Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Ja nie testowałem, ale podobno Rockna Wavelight Server jest super, albo jak się bawić, to się bawić:

https://www.rockna-audio.com/products/wavedream-net

😁

Fajnych zabawek jest sporo, ale Rockna grozi rozwodem 😂 Dlatego przyglądam się sporo skromniejszym rozwiązaniom, pytanie czy to wystarczy, żeby zbliżyć się do wspomnianego Accuphase 450 ? Kiedyś sprawdzę 😉 

https://www.audiofast.pl/pl/aurender/n150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajnych zabawek jest sporo, ale Rockna grozi rozwodem Dlatego przyglądam się sporo skromniejszym rozwiązaniom, pytanie czy to wystarczy, żeby zbliżyć się do wspomnianego Accuphase 450 ? Kiedyś sprawdzę  
https://www.audiofast.pl/pl/aurender/n150

I do tego trzeba DAC dokupić .
To nie lepiej już T2 lub T3 kupić ?

Przerażające są te ceny żeby to jakoś grało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


I do tego trzeba DAC dokupić .
To nie lepiej już T2 lub T3 kupić ?

Przerażające są te ceny żeby to jakoś grało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam ponad 2500 płyt w plikach i słucham ich częściej niż Tidala. Mam też wbudowanego, dobrego DACa w Coplandzie i mogę odtwarzać pliki bezpośrednio po USB lub też po sieci przez Lumina. Samo T2 lub T3 nie rozwiąże tej kwestii, transport to jedno, a serwer to drugie. Dla mnie najlepsze byłoby combo, czyli serwer, streamer i dac w jednym, tylko ceny są kosmiczne. Po prawdzie jestem teraz bardzo zadowolony ze swojego systemu, ale świadomość, że można znacząco lepiej  nie pomaga 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam ponad 2500 płyt w plikach i słucham ich częściej niż Tidala. Mam też wbudowanego, dobrego DACa w Coplandzie i mogę odtwarzać pliki bezpośrednio po USB lub też po sieci przez Lumina. Samo T2 lub T3 nie rozwiąże tej kwestii, transport to jedno, a serwer to drugie. Dla mnie najlepsze byłoby combo, czyli serwer, streamer i dac w jednym, tylko ceny są kosmiczne. Po prawdzie jestem teraz bardzo zadowolony ze swojego systemu, ale świadomość, że można znacząco lepiej  nie pomaga

Niestety masz dużo racji ale ...
Zakladam że płyty masz w plikach na NAS ? I taki T2/T3 bez problemu je odtwarza. Jak masz na HDD to możesz podłączyć wprost do T2/3 I grać choć przy tak dużej ilości płyt to nie wiem czy nie będzie się przycinał z indeksacja . Możesz HDD podłączyć do USB w NAS i Lumin powinien widzieć je (dziś obadam u siebie)

Jakie funkcjonalności da ci serwer plików ponadto ? Nigdy nie miałem więc stąd pytanie.
Jedyne co mnie dobija w T2 to brak wejścia na DAC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Niestety masz dużo racji ale ...
Zakladam że płyty masz w plikach na NAS ? I taki T2/T3 bez problemu je odtwarza. Jak masz na HDD to możesz podłączyć wprost do T2/3 I grać choć przy tak dużej ilości płyt to nie wiem czy nie będzie się przycinał z indeksacja . Możesz HDD podłączyć do USB w NAS i Lumin powinien widzieć je (dziś obadam u siebie)

