poprzednie kolumny to Canton Digital 2.1, ale trafił się kupiec to sprzedałem. Mój ogólny odbiór tych kolumn był dobry, dobra rozdzielczość, bardzo dobry bas, ale denerwowała mnie w nich góra i konieczność przepuszczania sygnału przez kontroler, do którego wsparcie w tym momencie jest bliskie lub równe 0. 

Mój obecny budżet to ok 5 tys złotych, bo za tyle mniej więcej mogę sobie ściągnąć z zachodu Infinity Kappa 9.2 series II. Muzyka, której słucham jest bardzo różna i nie mogę określić jej jednoznacznie. W zależności od humoru, pory roku, fazy księżyca czy przyciągania Saturna potrafię słuchać trance z CD na zmianę z Dire Straits z winyla 
, czy jakimś metalem ? więc zależy mi aby były to kolumny "uniwersalne" lub prościej, fajnie grające z moim wzmacniaczem. Najchętniej na 2 wooferach, bo lubię jak bas nisko schodzi i jest dobrze kontrolowany.

Ogólnie chciałbym chyba takie Digitale, ale coś "lepiej",   w sumie to chyba lubię takie "niemieckie" granie ?

Mój pokój ma ok 17m2, kolumny muszą być z bassreflexem z przodu, bo będą stały blisko ściany/mebli.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to chętnie przeczytam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Do tego wzmacniacza bardzo dobrze pasowałyby kolumny z membraną papierową i w podanej kwocie możesz zwrócić uwagę na Heco Aurora 700, które brzmią muzykalnie i świetnie różnicują bas. Alternatywą mogą by pylon audio diamond 25, które basem potrafią zawstydzić znacznie droższe i większe konstrukcje. Dodatkowo w przypadku diamond 25 mamy do czynienia z dużą przestrzennością dźwięku.

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia odsłuchu jeśli byłaby taka możliwość.

Edytowane przez Q21
Pomyłka

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na zachodzie T+A TCI 3R, kolumny bardzo uniwersalne, malo wymagajace od pomieszczenia, moga stac nawet w samym rogu, jesli jestes z okolic dolnego slaska to zapraszam na odsluch ze swoim wzmacniaczem. 

Posiadam takie od roku i graja swietnie z elektronika sansui, sony es.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak twój sony gra, ale jak papierowy midwoofer to może coś z wyższej półki? A mianowicie Studio 16 Hertz Aries Reference z drugiej ręki... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro masz Jmlab Cobalt 816S z bass refleksem z przodu. Też ciekawa propozycja i uniwersalna lub jak kolega wyżej Studio 16 Hertz Minas Anor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2020 o 20:31, Bumpalump napisał:

Poszukaj na zachodzie T+A TCI 3R, kolumny bardzo uniwersalne, malo wymagajace od pomieszczenia, moga stac nawet w samym rogu, jesli jestes z okolic dolnego slaska to zapraszam na odsluch ze swoim wzmacniaczem. 

Posiadam takie od roku i graja swietnie z elektronika sansui, sony es.

To jest bardzo ciekawa propozycja, chociaż te kolumny nieczęsto pojawiają się na rynku wtórnym. Nieco częściej pojawia się flagowy model serii TAL, który wszedł rok później - T + A Criterion TA 25 Jubilee, wiesz może coś o tych kolumnach? Z broszury wynika, że np głośnik wysokotonowy pochodzi właśnie z modelu TCI 3R.

Chociaż, pisząc tego posta w oczy rzuciły mi się jeszcze TMR 160 i flagowe z tej serii 230.

I tu powstaje pytanie ogólne odnośnie kolumn T+A, jak ciężko je napędzić? Zwłaszcza te starsze jak TMRy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

długo poszukiwałem w miarę uniwersalnych kolumn. Przez dwa lata miałem wspomniane Pylon Diamond 25 i jak za cenę nowych trudno zaleźć w salonach lepiej grające i uniwersalne kolumny.

