Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić wzmacniacz czy kolumny?


Michal_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Dune napisał:

Dobra już bo kolega znienawidzi nas i to forum po tych wpisach ?

Ale za co? Pokój i możliwe ustawienie do doopy. Nie ma się co pchać w koszta ... takie uroki nowego budownictwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jakby nie robić przemeblowania, to nie idzie zrobić symetrii, zbliżonej ilości miejsca za kolumnami, odbić od okien... Sprzęt niby niezbyt dobrze dobrany, ale co koledze radzić, skoro z dużym prawdopodobieństwem, głównym winowajcą jest akustyka? Hmmm... mi kiedyś do metalu radzono Q Accoustics 2050 lub 3050. No i co jak kolega kasę wyda, a problem pozostanie? Dopiero nas znienawidzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać, tyle optymizmu wlaliście w moje serce ?

A tak serio ewentualnie opcja nr 3 - gdzieś za kanapą może podstawkowe? (zdjecie poniżej)

Z tego co dotychczas napisaliście wydaje mi się że:

1) warto wymienić wzmacniacz na cieplejszy - jakiś nad? Może za yamahę się uda coś wymienić?

2) Rozstawienie i z tym związana ew. wymiana kolumn:

a) wysunięcie prawej o 50 cm i ustawienie na skos do blatu, przesunięcie kredensu bardziej na środek i wysunięcie pod kątem lewej ile się da?

b) wymiana kolumn na podstawkowe i ustawienie jednej na blacie kuchennym (ten po prawej) a drugiej na kredensie na akustycznej podstawie

c) monitory na tył za kanapą..

Myślę, że cokolwiek bym nie zrobił może być tylko lepiej...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Michal_86 napisał:

A tak serio ewentualnie opcja nr 3 - gdzieś za kanapą może podstawkowe? (zdjecie poniżej)

Jest to jakieś wyjście... pod warunkuem, że do odsłuchu siadać będziesz na taborecie w tym miejscu, z którego robiłeś zdjęcie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Michal_86 napisał:

2) Rozstawienie i z tym związana ew. wymiana kolumn:

Nie miałem z tym do czynienia ale może w Twoim przypadku sprawdziły by się jakieś głośniki instalacyjne? Duża dowolność przy zamontowaniu, oczywiście przy zachowaniu reguł akustyki. Jak mieszkasz w jakimś większym mieście lub w pobliżu to koniecznie odwiedź jakiś salon. Wiele uznanych audiofilskich firm posiada takie rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie testowałem ale jest coś takiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   , nie jest to jakieś bardzo drogie, są też kolumny o obudowie zamkniętej które zdaje się nie potrzebują dużej odległości od ściany ale są zwykle dużo droższe,
nie wiem czy będziesz potrzebował wzmacniacza ale np naim nait 5si używany w dobrej cenie do rocka by pasował gra szybko ciepło i przyjemnie, do metalu to w ostateczności też ...może w sypialni dałbyś rade zrobić jakiś podobny zestaw szczególnie że te głośniczki naścienne są dość małe, w salonie to jedynie gdzieś w okolice tv,  ogólnie do takiego metrażu salonu jak Twój 30m2 to żeby uzyskać spoko dźwięk to zazwyczaj się daje podłogówki, a sądzę że kombinowanie z ustawianiem kolumn podstawkowych na blatach i komodzie się może nie udać, sam tak kombinowałem i szału nie ma.... akustyka i ustawienie kolumn +ogarnięte miejsce odsłuchu naprzeciwko jak nie jest to porządnie zrobione to szkoda zachodu, moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spotify przestawiłem dopiero teraz - nie ma głupich pytań.

Wysunąłem kolumny i tak jak mówiliście jest lepiej tzn:

a) pojawiła się scena

b) pojawiło się więcej tła - nie nazwałbym tego ciepłem, raczej wypełnieniem

Więc jest poprawa i myślę że takie wysunięci byłoby ok gdyby nie zbyt jasny wzmacniacz. Do testów audio - tych dla mnie - zawsze używam czarnej płyty Metallici. Puściłem i teraz i rzeczywiście grając głośniej było więcej basu i tła ale nadal gitary, szczególnie w 4 i 5 utworze były zbyt jasne, brak ciepła. Więc wzmacniacz do wymiany na bank.

