Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie już mi się nie chce wertować wpisów ale ktoś z was pisał o Lumin T2 i odsłuchach z odwrócona faza no i spróbowałem i "ja słyszę".

Posiadacze T2 możecie też spróbować i dać znać co myślicie . Naprawdę z dystansem podszedłem ale... Coś się dzieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie już mi się nie chce wertować wpisów ale ktoś z was pisał o Lumin T2 i odsłuchach z odwrócona faza no i spróbowałem i "ja słyszę".

Posiadacze T2 możecie też spróbować i dać znać co myślicie . Naprawdę z dystansem podszedłem ale... Coś się dzieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak zmienisz fazę w luminie i na zasilaniu kolumn to powinno być jakby się nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2023 o 19:21, krzysztof.filipak napisał:

Prawda jest też taka, źe jak transformator jest dobrej jakości, ciasno nawinięty, dobrze penetrującym lakierem utwardzony to nawet składowa DC go nie zmusi do buczenia, a jak jest luźny to jest kaszana i problemy. Mam kilka zasilaczy z trafo Toroidow i te nie mają takich problemów.

Problemem jest również magnesowanie się rdzenia stalowego w toroidzie, a to za sprawą m.in. składowej stałej. DC Blocker po pewnym czasie ten rdzeń rozmagnesowuje i buczenie znacznie się zmniejsza. 

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie już mi się nie chce wertować wpisów ale ktoś z was pisał o Lumin T2 i odsłuchach z odwrócona faza no i spróbowałem i "ja słyszę".

Posiadacze T2 możecie też spróbować i dać znać co myślicie . Naprawdę z dystansem podszedłem ale... Coś się dzieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze będzie zmiana przy zmianie polaryzacji, bo to zamiast wychylenia membrany do przodu jest cofnięcie do tylu.  Zamiast w luminie można też do zmienić z poziomu np. Pre. Wychodzi na to samo. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zawsze będzie zmiana przy zmianie polaryzacji, bo to zamiast wychylenia membrany do przodu jest cofnięcie do tylu.  Zamiast w luminie można też do zmienić z poziomu np. Pre. Wychodzi na to samo. 

Nie każdy ma takie PRE ale my akurat mamy nie pomyślałem o tym .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy, testy, testy ... nie jest łatwe życie audiofila .... 🙂 🙂 🙂  .  Szukam następcy U1, ale walczy jak lwica 🙂.

Może jak go Ktoś przytuli, to łatwiej będzie mi podjąć decyzję?  Polecam. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lumin-u1-transport-sieciowy-hiend/edycja

 

 

IMG_0319a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2023 o 17:32, Marcin Wielgus napisał:

Panowie już mi się nie chce wertować wpisów ale ktoś z was pisał o Lumin T2 i odsłuchach z odwrócona faza no i spróbowałem i "ja słyszę".

Posiadacze T2 możecie też spróbować i dać znać co myślicie . Naprawdę z dystansem podszedłem ale... Coś się dzieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja o tym pisałem i mimo ogromnego zaskoczenia u mnie gra ciekawiej - pisałem wcześniej o warstwach dźwięku itp. Próbowałem wielokrotnie wrócić do „normalnosci”, ale szybko przeskakuję na odwróconą fazę. Może jestem stracony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

Testy, testy, testy ... nie jest łatwe życie audiofila .... 🙂 🙂 🙂  .  Szukam następcy U1, ale walczy jak lwica 🙂.

Może jak go Ktoś przytuli, to łatwiej będzie mi podjąć decyzję?  Polecam. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lumin-u1-transport-sieciowy-hiend/edycja

Twój link nie otwiera się

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lumin-u1-transport-sieciowy-hiend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zestawem Lumin D1 i Sbooster, to proszę dać znać. W tej chwili zestaw gra w moim drugim systemie, w sypialni, na bardzo skromnym sprzęcie i marnuje się. Dlatego zacząłem myśleć o tym, żeby go zastąpić czymś bardziej jakościowo proporcjonalnym. Ewentualnie rozważyłbym jakąś wymianę, np. na Dac-a z dobrym usb (brzmienie "dociążone i analogowe"). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja 🙂 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lumin-u1-transport-sieciowy-hiend

Promocją to bym tego nie nazwał 😜,
ale jak za jeden z najlepszych transportów, to można powiedzieć półdarmo 🤪.

IMG_0016.JPG

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

Promocja. 

LUMIN U1  Dla forumowiczów 16K.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lumin-u1-transport-sieciowy-hiend

 

IMG_0342a.jpg

Cena atrakcyjna. Może jak ktoś kupi mój praktycznie nowy (miesięczny) T2 za 12k to odkupię Twój U1 za 16 🙂

Jak długo jest eksploatowany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Avatar1979 napisał:

Cena atrakcyjna. Może jak ktoś kupi mój praktycznie nowy (miesięczny) T2 za 12k to odkupię Twój U1 za 16 🙂

Jak długo jest eksploatowany ?

 

Polecam. 👍  Parę lat już będzie, ale działa i wygląda jak funkiel-nówka 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie. 
 

