Skocz do zawartości
IGNORED

Który amplirmtuner Onkyo lepszy?


raiwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Po wielu godzinach szukania i czytania nastawiam się na amplituner Onkyo. 

Moje pytanie co lepiej wybrać, czy model rz900 czy rz1100? Bardzo się różnią od siebie, czy tylko rokiem wydania?

Model rz840 dużo odbiega jakością dźwięku od tych dwóch?

Zależy mi w szczególności na stereo i na tym, żeby amplituner radził sobie bez problemu z kolumnami 4 Ohm (głównie frontami). Zależy mi też oczywiście na tym, żeby wydać jak najmniej pieniędzy, dlatego pytam o rz900, jak to ma się do tego nowego Rz1100. Zawsze można trochę zaoszczędzić na używanym sprzęcie. 

Obecnie używam amplitunera Marantz sr-6006 połączonego w bi-ampingu z kolumnami Jamo 7.6 porównywalnie (gra jak lepsza integra, sprawdzone, testowane)

Amplituner zmieniam tylko dlatego bo jest już przestarzały. Chcę sterować amplitunerem z telefonu już i żeby miał lepsze przetworniki cyfrowo analogowe (nowsze). Ogólnie jakość dźwięku jest wystarczająca w moim układzie, tylko te nowe Marantzy strasznie ograniczają moc dla kolumn 4 Ohm, co też mija się z celem i sensem.  Chętnie bym coś kupił Marantza z rodziny sr701x.

Chyba, że doradzicie mi inny amplituner w granicach do 6 tysięcy, albo niższy model z preamp i osobna Integra na fronty? 

Myślałem też o Cambridge Audio, ale niestety już nie robią amplitunerów do kina domowego. Nawet używane ciężko dostać. 

Proszę o pomoc i poradę

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz ampli bo jest stary a bierzesz pod uwage rz900 ? Co to za badania przeprowadziłeś ze wytypowałeś onkyo....awaryjnosci ?

O jakich ograniczeniach w ogóle piszesz Marantza na 4ohm , dziwne kryteria sobie wydumałeś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment rozsądniej jest nie ładować się w Onkyo bo nie wiadomo czy firma nie jest trup. Mają duże problemy po covidzie.
RZ840 ta cena jego jest o ponad 1000zł przesadzona wzg możliwości, zresztą została podniesiona po tym jak zaczęło brakować sztuk na rynku. A dodatkowo sklepy niby go wystawiają ale może być już wszędzie niedostępny.

Marantz albo Denon to pewniejszy wybór na ten moment i 3 lata gwarancji.

Denon X3700H lub X4700H

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery Onkyo  polecam poczatkującym i emerytom. Moim zdaniem seria 6xx i 7xx jest wyśmienita w cena / jakość. Im wyżej tym gorzej.  RZ 1100 ma cyfrowe końcówki i raczej to nie będą  Direct Energy HD. Zakup bez mocno okazyjnej ceny to raczej eksperyment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RZ830 czyli to samo RZ840 i fantastycznie to grało, ale niestety sprzęt awaryjny + sama sytuacja Onkyo obecnie.
Nie ładował bym się w Onkyo ani Pioneera atm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na NAD T 758 V3? Mieści się w budżecie, ma wystarczającą ilość funkcji, końcówek oraz obsługę przez sieć. Najważniejsze, że radzi sobie z 4 Ohm kolumnami. Nie wiem tylko jak różni się dźwięk od Marantz

Marantz ma bardzo duży zapas mocy, czy to cicho, czy głośno zawsze potrafi dokazać basem, tylko te syczenie zamiast cykania ? Ktoś o tym wspomniał i teraz to cały czas słyszę hehe Czy NAD też będzie miał taki zapas mocy i kiedy trzeba to zatrzęsie podłogą? Czy to bardziej spojony sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 9 lat szybko mija ?

Co do Marantz SR7013 to ma zabezpieczenie, które sprawia, że moc spada aż trzy krotnie po przełączeniu na kolumny 4 Ohm, bez przełączania moc ma bardzo wysoką, ale istnieje ryzyko uszkodzenia amplitunera po dłuższym głośnym słuchaniu.

NAD ma nawet w specyfikacji obsługę kolumn 4 Ohm i o nim właśnie myślę najbardziej na tą chwilę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli upływającego czasu tylko twoje teorie na temat audio .... Nawet co drugi miesiąc zaglądając tu i czytając cokolwiek wiedział byś więcej na te tematy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam złe teorie na ten temat to jest okazja, żeby kolejną osobę nawrócić na właściwy tor. Co do stażu to liczy się od pierwszej rejestracji a nie czasu spędzonego na forum przecież ?

Musiałbym naprawdę spędzić pełno godzin szukając odpowiedzi na swoje pytania, odkrywać nowe rzeczy, inne podejścia a ten temat dotyczy tylko mojego problemu. Tam każdy ma inne priorytety, są zupełnie inne podsumowania i odpowiedzi.

