Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe kolumny głośnikowe ,budżet 3000zł


maradona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem forum i zwracam się do Was z prośbą o poradę .

Chciałbym kupić kolumny głośnikowe do małego pokoju (3/3.5 m) ,będą one współpracowały ze wzmacniaczem stereo MARANTZ pm6006(już zakupiony)

Obecnie posiadam kolumny podłogowe Wilson Raptor 5 , które grały jako zestaw 5.1 z DENON AVR-X1200W ale z uwagi na to ,że proporcje oglądania filmów do słuchania muzyki zmieniły się w ostatnim czasie diametralnie (filmy 20%,muzyka 80%) zdecydowałem się na sprzedaż wyżej wymienionego zestawu.

Budżet to około 3000zł (kolumny nowe)

Muzyka będzie odtwarzana z pc podpiętego do wzmacniacza kablem optycznym (Tidal ,biblioteka flac), w przyszłości może pojawi się jakieś inne źródło dźwięku.

Kolumny będą stały oddalone od siebie na odległość około 150cm,od ściany około 40 cm,250 cm od miejsca odsłuchowego.

Słucham najczęściej  Rock. Metal, Blues,Jazz z umiarkowaną głośnością.

Preferuje dźwięk neutralny z lekkim odchyleniem w stronę ciepłego (nie jestem specem w tej materii)

Zastanawiam się nad:

ELAC Debut Reference B6
DYNAVOICE DM6
Pylon Audio Diamond Monitor

Przed dokonaniem wyboru chciałbym  je odsłuchać u siebie

Dzięki za wyrozumiałość i sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę np: na wstędze - Wharfedale Evo 4,  Dynaudio Emit M20,

Quadral Argentum 530 czy Indiana Line Tesi 261 z BR na froncie, podobnie, jak Elac 2.0 B6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale Evo 4.2 są ciekawą opcją , pod uwagę biorę jeszcze nowy Monitor Audio Bronze 100.

Dynaudio Emit M20 ,z tego co udało mi się znaleźć ,potrzebują czegoś więcej do napędzenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się nadały np: AQ Labrador 29 MKIII, firma u nas mało znana ale wydaje się OK. Dość dobre przetworniki, przedni port BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze 100 już się doczekały pierwszej recenzji, która lekko zniechęca problemami z rytmiką,

ale zachęca za to szorstką górą pasma ? więc ciepła szukaj gdzie indziej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście,mogę skreślić MA Bronze 100,dziękuje za informację.

Mam ochotę sprawdzić Dynaudio Emit M20 ,może marantz je uciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Pomieszczenie jest nie za duże i dobrym rozwiązaniem byłyby dobre monitory. Jeśli cenisz sobie muzykalne brzmienie z dobrą podstawą basową to Pylon Audio Diamond Monitor powinny przypaść Ci do gustu. Nieco bardziej poukładane brzmienie uzyskasz na Dynaudio Emit M20, bas będzie szybszy, a średnica bliższa. Alternatywą mogą być francuskie Jean Marie Reynauld Lucia. Brzmienie z nastawieniem na średnicę pasma, bas jest szybki i zróżnicowany natomiast góra muzykalna. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2020 o 11:51, maradona napisał:

Wharfedale Evo 4.2 są ciekawą opcją , pod uwagę biorę jeszcze nowy Monitor Audio Bronze 100.

Dynaudio Emit M20 ,z tego co udało mi się znaleźć ,potrzebują czegoś więcej do napędzenia .

Sprawdź KEF Q350 i Dali Oberon 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2020 o 08:20, maradona napisał:

Witam serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem forum i zwracam się do Was z prośbą o poradę .

Chciałbym kupić kolumny głośnikowe do małego pokoju (3/3.5 m) ,będą one współpracowały ze wzmacniaczem stereo MARANTZ pm6006(już zakupiony)

Obecnie posiadam kolumny podłogowe Wilson Raptor 5 , które grały jako zestaw 5.1 z DENON AVR-X1200W ale z uwagi na to ,że proporcje oglądania filmów do słuchania muzyki zmieniły się w ostatnim czasie diametralnie (filmy 20%,muzyka 80%) zdecydowałem się na sprzedaż wyżej wymienionego zestawu.