Ja z kolei jestem szczęśliwy, bo udało mi się tak skonfigurować przystawkę Apple TV 4K tak, aby dawała obraz na projektor, a dźwięk przesłać strumieniowo po Ethernecie bezpośrednio do mojego T2. Działa! To takie pseudo obejście, dotyczące braku fizycznego wejścia cyfrowego na przetwornik.
 

Teraz sprawdzę, czy dobrze się synchronizuje jedno z drugim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cena atrakcyjna. Może jak ktoś kupi mój praktycznie nowy (miesięczny) T2 za 12k to odkupię Twój U1 za 16
Jak długo jest eksploatowany ?
 

No ale w T2 masz DAC, a U1 to Sam transport więc musisz dokupić DAC ? Sądzisz że U1 będzie znacząco lepszy jako transport? T2 też tak możesz używać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witamy w klubie. 
 
Ja z kolei jestem szczęśliwy, bo udało mi się tak skonfigurować przystawkę Apple TV 4K tak, aby dawała obraz na projektor, a dźwięk przesłać strumieniowo po Ethernecie bezpośrednio do mojego T2. Działa! To takie pseudo obejście, dotyczące braku fizycznego wejścia cyfrowego na przetwornik.
 
Teraz sprawdzę, czy dobrze się synchronizuje jedno z drugim. 

Opisz co i jak ? Bo sprytnie wszedłeś na DAC w T2 jakość po internecie? Zrobiłeś z Appla Sewer muzyczny po UPnP ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca serwer muzyczny, a jedynie strumieniowanie obrazu i dźwięku do Lumina osobno, czy to z urządzeń przenośnych, czy głównie z przystawki Apple TV 4K. Sprawdza się i przetestowane osobiście z appkami typu YouTube, Netflix, Disney+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


No ale w T2 masz DAC, a U1 to Sam transport więc musisz dokupić DAC ? Sądzisz że U1 będzie znacząco lepszy jako transport? T2 też tak możesz używać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opisz co i jak ? Bo sprytnie wszedłeś na DAC w T2 jakość po internecie? Zrobiłeś z Appla Sewer muzyczny po UPnP ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem że muszę i miałem taką właśnie myśl - ale okazało się, że muszę zmienić wzmacniacz i teraz mam zagwostkę czy kupić Macintosha 8950 czy dołożyć do 9500 ?? Model 12000 to już za wysokie progi a dodatkowo lampy na pre trochę nie dla mnie 😉

Inne rzeczy muszą teraz na dłuższy czas zostać odłożone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat McIntosh? Jest wiele dobrych wzmacniaczy, a do Lumina to już w ogóle końcówek mocy wręcz, które są świetnie zasilane sygnałem, także z pomocą algorytmu Leedh.


Koncepcja zakupu U1 mini zamiast kompletnego rozwiązania, w postaci T2 jest dla mnie co najmniej dziwna, no ale hulaj dusza…;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WuMike napisał:

Czemu akurat McIntosh? Jest wiele dobrych wzmacniaczy, a do Lumina to już w ogóle końcówek mocy wręcz, które są świetnie zasilane sygnałem, także z pomocą algorytmu Leedh.


Koncepcja zakupu U1 mini zamiast kompletnego rozwiązania, w postaci T2 jest dla mnie co najmniej dziwna, no ale hulaj dusza…;)

Ponieważ brzmienie McIntosha wpasowuje się w moje oczekiwania (jest to moim zdaniem jeden z lepszych wzmacniaczy zintegrowanych solid state). Do tego jest niesamowicie uniwersalny pod każdym względem, a sprzet używam jeszcze z CD, gramofonem i kinem domowym. Wiem że nie są to tanie zabawki ale w przypadku maka wiem też za co płacę  😉

Generalnie co do U1 masz trochę racji - aczkolwiek mimo dobrego Daca w T2 to zapewne można lepiej …. U1 ma bardziej zaawansowaną konstrukcję i zasilacz liniowy. Nie mniej raczej pozostanę na dłuższy czas przy T2. Denerwuje mnie tylko fakt że sprzęt za takie pieniądze ma impulsówkę i mimo filtracji i tak jest to dla mnie absurdalne. 
Brakuje mi też złącza sieciowego optycznego - wiem że nie jest to powszechne niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję kupowania McIntosha. To zacny sprzęt i ma też swoje zalety wizualne - jeżeli ktoś jest fanem tego typu dodatków. Dla mnie jednak za dużo się właśnie za te rzeczy płaci. 

Do T2 zamawiasz zewnętrzny zasilacz liniowy, choćby od PD Creative i dźwięk wędruje z jakością o oczko wyżej. 

Nie znam budowy U1 mini ale średnio jestem w stanie uwierzyć, że ma lepszy transport od T2 - z wyłączeniem trafo liniowego, ale to da się zrobić, jw. Można T2 używać jako renderer sieciowy, lub pełny strumieniowec z Dac - który to się broni, tak uważam, aż do zewnętrznych przetworników za grubo powyżej 20k zł.
 

