Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki model streamer`a do MQA przez Tidal master


oasisliam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dzarro napisał:
47 minut temu, marcinmarcin napisał:
A po co komu MQA? Potrzebne Ci mp3 jak masz flace? 
Chcesz dobrze dźwiękowo kup sotm 200 albo usbridge signature, do tego zasilacz muzga i będziesz miał jakość dźwięku na poziomie wiele wyższym niż jakieś badziewia 

Mimo wszystko wątek dotyczy streamera z MQA. Sotm nie ma ani własnej aplikacji ani DAC więc wpis nie na temat.

Jak najbardziej na temat. Mało kto wie coś na temat mqa. Co do Rose był tydzień piania z zachwytów znajomego jak to gra, po czym lunął albo oddał i został dalej z sotm... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej na temat. Mało kto wie coś na temat mqa. Co do Rose był tydzień piania z zachwytów znajomego jak to gra, po czym lunął albo oddał i został dalej z sotm... 
Kompletnie nie na temat. Jak ktoś chce słuchać Tidala i mqa to jego sprawa i jego prawo. Jest osobny wątek o tym, że mqa to ściema. Tam można się bawić w Ordo Iuris i wykłócać o to czy mqa to LGBT, Harry Potter albo inna Cywilizacja Śmierci..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Hi-Fi Rose RS150 jako kombajn audio-wideo zdobył tytuł EISA 2021-2022 High-End Music Player i opinie na tym portalu i nie tylko ma rewelacyjne jeśli chodzi o jakość dźwięku to coś w tym musi być... a czytając specyfikację ZIDOO NEO S podwójny przetwornik DAC ES9068+XMOS XU208 z obsługą XLR/RCA, wsparcie DSD512 i PCM 768kH 32bit, MQA, SACD ISO (stereo) i wideo 4k z HDR - wygląda bardziej niż ok. Tylko czy ktoś to słyszał jak to brzmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA nic nie daje . Kup przyzwoity streamer np Yamaha np-s303 , ma dobrą apke MusicCast i brzmienie na poziomie , szczególnie po modyfikacji @muda44 z dobrym kablem zasilającym . Polecam . Sprawdzone . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, carlos med napisał:

przyzwoity streamer np Yamaha np-s303

😁

A nie lepiej od razu dobry?

Bez modyfikacji

Bo raz, że kupujesz przeciętny sprzęt a do tego pozbywasz się gwarancji. Ale jak kogoś stać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, carlos med napisał:

MQA nic nie daje . Kup przyzwoity streamer np Yamaha np-s303 , ma dobrą apke MusicCast i brzmienie na poziomie , szczególnie po modyfikacji @muda44 z dobrym kablem zasilającym . Polecam . Sprawdzone . 

Na Tidal muzyka Hi Res faktycznie w jakości CD a MQA lepiej mieć zawsze to jakaś odmiana. Co do Yamahy np-s303  to pomijając że uboga w złącza( brak nawet wejścia optycznego by działał jako dac) w moich oczach odpada . Jako sprzęt też słabo z dźwiękiem bo działa na leciwym i słabo grającym DSD1791 chip Texas Instruments z 2003 roku. Są i plusy Yamahy - wygląd, cena i MusicCast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

😁

A nie lepiej od razu dobry?

Bez modyfikacji

Bo raz, że kupujesz przeciętny sprzęt a do tego pozbywasz się gwarancji. Ale jak kogoś stać?

Oczywiście że lepiej . To zależy od funduszy . Yamahy np-s303 to raczej rynek wtórny bez gwarancji. W mojej skromnej ocenie brzmi dobrze za małe pieniądze

6 godzin temu, MarCosRe napisał:

Na Tidal muzyka Hi Res faktycznie w jakości CD a MQA lepiej mieć zawsze to jakaś odmiana. Co do Yamahy np-s303  to pomijając że uboga w złącza( brak nawet wejścia optycznego by działał jako dac) w moich oczach odpada . Jako sprzęt też słabo z dźwiękiem bo działa na leciwym i słabo grającym DSD1791 chip Texas Instruments z 2003 roku. Są i plusy Yamahy - wygląd, cena i MusicCast

Przez coax z dobrym DAC zewnętrznym gra dobrze , niektórzy twierdzą że po modyfikacji wybitnie . Można się oczywiście nie zgadzać . 