Budżet to około 3000zł (kolumny nowe)

Muzyka będzie odtwarzana z pc podpiętego do wzmacniacza kablem optycznym (Tidal ,biblioteka flac), w przyszłości może pojawi się jakieś inne źródło dźwięku.

Kolumny będą stały oddalone od siebie na odległość około 150cm,od ściany około 40 cm,250 cm od miejsca odsłuchowego.

Słucham najczęściej  Rock. Metal, Blues,Jazz z umiarkowaną głośnością.

Preferuje dźwięk neutralny z lekkim odchyleniem w stronę ciepłego (nie jestem specem w tej materii)

Zastanawiam się nad:

ELAC Debut Reference B6
DYNAVOICE DM6
Pylon Audio Diamond Monitor

Przed dokonaniem wyboru chciałbym  je odsłuchać u siebie

Dzięki za wyrozumiałość i sugestie.

z wymienionych przez Ciebie kolumn, Elac jest zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o dźwięk i uniwersalność. 

Jednak z tym Denonem pełni swoich możliwości z pewnością nie pokaże

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie i propozycje. Mam nadzieję ,że jak czas pozwoli ,odsłucham je w tym tygodniu.

Co sądzicie o połączeniu marantz pm6006 z Bowers & Wilkins 606 ?

PS. tophifi ,denon już sprzedany

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maradona napisał:

Dziękuje za zainteresowanie i propozycje. Mam nadzieję ,że jak czas pozwoli ,odsłucham je w tym tygodniu.

Co sądzicie o połączeniu marantz pm6006 z Bowers & Wilkins 606 ?

PS. tophifi ,denon już sprzedany

 

 

 

No B&W 606 to juz zdecydowanie polka wyzej. Te jednak potrzebuja lepszego pieca zeby pokazac co potrafia. Z Marantzem mozna sprobowac. Powinny sie polubic ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Soomi napisał:

W podobnym budżecie do odsłuchu dorzucę jeszcze elac uni-fi bs u5. Może akurat przypadnie ci do gustu. 

Uni Fi to totalne przeciwieństwo B&W i kolumny też trudne do napędzenia. Graja bardzo miękko na basie i dość ciepło.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Uni Fi to totalne przeciwieństwo B&W i kolumny też trudne do napędzenia. Graja bardzo miękko na basie i dość ciepło.

Nie wspominałem że są podobne do b&w 606 tylko w podobnym budżecie. Co do brzmienia autor w pierwszym poście pisał że szuka kolumn skłaniających się do cieplejszej strony stąd pomysł na elaca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz propozycje od sasa do lasa - nie zazdroszczę Ci. Jakiego brzmienia szukasz? Ten Marantz gra raczej detalicznie i dynamicznie, więc poszukuj kolumn o ciepłym brzmieniu. Dynaudio wydaje się dobrym pomysłem. 

https://sklep.rms.pl/dynaudio-emit-m20-m-20-kolumny-podstawkowe-2-szt

Jeśli celujesz w głośniki podstawkowe o ciepłym charakterze zerknij też na Triangle Borea, które z powodzeniem mogą konkurować z droższymi Dynaudio

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br03-br-03-kolumny-podstawkowe-2-drozne-o-mocy-100w-2szt 

Tannoy byłby też ciekawą opcją - jest to barwne granie

https://sklep.rms.pl/tannoy-platinum-b6-b-6-kolumny-podstawkowe-2-szt 

Jeśli zaś lubisz słuchać głośniej z dużym basem, skręć w stronę małych podłogówek czy to w mniejszym budżecie

https://sklep.rms.pl/melodika-bl30-mk3-bl30mk3-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt

Czy w nieco dokladając

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br07-br-07-kolumny-podlogowe-2-5-drozne-o-mocy-120w-2szt

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.