Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, jaceknad napisał:

24 bit jest się graniem płynnym, przyjemnym dla ucha, takim normalnym jak w naturze, w przeciwieństwie do sztucznego syntetycznego CD, a nie szumami ?

Rozbraja mnie jak ktoś powiela takie bzdety. A dzieci czytają i w to wierzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. 

2 godziny temu, jaceknad napisał:

...mp3 320 to do samochodu albo do biegania...

 

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Widzę jesteś jednym z tych audiofili, co mniemanie o sobie mają wybujałe, a na prezentacji delektowali się mp3 128 odtwarzanym ze srajfona na hiendowym wzmacniaczu i kolumnach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaceknad napisał:

24 bit jest się graniem płynnym, przyjemnym dla ucha, takim normalnym jak w naturze

To natura gra cyfrowo???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.09.2020 o 12:44, Funnykris napisał:

Ale bzdura... Dane z płyty CD-Audio można skopiować w 100% zgodnie z oryginałem. W momencie wystąpienia błędu odczytu dany sektor odczytuje się jeszcze raz aż do uzyskania poprawnego wyniku. Tak działa np. EAC. Taka kopia jest w 100% zgodna z oryginałem. Tak tylko przypominam że prócz muzyki na płytach CD zakodowywano nie raz różne inne informacje. HD-CD, Dolby Prologic. To już typowo cyfrowe dane i informacje które nie mogą się źle odczytać bo zawierają istotne dla odpowiedniego odtwarzacza instrukcje. 

Otóż to. Nikt przy nagraniach nie majstruje bo nikomu się nie chce. Swojego czasu na straganach można było kupić na kilogramy tanie piraty. To były utwory ściągane z sieci. Nie podejrzewam żeby taki "przedsiębiorca" w okolicach 2000 - 2004 roku pobierał pliki w bezstratnej jakości żeby zrobić dobrze przypadkowym ludziom na wakacjach ? Większość pewnie była w 128 kbps ? 

Niestety kolego nie masz racji i nie wytykaj komuś bzdur, jak masz zaległości ze szkoły.

Ale w temacie- dlaczego kopia płyty CD może i często jest lepsza od oryginału ?

Ano w bardzo prosty sposób- na oryginale jest 1000 błędów. Nagrywarka w prawidłowy sposób naprawi 800 z nich. Zostanie 200, ale płyta CDR również obarczona swoimi niedoskonałościami wniesie 100 błędów swoich czyli w ostatecznym rozrachunku mamy 1000 błędów na oryginale i tylko 300 na kopii.

Proste jak drut, było w szkole.

PS- Kłania się RedBook i cała szkoła róznych metod naprawiania błędów zapisu płyt CD, nie tylko z poprzednich i następnych, ale również wokół jak to robi Yamaha w serii AS.

W dniu 13.09.2020 o 14:20, szymon1977 napisał:

Rozbraja mnie jak ktoś powiela takie bzdety. A dzieci czytają i w to wierzą.

 

To nie są bzdury. Najlepszy dowód na to że nikt na świecie praktycznie od lat 80-tych nie nagrywa płyt CD, tylko gesty materiał, z którego dopiero potem, przy pomocy specjalnych algorytmów wycina się część materiału aby zmieścił się na 700MB płycie. Oczywiście oryginalny materiał trafia również do sprzedaży, np. w postaci plików, płyt DVDAudio czy coraz częściej BluRay Pure Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego głośna historia eksperymentu który odbył się jakieś już chyba 2 lata temu w naszym kraju i opisywanego w naszej prasie audio.

Najlepsi muzycy z naszego kraju wzięli udział w nagraniu wprost na 16 bit CD i na gęsto.

Efekt- jednomyślnie ogłoszono że format CD nie nadaje się do zapisu muzyki. Dopiero zastosowanie gęstego zapisu i późniejszych algorytmów kompresji pozwala na wydawanie płyt CD w jakości jaką znamy. 

Mało tego- na etapie końcowym nasze odtwarzacze na mowo zamieniają w locie sygnał z płyt CD na gęste pliki np. 24/384 jak w Cambridge Audio lub coraz częściej na DSD jak robi Ayon.