6 godzin temu, MarCosRe napisał:

Na Tidal muzyka Hi Res faktycznie w jakości CD a MQA lepiej mieć zawsze to jakaś odmiana. Co do Yamahy np-s303  to pomijając że uboga w złącza( brak nawet wejścia optycznego by działał jako dac) w moich oczach odpada . Jako sprzęt też słabo z dźwiękiem bo działa na leciwym i słabo grającym DSD1791 chip Texas Instruments z 2003 roku. Są i plusy Yamahy - wygląd, cena i MusicCast

Ja wykorzystuje Yamahę jako transport ( z bardzo dobrą aplikacja) + DAC i mam wejścia wszystkie dostępne , DAC można zawsze dobrać indywidualnie brzmieniowo ( i też dekodujący MQA , w których ja nie słyszę wielkiej różnicy). Mnie odpowiada. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

😁

A nie lepiej od razu dobry?

Bez modyfikacji

Bo raz, że kupujesz przeciętny sprzęt a do tego pozbywasz się gwarancji. Ale jak kogoś stać?

Który?

Serio pytam.

 

Brzmieniowo lepsza niż uznane i drogie odtwarzacze CD,  Tylko Ayre C5-xeMP grał mi marginalnie lepiej porównując rip tej samej płyty a odtwarzanej na tych urządzeniach jednocześnie ( takie same kable RCA i zasilające ).

A jeszcze to brzmienie można rozwijać o zewnętrzny DAC.

Ayre sprzedałem a płyty odtwarzam z dysku.

 

Co do odtwarzaczy strumieniowych to były porównania moje, właścicieli i w sklepach takich NP-S303  z uznanymi strumieniowcami do  kilkunastu tysięcy i opinie są że albo różnica brzmienia nie lepsza albo pomijalna a aplikacją, działaniem Yamaha je przewyższa.

Oczywiście że są lepsze ale większość z nich potrzebuje drogi NAS czy dodatkowe płatne programy. Wiele ma problemy bo się wieszają, zacinają itd.

Kolejna sprawa - FIRMA. Popatrzcie co się dzieje z Onkyo, Pioneer też ma problemy a od tego też może zależeć przyszłość działania danego strumieniowca. Yamaha jest potężną, stabilną firmą .

Gwarancja?

To jest tak proste urządzenie że jak by padł zasilacz to naprawi go elektronik albo dostanie się go za niewielkie pieniądze w serwisie. Mimo ceny S-303 jest dobrze zrobiona i nie ma co obawiać się awaryjności a nawet zakładając najgorszy scenariusz to po latach wyrzucimy coś za 2000 a nie za naście tysięcy bo się może okazać że za te ileś lat firmy od naszego urządzenie już nie będzie albo nie będzie naprawiane.

 

Jak kto woli. Jedni chcą jak najlepiej działające i grające urządzenie, dla innych ważne są wyświetlacze czy bajery a przeważnie ludzie lepiej się czują jak wydadzą większe pieniądze  😉

 

Sam kiedyś robiłem doświadczenia z różnymi formatami a dzisiaj wiem że większość sprzętu nie jest w stanie wycisnąć 100% z MP3...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarCosRe napisał:

Skoro Hi-Fi Rose RS150 jako kombajn audio-wideo zdobył tytuł EISA 2021-2022 High-End Music Player i opinie na tym portalu i nie tylko ma rewelacyjne jeśli chodzi o jakość dźwięku to coś w tym musi być...

No właśnie nie musi. EISA to taka zbieranina ludzi ułożonych jak dawniej było u nas w PRL. Ręka rękę liże. Już nie raz dawali nagrody produktom ultra złym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Który?

Serio pytam.

