Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do pracy/biura


Ozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Poszukuję zestawu stereo do pracy. Pokój nie jest duży może 8-10 m2. Z racji tego, że to ma grać w pracy, nie będę słuchać głośno, więc głośniki muszą brzmieć przy niższych poziomach głośności. Głośniki oczywiście interesują mnie podstawkowe. Będą stały na stolikach i stosunkowo blisko ściany. Jeśli chodzi o wzmacniacz to nie potrzebne mi "wodotryski" w postaci steamingu internetowego, Bluetooth, USB itp. Jedyne co mi potrzebne to możliwość puszczenia muzyki po kablu ze smartfona lub laptopa. Budżet to maks 3000 zł za wzmacniacz plus kolumny podstawkowe. Oczywiście im taniej tym lepiej. Wstępnie wpadły mi w oko następujące głośniki i wzmacniacz/amplituner:

Elac b5.2
Elac b6.2
Triangle Borea 3
Triangle Borea 2
Monitor audio bronze 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Dali Spektor 2

Marantz PM6006
Yamaha R-N303D
Nad 3020 v2
Onkyo A-9110

Muzyka to głównie elektroniczna z ciekawym wokalem, także dobry bas byłby wskazany. Tylko nie mylić z "umcyk bumcyk", bo typowej łupanki słuchać nie dam rady.
Prosiłbym szanowne grono o poradę w wyborze ? Ewentualnie co innego warto byłoby kupić w tym budżecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ozi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko świetnie, tylko że telefon sam w sobie to kiepskie źródło dźwięku. Moim zdaniem słuchanie po jacku z telefonu, to najgorsze rozwiązanie i nie wykorzystasz wtedy potencjału całego zestawu. Rozważ chociaż zakup Audioquesta Dragonfly Black. Da Ci możliwość grania z kompa czy telefonu z dużo lepszą jakością. 

Co do samego zestawu,

z naszej oferty polecam wzmacniacze Nad C316, Rotel A10, a z kolumn posłuchałbym PSB Alpha P5, Elac z serii Debut.

 

Ja bym celował w te zestawy: 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/rotel-a10-psb-alpha-p5.html albo https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c316bee-v2-psb-alpha-p5.html

 

Zapraszamy na odsłuch ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )             -  kolor bo nie widać kurzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )         -   można je nawet  powiesić, łatwe w ustawieniu

a resztę przeznacz na strumieniowanie, jak Cię namówią ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping MX3 + Klipsch R-51M + okablowanie Prolink. Sprawdzone połączenie dobrych kolumn podstawkowych oraz urządzenia all in one (wzmacniacz + DAC + wzmacniacz słuchawkowy + odbiornik bluetooth). Polecamy jeśli poszukujesz kompaktowych wymiarów i energicznego brzmienia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AVstore.pl napisał:

Topping MX3 + Klipsch R-51M + okablowanie Prolink. Sprawdzone połączenie dobrych kolumn podstawkowych oraz urządzenia all in one (wzmacniacz + DAC + wzmacniacz słuchawkowy + odbiornik bluetooth). Polecamy jeśli poszukujesz kompaktowych wymiarów i energicznego brzmienia)

Czy ten Klipsch R-51M z racji wylotu bass reflex z tyłu nie będzie miał problemu? Bo tak szczerze odległość od ścinany to będę mógł dać 3-5 cm.

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Wszystko świetnie, tylko że telefon sam w sobie to kiepskie źródło dźwięku. Moim zdaniem słuchanie po jacku z telefonu, to najgorsze rozwiązanie i nie wykorzystasz wtedy potencjału całego zestawu. Rozważ chociaż zakup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Da Ci możliwość grania z kompa czy telefonu z dużo lepszą jakością. 

Co do samego zestawu,

z naszej oferty polecam wzmacniacze Nad C316, Rotel A10, a z kolumn posłuchałbym PSB Alpha P5, Elac z serii Debut.

 

Ja bym celował w te zestawy: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  albo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapraszamy na odsłuch ?

Analogicznie PSB Alpha P5 również ma bass reflex z tyłu, a mogę odsunąć je od ściany do 5 cm. Więc czy nie lepiej Elac, który ma wylot z przodu? Jeśli Elac to który? 

Raczej w większej mierze będę używał laptopa i z niego puszczał Tidal Hi-Fi, ale to raczej większej różnicy nie będzie w stosunku do smartfona. Okablowanie mam jack - 2RCA Melodiki przeznaczone do tego. A tak na marginesie to lekko się zastanawiam nad Dagonfly nie wiem którym jeszcze, ale chyba podstawowa wersja by wystarczyła do tego, bo nie wiem czy byłbym sens iść w np. kobalta.... tylko tak patrzę teraz to coś krucho u Was z dostępnością tego...

4 godziny temu, audioburak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )             -  kolor bo nie widać kurzu.

 

argument, że nie widać kurzu godny rozważenia ? Ale te Onkyo trzeba mu przyznać, że cenowo jest bardzo okej.