Co do kolumn to nadal pytanie - > czy wymienić na inne, czy zostawić. Nie wiem czy kolumny podstawkowe umieszczone na blacie i kredensie by coś dały - raczej wysunięcie od ścian jest kluczowe wiec tutaj jedyna opcja to chyba wysięgnik. Ale nie wiem czy jest sens, czy nie lepiej po prostu je wysuwać na czas odsłuchu. Wiadomo trochę lipa bo człowiek chciałbym mieć je wkomponowane w resztę wnętrza domu (dla mnie kolumny to jak rzeźba ? ), ale w tym wypadku może to być to hard.

Jeśli mialbym się bawić w system instalacyjny - to żeby nie mieć kina domowego to chyba jednak trzeba wyłożyć z 10 tys zł żeby to miało sens, a to za dużo dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Michal_86 napisał:

Puściłem i teraz i rzeczywiście grając głośniej było więcej basu i tła ale nadal gitary, szczególnie w 4 i 5 utworze były zbyt jasne, brak ciepła.

Spróbuj dywan położyć na podłodze, będzie jeszcze poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan jest w planach - pytanie czy lepiej jak będzie pod stołem od kolumny do kolumny czy np. przy kanapie?

No i pytanie o wymianę wzmacniacza - to chyba ruch nr 1. Co byście polecili tak bym mógł w miare dużo nie dopłacać po yamaszce.

Co do kolumn - nie wiem czy od razu je wymieniać, czy zobaczyć jak zagrają ze wzmakiem. To nie są złe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Michal_86 napisał:

Dywan jest w planach - pytanie czy lepiej jak będzie pod stołem od kolumny do kolumny czy np. przy kanapie?

Im więcej - tym lepiej.

41 minut temu, Michal_86 napisał:

No i pytanie o wymianę wzmacniacza - to chyba ruch nr 1.

To, co dociera do Twoich uszu zależy głównie od kolumn... po akustyce oczywiście.

45 minut temu, Michal_86 napisał:

To nie są złe kolumny.

Taka opcja: zatkaj gąbkami otwory BR - raczej nic nie stracisz, bo tak niskich częstotliwości w metalu raczej nie ma, być może ubędzie troszkę niekorzystnego dudnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram się to zrobić - choć dudnienia dużego nie słyszę, zdecydowanie większe było jak stały przy ścianach.

Myślę, że sporo da dywan - ale tutaj trzeba spełnić kryterium WAŻ.

Jeśli wymiana kolumn załatwi sprawę wymiany wzmacniacza i kolumn to, tą drogę chętniej wybiorę. Tylko czy znajdę kolumny do tego wzmacniacza, które spełnią moje oczekiwania przy rozsądnych pieniądzach?

Krok do przodu to:

1) wysuwanie kolumn

2) decyzja o zakupie dywanu

Do zakończenia tematu brakuje decyzji - co poprawić w sprzęcie, który kierunek obrać (wzmaniacz czy kolumny, lub cały zestaw..)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Michal_86 napisał:

Krok do przodu to:

1) wysuwanie kolumn

2) decyzja o zakupie dywanu

I to jest słuszna kocepcja!

Jeśli chodzi o mercury m: Ja lubiłem metal na m1, teraz bardzo lubię na r3 ("identycznych" z m4). W tej cenie i akustyce ideału nie znajdziesz, jedno poprawisz - drugie spier...sz. Byłbym ostrożny.

Moje r3 gdy głośno, też przestają grać dobrze, i zaczyna się ściana dźwięku. Ale częste są opinie, że r3 potrzebują mocnego i wydajnego i wzmacniacza. Może Marantz pm7200/8000? Podobno Tannoy i Matantz się lubią.

Ps. 

Do kolumn od spodu podklej w rogach cztery malutkie i cieniutkie filcowe podkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem Tannoy m4 i uważam, że w tych pieniądzach można zdecydowanie lepiej, także na Twoim miejscu kolumny bym zmienił na 100%. Po wielu kombinacjach z kolumnami nie wracam do kolumn br nie mówię, że to złe rozwiązanie ale obudowa zamknięta jest wg. mnie lepszym rozwiązaniem szczególnie jeżeli są problemy z ustawieniem kolumn. Ciekawy patent stosowała firma ATL kolumny z serii HD miałem 308s. Kolumn w obudowie TL nigdy nie miałem wiec nie wypowiadam się na temat tego rozwiązania.

Inwestycja w dywan też pomoże ?