Jakie funkcjonalności da ci serwer plików ponadto ? Nigdy nie miałem więc stąd pytanie.
Jedyne co mnie dobija w T2 to brak wejścia na DAC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Soundgenic jest dyskiem typu NAS, ale ma też oprogramowanie z aplikacją do odtwarzania muzyki. Ustawiasz tylko w aplikacji, które urządzenie jest odtwarzaczem w danym momencie, DAC lub Lumin. Jedyna różnica jest taka, że do DACa sygnał idzie po USB B, a do Lumina przez switch lub router po LAN. Zanim kupiłem Soundgenica miałem dysk zewnętrzny 1TB i niestety bardzo często Lumin go nie widział, to samo się dzieje u mojego szwagra z jego Luminem. Mam sporo plików DSD, które są bardzo duże i tym bardziej było to męczące więc zdecydowałem się na zakup dysku. Dodatkową, drobna ale korzyść jest taka, że ostatnio jak była poważna awaria internetu w mojej okolicy i Tidala nie było przez kilka godzin, to z dysku mogłem spokojnie odtwarzać muzykę dzięki swojej lokalnej sieci WiFi. 
Z kolegą robiliśmy mnóstwo testów na D2, T2 i T3. Ma identyczny dysk jak mój i przez 2 lata odtwarzał pliki tylko po LAN do Lumina T2, ale jak kupił CD Accuphase 450 i wpiął dysk po USB b do DACa w CD to stwierdził, że dźwięk z T2 jest znacznie słabszy. A jak już wcześniej pisałem, dobra płyta CD zostawia daleko w tyle rip tej samej płyty odtwarzany z dysku po usb do Accuphasa. Czyli mamy wyraźną gradację jakościową: 1. CD 2. pliki po usb B 3. pliki po LAN do Lumina 4. Streaming z Tidal przy czym najmniejsze różnice są między sposobem 3 i 4. ale oba ustępują jakością 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Wejścia żebym mógł podłączyć inne źródło cyfrowe np transport cyfrowy z CD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pomimo tego wszystkiego co wcześniej napisałem, bardzo lubię Lumina za charakter gry, stabilną aplikację i ascetyczny lecz nietypowy wygląd. Brakuje mi tylko w modelach z DACiem opcji instalacji dysku ssd, tak jak to mają Auralici, Rose czy Aurendery.

Edytowane przez Manic69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Soundgenic jest dyskiem typu NAS, ale ma też oprogramowanie z aplikacją do odtwarzania muzyki. Ustawiasz tylko w aplikacji, które urządzenie jest odtwarzaczem w danym momencie, DAC lub Lumin. Jedyna różnica jest taka, że do DACa sygnał idzie po USB B, a do Lumina przez switch lub router po LAN. Zanim kupiłem Soundgenica miałem dysk zewnętrzny 1TB i niestety bardzo często Lumin go nie widział, to samo się dzieje u mojego szwagra z jego Luminem. Mam sporo plików DSD, które są bardzo duże i tym bardziej było to męczące więc zdecydowałem się na zakup dysku. Dodatkową, drobna ale korzyść jest taka, że ostatnio jak była poważna awaria internetu w mojej okolicy i Tidala nie było przez kilka godzin, to z dysku mogłem spokojnie odtwarzać muzykę dzięki swojej lokalnej sieci WiFi. 
Z kolegą robiliśmy mnóstwo testów na D2, T2 i T3. Ma identyczny dysk jak mój i przez 2 lata odtwarzał pliki tylko po LAN do Lumina T2, ale jak kupił CD Accuphase 450 i wpiął dysk po USB b do DACa w CD to stwierdził, że dźwięk z T2 jest znacznie słabszy. A jak już wcześniej pisałem, dobra płyta CD zostawia daleko w tyle rip tej samej płyty odtwarzany z dysku po usb do Accuphasa. Czyli mamy wyraźną gradację jakościową: 1. CD 2. pliki po usb B 3. pliki po LAN do Lumina 4. Streaming z Tidal przy czym najmniejsze różnice są między sposobem 3 i 4. ale oba ustępują jakością 1 i 2.

No to j Jestem level 3-4 i coś tam kombinuje z 1-2 ale kasa którą trzeba wydać na to CD Accuphase jest poza moim zasięgiem. Ciekaw jestem tej zmiany ale trzeba się cieszyć tym co człowiek ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

CD Accuphase jest poza moim zasięgiem. Ciekaw jestem tej zmiany ale trzeba się cieszyć tym co człowiek ma emoji6.png

Dokładnie tak jak piszesz. Trzeba podejść do tematu praktycznie. Ja zawsze lubię system, który mam, inaczej wpadłbym w manię wymiany co miesiąc… A tak, bardzo rzadko to robię, ale jak już zmieniam to staram się uzyskać jak największy skok jakościowy, żeby zmiana nie była wyłącznie dla samej zmiany.