 

Ewentualnie w oko wpadł mi Cambridge Audio AXA 35 tylko nie wiem czy się nadaje?

A i ewentualnie minimalnie mógłbym nagiąć budżet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mała odległość od ściany to tylko BR na froncie, a który Elac, to również kwestia budżetu,

bo na pewno większy woofer daje szanse w 6.2 na lepszy bas już od niskich poziomów.

Klipsche w większości do cichego słuchania - raczej nie i bardziej do kina ...

Podobne z BR na froncie ale nie tańsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a naprawdę budżetowe to rodzimy STX, więc jeśli to nie jest gabinet rozrywanego mecenasa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy to radyjko tranzystorowe a nie hifi. Bo jak włączysz hifi, to zamiast pracować, muzyki będziesz słuchać. Ja w pracowni gram z komórki RadioEska przez BT na soundbarze. W aucie też dobrego sprzętu mieć nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2020 o 20:35, Ozi napisał:

Elac b5.2
Elac b6.2
Triangle Borea 3
Triangle Borea 2
Monitor audio bronze 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Dali Spektor 2

Marantz PM6006
Yamaha R-N303D
Nad 3020 v2
Onkyo A-9110

Jeśli ma grać to po cichu dobrze to pokusił bym się o Marantza PM6006(z tej najrozsądniejszy wybór) z Monitor Audio Bronze 2. Jeśli jednak Bronze 2 nie podejdzie to skupił bym się na Dali Oberon 1, będzie łagodniej na środku i górze a kultura grania będzie nadal świetna nawet przy cichszym słuchaniu.

Grunt to wzmacniacz zintegrowany nie amplituner!!! Inaczej po cichu będzie "lipa" ? 

A i na koniec w sumie przypomniałem sobie że można by to tego Marantza spiąć Aurorę 300 będzie na pewno cieplej więc będzie więcej dołu ale góra również będzie łagodniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2020 o 21:50, Ozi napisał:

Analogicznie PSB Alpha P5 również ma bass reflex z tyłu, a mogę odsunąć je od ściany do 5 cm. Więc czy nie lepiej Elac, który ma wylot z przodu? Jeśli Elac to który? 

faktycznie lepiej, ale niech Cię nie zmyli fakt bass redlexu z przodu i wtedy kolumny 5 cm od ściany będą grały jak powinny, bo tak nie będzie. Jeśli z dziurą z przodu, to zostaje model Debut B5.2 albo B6.2 lub nowa seria Debut Reference, jednak tutaj już znowu drożej. Warto oczywiście dołożyć, ale tak można w nieskończoność ? Jedne i drugie Elaci zasługują na pewno na odsłuch, bo w swoich cenach są jednymi z lepszych propozycji na rynku. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

faktycznie lepiej, ale niech Cię nie zmyli fakt bass redlexu z przodu i wtedy kolumny 5 cm od ściany będą grały jak powinny, bo tak nie będzie. Jeśli z dziurą z przodu, to zostaje model Debut B5.2 albo B6.2 lub nowa seria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jednak tutaj już znowu drożej. Warto oczywiście dołożyć, ale tak można w nieskończoność ? Jedne i drugie Elaci zasługują na pewno na odsłuch, bo w swoich cenach są jednymi z lepszych propozycji na rynku. 

Głośniki z firmy Elac akurat mogę odsłuchać bo u siebie w mieście mam salon Top Hi-Fi i możliwe, że tak uczynię ? Co prawda na stanie mają tylko B5.2 i Debut Reference. A jak u Was z dostępnością tych Dragon Fly Audioqesta w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po słuchaniu B5.2 będziesz miał już pojęcie o barwie, a 6.2 mają więcej dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audioburak napisał:

Po słuchaniu B5.2 będziesz miał już pojęcie o barwie, a 6.2 mają więcej dołu.

Tylko przy pomieszczeniu plus minus 9m. Elac 5.2 może być wystarczający. Jeżeli umówisz się nie odsłuch to pomieszczenie będzie większe i 6.2 napewno zagrają ciekawiej z lepszym zejściem na basie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Soomi napisał:

Tylko przy pomieszczeniu plus minus 9m. Elac 5.2 może być wystarczający. Jeżeli umówisz się nie odsłuch to pomieszczenie będzie większe i 6.2 napewno zagrają ciekawiej z lepszym zejściem na basie. 

Tu również się zgodzę, że może się okazać, że Elac 5.2 by mi wystarczył, ale to zobaczę po odsłuchu i jeśli w większym pomieszczeniu mi odpowie to tym bardziej w mniejszym powinien być ok.

Co prawda przeliczyłem i mam jednak pokój bliżej 11 m2 hehe ale to nieduża różnica.

