Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do kolum Polk Audio Rti A1?


Paweł Nowak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup kolumn stereo Polk Audio Rti a1, prośba o poradę jaki wzmacniacz / amplituner do nich dobrać? 
 

Zalezy mi na sprzęcie stereo z możliwością podłączenia do Tv - bo to będzie źródło dźwięku, wiec musi mieć wejście optyczne lub hdmi. 
 

Co sądzicie o samych głośnikach, czy to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Rozważałem jeszcze dali zensor 3 i indiana  line 261 lub 262. 
 

pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz metraż?  Ile chcesz przeznaczyć na kolumny? Jakiego gatunku muzyki słuchasz? Jakie brzmienie lubisz najbardziej ? Podam Ci przykład," ostre wysokie tony, średnie tony mocno do przodu wysuniete i niski gleboki bas".

Jeśli chodzi o kolumny to widziałem nówki na OLX po 800zl za parę więc są warte uwagi! Jeszcze polecił bym Ci HECO AURORA 300 za 1000zl myślę, że je znajdziesz. HECO czy Polk bardzo dobrze się zgraja z wzmacniaczem NAD C326bee

Do łączenia optykiem TV z wzmacniaczem wystarczy FIIO DO3K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiejsze do ustawienia ( ceny - 500 - nie wspomnę ) byłyby T 15 z podobnym wooferem,

albo iść na całość w model A3. Poza tym masz w cenie T15 również monitor Koda EX 569T

z wooferem 16,5 cm - takim, jak w A3. Wzmacniacz jeśli nowy to np. Yamaha AS 201 ale z "S" ? srebrny

bo się mniej kurzy ... a TV zasługuje raczej tylko na Fiio, bo wzmacniacz z DAC to już ok 1,5 tys.

Będzie lepiej na pewno np. z Onkyo z DAC niż Yamaha z Fiio, ale koszty ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzymy do 1200zl to Aurora 300 i RTI A1 są dobrym wyborem. Natomiast jest patrzysz w granice 2000zl to polecam RTI A3 na większym niskotonowym głośniku. Super kolumny, długo wybrzmiewajace wysokie, Bas mocny liniowy jak w o wiele droższych kolumnach, średnie bardzo przyjemne. To są kolumny do długiego i przyjemnego słuchania muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz kolumn do zastosowania jako kolumny główne, frontowe (nie wiem, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe), to zdecydowanie lepszą opcją będzie model wyższy Polk Audio RTi A3. To lepsze kolumny, oferujące bardziej dynamiczny, pełny dźwięk. Oczywiście w budżecie modelu RTi A1 jest wiele ciekawych alternatyw np. Heco Aurora 300 czy trochę droższe Monitor Audio Bronze 2.

Elektronika - na pewno dźwiękowo lepszym rozwiązaniem będzie dobry, klasyczny wzmacniacz. Spójrz na np. Cambridge Audio CXA60 lub może nawet jeszcze lepiej Audiolab 6000A. Natomiast w przypadku wyboru amplitunera sieciowego spójrz na dobry, mocny, grający bardzo energicznie, dynamicznie Yamaha R-N602 lub wyposażony dodatkowo w złącza HDMI, ale dźwiękowo trochę spokojniejszy, bardziej plastyczny Onkyo TX-8270.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w jednym z pokoi  Polk Audio Rti a1 gra to wraz z NAD 326 po modzie u MUDy , w małym pokoju ok. 6 m2 , i to jest już maksymalny metraż dla tych kolumienek , gra to mocną górą i dołem , z przewagą góry   . Podpinałem jeszcze drugi wzmak z drugiego pokoju AA MAP 105 i tu już było lepiej ( łagodniej ) na górze ale brakowało tej muzykalności co jest e NADzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, keray napisał:

Mam u siebie w jednym z pokoi  Polk Audio Rti a1 gra to wraz z NAD 326 po modzie u MUDy , w małym pokoju ok. 6 m2 , i to jest już maksymalny metraż dla tych kolumienek , gra to mocną górą i dołem , z przewagą góry   . Podpinałem jeszcze drugi wzmak z drugiego pokoju AA MAP 105 i tu już było lepiej ( łagodniej ) na górze ale brakowało tej muzykalności co jest e NADzie

Dokładnie w takim małym pokoju RTI A1 będą pasowały idealnie, natomiast jak masz pokój o rozmiarze większym niż 6m2 weź RTI A3

A jak masz mniej do wydania to HECO Aurora 300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wskazówki i podpowiedzi. 

