Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Alternatywy do H100?


Piotr_65004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, temat trochę Hegel, trochę nie Hegel:

Gram od jakiś 4 lat na zestawie H100+CDP2Ase+AudioPysic Classic 20, i ogólnie jestem zadowolony ale chciałbym już coś zmienić.

Próbowałem H160 i mnie nie porwał. Teraz zastanawiam się nad tym czy w ogóle nie przejść na innego producenta? 

Na oku jest Naim XS2 (lub 5Si), albo Atoll IN100 (a może IN200?). Kolumny chciałbym raczej zatrzymać. 

Czy ktoś w Was ma doświadczenia z tymi wzmakami i jak komponują się one z AudioPhysic?

Ogranicza mnie możliwość bezbolesnej integracji z systemem HT, a więc tryb by-bass lub coś podobnego jest wymagane (stąd taka a nie inna lista alternatyw).

 Dzięki za wszelkie rzeczowe podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Roksana K3. Z Tempo VI brakowalo dolu, a za to gora byla jazgotliwa. Jesli odpowiada ci, ale potrzebujesz zmiany to wymienilbym kolumny na jakis wyzszy model ? Classic to jednak budzetowa linia AP.  

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Prewwit napisał:

Spróbuj H300, w niskich na pewno będzie progres względem H100, a pewnie i reszta pasm ulegnie poprawie. Tak jak przy moim przejściu z H80 na H200.

Szczególnie z h300 juz za naprawdę świetne pieniądze mozna kupic. 

Jak ci wizualnie niezależy (facet opisuje, ze front utracil kolor od slonca i jest brazowy) to masz oferte za 6k:

https://www.olx.pl/oferta/hegel-h300-wzmacniacz-CID99-IDFWHdp.html#8f85d7719b

Pewnie da sie jeszcze troszke ugrac, wiec cena wychodzi jak za h200. A roznica miedzy 200 a 300 jest konkretna ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi! Pewnie H300 jest dobrą opcją, ale musiałbym go kupić w ciemno, nie bardzo mam jak wypróbować. Wczoraj wziąłem do testów Atolla In100 Signature i muszę przyznać że zagrał bardzo ładnie. Wygląda na to że mocy ma dużo więcej niż H100 i napędza te moje Classic-ki jak szalony, przy okazji nie tracąc kontroli ani nad dołem, ani nad górą. Zobaczymy. Naima też jeszcze chciałbym sprawdzić.

Dzięki jeszcze raz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr_65004 napisał:

Wczoraj wziąłem do testów Atolla In100 Signature i muszę przyznać że zagrał bardzo ładnie. Wygląda na to że mocy ma dużo więcej niż H100 i napędza te moje Classic-ki jak szalony, przy okazji nie tracąc kontroli ani nad dołem, ani nad górą.

A nie jest tak, że te wrażenie wynika z bardziej poluzowanego grania niskich przez Atolla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Prewwit napisał:

A nie jest tak, że te wrażenie wynika z bardziej poluzowanego grania niskich przez Atolla?

Nie wiem skąd się wzięła ta opinia, ja mam wrażenie że bas jest miękki - moje kolumny schodzą do około 32Hz i luzowania nie czuje, jest za to dość głęboko, wiolonczeli słucha się genialnie ?

9 godzin temu, Piotr_65004 napisał:

Dzięki wszystkim za podpowiedzi! Pewnie H300 jest dobrą opcją, ale musiałbym go kupić w ciemno, nie bardzo mam jak wypróbować. Wczoraj wziąłem do testów Atolla In100 Signature i muszę przyznać że zagrał bardzo ładnie. Wygląda na to że mocy ma dużo więcej niż H100 i napędza te moje Classic-ki jak szalony, przy okazji nie tracąc kontroli ani nad dołem, ani nad górą. Zobaczymy. Naima też jeszcze chciałbym sprawdzić.

Dzięki jeszcze raz.  

A jaka różnica do H160? Też mnie ciekawi...  Jak spodobal Ci się Atoll to Naim raczej w innym kierunku idzie... 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Nie wiem skąd się wzięła ta opinia, ja mam wrażenie że bas jest miękki - moje kolumny schodzą do około 32Hz i luzowania nie czuje, jest za to dość głęboko, wiolonczeli słucha się genialnie ?

Temu się pytam, bo po forum krążą opinie o braku zwartości i misiowatym graniu tych częstotliwości. Niestety sam nie miałem okazji tego zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 16:00, Prewwit napisał:

że to są fronty anodowane i one tak mają że brązowieją.

przeczytałem powyższe i zapomnialem? 

dzisiaj sprzątając jaskinię, zauważyłem ze mój Hegel tez zaczął „brązowieć” - górny rant frontu ma wiejski odcień brązu ?