Szkoda tylko, że Monitor Audio Bronze 2 nie mam gdzie odsłuchać dla porównania np. czy innych o których wspomniał S4Home.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ozi napisał:

Tu również się zgodzę, że może się okazać, że Elac 5.2 by mi wystarczył, ale to zobaczę po odsłuchu i jeśli w większym pomieszczeniu mi odpowie to tym bardziej w mniejszym powinien być ok.

Co prawda przeliczyłem i mam jednak pokój bliżej 11 m2 hehe ale to nieduża różnica.

Szkoda tylko, że Monitor Audio Bronze 2 nie mam gdzie odsłuchać dla porównania np. czy innych o których wspomniał S4Home.

Przy odsłuchach w różnych miejscach nie jesteś w stanie dokładnie poczuć różnicy samych kolumn nawet przy identycznej elektronice ponieważ jest inna akustyka pomieszczenia a to robi duża różnicę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie jestem zdecydowany na Audio Monitor Bronze 2 lub Elac B6.2 (chociaż zobaczę jeszce Debut Reference B6) i Marantz PM6006. Chociaż ostatnio w oko wpadł mi jeszcze NAD 326 BEE. Jak macie typy, który wzmacniacz lepiej zgra się z tymi kolumnami i przy podanych preferencjach dźwiękowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dłużej posłuchać, bo nie wiadomo, czy OTAKE ? brzmienie Ci chodzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma cicho grać to może przydatna być funkcja loudness albo chociaż kontrolę tonów. Serio. Przy cichym słuchaniu warto podbić bas i soprany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Lepiej dłużej posłuchać, bo nie wiadomo, czy OTAKE ? brzmienie Ci chodzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie OTAKE brzmienie mi nie chodzi, czytałem już ten wątek i mój faworyt mocno podupadł i dlatego na chwilę obecną raczej skłaniam się do Elaca tylko jeszcze nie wiem którego. Dziś się przekonam czy leży mi brzmienie B5.2 i Reference.

 

Sugestie mam, że z PM6006 dobrze będzie radzić sobie Heco Aurora 300, no zobaczymy może trochę mądrzejszy będę po dniu dzisiejszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2020 o 11:40, audioburak napisał:

Po słuchaniu B5.2 będziesz miał już pojęcie o barwie, a 6.2 mają więcej dołu.

?

W dniu 20.04.2020 o 12:36, Ozi napisał:

Sugestie mam, że z PM6006 dobrze będzie radzić sobie Heco Aurora 300, no zobaczymy może trochę mądrzejszy będę po dniu dzisiejszym.

Faworyt i sprawdzone połączenie!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje inne rozwiązanie. Zakup monitorów aktywnych np JBL 305 plus jakiś interfejs USB audio z wyjściami XLS. Używam ich jako zestawu biurkowego (w bliskim polu) z dość już starym interfejsem TASCAM US-2x2 podpiętym przez USB do maliny (endpoint ROON-a) i sprawdza się to rewelacyjnie. W razie problemów z bliskością ściany tylnej kolumn od ściany (basreflex z tyłu) możesz stłumić jakimiś gąbkami. Kolumny dzięki specjalnemu ukształtowaniu głośnika wysokotonowego mają fajną stereofonię i ładnie budują źródła pozorne w przestrzeni. Poszukaj sobie w sieci opisy JBL 305.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, TomekMad napisał:

Ja zaproponuje inne rozwiązanie. Zakup monitorów aktywnych np JBL 305 plus jakiś interfejs USB audio z wyjściami XLS. Używam ich jako zestawu biurkowego (w bliskim polu) z dość już starym interfejsem TASCAM US-2x2 podpiętym przez USB do maliny (endpoint ROON-a) i sprawdza się to rewelacyjnie. W razie problemów z bliskością ściany tylnej kolumn od ściany (basreflex z tyłu) możesz stłumić jakimiś gąbkami. Kolumny dzięki specjalnemu ukształtowaniu głośnika wysokotonowego mają fajną stereofonię i ładnie budują źródła pozorne w przestrzeni. Poszukaj sobie w sieci opisy JBL 305.

 

Zastanawiałem się nad monitorami aktywnymi, konkretnie nad Klipsch The Sixes, z jednej strony fajne rozwiązanie, bo mniej miejsca zajmie i łatwiejsze w ewentualnym przenoszeniu. Z drugiej strony mam obawy, że to się spisze gorzej od klasycznego zestawienia wzmacniacz + kolumny, że będzie czegoś brakować. Może moje obawy są niesłuszne, bo te głośniki aktywne mają całkiem dobre opinie. No i słyszałem, że jak iść w głośniki aktywne to już szukać marek, które się w tym specjalizują, a nie popularne marki do domu jak Klipsch czy wspomniany przez Ciebie JBL. 

I też mnie zastanawia sprawa zasilania takich aktywnych głośników czy nie trzeba byłoby zaraz jakieś dobrej listwy z filtrami, bo wbudowany wzmacniacz w głośnikach aktywnych może byłby podatny na jakieś śmieci z sieci i byłoby to słyszalne w głośniku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.