Do CD już nie wrócę, skupię się na plikach i streamingu, może kiedyś uda się zawalczyć z Accuphasem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 19:13, Manic69 napisał:

Sądzę, że w tej całej zabawie najważniejsza jest samodzielna ocena i decyzja czy warto daną kwotę zapłacić. Nie wiem jak to jest z zasilaczami, ale niedawno swój dysk transport Soundgenic, który wg. wielu recenzji spokojnie konkuruje z odwarzaczami CD do 10 tys, porównywałem do CD Accuphase 450 i szczęka mi opadła. Gdybym 3 lata temu miał taki odtwarzacz zamiast kupionego za 5 tys w 2012 roku YBA Heritage, to nigdy w życiu nie sprzedałbym kolekcji 900 płyt, a streamer i dysk byłyby tylko dodatkiem w systemie. Ale porównywałem dysk do YBA i różnicy nie było, a przy Accuphasie dźwięk jest dosłownie kwadratowy… Czasu nie cofnę, płyt nie będę ponownie kupował, pytanie jest, czy i za jaką kwotę można kupić server ze streamerem, który zagra na zbliżonym poziomie do Accuphasa ?

To co słyszałem najfajniej grającego z plików to taiko extreme + lampizator horizon, chociaż kolega, który gra na tym zestawie chwalił bardzo jcat xact s1. Niestety miał xacta krótko i nie udało mi się go posłuchać osobiście. Tak czy siak tanio ciężko zrobić rewolucję 😉🤭.

Natomiast cd 450 Accuphase nie słyszałem nigdy, więc nie odniosę się konkretnie do tego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Oskierp napisał:

To co słyszałem najfajniej grającego z plików to taiko extreme + lampizator horizon, chociaż kolega, który gra na tym zestawie chwalił bardzo jcat xact s1. Niestety miał xacta krótko i nie udało mi się go posłuchać osobiście. Tak czy siak tanio ciężko zrobić rewolucję 😉🤭.

Natomiast cd 450 Accuphase nie słyszałem nigdy, więc nie odniosę się konkretnie do tego przypadku.

W cenie jcata można mieć dwa CD 450 accuphasa, a za taico ponad 4 sztuki. No cóż jednak zostanę przy swoich budżetowych klockach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 14:53, Manic69 napisał:

Czy to są prywatne, czy branżowe opinie? Gdybym do czterech swoich urządzeń chciał podpiąć coś na poziomie sboostera i do każdego doliczył jeszcze porządną sieciówkę to trzeba już 10-12 tysięcy liczyć. Jeżeli to branża twierdzi to chyba po to żeby napędzić biznes. Bo trzeba przyznać, że to najszybciej rozwijający się obecnie temat w świecie audio. Zdecydowanie wolałbym wydać 5 tys i na bardzo dobrych elementach mieć jeden zasilacz. Z pięciu sieciówek mam teraz tylko dwie, a jakość zasilacza sprawdzana była w trzech różnych systemach i zawsze efekt był bardzo dobry i łatwy do usłyszenia. Jest jeszcze jeden istotny pozytyw zakupu zasilacza robionego pod konkretne sprzęty, otóż jak jakiś element systemu będę chciał zmienić a jego parametry nie będą pasować, mogę poprosić producenta o dopasowanie parametrów sekcji, zamiast kupować nowy zasilacz.

Posiadam liniowy z dwoma wyjściami i dziala idealnie. Rzeczywiście poprawa jakości QS z liniowym jest bardzo duża.

Mierzylem spadki napięcia , są zerowe . Jest megastabilnie 5.00- 5,01 Volt

Kupiłem kiedyś od dość wypasionego w sprzęt słuchacza…na OLX , to po rozebraniu zasilacza okazało się to chyba z Chin z transformatorem 120 Watt i wieloma kondensatorami ..dam foto za 5 minut   jak wewn. wygląda.

20240315_205353.jpeg

20240315_205519.jpeg

Moim skromnym zdaniem optymalnym rozwiązaniem , też kosztowym, będzie zasilacz liniowy z wiecej niż jednym wyjściem

Dobrze jakby było zasilaczu zadbane oseparowanie kanałów zasilania od siebie na płytce

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek333 napisał:

Mierzylem spadki napięcia , są zerowe . Jest megastabilnie 5.00- 5,01 Volt

Ten zasilacz jest od mejfrendów z Ali? Wygląda znajomo. Sprawdzałeś, czy obudowa nie jest gorąca?