Ale może oddajmy głos Panom świata audio "...Wersja Signature charakteryzuje się tym, że jest wyposażona w dodatkowy konwerter cyfrowo-analogowy PCM/DSD zdolny do konwersji wszystkich sygnałów do postaci DSD (można wybrać między DSD 128 a DSD 256) i co jak wykazały odsłuchy, przyczynia się także do poprawy brzmienia z płyt CD...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andaudion napisał:

Niestety kolego nie masz racji i nie wytykaj komuś bzdur, jak masz zaległości ze szkoły.

 

14 godzin temu, andaudion napisał:

Proste jak drut, było w szkole.

Co? W jakiej szkole niby uczą takich rzeczy i po co? Nie wypisuj takich głupstw że w szkole ktoś uczy na lekcjach o odczycie CD-Audio i Red Book ?
 

14 godzin temu, andaudion napisał:

Ano w bardzo prosty sposób- na oryginale jest 1000 błędów. Nagrywarka w prawidłowy sposób naprawi 800 z nich. Zostanie 200, ale płyta CDR również obarczona swoimi niedoskonałościami wniesie 100 błędów swoich czyli w ostatecznym rozrachunku mamy 1000 błędów na oryginale i tylko 300 na kopii.

Na oryginale jest całe 0 błędów. Napęd odczyta materiał kilka razy i jeżeli trzeba będzie to wtedy wkracza korekcja błędów. Napęd nie dodaje od siebie żadnych błędów. Możesz sobie zgrać dwa a nawet 100 razy plik CD-A i za każdym razem będziesz miał ten sam plik wynikowy. Bez 100 błędów. Zresztą i tak byś nie usłyszał nawet 10000 błędów. Mówimy o częstotliwości 44100 próbek /s. 
 

 

14 godzin temu, andaudion napisał:

To nie są bzdury. Najlepszy dowód na to że nikt na świecie praktycznie od lat 80-tych nie nagrywa płyt CD, tylko gesty materiał, z którego dopiero potem, przy pomocy specjalnych algorytmów wycina się część materiału aby zmieścił się na 700MB płycie. Oczywiście oryginalny materiał trafia również do sprzedaży, np. w postaci plików, płyt DVDAudio czy coraz częściej BluRay Pure Audio

Kolejne głupotki wyssane z palca. Jeszcze do niedawna sporo płyt było nagrywanych w 48kHz/24bit - niewiele więcej niż 44100.  Płyty w latach 90 były nagrywane raczej w 44100 Hz. Tak np. były nagrywane wczesne płyty Porcupine Tree. W ogóle w latach 90 oprogramowanie nie pozwalało na pracę z więcej niż 44100 Hz. Pod koniec dekady (o ile dobrze pamiętam) pojawiła się w ProTools możliwość rejestracji 48 kHz. A te specjalne algorytmy to downsampling i to nic aż tak bardzo skomplikowanego ani nowego.

14 godzin temu, andaudion napisał:

Mało tego- na etapie końcowym nasze odtwarzacze na mowo zamieniają w locie sygnał z płyt CD na gęste pliki np. 24/384 jak w Cambridge Audio lub coraz częściej na DSD jak robi Ayon.

Tylko dlatego że kość DAC natywnie pracuje z takim próbkowaniem. Jest jeszcze kilka powodów żeby to próbkowanie zwiększyć ale na jakość dźwięku wpływu to nie ma. Raczej żadnego. Jak upsamplujesz to niczego nie dodajesz. Jak wszystko powyżej 22500Hz zostanie ucięte to tego nie odzyskasz. 

14 godzin temu, andaudion napisał:

Najlepsi muzycy z naszego kraju wzięli udział w nagraniu wprost na 16 bit CD i na gęsto.

Nie myl nagrywania i pracy z materiałem dźwiękowym z jego odtwarzaniem. Bo to są różne światy. 

14 godzin temu, andaudion napisał:

Ale może oddajmy głos Panom świata audio "...Wersja Signature charakteryzuje się tym, że jest wyposażona w dodatkowy konwerter cyfrowo-analogowy PCM/DSD zdolny do konwersji wszystkich sygnałów do postaci DSD (można wybrać między DSD 128 a DSD 256) i co jak wykazały odsłuchy, przyczynia się także do poprawy brzmienia z płyt CD...".