 

Brzmieniowo lepsza niż uznane i drogie odtwarzacze CD,  Tylko Ayre C5-xeMP grał mi marginalnie lepiej porównując rip tej samej płyty a odtwarzanej na tych urządzeniach jednocześnie ( takie same kable RCA i zasilające ).

A jeszcze to brzmienie można rozwijać o zewnętrzny DAC.

Ayre sprzedałem a płyty odtwarzam z dysku.

 

Co do odtwarzaczy strumieniowych to były porównania moje, właścicieli i w sklepach takich NP-S303  z uznanymi strumieniowcami do  kilkunastu tysięcy i opinie są że albo różnica brzmienia nie lepsza albo pomijalna a aplikacją, działaniem Yamaha je przewyższa.

Oczywiście że są lepsze ale większość z nich potrzebuje drogi NAS czy dodatkowe płatne programy. Wiele ma problemy bo się wieszają, zacinają itd.

Kolejna sprawa - FIRMA. Popatrzcie co się dzieje z Onkyo, Pioneer też ma problemy a od tego też może zależeć przyszłość działania danego strumieniowca. Yamaha jest potężną, stabilną firmą .

Gwarancja?

To jest tak proste urządzenie że jak by padł zasilacz to naprawi go elektronik albo dostanie się go za niewielkie pieniądze w serwisie. Mimo ceny S-303 jest dobrze zrobiona i nie ma co obawiać się awaryjności a nawet zakładając najgorszy scenariusz to po latach wyrzucimy coś za 2000 a nie za naście tysięcy bo się może okazać że za te ileś lat firmy od naszego urządzenie już nie będzie albo nie będzie naprawiane.

 

Jak kto woli. Jedni chcą jak najlepiej działające i grające urządzenie, dla innych ważne są wyświetlacze czy bajery a przeważnie ludzie lepiej się czują jak wydadzą większe pieniądze  😉

 

Sam kiedyś robiłem doświadczenia z różnymi formatami a dzisiaj wiem że większość sprzętu nie jest w stanie wycisnąć 100% z MP3...

Na podstawowym poziomie Volumio Primo. Czyli zoptymalizowana malina (a raczej Asus). Nawet traktując go jako samodzielny odtwarzacz i korzystając z jego wyjść liniowych, daje radę. Wzbogacona o dodatkowy zasilacz, reprezentuje naprawdę niezły poziom. 

A co do Yamahy, trudno abyś nie zaliczał jej do klasy brzmieniowej hi-end. Zwłaszcza legitymując się sygnaturką "branża" i zarabiając na przerabianiu tych sprzętów. Reklamujesz swoje produkty i OK. "Twojej" Yamahy nie słuchałem, wersja bez przeróbek - jak dla mnie niczym nie zachwyca 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Na podstawowym poziomie Volumio Primo. Czyli zoptymalizowana malina (a raczej Asus). Nawet traktując go jako samodzielny odtwarzacz i korzystając z jego wyjść liniowych, daje radę. Wzbogacona o dodatkowy zasilacz, reprezentuje naprawdę niezły poziom. 

A co do Yamahy, trudno abyś nie zaliczał jej do klasy brzmieniowej hi-end. Zwłaszcza legitymując się sygnaturką "branża" i zarabiając na przerabianiu tych sprzętów. Reklamujesz swoje produkty i OK. "Twojej" Yamahy nie słuchałem, wersja bez przeróbek - jak dla mnie niczym nie zachwyca 

Większość użytkowników w tym i ja chce jedno gotowe urządzenie. Podłącza, instaluje prostą aplikacje i gra.

Z malinami i podobnymi urządzeniami tak nie jest i pomijając jakość brzmienia znam wielu co odpuściło takie odtwarzacze ze względu właśnie na upierdliwość w instalacji, zacinaniu się , wygrywaniu co jakiś czas czegoś itd.

 

Co do modyfikowanej NP-S303 rynek sam to weryfikuje tak jak i innych urządzeń które tu od lat polecałem czy polecam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Z malinami i podobnymi urządzeniami tak nie jest

To jest właśnie gotowy odtwarzacz z wbudowanym przetwornikiem

8 minut temu, muda44 napisał:

znam wielu co odpuściło takie odtwarzacze ze względu właśnie na upierdliwość w instalacji, zacinaniu się , wygrywaniu co jakiś czas czegoś itd.