Wzmacniaczowi dał bym na razie spokój zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Pytanie jest jak stary może być sprzęt, kolumny w obudowie zamkniętej to raczej starsze lub bardzo stare konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wieczor odsłuchałem ponownie i zestaw ten nie gra dobrze - czegoś brakuje. Cokolwiek bym nie wymieniał potrzebuje dość konkretnych, opartych na doświadczeniu w użytkowaniu, wskazówek - yamaha jest jasna i potrzebuje bardzo konkretnych kolumn i ma ładna scenę. Z Kolei tannoye potrzebują ciepłego wzmaka ale z duża mocą - maja potencjał w Basie. Razem jednak ten zestaw gra tak jakby osobno - pewne elementy są eksponowane ale nie ma całości i to jest największy problem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie kolumny - wzmacniacz- źródło w tej kolejności. Tak jak pisałem wyżej nie uważam tannoy serii m za coś wybitnego i dlatego zmiany zacząłbym  od kolumn. Nie znam yamahy ax-900 ale to raczej kawał wzmaka jeszcze z czasów kiedy sprzęt projektował inż. a nie księgowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zibi079 napisał:

Tak jak pisałem wyżej nie uważam tannoy serii m za coś wybitnego i dlatego zmiany zacząłbym  od kolumn.

Popularność robi swoje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem m1, słuchałem trochę m2, teraz mam r3, czyli w zasadzie m4. W porównanie do konkurencji seraia m/r niczym się nie wyróżnia. Plusów brak. I właśnie brak plusów jest tu zaletą. Bo wszystko jest na wyrównanym poziomie. A miałem lub słuchałem kilku innych kolumn, które choć zachwycały w jednym aspekcie, to w drugim się wykładały.

A legenda działa w dwie strony. Drogo kupisz - drogo sprzedasz. Inne kupisz tanio, a sprzedasz po pół roku za pół ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha - legenda itp. To prawda ale pytanie czy do każdej muzyki? Ja widzę jak jest jasna, pamiętam jak tannoye grały z HK i tą pełnię było czuć.

Tannoy m5 z tego co gdzieś kiedyś czytałem to najbardziej udana konstrukcja z serii m - nie tylko największa. Z tymże z drugiej strony mam wrażenie że jest ona mocniej spasowana do muzyki elektronicznej i kina domowego.

Nie chcę robić z siebie prima baleriny, ale potrzebuję jeszcze drobnych argumentów w co zostawić:

1) yamaha - legenda ale jasne brzmienie trudno dobrać kolumny do rocka/metalu

2) Tannoy - kolumny wyróżniają się basem, ale na minus że im głośniej gra tym jakość spada i robi się szum - potrzeba też naprawdę dobrze dobranego wzmacniacza

Obie opcje pozostawione same trudno uzupełnić o dobry komponent. Pytanie - co będzie łatwiejsze do dobrania i dające lepszy efekt. Tutaj potrzebuje paru wskazówek. I potem decyzja co zostawiam co wymieniam, kupuje dywan i myślę że będę lata świetlne do przodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie dywanu może się okazać, że nie jest już aż tak jasno. Kup jakiś w miarę możliwości duży i gruby, z naciskiem na gruby. Jeżeli nadal będzisz chciał coś wymienić to moim zdaniem najpierw poszukaj jakiś dynamicznych, rozdzielczych kolumn a potem wzmacniacza który je prawidłowo napędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tannoye wyróżniają się basem na tle innych tanoyi z tej serii.Te kolumny nie są do agresywnej muzyki.Yamaha daje radę i jeśli zmieniać te kolumny.Podejrzewam że lepiej zagrają kolumny firmy Koda choć może audiofilsko są gorsze od tannoya.

Tak na marginesie to nie wiem skąd się wziął sukces tanoyi seria m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było już wałkowane dziesiątki razy - są osoby dla których liczy się muzyka a nie rozbieranie dźwięku na czynniki pierwsze. Wtedy można się czepiać. Jako całość Tannoy M są mega muzykalne. Miałem wiele dużo droższych kolumn ale te mają coś w sobie, że słucha się ich przyjemnie, mimo że to nie najwyższa rozdzielczość dźwięku, nie referencyjny bas itd itd. Mają to czego brakuje wielu droższym kolumnom. Podobne odczucia miało kilka osób z naprawdę drogimi klockami, którzy przypadkowo posłuchali tych Tannoy u siebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, don111 napisał:

Jako całość Tannoy M są mega muzykalne.

...