Tak bo prasa i reklamy to doskonałe źródło wiedzy. Garnki za 20k też kupisz jak Hajzer powie w Mango że jedzenie smakuje z nich lepiej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andaudion napisał:

płyta CDR również obarczona swoimi niedoskonałościami wniesie 100 błędów swoich

na Boga, w jaki sposób w  dawnych czsach udawało sie instalować aplikacje z płyt CD oraz CD-R

 

ze 100 błedami ?  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, ze odtwarzacz CD nie ma czasu by odczytywać do skutku te 100 czy 1000 błędów, tylko "naprawia" braki w locie i gra dalej? Się ta funkcja nawet jakoś nazywa.
Owszem, na komputerze można zrobić 100% kopię cyfrową, ale to jest kopiowanie pliku, może szukać brakujących zer i jedynek do skutku, aż mu się suma kontrolna zgodzi. Tylko że w praktyce wypalamy te zera i jedynki na materiale organicznym, na którym to zer i jedynek odtwarzając muzykę "w locie" może ten sam odtwarzacz gubić więcej w porównaniu z tłoczonym oryginałem.
A teraz jak się ma to do praktyki? Kiedyś z kolegą, na przyzwoitym sprzęcie, porównaliśmy oryginalny CD z jego kopią wypaloną na kompie. Wyraźnie kopia odstawała brzmieniowo, zakłócona przestrzeń, wypłaszczenie, i wyraźne ostre podbicie góry.
To był dzień w którym wszystkie posiadane piraty (lub płyty co do których miałem wątpliwości) wylądowały w samochodzie...

Ale, w sumie to umówmy się że się nie znam, bo chwilę później jedynymi płytami jakie zacząłem kupować, były te czarne ? I wśród nich też można znaleźć te z niepewnego źródła, jak i te (jak po brzmieniu podejrzewam) nagrywane z mp3. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, P4R4D0X napisał:

A nie jest tak, ze odtwarzacz CD nie ma czasu by odczytywać do skutku te 100 czy 1000 błędów, tylko "naprawia" braki w locie i gra dalej? Się ta funkcja nawet jakoś nazywa.
Owszem, na komputerze można zrobić 100% kopię cyfrową, ale to jest kopiowanie pliku, może szukać brakujących zer i jedynek do skutku, aż mu się suma kontrolna zgodzi. Tylko że w praktyce wypalamy te zera i jedynki na materiale organicznym, na którym to zer i jedynek odtwarzając muzykę "w locie" może ten sam odtwarzacz gubić więcej w porównaniu z tłoczonym oryginałem.
A teraz jak się ma to do praktyki? Kiedyś z kolegą, na przyzwoitym sprzęcie, porównaliśmy oryginalny CD z jego kopią wypaloną na kompie. Wyraźnie kopia odstawała brzmieniowo, zakłócona przestrzeń, wypłaszczenie, i wyraźne ostre podbicie góry.
To był dzień w którym wszystkie posiadane piraty (lub płyty co do których miałem wątpliwości) wylądowały w samochodzie...

Ale, w sumie to umówmy się że się nie znam, bo chwilę później jedynymi płytami jakie zacząłem kupować, były te czarne ? I wśród nich też można znaleźć te z niepewnego źródła, jak i te (jak po brzmieniu podejrzewam) nagrywane z mp3. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, przemak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na YT jest gdzieś filmik jak gość zripował piosenkę a potem przechwycił ten sam utwór z jakiegoś starego CD playera po optyku (chyba z ali za kilka zł). I była kopia 1:1. We fragmencie który porównywał nie było żadnych różnic.  

EDIT: to filmik z tego linka ? 

15 minut temu, P4R4D0X napisał:

A nie jest tak, ze odtwarzacz CD nie ma czasu by odczytywać do skutku te 100 czy 1000 błędów, tylko "naprawia" braki w locie i gra dalej? Się ta funkcja nawet jakoś nazywa.