Bo niestety te rozwiązania wymagają pewnej wiedzy informatycznej. W przypadku właściwej konfiguracji (choćby fabrycznej jak w Volumio, o Bryston nie wspominając), są to urządzenia reprezentujące dość wysoki stopień stabilności działania. Auralic czy Lumin też potrafi się zawiesić. Tak więc tu problemu bym się na siłę nie doszukiwał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piotrek7 napisał:

To jest właśnie gotowy odtwarzacz z wbudowanym przetwornikiem

Bo niestety te rozwiązania wymagają pewnej wiedzy informatycznej. W przypadku właściwej konfiguracji (choćby fabrycznej jak w Volumio, o Bryston nie wspominając), są to urządzenia reprezentujące dość wysoki stopień stabilności działania. Auralic czy Lumin też potrafi się zawiesić. Tak więc tu problemu bym się na siłę nie doszukiwał 

Strumieniowce to ciężki temat i dlatego sam się tych Yamah uczepiłem bo tam nic się nie tnie, nie wiesza. Używam codziennie od lat. Uruchamiasz aplikację i po około 7 sekundach leci muzyka z dysku. Prosta i bdb konstrukcja a kosztuje to grosze patrząc na ceny sprzętu audio.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, muda44 napisał:

Z malinami i podobnymi urządzeniami tak nie jest i pomijając jakość brzmienia znam wielu co odpuściło takie odtwarzacze ze względu właśnie na upierdliwość w instalacji, zacinaniu się , wygrywaniu co jakiś czas czegoś itd.

Golutka malina pozbawiona cud nakładek i super mega zaśilaczy jest stabilna jak skała,problemy zaczynają śię gdy na siłę robimy z niej hi end.

Wiem o czym piszę bo też śię w to bawiłem na początku,teraz mam w użyciu samą gołą płytkę reszta to robota DAC-a.

A szybkosci działania to niech zazdroszczą co niektóre fabryczne streamery za grube tyśiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odpowiedzi na pytanie jak brzmi i realnie działa ZIDOO NEO S nie otrzymam. A co do pytania zasadniczego jaki streamer to polecam oficjalną stronę MQA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jest pełna lista producentów i urządzeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "konsument" nie sprzedawca modyfikowanej Yamahy mogę powiedzieć, że wersja bez modyfikacji gra nieporównywalnie lepiej niż porównywalne cenowo streamery np Denon 800Ne ( choć aplikacja HEOS też jest niezła ) . Po modyfikacji jest przeskok w jakości brzmienia ( porównywałem jednoczasowo dwa egzemplarze modyfikowany i nie ) . Nie da się tylko ocenić na ile sama możliwość lepszej sieciówki ( u mnie Oyaide Tunami gpx-re V2) wnosi zmiany , a na ile modyfikacja elektroniki , bo wersja bez modyfikacji ma kabelek- nitkę na stałe . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, carlos med napisał:

u mnie Oyaide Tunami gpx-re V2) wnosi zmiany

Kabel zasilający droższy od odtwarzacza? I to na poziomie entry level? Wszystko w temacie 😁

Odwróć relacje cenowe to być może zrozumiesz, o co tu chodzi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fan64 napisał:

Golutka malina pozbawiona cud nakładek i super mega zaśilaczy jest stabilna jak skała,problemy zaczynają śię gdy na siłę robimy z niej hi end.

Wiem o czym piszę bo też śię w to bawiłem na początku,teraz mam w użyciu samą gołą płytkę reszta to robota DAC-a.

A szybkosci działania to niech zazdroszczą co niektóre fabryczne streamery za grube tyśiące.

Czyli albo jakoś tam gra ale są problemy albo gra byle jak a problemów nie ma a nadal wygląda to jak wygląda.

Oczywiście niech każdy według siebie to rozpatruje.

