Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana kolumn na większe. Co zamiast Polk Audio s50e


Szymek_47295
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Interconect Klotz ac106. źródło smart tv

Raz podpiąłem z ciekawości wzmaka  po RCA do TV Samsunga, to była tragedia w jakości dźwięku? Już z laptopa po wyjściu słuchawkowym grało dużo lepiej, choć też bez szału? No ciekawe jak to zagra na Toppingu i wbudowanym DACu Yamahy, choć obstawiam, że Topping lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Prewwit napisał:

Raz podpiąłem z ciekawości wzmaka  po RCA do TV Samsunga, to była tragedia

Tv mam spięte po USB z Topping d10. Dac podpięty interconectem pod wzmacniacz. Podlaczylem teraz bezpośrednio przewodem optycznym pod wzmacniacz i musze posłuchać jak to gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ujmę tak: Twój poprzedni system nie był w stanie odtworzyć pełnego pasma w dobrej rozdzielczości.

Zmieniłeś kolumny, które ukazały niedostatki wzmacniacza Denon 800.

Yamaha gra to, co dostanie na wejściu (moim zdaniem jest neutralna) i razem z tymi Chario pokazują niedostatki źródła. Na tym zestawieniu raczej nie gra się z TV. Bez przyzwoitego źródła CD/Streemera nie docenisz ani kolumn ani wzmacniacza.

Tak już jest, że jak zmienisz kolumny/wzmacniacz w systemie audio na wyższy poziom, to dostrzeżesz słabe strony reszty i trzeba wymieniać wszystkie "graty". Ja to przerabiałem i setki forumowiczów także ?.

Nigdy nie słyszałem żadnych sybilantów z mojej A-S701 i Xavian Neox1, ale ja nie gram z TV?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez dwa dni z foobara2000 skonfigurowanego z dac Topping d10. Wszystkie utwory we flac. Jest rzeczywiście lepiej niż z tv. Nie ma takich sybilantow ale wydaje mi się, ze po prostu kolumny nie do końca zgrywają się z tym wzmacniaczem. Jest jakoś tak szorstko czasami i wokaliści wydają się być „mali” i daleko za kolumnami. Nie do końca takie granie wpisuje się w mój gust. Muszę Ci również przyznać rację Franz-007. To prawda, ze ten zestaw obnaża niedostatki sprzętu ale i również nagrań. Można powiedzieć, ze szatkuje każdy rodzaj muzyki na kawałki. Jestem w stanie dostrzec wyraźnie każdy instrument/dźwięk składający się na nagranie. Jestem w stanie usłyszeć w dobrze znanych mi utworach dźwięki, ba, nawet całe instrumenty, których do tej pory nie słyszałem. Przykładowo utwór Materii - „B-17”. Wcześniej był to zlepek roznych dźwięków, teraz wyraźnie słychać gdzie znajdują się Poszczególne instrumenty na scenie, każdy z osobna. Są instrumenty, które brzmią naprawdę mega m.in. saksofon, gitara elektryczna, wiolonczela, skrzypce, perkusja. Jest natomiast problem na przykład z gitarą akustyczna. Brakuje jej dociążenia. Słychać pociągnięcie strun (nawet za mocno i brzmi to sztucznie), a tak jakby brakowało dolnego pasma. Jutro chyba pojadę wymienic Yamahę na nada c356bee i zobaczę jak to zagra w takiej konfiguracji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 17:37, KALIBER napisał:
W dniu 5.10.2020 o 17:15, Szymek_47295 napisał:

 Właśnie wracam z Yamaha as701.

Oby tylko Yamaha nie zabrała barwy średnicy z Chario .

 

11 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

wydaje mi się, ze po prostu kolumny nie do końca zgrywają się z tym wzmacniaczem. Jest jakoś tak szorstko czasami i wokaliści wydają się być „mali” i daleko za kolumnami.

Tak jak myślałem .

Ja przygodę z wzmacniaczami Yamahy zakończyłem jakieś 20 lat temu , na modelu 596 .

11 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

nada c356bee i zobaczę jak to zagra

Nad może ci podejść , kombinował bym jeszcze z Xindak , Vincent czy też z Adwance Acoustic .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Jutro chyba pojadę wymienic Yamahę na nada c356bee i zobaczę jak to zagra w takiej konfiguracji ? 