Nie wiem jak to jest w KAŻDYM odtwarzaczu. Ale moim zdaniem tam jest jakiś bufor który ma trochę danych do przodu i odtwarzacz spokojnie sobie może czytać po kilka razy daną sekcję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Funnykris napisał:

Na YT jest gdzieś filmik jak gość zripował piosenkę a potem przechwycił ten sam utwór z jakiegoś starego CD playera po optyku (chyba z ali za kilka zł). I była kopia 1:1. We fragmencie który porównywał nie było żadnych różnic

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, przemak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????????
Komputer odczytał te samą zawartość z TEJ SAMEJ PŁYTY?
No  tak, odkrywcze ? Ale o tym mówiłem, a nawet ze nagra te 100% zawartości bez błędu.
Jaja zaczęły się przy odtwarzaniu KOPI, nagranej na innym nośniku.
W każdym razie, dla mnie to porównanie to wystarczający dowód i powód by pozegnać się z kopiami...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Wyraźnie kopia odstawała brzmieniowo, zakłócona przestrzeń, wypłaszczenie, i wyraźne ostre podbicie góry.

Czy aby wiesz, co napisałeś? To przyznanie się do zerowej wiedzy o stereofonii. Te cechy, o których pisałeś (oprócz podbicia góry), to różnice między kanałami i pojedynczy strumień bitów, nawet z losowymi błędami, nie jest w stanie ich wygenerować tak, by uzyskać opisane efekty. Z kolei podbicie góry też jest niemożliwe do uzyskania przez obniżenie jakości kopii, bo w kopiowaniu nie bierze udziału dsp, żeby podbić górę. 

Twoja wypowiedź to bzdura.

Jeśli by tak było, to czemu używa się CD-R w procesie produkcji płyt, często dostarczając na takich nośnikach materiał do studia masteringu, czy tłoczni? A potem wydają z tego CD i wszyscy są zadowoleni...

Więcej nawet- wydają LP, a fani analogu piszczą z zachwytu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, porlick napisał:

Czy aby wiesz, co napisałeś? To przyznanie się do zerowej wiedzy o stereofonii

Przecież to wymagana cecha aby dostać bilet do raju, zwanego HI_END

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

 

 "Z kolei podbicie góry też jest niemożliwe do uzyskania przez obniżenie jakości kopii, bo w kopiowaniu nie bierze udziału dsp, żeby podbić górę. 

Twoja wypowiedź to bzdura."
 

"Więcej nawet- wydają LP, a fani analogu piszczą z zachwytu. ?"
 

 

Jak to dobrze, ze przeprowadziliśmy próby zamiast latami pisać teoretyczne brednie, a było to z 15, albo więcej lat temu. Dzięki temu, raz, pozbyłem się złudzeń co do kopi i piratów, a dwa zmotywowało mnie to do powrotu do świata analogu. Owszem, korzystam nadal z medium cyfrowego, o ile jakiegoś materiału nie ma dostępnego na vinylu, ale z ostrożnością dobieram źródła.

?

"Więcej nawet- wydają LP, a fani analogu piszczą z zachwytu. ?"

Z tym stwierdzeniem też byłbym ostrożny, z naciskiem na "być może nie wszyscy fani"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, porlick napisał:

Czy aby wiesz, co napisałeś? To przyznanie się do zerowej wiedzy o stereofonii. Te cechy, o których pisałeś (oprócz podbicia góry),

1 godzinę temu, billy idol napisał:

Przecież to wymagana cecha aby dostać bilet do raju, zwanego HI_END

Ajaj...a ja głupi myślałem, że zakłócenia na wysokich częstotliwościach (ostre podbicie góry) wpływa na odbiór stereofonii , przestrzeni...
Dzięki za lekcje koledzy ? Ale mimo wszystko nie skorzystam... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, P4R4D0X napisał:

myślałem, że zakłócenia na wysokich częstotliwościach (ostre podbicie góry)

Ostre podbicie góry a zakłócenia na wysokich częstotliwościach to jednak coś zupełnie innego... I dlaczego na wysokich? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, P4R4D0X napisał:

ostre podbicie góry)

a nie cień mgły czasem  ?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Ostre podbicie góry a zakłócenia na wysokich częstotliwościach to jednak coś zupełnie innego... I dlaczego na wysokich? ?