Jeżeli chodzi Ci o teorię syczenia to uprościłem swoją wypowiedź do minimum. Chodzi o dźwięk np. talerzy w jaki sposób odwzorowuje to Marantz w tym modelu. Spłaszcza trochę dźwięk i powstaje coś na wzór sysysy zamiast cycycy... Choć to śmiesznie brzmi i wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Fanek napisał:

Miałem RZ830 czyli to samo RZ840 i fantastycznie to grało,

W porównaniu z czym i z czym ? Lubię Onkyo ale ''fantastycznie'' to musisz jakoś uzasadnić. Nie podpuszczam, bo może kupię 830.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, WARMSTONE napisał:

W porównaniu z czym i z czym ? Lubię Onkyo ale ''fantastycznie'' to musisz jakoś uzasadnić. Nie podpuszczam, bo może kupię 830.

Z Denonem X3700H, dzwiek był bardziej melodyjny, rozciagnięte końcówki i szybszy, Do KD idealny ampli pod Atmosa, do muzyki Denona lepiej gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie głosniki. Co do muzyki to każde Onkyo jest transparentne i może się wydawać gorsze. Ale nie jest. Chyba, że ma za małą moc do napędzenia wymagających, niekoniecznie dużych głośników.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik nie są duże, ale mocy też potrzebują - Jamo 7.6 po modyfikacjach. Muzyki słucham często, z tv też dźwięk głównie stereo, tylko wieczorami jakiś film się puści lepszej jakości to wtedy jest potrzebne kino. Muzyki słucham różnej, bo na dobrym sprzęcie to i operę da się przeżyć hehe Poza tym, żeby w tych czasach nadal telewizja nadawała w większości kanałów dźwięk w stereo lub dolby 2.0 to porażka. 

Dlatego też szukam uniwersalnego amplitunera do różnego typu muzyki. Dziękuję wszystkim za porady i rady. Dowiedziałem się dużo konkretnego na temat sprzętu Onkyo. 

Co do wypowiedzi Xpedite999, która nic nie wnosi, tylko jak zwykle zaśmieciła temat. Jakbyś nie zauważył napisałem na wstępie, że siedziałem i szukałem dużo na temat tych amplitunerów i to jest post, w którym proszę o porównanie modeli Onkyo, jak to jest u nich w hierarchii z modelami itp. bo tego nigdzie nie ma, przynajmniej nie znalazłem. Widocznie sam żeś leń skoro nawet nie chce Ci się czytać ze zrozumieniem lub nie potrafisz nic mądrego od siebie dodać, tylko skrytykować kogoś tylko żeby zaistnieć

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 08:40, Xpedite999 napisał:

Zmieniasz ampli bo jest stary a bierzesz pod uwage rz900 ? Co to za badania przeprowadziłeś ze wytypowałeś onkyo....awaryjnosci ?

O jakich ograniczeniach w ogóle piszesz Marantza na 4ohm , dziwne kryteria sobie wydumałeś....

W życiu nie czytałem większych bzdur ? 

Onkyo robi jedne z lepszych amplitunerów dlatego nie mają za bardzo konkurencji. Kolego raiwan nie czytaj tych wypocin ludzi którzy onkyo to widzieli przez szybkę w sklepie. Najlepiej wypożycz i sam sprawdź a marantza szybko pogonisz jeśli zależy ci na dobrym dźwięku w stereo ?

Onkyo ma się chyba dobrze skoro gdzieś tu czytałem na forum że kupili Pioneera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz czytać większe bzdury ? Przeczytaj własne posty Fanatyku...

Onkyo robi " jedne z lepszych " ampli na rynku to w sumie prawda skoro jest oficjalnie 6-7 popularnych marek gdzie pierwsze 3 zajmie kto inny to nawet 6 czy 7 pozycja oznacza dokładnie to co napisałeś... awaryjność i kiepską kalibracje tylko pomiń jeżeli chcesz polecać onkyo. I tak nie mają za bardzo konkurencji że prawie nie ma ich na rynku i produkują tylko budżetowe shity za 400€ bez modeli nawet półki średniej. Wspomnienia,  to jedyne co onkyo ma po sobie .