Bardzo dobrze ?. Szukaj swojego dźwięku. Daj znać co usłyszysz. Ja od wczoraj gram na Blue Sound Node 2i - byłem trochę uprzedzony do niego po lekturze for internetowych, że niby kocyk na górze, ale skorzystałem z obniżki ceny i zamówiłem. Wczoraj, jak go podłączyłem, faktycznie kocyk był. Po 24h "pod prądem" jest całkiem sympatycznie. Zobaczę co pokaże po 100h grania. Jednocześnie testuję malinę z Allo Boss na Volumio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Słuchałem przez dwa dni z foobara2000 skonfigurowanego z dac Topping d10. Wszystkie utwory we flac. Jest rzeczywiście lepiej niż z tv. Nie ma takich sybilantow ale wydaje mi się, ze po prostu kolumny nie do końca zgrywają się z tym wzmacniaczem. Jest jakoś tak szorstko czasami i wokaliści wydają się być „mali” i daleko za kolumnami. Nie do końca takie granie wpisuje się w mój gust. Muszę Ci również przyznać rację Franz-007. To prawda, ze ten zestaw obnaża niedostatki sprzętu ale i również nagrań. Można powiedzieć, ze szatkuje każdy rodzaj muzyki na kawałki. Jestem w stanie dostrzec wyraźnie każdy instrument/dźwięk składający się na nagranie. Jestem w stanie usłyszeć w dobrze znanych mi utworach dźwięki, ba, nawet całe instrumenty, których do tej pory nie słyszałem. Przykładowo utwór Materii - „B-17”. Wcześniej był to zlepek roznych dźwięków, teraz wyraźnie słychać gdzie znajdują się Poszczególne instrumenty na scenie, każdy z osobna. Są instrumenty, które brzmią naprawdę mega m.in. saksofon, gitara elektryczna, wiolonczela, skrzypce, perkusja. Jest natomiast problem na przykład z gitarą akustyczna. Brakuje jej dociążenia. Słychać pociągnięcie strun (nawet za mocno i brzmi to sztucznie), a tak jakby brakowało dolnego pasma. Jutro chyba pojadę wymienic Yamahę na nada c356bee i zobaczę jak to zagra w takiej konfiguracji ? 

szukaj lampy w PP na KT88/90/120/150/6550

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem Nada, odsłuchałem kilka kluczowych piosenek i to chyba w końcu jest to ? napiszę więcej po kilku dniach słuchania. Powiem tylko, ze w końcu wszystkiego jest tyle ile trzeba. szczegółowość duuuuzo lepsza niż w Denonie. Nie jest to tak analityczne granie jak yamaha ale naprawdę meeega przyjemne :) no i nie ma tej suchości dźwięku i sybilantow ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać po weekendzie jakie będą wrażenia - nie ma jak to nowa zabawka na wolne dni ?.

Ja niniejszym oficjalnie rozpocząłem weekend ? plus ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie słuchania stwierdzam, że ta konfiguracja póki co zostaje ?  z pewnością nie jest to sprzęt na całe życie ale naprawdę podoba mi się jego brzmienie. Jestem pod wielkim wrażeniem jak dobrze potrafi odtwarzać instrumenty dęte ? Nigdy wcześniej nie słyszałem tak realnie odtwarzanego saksofonu czy akordeonu z głośników ? Instrumenty smyczkowe też brzmią bardzo ładnie, zwłaszcza wiolonczela. Gitara akustyczna tak samo. Gitara elektryczna też wywołuje uśmiech na twarzy. Wierności reprodukcji wszelakich instrumentów zdecydowanie lepiej jest prezentowana z Nadem niż Yamahą. Pod względem separacji instrumentów i rysowania sceny Yamaha wygrała. Robiła to jednak tak natarczywie, jakby na siłę, że męczyło (przez eksponowanie wysokich tonów). Nad gra trochę ciemniej i dzięki temu przyjemniej się go słucha przy dłuższych odsłuchach. Nad ma zdecydowanie lepszą średnicę. Co do basu to sam nie wiem. Oba wzmacniacze mają solidną podstawę basową. Z Yamaha kolumny grały niższym basem i było go więcej ogólnie. Pewnie takie wrażenie przez wycofaną trochę średnicę. NAD wydaje się podawać bas bardziej precyzyjnie. Tam gdzie jest potrzebny i tyle ile go ma być, a jak dużo to rzeczywiście dużo ?. Nie przerysowuje. Co do wokali to są OK. Nie są jakieś genialne (podawane chyba trochę za ciepło) ale przyjemne w odsłuchu i chyba po raz pierwszy nie słyszę żadnych sybilantów, na które zawsze byłem uczulony. Jeśli chodzi o same kolumny to jedyne czego mi w dalszym ciągu brakuje to zwiewności i końcowych wybrzmień w wysokich tonach. Czasami wydają się być przygaszone i mało różnorodne. Może dlatego, że są dozowane tak jak to zostało zarejestrowane w nagraniu i nic nie dodają od siebie? W niektórych utworach jest to jednak zaletą. Przykładowo utwory Scorpions gdzie zawsze mocno sypały balchy, teraz jest to bardziej ucywilizowane. Dzięki temu można precyzyjniej określić miejsce instrumentów na scenie, bo talerze nie wysuwają się na pierwszy plan i nie zasłaniają. Bas jest po prostu dobry. Nie jest jakiś nadzwyczajny, nie schodzi nisko ale dobrze się go słucha. Jest krótki i nie ciągnie się subwooferowo. Bardzo dobrze towarzyszy instrumentom ale gdy ma zagrać solo to już jest słabiej moim zdaniem. Tannoy'e 7.4 grały zdecydowanie mocniejszym, bardziej rozciągniętym i zróżnicowanym basem. Było to zauważalne nawet na słabym wzmacniaczu Pioneer a30. Tak jak ktoś wspomniał kilkadziesiąt postów wyżej, najlepsza w Chario jest średnica. Niemniej jednak Chario zostają ze mną na jakiś czas. Mam w planach wymianę wszystkich kondensatorów i rezystorów na lepszej jakości. Może da się dzięki temu wyciągnąć więcej z tych kolumienek. Zwłaszcza z wysokich tonów. Dzięki wszystkim za wszelakie propozycje i tak duże zainteresowanie moim tematem. Naprawdę miło było być członkiem tej dłuższej dyskusji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz wymieniac kondy.pomierz ich wartosci.i dopiero wtedy cos zdecyduj.