Ostre podbicie góry nie wiąże się z zakłóceniami na niej? Pierwsze słyszę...niemniej, w tym przypadku się wiązało.
Dlaczego na wysokich? Nie wiem. Pobieżnie opisałem różnice miedzy kopią a oryginałem, było to dawno temu i nie mam zacięcia do kwiecistych opisów.
Efekt nauszny jednakże zniechęcał do wszelkich kopi i piratów, czego wyrazem był mój wpis w tym temacie.
Niewierzącym życzę  radości z kopi i piratów, poważnie ?

2 minuty temu, billy idol napisał:

a nie cień mgły czasem  ?  ?

Oooo...fan "ostrego cienia mgły"?

Współczuję...
?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, P4R4D0X napisał:

Jak to dobrze, ze przeprowadziliśmy próby zamiast latami pisać teoretyczne brednie, a było to z 15, albo więcej lat temu.

w tym samym czasie miliony osób , przetestowało dziesiątki milionów razy , kopiowanie  na CD-R aplikacji

i jeśli ktoś nie nosił gołej płyty w kiszeni i nie narobił rys jak konie , to wszystkie próby z tym milionów były udane

 

ale jakos widze , przemilczasz ten niewygodny dal ciebie fakt  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, billy idol napisał:

w tym samym czasie miliony osób , przetestowało dziesiątki milionów razy , kopiowanie  na CD-R aplikacji

i jeśli ktoś nie nosił gołej płyty w kiszeni i nie narobił rys jak konie , to wszystkie próby z tym milionów były udane

 

ale jakos widze , przemilczasz ten niewygodny dal ciebie fakt  ?

Jaki  fakt?

Są miliony płaskoziemców, czy antyszczepionkowców, ba...przecież miliardy much również nie mogą się mylić.
Pozwól jednak, ze pozostanę sceptykiem.

P.S. Widzę ze Ci umkneło, mówimy o odtwarzaniu muzyki na Odtwarzaczu CD i porównaniu tłoczonego  oryginału z wypalona kopią.

P.S.2 A jeśli już mówimy o kopiowaniu APLIKACJI, niejedna nie zadziałała lub wieszała się z kopi...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, P4R4D0X napisał:

Widzę ze Ci umkneło, mówimy o odtwarzaniu muzyki na Odtwarzaczu CD i porównaniu tłoczonego  oryginału z wypalona kopią.

raczej Tobie umknął  fakt że żadna - podkreślam - żadna - płyta CD , nie zwiera muzyki

wiec nie moze zawierać żadnej sceny,  basu, sopranu , ostrej góry i czegokoliwk innego

 

5 minut temu, P4R4D0X napisał:

A jeśli już mówimy o kopiowaniu APLIKACJI, niejedna nie zadziałała lub wieszała się z kopi...?

tak. I to były wtedy te płyty które nie miały zgodnosci 1:1

ale jak sam zauważyłeś , nie były to wszystkie, tylko "niejedna"

w praktyce  tak naprawde do tych błedów i tak doprowadał użytkonik, ktory narobił na tej płycie rys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, P4R4D0X napisał:

Ostre podbicie góry nie wiąże się z zakłóceniami na niej? Pierwsze słyszę...

Dyskusja jest bez sensu, bo zakłócenia to zakłócenia a podbicie to podbicie. Może masz na myśli zniekształcenia a nie zakłócenia, może to dla Ciebie wszystko jedno, ale i tak dyskusja bez sensu. Rozumiem, że wiesz jak jeszcze do niedawna powstawały płyty CD i nie widzisz tu żadnego problemu. Ja takie próby jak te "z kolegami" mam bardzo często, ale nie wierzę w płaską ziemię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, billy idol napisał:

raczej Tobie umknął  fakt że żadna - podkreślam - żadna - płyta CD , nie zwiera muzyki

Oczywiście, w teorii. W praktyce odtwarzacz w locie szczytuje te zera i jedynki i zamienia na muzykę w głośnikach, a układ korekcji błędów jest w nim ...dla ozdoby?
 

