Skocz do zawartości
IGNORED

10 000 pln na stereo do odsłuchu rockowych vinyli


bradwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam porad w zakresie konfiguracji zestawu stereo z myślą o odsłuchu vinyli z lat 60 i 70, głównie muzyka rock. Stan vinyli często jak na wiek przystało...  Pomieszczenie, gdzie chcę go zainstalować również pozostawia wiele do życzenia- pokój na poddaszu, dwa skosy, kilkanaście m. kw.- 

 Liczę na ciekawą dyskusję. Pozdrawiam, BR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bradwan napisał:

zestawu stereo z myślą o odsłuchu vinyli

A nie lepiej poszukać czegoś do słuchania muzyki z płyt? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, nawiązując do diagnozy stanu płyt polecam do wkładki choćby AT-VM95

igłę  ze szlifem ML czyli micro line.  Mam trochę płyt z lat 70' i dopiero po zmianie wkładki

na AT 440ML trzaski i szumy przestały dokuczać podczas słuchania. Chyba, że nie o to ... ? 

Co do reszty toru, to szczególną uwagę zwrócił bym na kolumny i jeśli to kilkanaście m2

wystarczą zapewne monitory; może z dobrym basem, jak choćby Quadral Argentum 530,

albo dwudrożne ale z wooferem minimum 17 cm; albo coś mniejszego z Dynaudio itp ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak dzięki!

Własnie na takie podpowiedzi czekałem. 
Sam poświęciłem parę godzin na ustalenie punktu wyjścia dla takiej konfiguracji, jedyne  co co wiedziałem od początku, że to nie będą podłogówki.

Swojego czasu w podobnym pomieszczeniu słuchałem muzy na krk rp8g2 , a i tam czułem, że brakuje kubatury dla 8". Używałem wówczas AT VM520, dawała wyraźnie odczuć wszystkie niedoskonałości wiekowych płyt. Czy przypadkiem AT 440ML nie mają podobnej charakterystki?

Czy rozważalibyście wzmacniacz lampowy?

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

A nie lepiej poszukać czegoś do słuchania muzyki z płyt? ?

nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś popytać w zakładce analog, bo ja dużego doświadczenia nie mam, jednak

wkładka 520 to eliptyk, więc ML jest krokiem do wnętrza nagrania; bez krawędzi.

Poza tym trzeba pamiętać o trudniejszym ustawieniu wkładki ML ale coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, audioburak napisał:

Na początek, nawiązując do diagnozy stanu płyt polecam do wkładki choćby AT-VM95

igłę  ze szlifem ML czyli micro line.  Mam trochę płyt z lat 70' i dopiero po zmianie wkładki

na AT 440ML trzaski i szumy przestały dokuczać podczas słuchania. Chyba, że nie o to ... ? 

 

potwierdzam, szlif Micro Line do takiej muzyki i płyt z tamtych lat nadaje się świetnie. Co do samego wzmacniacza i kolumn, musi to grać miękko i po cieplejszej stronie. Z naszej oferty warto posłuchać kolumn Elac Carina 243.4, Mission z serii ZX-1, Indiana Line Diva, elektronika do tego żeby też nie było za ciepło: Hegel H90, Rotel A12, Yamaha A-S701. 

Ostatnio klient u nas szukał zestawu do rocka do 18m2 i wybrał na odsłuchu Hegla H90 z kolumnami Mission ZX-1 i do tego gramofon Thorens TD202. Grało to już całkiem przyjemnie nawet na metalu, a miał tego sporo ? 

Zapraszamy na odsłuch do naszych salonów. Kilka ciekawych zestawów masz do przesłuchania ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 19:17, bradwan napisał:

Cześć,

Szukam porad w zakresie konfiguracji zestawu stereo z myślą o odsłuchu vinyli z lat 60 i 70, głównie muzyka rock. Stan vinyli często jak na wiek przystało...  Pomieszczenie, gdzie chcę go zainstalować również pozostawia wiele do życzenia- pokój na poddaszu, dwa skosy, kilkanaście m. kw.- 

 Liczę na ciekawą dyskusję. Pozdrawiam, BR

Proponuję:
Kolumny podstawkowe Dynaudio Emit M20. Do tego wzmacniacz z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym Roksan K3. Jako gramofon Pro-Ject Debut Carbon (z wkładką 2M-red).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 10:51, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

potwierdzam, szlif Micro Line do takiej muzyki i płyt z tamtych lat nadaje się świetnie. Co do samego wzmacniacza i kolumn, musi to grać miękko i po cieplejszej stronie. Z naszej oferty warto posłuchać kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , Mission z serii ZX-1, Indiana Line Diva, elektronika do tego żeby też nie było za ciepło: Hegel H90,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , Yamaha A-S701. 

Ostatnio klient u nas szukał zestawu do rocka do 18m2 i wybrał na odsłuchu Hegla H90 z kolumnami Mission ZX-1 i do tego gramofon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Grało to już całkiem przyjemnie nawet na metalu, a miał tego sporo ? 

Zapraszamy na odsłuch do naszych salonów. Kilka ciekawych zestawów masz do przesłuchania ?

Zaproszenie przyjęte. Chciałbym odwiedzić wasz salon we Wrocławiu w najbliższy piątek 15/05/2020 lub 22/05/2020.

Zaskoczyło mnie, że wasz klient kupil hegla+mission zx-1;  jakby to było potwierdzenie teorii, ze nie głośnik, a źródło sygnału ma kluczowe znaczenie dla odsłuchu?!