gdyby konstruktor chcial zastosowac lepsze.to od razu by to zrobil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja kondensatorów w torze wysokotonowym wynosi +- 10%. Konstruktor zastosował pewnie to na co mu pozwolił księgowy... w jednej zwrotnicy w torze wysokotonowym, jeden kondensator jest inny niż w drugiej. Innej marki. 

Wsadzone tam kondensatory to najtańszy badziew. Nie wiem na ile to pomorze ale etapami zacznę wymieniać kondensatory na lepsze o takich samych parametrach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dobrze, że skorzystałeś z wypożyczeń i szybko zweryfikowałeś co Ci pasuje?

Zgadza się, konstruktor może dużo chcieć, a księgowy sprowadzi go na ziemię? Najlepiej zaopatrz się w miernik bo kondy elektrolityczne mają zazwyczaj wyższe wartości rzeczywiste od tych nabitych na kondach. U mnie na przykład na wooferze mam konda elektrolita 5,6uF w pomiarach 6,2uF. W stawiłem foliowca 6,2uF(przy zamawianiu poproś o sparowanie) też zmierzyłem czy tyle ma, wpasował się idealnie, nie rozjechało to zwrotnicy. Rezystory możesz podmienić na Ohmite AG, u mnie się sprawdziły i nie kosztują majątku.

Poczytaj ten wątek o zmianach elektrolitów na MKP dużo dobrych porad, pod koniec o moich zmianach?

 

13 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Jeśli chodzi o same kolumny to jedyne czego mi w dalszym ciągu brakuje to zwiewności i końcowych wybrzmień w wysokich tonach.

Tutaj może sprawdzić się wstawienie konda Claritycap CSA na tweeter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 22:00, Szymek_47295 napisał:

Jaki kierunek powinienem obrać?

Kup inną kanapę i ustaw sprzęt inaczej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Terrapin napisał:

Kup inną kanapę i ustaw sprzęt inaczej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety ale zmiana położenia kolumn odpada. Tam gdzie ustawiłes kolumny jest okno i nie powieszę na nim 65 calowego tv. Zasłoniłyby polowe światła wpadającego do długiego pomieszczenia. Narożnik ma miesiąc wiec nie będę wymieniał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Nigdy wcześniej nie słyszałem tak realnie odtwarzanego saksofonu czy akordeonu z głośników ? Instrumenty smyczkowe też brzmią bardzo ładnie, zwłaszcza wiolonczela. Gitara akustyczna tak samo. Gitara elektryczna też wywołuje uśmiech na twarzy. Wierności reprodukcji wszelakich instrumentów zdecydowanie lepiej jest prezentowana z Nadem niż Yamahą.

Trzeba wiedzieć że to nie tylko Nad , ale i kolumny są zdolne do oddania tego co opisałeś .

17 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

Mam w planach wymianę wszystkich kondensatorów i rezystorów na lepszej jakości. Może da się dzięki temu wyciągnąć więcej z tych kolumienek.