Rok temu zastąpiły je Audiovector M3 Signature - (przed zakupem słuchałem innych ok 15 różnych kolumn). W budżecie do 5 t trudno będzie znaleźć lepsze , a mnie udało się kupić je okazyjnie za dużo mniej. Mają szybki bas, ale nisko schodzący, grają otwarcie z niesamowicie detaliczną górą. Potrafią oddać głębię nagrań ale jak trzeba zagrać blisko , jak na koncercie. Głośne i mocne granie nie robi na nich wrażenia , a przy wysokiej skuteczności nawet średni wzmacniacz je napędzi - grają lekko i swobodnie, bez wysiłku. Ew. poszukaj czegoś z nowszych modeli audiovector QR3,QR5 ew wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dtkb napisał:

To jest bardzo ciekawa propozycja, chociaż te kolumny nieczęsto pojawiają się na rynku wtórnym. Nieco częściej pojawia się flagowy model serii TAL, który wszedł rok później - T + A Criterion TA 25 Jubilee, wiesz może coś o tych kolumnach? Z broszury wynika, że np głośnik wysokotonowy pochodzi właśnie z modelu TCI 3R.

Chociaż, pisząc tego posta w oczy rzuciły mi się jeszcze TMR 160 i flagowe z tej serii 230.

I tu powstaje pytanie ogólne odnośnie kolumn T+A, jak ciężko je napędzić? Zwłaszcza te starsze jak TMRy.

Do 160 potrzeba juz kawal pieca, poza tym to niezbyt dobrze grajacy model, oprocz wspomnianych tci 3r mozna zainteresowac sie tal 130, tal xs

Audiovectory qr3 to tez fenomenalne kolumny w swojej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jacmos napisał:

Pylon Diamond 25

BR z tyłu je wyklucza.

 

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

Do 160 potrzeba juz kawal pieca, poza tym to niezbyt dobrze grajacy model, oprocz wspomnianych tci 3r mozna zainteresowac sie tal 130, tal xs

A w takim razie TAL 160? Myślę, że udałoby mi się zmieścić w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dtkb napisał:

BR z tyłu je wyklucza.

 

A w takim razie TAL 160? Myślę, że udałoby mi się zmieścić w budżecie.

160 to rowniez spore paczki, 130 bylyby optymalne do Twojego metrazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dtkb napisał:

BR z tyłu je wyklucza.

 

A w takim razie TAL 160? Myślę, że udałoby mi się zmieścić w budżecie.

Jeśli nie Diamond 25 to może warto rozważyć Ruby 25 MKII, które posiadają bas refleks umiejscowiony z przodu. Brzmienie jest spokojniejsze ale zyskujemy nieco na przestrzeni. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Stanęło na tym, że mogę kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za dosyć niewielkie pieniądze (zmieściłbym się w założonym budżecie). Jest szansa, że ten Sony pociągnie/napędzi te kolumny? Facet od którego je mogę kupić napędzał je Onkyo A 8870.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dtkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie JBL 250ti a o reszcie z tego wątku zapomnij... no te kappy 9.2i "jeszcze jeszcze" w takich pieniądzach ale musisz uważać na polydomy żeby nie były kruche.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, opteron napisał:

Poszukaj sobie JBL 250ti a o reszcie z tego wątku zapomnij... no te kappy 9.2i "jeszcze jeszcze" w takich pieniądzach ale musisz uważać na polydomy żeby nie były kruche.

BR z tyłu je wyklucza.

 

11 godzin temu, dtkb napisał:

Stanęło na tym, że mogę kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za dosyć niewielkie pieniądze (zmieściłbym się w założonym budżecie). Jest szansa, że ten Sony pociągnie/napędzi te kolumny? Facet od którego je mogę kupić napędzał je Onkyo A 8870.

@Bumpalump dopomóż. Jak prądowo da radę to wezmę. Posłucham i jak nie będzie fajnie to najwyżej odsprzedam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.