Pokój ok 20m2. 

Muzyka różnorodna, od rocka, pop, klubowa i filmy. 

Nie zależy mi możliwości głośnego słuchania, lubię jak gra czysto i przyjemnie przy niskim poziomie głośności, nie chcę aby muzyka grająca w tle "męczyła".... 

Trochę martwią mnie ostatni wpis Bukaja o sugerowanym max metrażu pomieszczenia ale wcześniej miałem heco music style 200 na amplitunerze od kina domowego harman kardon avr 245 i "dawały radę" w tym pomieszczeniu i poprawcie mnie jeśli się mylę ale planowane rozwiązanie będzie chyba odczuwalnie lepsze ???

Z uwagi na cenę i możliwość podłączenia do tv przez kabel optyczny upatrzyłem sobie wzmacniacz Onkyo A-9010 co myślicie o połączeniu z RTi A1? 

Czytałem o RTi A3 ale cena już przekracza budżet, a A1 mam możliwość kupienia w "dobrej" cenie, może kiedyś się przesiądę na wyższy model.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale jak Heco MS 200 były dla kolegi wystarczające w 20 m2, tak samo będzie z Polk'ami.

Może nie należy do basolubów i np. bluesa czy muzyki akustycznej w ogóle nie słucha.

Skoro jednak masz zamiar przesiąść się w przewidywalnej przyszłości o klasę ( rozmiar ) wyżej,

to wydając mniej na choćby EX zobaczysz, co może większy woofer w tych metrach.

Cena z dostawą powinna zachęcić, chyba, że RTi A1 masz znacznie tańsze niż 5 stówek.

Onkyo to dobry wybór barwy i dynamiki do kolumn z tekstylną kopułką; DAC'a nie wspomnę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napomnieć, że sprzedaję nowe Polki jak w tytule za 800zł, w razie zainteresowania zapraszam na PW ?

 

rti a1 w 6m2 i to dla nich max? Albo ich nie słuchaliście, albo mieliście słabe wzmocnienie. Przecież to wymiar wcześniej wspomnianych MA BR2 na przykład? Miałem je w tym samym czasie wraz z MR2 i Polki miały więcej basu ;-O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, D4ncer napisał:

Do muzyki klubowej właśnie będą lepsze niż do muzyki instrumentalnej gdzie trzeba oddać masę instrumentów.

Ja mam RTI A3 i uważam ,że do muzyki instrumentalnej są bardzo dobre. W klubowej również się sprawdzają , są uniwersalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, w zależności od pomieszczenia ?

W 20m2 i muzyce instrumentalnej Polki rti a1 mają przerąbane... jak 90% monitorów w tym rozmiarze i metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, D4ncer napisał:

Jasne, w zależności od pomieszczenia ?

W 20m2 i muzyce instrumentalnej Polki rti a1 mają przerąbane... jak 90% monitorów w tym rozmiarze i metrażu.

Dlatego bardziej polecam Aurory 

A najlepiej podłogowe .

RTI A5 się dobrze sprawdzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2020 o 21:02, Paweł Nowak napisał:

Witam, planuje zakup kolumn stereo Polk Audio Rti a1, prośba o poradę jaki wzmacniacz / amplituner do nich dobrać? 
 

Zalezy mi na sprzęcie stereo z możliwością podłączenia do Tv - bo to będzie źródło dźwięku, wiec musi mieć wejście optyczne lub hdmi. 
 

Co sądzicie o samych głośnikach, czy to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Rozważałem jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 3 i indiana  line 261 lub 262. 
 

pozdrawiam 

Jest kilka typów:
- Marantz PM6006
- NAD C326 BEE + osobny DAC
- Pioneer A-40AE
- Denon PMA-800
- Onkyo A-9150

Teraz zasadnicze pytanie jakiego brzmienia elektroniki szukamy. RTi gra żwawo z dobrym nasyceniem, góry nie brakuje, można by ocieplić trochę te brzmienie NAD'em lub Denonem. Duży plus dla Denona ponieważ ma wbudowanego DAC'a.

Co do kolumna, słuchałeś któreś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.