Możesz się natrudzić nie osiągając zamierzonego celu .

Zainwestował bym w żródło CD !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że to zasługa zarówno kolumn jak i wzmacniacza ? Dlatego też kolumn nie zmieniałem, tylko wzmacniacz. Nie mam zamiaru wsadzać tam kondensatorów po 100 zł za sztukę. Chcę tylko włożyć nowe kondensatory o takich samych wartościach i węższej tolerancji w miejsce starych. W torze wysokotonowym tak jak pisałem, włożony jest zwykły rezystor ceramiczny oraz dwa kondensatory MSB o tolerancji +- 10%. Wymienię ja na kondensatory MKP +-2%. W torze średniotonowym są jakieś kondy NP i do tego różnią się od siebie producentem porównując dwie zwrotnice. Wymienię je na takie same elektrolity ale Monacora. Tak samo na basie. Nie zamierzam dokonywać żadnych innych modyfikacji w zwrotnicy. Ewentualnie wymiana kabli - zwrotnica głośnik, przynajmniej na basie bo jest tam wrzucony przewód 2x1mm albo nawet i cieńszy... Boli od patrzenia na to. Koszt modyfikacji wyniesie niewiele, a przy okazji będę miał co robić w jesienny wieczór. Jeśli okaże się, że na tych starych, byle jakich elementach grało lepiej, to nie widzę problemu aby je tam wsadzić  z powrotem. Godzina roboty. Nie słucham muzyki z płyt CD i na pewno nie kupię odtwarzacza. Rozważam zakup jakiegoś streamera lub w dalszej przyszłości gramofonu bo zawsze mi się podobał ? Na kolumnach pogram pewnie jakiś czas i wymienię na coś lepszego. Nie jest to przecież jakiś high end. Przyjemnie się ich słucha w wybranych gatunkach muzycznych i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szymek_47295 napisał:

W torze średniotonowym są jakieś kondy NP i do tego różnią się od siebie producentem porównując dwie zwrotnice.

To widać ktoś wymieniał, pewnie kondek wysiadł.

8 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Ewentualnie wymiana kabli - zwrotnica głośnik, przynajmniej na basie bo jest tam wrzucony przewód 2x1mm albo nawet i cieńszy...

Na woofer możesz dać 1,5mm2, u mnie taki oryginalnie idzie w moich Audio Physicach. Koledzy z forum mi radzili dać na tweeter cieńszy np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale zostawiłem oryginalne, ponieważ jak czytałem taki cieńszy przewód może podbić wysokie, a u mnie już jest optymalnie pod względem ich ilości? Osobiście mam zaufanie do Cordiala i dałbym na tweeter CMK250 2x0,5mm2 plus CLS215 2x1,5mm2 na woofery.

 

19 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Jeśli okaże się, że na tych starych, byle jakich elementach grało lepiej, to nie widzę problemu aby je tam wsadzić  z powrotem.

Też z takiego założenia wyszedłem, przecież nie robi się zmian nie odwracalnych, zawsze można cofnąć.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Rozważam zakup jakiegoś streamera

Jak nie boisz się DIY to malinka RPi4 z Allo Boss v1.2 da Ci dużo szczegółów na górze z niezłym dołem za trochę ponad 600 zł.

Jak chcesz poczytać moje wrażenia to zapraszam tu: 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Franz-007 napisał:

Jak nie boisz się DIY to malinka RPi4 z Allo Boss v1.2

Nie boje się diy. Wyglada to ciekawie i chyba poskladam sobie coś takiego w przyszłym miesiącu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie kondensatory tak jak zamierzałem. Na górę włożyłem polskie Miflexy mkp13. Reszta elektrolity Monacor ecap. Rezystory Monacor MR10. Wierzcie lub nie ale różnica jest od razu zauważalna. Oczywiście na plus. Da się usłyszeć więcej detali i wysokie tony są wyraźniejsze, i nieco czystsze. Średnica tez daje więcej niż wcześniej. Ciekawe czy coś się jeszcze zmieni po kilkudziesięciu godzinach grania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Na górę włożyłem polskie Miflexy mkp13.