Mają to czego brakuje wielu droższym kolumnom.

Równowagę. 

51 minut temu, piotr6 napisał:

Tak na marginesie to nie wiem skąd się wziął sukces tanoyi seria m.

 

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Miałem m1, słuchałem trochę m2, teraz mam r3, czyli w zasadzie m4. W porównanie do konkurencji seraia m/r niczym się nie wyróżnia. Plusów brak. I właśnie brak plusów jest tu zaletą. Bo wszystko jest na wyrównanym poziomie. A miałem lub słuchałem kilku innych kolumn, które choć zachwycały w jednym aspekcie, to w drugim się wykładały.

No i przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, jak grały małe i tanie monitorki, przed pojawieniem się m1.

-----

52 minuty temu, szpakowski napisał:

...najpierw poszukaj jakiś dynamicznych, rozdzielczych kolumn a potem wzmacniacza który je prawidłowo napędzi.

No bo z obecnym wzmacniaczem, dynamiczne i rozdzielcze kolumny raczej się pogryzą. 

-----

51 minut temu, piotr6 napisał:

Te kolumny nie są do agresywnej muzyki.Yamaha daje radę i jeśli zmieniać te kolumny.Podejrzewam że lepiej zagrają kolumny firmy Koda choć może audiofilsko są gorsze od tannoya.

Koda ma fajny monitorek, często polecany, chyba ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Midwoofer 165mm do metalu będzie git. Proponuję w ramach testu wypożyczyć q Accoustics 3020 ?

-----

Godzinę temu, Michal_86 napisał:

Tannoy m5 z tego co gdzieś kiedyś czytałem to najbardziej udana konstrukcja z serii m... 

Raczej najlepsze oceny mają r3 (odpowiednik m4) i r2, a z m5 bywa różnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotr6 napisał:

Te tannoye wyróżniają się basem na tle innych tanoyi z tej serii.

To akurat w metalu zbędne, a nawet może przeszkadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas z M ma dobrą moc i zejście, miękkość, ale nie jest zbyt zwarty ani szybki, więc do metalu niezbyt dobre  połączenie. Bas z Tannoy Revolution (R, DC, XT) bardziej by tu pasował.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Koda ma fajny monitorek, często polecany, chyba ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Midwoofer 165mm do metalu będzie git. Proponuję w ramach testu wypożyczyć q Accoustics 3020

Ale polecane chyba w ciemno z uwagi na cenę i wielkość tego woofera. A co do Q Acoustics 3020 - to są malutkie kolumienki, jasne i przestrzenne, miękkie, raczej pod jazz, nie metal.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Równowagę. 

To też, ale i ciepło, miękkość, przestrzeń, subtelność. Nie mają większych braków.  Kolumny bardzo relaksacyjne można powiedzieć, ale dosyć dynamiczne, nie zamulone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pewnego nieuporządkowanego dźwięku - to pomijając niezgranie M5 z Yamahą, można wypróbować jakiś DAC, który poprawi zwartość i dynamikę, nie będzie takiego efektu zlewającego się w papkę dźwięku.  Nawet jakiś tani SMSL (200-300zł) poprawić powinien sporo w stosunku do karty dźwiękowej laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, don111 napisał:

...można wypróbować jakiś DAC... 

Autor ma też CD - jest nieco lepiej, ale problem nie znika. Zakup DAc, choć do PC niezbędny, to nie rozwiąże problemu.

42 minuty temu, don111 napisał:

A co do Q Acoustics 3020 - to są malutkie kolumienki, jasne i przestrzenne, miękkie... 

I dlatego w ramach testu, żeby sam się przekonał, jaka jest wypadkowa dźwięku z kolumn, akustyki salonu i jego gustu.

A może Mission 702e, m33, m73... lub  jakieś nowsze z midwooferem 165mm? Miałem 702e i miło wspominam, ale było to dawno. U Mission budżetówek do wyboru - do koloru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Szymonem co do Mission miałem któreś z serii 7xx (te z białymi membranami chyba od tonsila) to w moim odczuciu raczej miękko i cieplej grające kolumny jeżeli yamaha jest jasna to mogą razem fajnie zagrać ale... to wciąż obudowa br ja do kolumn o takiej konstrukcji już nie wracam.  Nie mniej jednak warto przetestować takie połączenie zważywszy na cenę tych kolumn, wg. mnie to lepsze kolumny od tannoy serii m

np 704 lub 705 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.