GRAMOFON:

Thorens TD202 wydaje się drogi; pierwotnie myślałem o AT np. AT-LP120X-USB-; na funkcji USB mi nie zależy. Dotychczas mialem technicsy sl1210mk2- ale sprzedałem.

Wkładka: Sugerujcie szlif ML, ale  cena 440mla zabija- czy o AT 440 MLB jest również godna polecenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ????

Wzmacniacz:

Hegel i Rotel legenda, chcę ich posłuchać. Obecnie mam NAD c368+bluos2; - przeciętna jakość dźwięku(szczególnie przy streamach z BluOsa) a dodatkowo w we wzmaku nie dziala juz wyswietlacz- byl raz reklamowany, obecnie po gwarancji; kupiony w grudniu 2017... I tu pytanie do Audioklanu, czy pomożecie z wgraniem softa VFD? ??

Głośniki: QUADRAL ARGENTUM 530, Elac Carina 243.4, Mission ZX-1, INDIANA LINE DIVA 262...

Na kiedy możemy się umówić?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bradwan napisał:

Zaproszenie przyjęte. Chciałbym odwiedzić wasz salon we Wrocławiu w najbliższy piątek 15/05/2020 lub 22/05/2020.

Zaskoczyło mnie, że wasz klient kupil hegla+mission zx-1;  jakby to było potwierdzenie teorii, ze nie głośnik, a źródło sygnału ma kluczowe znaczenie dla odsłuchu?!

GRAMOFON:

Thorens TD202 wydaje się drogi; pierwotnie myślałem o AT np. AT-LP120X-USB-; na funkcji USB mi nie zależy. Dotychczas mialem technicsy sl1210mk2- ale sprzedałem.

Wkładka: Sugerujcie szlif ML, ale  cena 440mla zabija- czy o AT 440 MLB jest również godna polecenia https://www.tophifi.pl/atn440mlb.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral  ????

Wzmacniacz:

Hegel i Rotel legenda, chcę ich posłuchać. Obecnie mam NAD c368+bluos2; - przeciętna jakość dźwięku(szczególnie przy streamach z BluOsa) a dodatkowo w we wzmaku nie dziala juz wyswietlacz- byl raz reklamowany, obecnie po gwarancji; kupiony w grudniu 2017... I tu pytanie do Audioklanu, czy pomożecie z wgraniem softa VFD? ??

Głośniki: QUADRAL ARGENTUM 530, Elac Carina 243.4, Mission ZX-1, INDIANA LINE DIVA 262...

Na kiedy możemy się umówić?

 

 

 

 

Dzwoń do nich i umawiaj się koniecznie. Z softem pewnie pomgogą ?

Gramofon LP120X to totalnie budżetowy gramofon. Ja bym dołożył do tego Thorensa mając na uwadze inwestycję we wkładkę lepszą chociażby. 

Model 440MLA ani MLB nie są już produkowane. Następcą jest model 540ML.

Z tych Mission można wiele dostać, ale potrzebują wydajnego i dokładnie tak grającego pieca jak właśnie Hegel. 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o igle do  AT 440 MLb, czyżbyś miał wkładkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 13:25, S4Home napisał:

Proponuję:
Kolumny podstawkowe Dynaudio Emit M20. Do tego wzmacniacz z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym Roksan K3. Jako gramofon Pro-Ject Debut Carbon (z wkładką 2M-red).

Potwierdzam, to powinno dobrze zagrać choć wkładkę może lepiej 2M Blue lub Bronze, większa szczegółowość w średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Reaper napisał:

Potwierdzam, to powinno dobrze zagrać choć wkładkę może lepiej 2M Blue lub Bronze, większa szczegółowość w średnicy.

Można pójść w lepszą wkładkę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że stan kolekcji winyli adekwatny do ich wieku - lata '60-'70. Dlatego nie polecałbym wkładki AT 440 czy 540. Ona wyciąga z rowka wszystkie detale, łącznie z trzaskami. Ja wiem że urok starej płyty itp. itd. ale będzie jedno wielkie smażenie. I nie pomoże mycie płyt w Knosti czy nawet myjce ultradźwiękowej. To są doskonałe wkładki do nowych płyt, ewentualnie płyt w nienagannym stanie. Do takich VG+ dobry jest Ortofon 2MRed albo coś z serii OM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 19:17, bradwan napisał:

Cześć,

Szukam porad w zakresie konfiguracji zestawu stereo z myślą o odsłuchu vinyli z lat 60 i 70, głównie muzyka rock. Stan vinyli często jak na wiek przystało...  Pomieszczenie, gdzie chcę go zainstalować również pozostawia wiele do życzenia- pokój na poddaszu, dwa skosy, kilkanaście m. kw.- 

 Liczę na ciekawą dyskusję. Pozdrawiam, BR

Z nowych:

RegaP3/RegaElys/Rega Brio/Rega RX1/Rega Duet

Z używanych:

Pro-Ject The Classic (ex-demo można mieć w granicach 2900 zł)/ Audio Technica AT-VM95E (nowa)/ Linn Majik-I (wersja 2007 - na allego w okolicach 3000zł)/ Linn Ninka (ktoś w Polsce sprzedaje na OLX za 2500zł)/Linn K-20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie nowych "wyrafinowanych" wkładek do starych winyli to prosta droga do tego aby szukał kolejnych i kupował następne.

Mam całą masę starych płyt.

Mam Nagaokę m200

At95xp (albo jakos podobnie)

Jakiegoś soniaka

A najlepiej słucha mi się na stareńkim SHURE e71

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.