Gdzie kupowałeś, zastanawiam się czy nie dać go na woofera u siebie? Na pewno do pokazania pełnych możliwości potrzebują trochę czasu jak większość kondów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Prewwit napisał:

Gdzie kupowałeś

Zamawiałem na stronie TME. Szybka wysyłka i fachowa obsługa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie ponownie. Zakupiłem ostatnio kolumny Tannoy xt6f tak jak ktoś tutaj proponował. Chciałem się podzielić tym jak grają w porównaniu do Chario Syntar 200T. Ma teraz te dwa modele i porównuję w takim samym ustawieniu, z takim samym źródłem. Może komuś się przyda. Po pierwsze muszę powiedzieć, że nie da się chyba tutaj wyłonić jednoznacznego zwycięzcy. Każda z kolumn ma swoje zalety i wady.

To jak grają Chario można wyczytać w moich wcześniejszych postach. W ostatnim czasie wymieniłem w nich dodatkowo  okablowanie i ferrofluid w tweeterze na nowy. 

Po pierwszym odpaleniu xt6f nastąpiło lekkie rozczarowanie. Liczyłem na coś więcej w tej kwocie. Mianowicie, pierwsze co rzuciło się w uszy to dźwięk szczuplejszy i mniej dociążony niż w Chario. Tannoye mają chyba więcej wyższej średnicy przez co instrumenty wydają się mniejsze. Grają dodatkowo ostrzej niż Chario. Druga rzecz, która przykuła moją uwagę to bas, który chyba w każdym aspekcie jest słabszy niż w Chario. Może ma tylko niższe zajście, którego i tak nie czuć bezpośrednio w moim miejscu odsłuchu tylko w dalszej części pomieszczenia. W porównaniu do Chario jest on twardy i słychać nieprzyjemne rezonanse wyższych częstotliwości gitary basowej, które często przykrywają dużą część pozostałego pasma. Tak zwane "buczenie". Na pewno winę po części ponosi ustawienie ale i tak trochę pokombinowałem z rozmieszczeniem. W Chario bas jest idealnie zespolony ze średnicą i nigdy nie nachodzą na siebie. Nie przysłania i nigdy nie wybija się ponad miarę. Jest ponadto bardziej zróżnicowany. Jest miększy i przyjemniejszy w odsłuchu. Przynajmniej w moim pokoju. Jeśli chodzi o średnicę do tutaj dosyć wyrównana walka ale z szalą lekko przechyloną w stronę Chario. Średnica w Chario jest bardziej nasycona, dociążona i przyjemniejsza w odsłuchu. Gitara elektryczna i riffy w Chario to dla mnie poezje. W Tannoyach po prostu brzmi to dobrze. Co do wokali, to tutaj jest równo. Chario oddają głosy przyjemniej jednakże mają wiecej sybilantów. W xt6f Głosy są bardziej zwiewne i czasami za szorstkie. Saksofon i trąbki to chyba taki sam poziom. Z tym, że Chario budują większe instrumenty, a Tannoye precyzyjniej lokują je na scenie. Saksofon chyba naturalniej na Chario. Teraz instrumenty smyczkowe. Chario zdecydowanie lepiej odtwarzają wiolonczelę, a Tannoye przepięknie grają skrzypce. Takich skrzypiec z głośników nie słyszałem nigdy. Także tutaj również remis. Talerze perkusji lepiej brzmią na Tannoyach. Mają więcej wybrzmień i są bardziej detaliczne. Gitara akustycza również remis. Chario lepiej oddają rozmiar gitary i dźwięk pudła rezonansowego. Brzmi to bardzo przyjemnie. Tannoye za to bardzo ładnie i delikatnie odtwarzają wybrzmienia strun. Tannoye prezentują więcej szczegółów. Chario brzmią lekko za kocem. Jeśli chodzi o stereofonię to tutaj o dziwo dosyć wyrównany poziom. Obydwa zestawy dobrze separują poszczególne instrumenty jednakże ze względu na wyraźniejsze wysokie tony, Tannoye robią to precyzyjniej więc plus dla nich. Szerokość sceny jest bardzo podobna i ciężko chyba tutaj wyłonić zwycięzcę. Głębokość sceny zdecydowanie lepiej Tannoy. Nie ma tutaj w ogóle o czym gadać. Ciężko jest mi w tej chwili wyłonić jednoznacznego zwycięzcę jednak pomimo swoich wad całościowo chyba trochę lepiej brzmią  xt6f. Głównie za sprawą słabej kopułki w Syntarach. Uważam, że Chario zdecydowanie zasługują na o wiele lepszy głośnik wysokotonowy niż jest w nich zamontowany fabrycznie. Jestem na etapie poszukiwania takowego. Założyłem nawet osobny temat na forum. Na pewno odpowiednio zaaplikowany przetwornik wyższej klasy, wyciągnąłby te kolumny na poziom nieosiągalny dla Tannoy xt6f. Zaznaczam, że powyżej napisane porównanie to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.