10 minut temu, przemak napisał:

Dyskusja jest bez sensu, bo zakłócenia to zakłócenia a podbicie to podbicie. Może masz na myśli zniekształcenia a nie zakłócenia, 

Dyskusja tak naprawdę o semantyce, ale masz racje, właściwszym słowem są zniekształcenia (związane z podbiciem, i to ostrym) górnego pasma i jego dalszymi konsekwencjami.

Nieistotne, bo Panowie, co chcecie zakwestionować, że nam się zdawało?
?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, P4R4D0X napisał:

Oczywiście, w teorii. W praktyce odtwarzacz w locie szczytuje te zera i jedynki i zamienia na muzykę w głośnikach, a układ korekcji błędów jest w nim ...dla ozdoby?

nie wiem jak Ty , ale ja pisze o procesie tworzenia kopii

a nie o odtwarzaniu muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, billy idol napisał:

nie wiem jak Ty , ale ja pisze o procesie tworzenia kopii

a nie o odtwarzaniu muzyki

Zdaje się że w pierwszym wpisie napisałem to:

12 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Owszem, na komputerze można zrobić 100% kopię cyfrową, ale to jest kopiowanie pliku, może szukać brakujących zer i jedynek do skutku, aż mu się suma kontrolna zgodzi. ?

Nie zgadzasz się z tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, P4R4D0X napisał:

Owszem, na komputerze można zrobić 100% kopię cyfrową, ale to jest kopiowanie pliku,

no jeśli wuazasz że z tego samego pliku , moze powstać różny efekt muzyczny to w dziale hi-end przyjmą cie z otwartymi ramionami

skoro  plik jest w 100 % identyczny, to skąd wg ciebie mają sie brać róznice ?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, P4R4D0X napisał:

Dyskusja tak naprawdę o semantyce, ale masz racje, właściwszym słowem są zniekształcenia (związane z podbiciem, i to ostrym) górnego pasma i jego dalszymi konsekwencjami.

Nieistotne, bo Panowie, co chcecie zakwestionować, że nam się zdawało?
?

Żeby to miało sens, to raczej "podbicie" jest konsekwencją zniekształceń, a nie odwrotnie.

I nie mam zamiaru kwestionować, że wam się zdawało. Mogło się zdawać ? Jak pisałem, moje ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenia temu przeczą, ale może ja po prostu umiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisalem...
 

12 godzin temu, P4R4D0X napisał:

A nie jest tak, ze odtwarzacz CD nie ma czasu by odczytywać do skutku te 100 czy 1000 błędów, tylko "naprawia" braki w locie i gra dalej? Się ta funkcja nawet jakoś nazywa..........Tylko że w praktyce wypalamy te zera i jedynki na materiale organicznym, na którym to zer i jedynek odtwarzając muzykę "w locie" może ten sam odtwarzacz gubić więcej w porównaniu z tłoczonym oryginałem.?

Nie kumam do czego zmierza ta dyskusja. Myśmy różnicę usłyszeli, wnioski wyciągnęliśmy. A osobom które nie slyszą...
Jak poniżej:

Godzinę temu, P4R4D0X napisał:

Niewierzącym życzę  radości z kopi i piratów, poważnie ?
?

 

2 minuty temu, przemak napisał:

Żeby to miało sens, to raczej "podbicie" jest konsekwencją zniekształceń, a nie odwrotnie.

A jak najbardziej mogło tak być ?
Moja wina, skupiłem się na efekcie zniechęcającym do kopi i piratów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, P4R4D0X napisał:

A nie jest tak, ze odtwarzacz CD nie ma czasu by odczytywać do skutku te 100 czy 1000 błędów, tylko "naprawia" braki w locie i gra dalej? Się ta funkcja nawet jakoś nazywa.
Owszem, na komputerze można zrobić 100% kopię cyfrową, ale to jest kopiowanie pliku, może szukać brakujących zer i jedynek do skutku, aż mu się suma kontrolna zgodzi. Tylko że w praktyce wypalamy te zera i jedynki na materiale organicznym, na którym to zer i jedynek odtwarzając muzykę "w locie" może ten sam odtwarzacz gubić więcej w porównaniu z tłoczonym oryginałem.
A teraz jak się ma to do praktyki? Kiedyś z kolegą, na przyzwoitym sprzęcie, porównaliśmy oryginalny CD z jego kopią wypaloną na kompie. Wyraźnie kopia odstawała brzmieniowo, zakłócona przestrzeń, wypłaszczenie, i wyraźne ostre podbicie góry.
To był dzień w którym wszystkie posiadane piraty (lub płyty co do których miałem wątpliwości) wylądowały w samochodzie...