Dopiero U2 według mnie będzie bardziej zaawansowaną konstrukcją w kwestii czystego transportu od U1 i tego, co ma T2 w torze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WuMike z całym szacunkiem , i tu się nie obraź  ale wplatasz w odpowiedź Lumina U1 mini , a później U1. To dwa różne streamery. U1 mini to koszt 10kzł , U1 to prawie 45kzł 🙂

T2 kosztuje ok 20-25kzł i ma DACa. Więc T2 versus U1 to różnica 20kzł. Jak myślisz , dali tam więcej aluminium???

U1 i U2 to flagowce z serii samych streamerów , T2 i T3 do świetne kombajny do odtwarzania muzy z sieci i dysków, bez kombinacji z zewnętrznym DAC'em. 

Moim zdaniem ,jeżeli miałbym  DAC'a w swoim systemie to biorę U1 od kolegi Krzysztofa bo na pewno jako sam streamer jest lepszy od T2. Ale trzeba ich posłuchać we własnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję przecież  transport wbudowany w T2 ale tylko z U1 mini, a nie U1 🙂

Faktycznie chyba przeoczyłem, że kolega sprzedaje U1, a nie mini, stad może lekkie zamieszanie.

Pozniej napisałem, że prawdopodobna hierarchia to teraz U2 > U1  > U1 mini, plus minus cirka to, co ma wbudowane w siebie seria T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, się domyślałem ,że tego nie robisz umyślnie. 
U1 mini, którego akurat mam nijak można wpisać w hierarchie. D2 czyli podstawowiec z DAC'em jest równo kosztującym co U1 mini. Ale T2 to chyba lepsza wersja U1 mini z dobrym DAC'em. Dopiero U1 to pełnowartościowy streamer najwyższej klasy Lumina. 
Nie poruszam się tutaj w najnowszych wersjach - U2 mini , T3 czy U2. 
 
Wracając do kolegi Avatara to ja bym zostawił T2 , chyba że dokupi super DAC'a do kompletu.
Gdyby Krzysztof miał srebrnego T1 , pewnie stałby już u mnie , a tak to zastanawiam się nad U2 mini(srebrny) bo jedynkę mam czarną i nie pasuje do reszty. Ale za to GRA w moim systemie OK.



4f4e2b14ddf3531f86b073f289be15d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2023 o 22:54, Marcin Wielgus napisał:


No ale w T2 masz DAC, a U1 to Sam transport więc musisz dokupić DAC ? Sądzisz że U1 będzie znacząco lepszy jako transport? T2 też tak możesz używać .
 

Tak U1, nawet mini  będzie znacząco lepszy jako transport względem T2. 

16 godzin temu, WuMike napisał:

Czemu akurat McIntosh? Jest wiele dobrych wzmacniaczy, a do Lumina to już w ogóle końcówek mocy wręcz, które są świetnie zasilane sygnałem, także z pomocą algorytmu Leedh.


Koncepcja zakupu U1 mini zamiast kompletnego rozwiązania, w postaci T2 jest dla mnie co najmniej dziwna, no ale hulaj dusza…;)

Niestety nawet średniej jakości preamp analogowy nie pozostawia złudzeń co do regulacji cyfrowej w Luminie. Moim zdaniem lepiej ją wyłączyć i zapomnieć. No chyba, że korzystać na przetrzymanie do zakupu zew. pre lub zintegrowanego wzmacniacza. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie ktoś z was pisał o Lumin T2 i odsłuchach z odwrócona faza no i spróbowałem i "ja słyszę".




 
"Ja też słyszę"  pomimo ...wieku
Ja od kilku tygodni mam włączoną odwróconą fazę , nie w Luminie bo u mnie tego nie ma , natomiast jest w DAC'u.
I do tego w Roonie włączyłem konwersje próbkowania na DSD 64 lub 128. Jak na moje stare uszy zdecydowanie polepszyła się jakość przekazu muzyki, większa separacja i namacalność instrumentów, więcej powietrza , dźwięczność. Początkowo wydawało się ,że urwało mi trochę niskich częstotliwości , ale jak się człowiek w słuchał dłużej to wszystko wróciło lub po prostu tak miało być.
Spróbujcie - ciekaw jestem Waszych opinii.

a62128a7af83ec8484acedcf5c724676.jpg Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie. Od "zawsze" mam DAC'e i kupuje, zmieniam streamery jako czysty transport. Pontus 2 akurat był w zasięgu, bo chciałem kupić Venus 2 ale jak to bywa, kiedy się chce to nie było w sprzedaży. Teraz po aktualizacji "gra" jeszcze lepiej, aż się obawiam jak to będzie wyglądało przy Terminatorze.
Jak nie musisz to nic nie zmieniaj. Chyba, że masz możliwość pożyczenia Pontusa , Venus aby sprawdzić jak gra T2 przy zewnętrznym DAC'u.
I możliwości finansowe.
U1 (2) + Terminator Plus + Mcintosh =
Denafrips to moje polecenie, są inne, czy lepsze za te pieniądze? Kto wie.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.