Co jak co, od kilkudziecięciu lat mam rożne sprzęty, ale żaden jeszcze nie liniał w kolorze....

Mam jeszcze na polce, magnetofon DCC, DAT z lat 90-tych i żadnego blakniecie koloru nie widzę. To chyba świadczy o nędzy zastosowanej technologii...Chyba czas pozbyć się skunksa ?

 

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

moje kolumny schodzą do około 32Hz i luzowania nie czuje, jest za to dość głęboko, wiolonczeli słucha się genialnie

Pasmo kolumn to jedno, ale czy pomieszczenie/akustyka „pozwoli” to usłyszeć?  Wilonczela niekoniecznie gra na 32 Hz...

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Prewwit napisał:

Temu się pytam, bo po forum krążą opinie o braku zwartości i misiowatym graniu tych częstotliwości. Niestety sam nie miałem okazji tego zweryfikować.

Ciężko mi to zweryfikować bo Atolla mam jakieś pół roku, a że sprzedałem wszystkie kolumny i zostały mi tylko BW, to nie mam go z czym i na czym porównać... Kumpel ma te Divine Acoustics z Densenem i tam jest na pewno wszystko bardziej punktowe... Ale zejścia do bardzo niskich jak na BW nie ma. Wspomaga to Relem T5i i bas jest super, tylko....  ze ja słyszę bas bardzo kierunkowo. Jak gra tylko jedna kolumna to z niej pomruk slychac, jak grają obie to bas (i nie tylko) słychać centralnie jakby z tv. Jak przelatuje helikopter, to bas przewala sie po całym pokoju z jednej strony pokoju na drugą, a u niego (też ma tv wpięty do stereo) efekty się gubią bo bas cały czas słyszę z suba w kącie pokoju, to samo miałem u siebie kiedyś, dlatego sprzedalem monitorki i sub. Na pewno schodzi to wszystko bardzo nisko i bas jest głęboki z wybrzmieniem, nie mam też wrażenia żeby było zbyt wolno, jest go tylko dość dużo. Trzeba lubić takie granie. Jak się przyzwyczai, ciężko coś innego dobrać. Do większego pokoju zawsze można 2 suby postawić.. ?

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, will66 napisał:

przeczytałem powyższe i zapomnialem? 

dzisiaj sprzątając jaskinię, zauważyłem ze mój Hegel tez zaczął „brązowieć” - górny rant frontu ma wiejski odcień brązu ?

Co jak co, od kilkudziecięciu lat mam rożne sprzęty, ale żaden jeszcze nie liniał w kolorze....

Mam jeszcze na polce, magnetofon DCC, DAT z lat 90-tych i żadnego blakniecie koloru nie widzę. To chyba świadczy o nędzy zastosowanej technologii...Chyba czas pozbyć się skunksa ?

Hegel z tymi frontami to zaszalał. Ja mam czarny nic się nie przebarwia, widać zwykły front, ale widziałem H200 co były już przebarwiony front poza gałkami, albo h300 z przebarwionymi samymi gałkami a front czarniutki?

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ciężko mi to zweryfikować bo Atolla mam jakieś pół roku, a że sprzedałem wszystkie kolumny i zostały mi tylko BW, to nie mam go z czym i na czym porównać... Kumpel ma te Divine Acoustics z Densenem i tam jest na pewno wszystko bardziej punktowe... Ale zejścia do bardzo niskich jak na BW nie ma. Wspomaga to Relem T5i i bas jest super, tylko....  ze ja słyszę bas bardzo kierunkowo. Jak gra tylko jedna kolumna to z niej pomruk slychac, jak grają obie to bas (i nie tylko) słychać centralnie jakby z tv. Jak przelatuje helikopter, to bas przewala sie po całym pokoju z jednej strony pokoju na drugą, a u niego (też ma tv wpięty do stereo) efekty się gubią bo bas cały czas słyszę z suba w kącie pokoju, to samo miałem u siebie kiedyś, dlatego sprzedalem monitorki i sub. Na pewno schodzi to wszystko bardzo nisko i bas jest głęboki z wybrzmieniem, nie mam też wrażenia żeby było zbyt wolno, jest go tylko dość dużo. Trzeba lubić takie granie. Jak się przyzwyczai, ciężko coś innego dobrać. Do większego pokoju zawsze można 2 suby postawić.. ?

Może te wrażenia jak piszesz wynikają, że po prostu jest bardziej wyeksponowany w Atollu IN100 vs Hegel H100/H160. Ja mam porównanie H80vsH200 i gdzieś pisałem, że wrażenie co do niskich jakby ktoś dołożył woofera do moich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.