Ale, w sumie to umówmy się że się nie znam, bo chwilę później jedynymi płytami jakie zacząłem kupować, były te czarne ? I wśród nich też można znaleźć te z niepewnego źródła, jak i te (jak po brzmieniu podejrzewam) nagrywane z mp3. ?

Dokładnie tak.

Powracam z nostalgią do tematu szkoły za każdym razem, bo szkoła to podstawa.

Płyta CD to nie są żadne dane, tylko strumień audio zawierający wszelakie bzdury, błędy itp., z którymi korekcja błędów radzi sobie jak może i co jest podstawą RedBooka. Nie da się fizycznie nagrać i odtworzyć płyty CD bez błędów i bardzo proszę z tym nie dyskutować bo mnie poniesie...

PS- nigdy, poza samym początkiem epoki CD nie nagrywano w studiach płyt CD, tylko pliki. Te pierwsze płyty nagrane jako pliki 16 bitowe są do dzisiaj płaskie i metaliczne.

Odtwarzacze domowe przerabiają w locie materiał 16,44.1 na 32/768 lub DSD512 żeby dało się tego słuchać, a nie dlatego że "tak maja". 

Panowie albo mamy najlepsze firmy świata jak wspomniany Ayon i najlepszych specjalistów świata i ich słuchamy, albo mamy i słuchamy naszych forumowych Januszy mówiacych że CD to pępek świata.

Nie CD to nie jest pępek świata i żadne zacietrzewienie tu nic nie da.

Są tu na forum ludzie którzy jednak chodzili do szkoły. 

W dniu 6.10.2020 o 12:39, billy idol napisał:

na Boga, w jaki sposób w  dawnych czsach udawało sie instalować aplikacje z płyt CD oraz CD-R

 

ze 100 błedami ?  ?

 

Jak pisałem powyżej płyta CD Audio nie ma nic wspólnego z danymi, nawet dziecko wie że nagrywając płytę CDR np. w Nero musimy wybrać nagrywanie płyty CD Audio a nie płyty z danymi.

12 godzin temu, Funnykris napisał:

Na YT jest gdzieś filmik jak gość zripował piosenkę a potem przechwycił ten sam utwór z jakiegoś starego CD playera po optyku (chyba z ali za kilka zł). I była kopia 1:1. We fragmencie który porównywał nie było żadnych różnic.  

EDIT: to filmik z tego linka ? 

Nie wiem jak to jest w KAŻDYM odtwarzaczu. Ale moim zdaniem tam jest jakiś bufor który ma trochę danych do przodu i odtwarzacz spokojnie sobie może czytać po kilka razy daną sekcję. 

Masz rację jest bufor który ma za zadanie zgodnie z Red Bookiem i zastosowanym algorytmem poprawić te tysiące błędów z płyty oryginalnej. Jak pisałem wcześniej jeśli uda się większość tych błędów poprawić i do tego zastosujemy np. złotą płytę CDR to kopia będzie lepiej brzmiała od oryginału i to jest fakt bezdyskusyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, andaudion napisał:

Odtwarzacze domowe przerabiają w locie materiał 16,44.1 na 32/768 lub DSD512 żeby dało się tego słuchać, a nie dlatego że "tak maja". 

Niektóre przerabiają, ale wiele, bardzo dobrych, tego nie robi. W ogóle jest obecnie tendencja do konstruowania daców na kościach starych philipsów 16 bitowych. I nic więcej, a ludzie, którzy to kupują, uważają, że grają najlepiej. I na pewno da się tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.