8 minut temu, piotrek7 napisał:

Kabel zasilający droższy od odtwarzacza? I to na poziomie entry level? Wszystko w temacie 😁

Odwróć relacje cenowe to być może zrozumiesz, o co tu chodzi 

Z tego wpisu wnioskuje że jeszcze masz daleko z wiedzą w tym temacie...

 

Każde dobre źródło cyfrowe zagra lepiej z dobrym kablem zasilającym i tego się nie przeskoczy a rozpatrywanie tego na zasadzie ile % ceny mamy tu czy tu przeznaczyć świadczy tylko o nikłej wiedzy osoby która to pisze.

Ja swoją łączyłem z kosztującym 6400zł AZ Gargantua II i to był kolejny krok po GPX-RE V2. Ale to trzeba samemu sprawdzić, porównać i wtedy oceniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Z tego wpisu wnioskuje że jeszcze masz daleko z wiedzą w tym temacie...

A może wręcz przeciwnie? Może wyrosłem z urojeń o łączeniu taniej elektroniki z niewspółmiernie drogimi kablami? 

Tak więc może to Ty jesteś daleko w lesie? I to bardzo gęstym? Co lepiej zagra? Twoja Yamaha z kablem zasilającym za 4 tys czy Lumin D2 z kabelkiem za 200 - 500 zł? Wielka niewiadoma? Obstawiam to drugie 😉

I nie nazywaj proszę urojeń wiedzą 😉

Nie jestem kablosceptykiem. Ale wszystko ma swoje granice 

A to, że łączyłeś swoją z kablem za 6400? Mogłeś podłączyć ją kablem za 64 tys. I sens byłby taki sam 

Czyli żaden 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

A może wręcz przeciwnie? Może wyrosłem z urojeń o łączeniu taniej elektroniki z niewspółmiernie drogimi kablami? 

Tak więc może to Ty jesteś daleko w lesie? I to bardzo gęstym? Co lepiej zagra? Twoja Yamaha z kablem zasilającym za 4 tys czy Lumin D2 z kabelkiem za 200 - 500 zł? Wielka niewiadoma? Obstawiam to drugie 😉

I nie nazywaj proszę urojeń wiedzą 😉

Nie jestem kablosceptykiem. Ale wszystko ma swoje granice 

A to, że łączyłeś swoją z kablem za 6400? Mogłeś podłączyć ją kablem za 64 tys. I sens byłby taki sam 

Czyli żaden 

Kabel używany do kupienia za 1,5-1,8k  więc bez dramatu . Przy słabym źródle kabel za pierdylion PLN mało albo nic nie wniesie . Tu dobry ale nie kosmicznie drogi kabel wnosi dużo i jest łatwy do usłyszenia różnic i to świadczy o jakości źródła które zasila . 

A jak ktoś napisał wcześniej, jak źródło za 2k padnie nie będzie płaczu jak przy kilkakrotnie większej sumie wydanej , a gra na podobnym poziomie - każdemu pasuje co innego w brzmieniu . 

Osobiście porównywałem z Auralic za 6k i Lumin za 10k i różnica jesli nawet była to w ślepym teście trudno zauważalna uznałem , że nie warto przepłacać. 

Nie zawsze drożej znaczy lepiej , ale zawsze można lepiej oczywiście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

A może wręcz przeciwnie? Może wyrosłem z urojeń o łączeniu taniej elektroniki z niewspółmiernie drogimi kablami? 

Tak więc może to Ty jesteś daleko w lesie? I to bardzo gęstym? Co lepiej zagra? Twoja Yamaha z kablem zasilającym za 4 tys czy Lumin D2 z kabelkiem za 200 - 500 zł? Wielka niewiadoma? Obstawiam to drugie 😉

I nie nazywaj proszę urojeń wiedzą 😉

Nie jestem kablosceptykiem. Ale wszystko ma swoje granice 

Urojeń ?

 

Czyli jakby ta Yamaha fabrycznie grała jak gra, kosztowała np 15000 w super obudowie to wtedy warto dać kabel za 2500 - 3000 albo używany około 2000zł ( za tyle można go kupić ) ?