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimniutka jest

Zasila mi 2 urządzenia i poprawa QS bardzooo duża , gołym uchem 😉

Zasila switch audio SA Bonn N8 oraz streamer SA m1T

PS Kupiłem od podobnego jak ja maniaka audio 🙂 na OLX używany ale raczej na pewno z Ali jak poszperałem potem tam…

Nie mam zamiaru go zmieniać bo ma bardzo dużą nadwyżkę powera 🙂  i jest megastabilny przy  obciążeniu jak sobie miernikiem sprawdzałem

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w porządku. Ja miałem ostatnio taki, na którym jajka sadzone można było smażyć. Szybciutko odesłałem przyjaciołom zza wielkiego muru, bo nie sądzę żeby byli skorzy poczuć się do odpowiedzialności w razie pożaru. 😁

Ten , który Ty masz to można powiedzieć taki chiński wypasik, z 5 stówek taki kosztuje. 😉

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2024 o 23:04, Marcin Wielgus napisał:

Tylko pamiętajcie o pomiarach pod obciążeniem no i szumy własne też warto zmierzyć.
Bo to świadczy o klasie zasilania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czym to mierzyć Marcinie, kiedy w domu jeno multimetr...? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zrobiły mi się 3 a z Heglowym wbudowanym nawet 4 streamery 🙂  na stanie, sprzedam swojego Lumina D3 w stanie nieskazitelnym
Jakby ktoś coś, to będę b.wdzięczny za polecenie tego D3 . Na PW info jakby co, żeby tu w wątku nie śmiecić. Przepraszam za wtrącenie  offtopic. 
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączacie wasze streamery? Skoro nie ma on z przodu włącznika to zakładam, że domyślnie nic się nie powinno z tym robić. Zauważyłem, że pobór prądu podczas działania i w trybie uśpienia (raczej wygaszenia wyświetlacza) jest praktycznie taka sama (8,3W model D2).

Pytanie czy takie ciągłe działanie sprzętu ma wpływ na jego żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muad napisał:

Czy wyłączacie wasze streamery? Skoro nie ma on z przodu włącznika to zakładam, że domyślnie nic się nie powinno z tym robić. Zauważyłem, że pobór prądu podczas działania i w trybie uśpienia (raczej wygaszenia wyświetlacza) jest praktycznie taka sama (8,3W model D2).

Pytanie czy takie ciągłe działanie sprzętu ma wpływ na jego żywotność?

Bez obaw, po 12 latach zabawy z Luminem nie zdarzyło mi się, żeby coś kiedykolwiek padło. To raczej sporadyczne przypadki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, muad napisał:

Czy wyłączacie wasze streamery?

Nie trzeba wyłączać użytkując. Lumin ma ustawiany czas przejścia w tryb Standby i wygasza się pięknie wszystko po ustawionym czasie

Natomiast wyłączam przyciskiem przy każdym rozłączeniu zasilającym lub podłączaniu kabli sygnałowych

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czym to mierzyć Marcinie, kiedy w domu jeno multimetr...?

U mnie też dlatego zdaje się na zaufanych producentów jak polecany PD Creative ale nie ukrywam że pomysł jednego zasilacza tj jednej skrzynki z paroma wyjściami ma sens.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja czasem, o ile pamiętam wygaszam poprzez aplikację i przechodzi w tryb st-by. 

Ja w appce ustawiłem czas bodaj 15 min braku aktywności i sam się usypia ale jak powyżej napisaliście to takie niby uśpienie. Pobór prądu i tak znikomy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ zrobiły mi się 3 a z Heglowym wbudowanym nawet 4 streamery   na stanie, sprzedam swojego Lumina D3 w stanie nieskazitelnym
Jakby ktoś coś, to będę b.wdzięczny za polecenie tego D3 . Na PW info jakby co, żeby tu w wątku nie śmiecić. Przepraszam za wtrącenie  offtopic. 
Miłego dnia

Marku ja jakoś nigdy się w różnice między modelami nie wgryzalem i wydawało mi się że seria D to transport cyfrowy ale tak z ciekawości czytam co ma twój D3 i zdziwiony jestem czym on się różni od serii T bo ku mojemu zdziwieniu on ma wbudowany DAC czyli tak jak mój T2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu strona Lumina jak wiemy https://www.luminmusic.com/lumin-t3.html

Można doszperać się różnic , wg mnie główna to że w T są wyjścia USB a modelach D nie ma.

Bo wyjściowe coaxialne i DACi są zarówno w Luminach D jak i  T.

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marek333 napisał:

Tu strona Lumina jak wiemy https://www.luminmusic.com/lumin-t3.html

Można doszperać się różnic , wg mnie główna to że w T są wyjścia USB a modelach D nie ma.

Bo wyjściowe coaxialne i DACi są zarówno w Luminach D jak i  T.

Największa różnica pomiędzy serią D a T to brzmienie. Adekwatne do różnicy w cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.