3 godziny temu, raiwan napisał:

tylko skrytykować kogoś tylko żeby zaistnieć

Kolego nikomu nie zaimponuje krytykując tak debilne dylematy więc masz rację,  odbijam stąd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

nie czytaj tych wypocin ludzi którzy onkyo to widzieli przez szybkę w sklepie

Fanatyk muzyki, Audiolub, Marcinos, Stivi, Martin Rejek. Przecież ty tylko Danony  i Sony miałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teorii o 4 Ohm i mniejszej mocy to przeczytajcie sobie recenzje z tej strony chociażby modelu sr7011. Selekcjoner obniża moc, żeby nie uszkodzić końcówek przed przegrzaniem. Nie jest to moja teoria. Wiele firm stosuje takie rozwiązania. Tylko w wysokich modelach i dobrych firmach nie ma problemu z obsługą 4 Ohm, ale tylko i tak zalecają na frontowych głośnikach niska impedancję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiwan napisał:

Nie jest to moja teoria

Do sekty D.M to nie dociera. Zmieniają ampli na wyższy model bo nie grało. Póżniej kolumny bo dalej nie gra. Kończą z wielkimi paczkami, monoblokami i termometrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem.
Moim zdaniem, wystarczy ustawić 8ohm i włączyć Eco auto. Aplituner przy cichym słuchaniu ogranicza moc a przy głośniejszy dodaje automatycznie mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 13:36, Xpedite999 napisał:

Chcesz czytać większe bzdury ? Przeczytaj własne posty Fanatyku...

Onkyo robi " jedne z lepszych " ampli na rynku to w sumie prawda skoro jest oficjalnie 6-7 popularnych marek gdzie pierwsze 3 zajmie kto inny to nawet 6 czy 7 pozycja oznacza dokładnie to co napisałeś... awaryjność i kiepską kalibracje tylko pomiń jeżeli chcesz polecać onkyo. I tak nie mają za bardzo konkurencji że prawie nie ma ich na rynku i produkują tylko budżetowe shity za 400€ bez modeli nawet półki średniej. Wspomnienia,  to jedyne co onkyo ma po sobie .

Kolego nikomu nie zaimponuje krytykując tak debilne dylematy więc masz rację,  odbijam stąd. 

 Zabawne jest to co piszesz. Najlepiej jakbyś pisał ze swojego głównego konta a nie ze wszystkich jakie tu pozakładałeś czyli warmstone ,Xpedite999 i Fanek. Onkyo jest na tyle dobre że nie potrzebuje jakiejś reklamy. Wystarczy się przejść do salonu audio i wypożyczyć ,posłuchać żeby się przekonać że gra zdecydowanie lepiej. A ta awaryjność o której piszesz to nie wiem skąd takie bzdury wziąłeś ?

Mam onkyo od 14 lat i żadnej awarii a wzmak w sypialni też onkyo działa już 6 latek i też nic go nie bierze czary mary? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanatyk muzyki napisał:

warmstone ,Xpedite999 i Fanek

Zapomniałeś o RAFie . Fan Club Martina Rejka byłby w komplecie. Ciekawe podobieństwo do inteligentnego kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, fanatyk muzyki napisał:

Mam onkyo od 14 lat i żadnej awarii a wzmak w sypialni też onkyo działa już 6 latek i też nic go nie bierze czary mary? ?

Kolega tez ma wzmacniacz Onkyo A-8850 i gra do dziś, owszem od czasu do czasu selektor wejść szwankuje ale ma prawo jak na swój wiek który jest używany od nowości i stoi ciagle w tym samym miejscu zaś inny ma amplituner kina który ma z 10 lat i działa wszystko bez problemu... O Onkyo tak piszecie a w innym temacie ktoś napisał że najnowsze Denony się przegrzewają i coś tam jeszcze z nimi się dzieje i co i nic ludzie kupują bo są to najlepsze ampli w cenie/ jakość/ wyposażenie...tak samo Pioneer, Yamaha, Marantz i inne marki tez potrafią się psuć, tylko nikt o tym nie pisze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mi działa dobrze, to znaczy że nie ma problemów z Onkyo"  wystarczy wpisać w google ile ludzie mają problemów z tym. Gra super ale niestety awaryjne, sam miałem zwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był swojego czasu problem z Onkyo, ale od kiedy Onkyo jest w środku Pioneerem to problemy się skończyły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Martin Rejek napisał:
7 godzin temu, fanatyk muzyki napisał:

Mam onkyo od 14 lat i żadnej awarii a wzmak w sypialni też onkyo działa już 6 latek i też nic go nie bierze czary mary? ?

Kolega tez ma wzmacniacz Onkyo A-8850

Martin sam ze sobą gadasz. Mam nadzieję, że niedługo się pobijecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was ma podłączonego Onkyo w Bi-Amp? 

W Marantz uzyskałem jakość taką w porównaniu, jakbym przesiadł się z integry z 2 klocków na integrę za 10 tysi... w porównaniu single- wire i bi-amp. Już podłączenie Bi-wire dało efekt, które zrobiłem przez pomyłkę nie czytając instrukcji (że wykorzystuje się inne złącza i trzeba przełączyć jeszcze końcówki w Bi-Amp w menu)

Pożyczyłbym sprzęt, ale mi tak później głupio oddać i nic nie kupić w konkretnym salonie jak mi nic się nie spodoba, lub coś, co będzie odpowiadać będzie wykraczało za budżet a na raty nie chcę brać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.