Ja się kieruję jakością brzmienia, jak coś gra, czy warto a nie kosztuje, przez pryzmat ceny czy %.

Robiłem wiele porównań w różne strony w różnych przedziałach cenowych ( kable do 17k, kolumny, elektronika do 55k jak już o cenach piszemy )

Dzisiaj  można kupić cos fajnego niedrogiego i gniota za grubą kasę.

Dane kable wypożyczam, wpinam, testuję i podejmuję decyzję czy warto czy nie.

 

Z chęcią poczytam czy usłyszę takie porównanie brzmienia, aplikacji, działania pomiędzy takimi urządzeniami.

Z kilkoma innymi, droższymi znam.

 

I jeszcze jedna ważna uwaga. Ważne jest brzmienie ale i też trwałość, niezawodność. Każda elektronika kiedyś padnie a kabel nie więc sam osobiście staram podnosić brzmienie kablami, listwą itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, carlos med napisał:

Osobiście porównywałem z Auralic za 6k i Lumin za 10k i różnica jesli nawet była to w ślepym teście trudno zauważalna uznałem , że nie warto przepłacać.

Jeśli się nie słyszy różnic, to faktycznie nie ma sensu przepłacać. Ale wina raczej nie po stronie elektroniki tylko słuchacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najlepszy streamer to iFi ZEN Stream + do tego izolacja Topping HS01. Granie po USB.

Nie da się uzyskać lepszego brzmienia z innego źródła poniżej 20k zł. Dopiero zabawa z super dokładnym zewnętrznym zegarem może coś poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, muda44 napisał:

Czyli jakby ta Yamaha fabrycznie grała jak gra, kosztowała np 15000 w super obudowie to wtedy warto dać kabel za 2500 - 3000 albo używany około 2000zł ( za tyle można go kupić ) ?

Kompletnie nic nie rozumiesz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Jeśli się nie słyszy różnic, to faktycznie nie ma sensu przepłacać. Ale wina raczej nie po stronie elektroniki tylko słuchacza

No tak ,zawsze można komuś powiedzieć , że jest głuchy . 

Myślę , że to ślepy trop, jeśli ktoś słyszy różnice w okablowaniu i między różnymi elementami toru , a między 2 konkretnymi produktami nie i jest to zbieżne z oceną innych słuchaczy , to raczej nie w słuchaczach jest problem .

Pytanie też , czy za nieproporcjonalnie większą kasę , mała poprawa jest dla każdego dobrym rozwiązaniem. A im wyżej tym przyrost poprawy brzmienia mniej adekwatny do wydanych pieniędzy

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, carlos med napisał:

No tak ,zawsze można komuś powiedzieć , że jest głuchy . 

Wybacz ale jeśli nie jesteś w stanie wychwycić różnic pomiędzy Auralic, Luminem a Yamaha, to albo reszta toru (wzmacniacz, głośniki, akustyka pomieszczenia) całkowicie degradowały brzmienie albo masz poważny problem ze słuchem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Wybacz ale jeśli nie jesteś w stanie wychwycić różnic pomiędzy Auralic, Luminem a Yamaha, to albo reszta toru (wzmacniacz, głośniki, akustyka pomieszczenia) całkowicie degradowały brzmienie albo masz poważny problem ze słuchem 

Mówiłem o modyfikoeanej Yamaha , a tej chyba nie słyszałeś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piotrek7 napisał:

Kompletnie nic nie rozumiesz. 

 

Niech Ci będzie 😉

Jak widać mamy zupełnie inne podejście do tematu i niech tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fan64 napisał:

Golutka malina pozbawiona cud nakładek i super mega zaśilaczy jest stabilna jak skała,problemy zaczynają śię gdy na siłę robimy z niej hi end.

Wiem o czym piszę bo też śię w to bawiłem na początku,teraz mam w użyciu samą gołą płytkę reszta to robota DAC-a.

A szybkosci działania to niech zazdroszczą co niektóre fabryczne streamery za grube tyśiące.

I o to chodzi . Prosty , ale dobry transport z przyjazna obsługa i dobry DAC do ,którego można podłączyć wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.