Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe kolumny podłogowe


Marcin_63264
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co prawda jestem zarejestrowanym użytkownikiem tego forum od bodajże 2016 roku ale dopiero teraz nabrałem odwagi i pokory wiec proszę was o pomoc.

Aktualnie posiadam zestaw Pioneer 656 mk II i Zeusy. Nie będę ukrywał ze już mam dość tych kolumn i jak każdy głupiec musiałem się nauczyć na swoim błędzie,

bo chyba nikt normalny nie pakuje takiego zestawu do pokoju ~18m2. Ale do rzeczy ...

Poszukuje nowych kolumn do tego wzmacniacza mimo ze powoli tez przymierzam się do skompletowania zestawu HI FI na podzespołach onkyo.

wracając do kolumn...

BUDZET > ok 6000

POMIESZCZENIE > ~18m2

WYGŁUSZENIE > brak w dodatku duzo drewna oraz stali <styl industrialny>

PRZEZNACZENIE > muzyka pokroju trance, dance, happy hardcore, house, 

myślałem o czymś pokroju Focal Chorus 836 V ale nie wiem czy obudowy typu bass reflex będą odpowiednie, fajnie gdyby bas nie był kwadratowy i buczący jak w zeusach

tylko miękki dość głęboki ale szybki a góra nie świszcząca jak niestety tez w zeusach.

pozdrawiam  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe kupisz, tym szybkość będzie spadać, bo potrzebują czasem ponad 150W/ch.

Sam używam monitorów w niewiele mniejszym pokoju. Jeśli masz prawie kwadrat,

szanse na dudnienie lawinowo rosną ? Ale jeśli już, to polecam raczej wstęgę jak np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo klasyczne rozwiązania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli mają być dosłownie nowe, to np Quadrale Rhodium 500 - łatwe do ustawienia,

a co do Focali to raczej trzeba posłuchać zanim się podejmie decyzję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega audioburak dobrze radzi, to są fajne propozycje do Twoich potrzeb (zwłaszcza Heco Celan). Dla mnie to co napisałeś 'tylko miękki dość głęboki ale szybki a góra nie świszcząca' - wyklucza focale ,ale trzeba to samemu sprawdzić - może Tobie przypasują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkie gatunki muzyczne do ogarnięcia z uwagi na delikatnie mówiąc raczej kiepską jakość realizacji. Nie wiem czy nie lepiej w tym wypadku (plus prawie kwadrat) szukać podstawek z dobrą sceną stereo i małego suba. Myślałeś o takiej opcji?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin_63264 napisał:

Witam,

co prawda jestem zarejestrowanym użytkownikiem tego forum od bodajże 2016 roku ale dopiero teraz nabrałem odwagi i pokory wiec proszę was o pomoc.

Aktualnie posiadam zestaw Pioneer 656 mk II i Zeusy. Nie będę ukrywał ze już mam dość tych kolumn i jak każdy głupiec musiałem się nauczyć na swoim błędzie,

bo chyba nikt normalny nie pakuje takiego zestawu do pokoju ~18m2. Ale do rzeczy ...

Poszukuje nowych kolumn do tego wzmacniacza mimo ze powoli tez przymierzam się do skompletowania zestawu HI FI na podzespołach onkyo.

wracając do kolumn...

BUDZET > ok 6000

POMIESZCZENIE > ~18m2

WYGŁUSZENIE > brak w dodatku duzo drewna oraz stali <styl industrialny>

PRZEZNACZENIE > muzyka pokroju trance, dance, happy hardcore, house, 

myślałem o czymś pokroju Focal Chorus 836 V ale nie wiem czy obudowy typu bass reflex będą odpowiednie, fajnie gdyby bas nie był kwadratowy i buczący jak w zeusach

tylko miękki dość głęboki ale szybki a góra nie świszcząca jak niestety tez w zeusach.

pozdrawiam  

 

Kef r300 + svs sb2000 teraz sa w promocji

Focal chora 826 

Kef r700

Tylko nie wiem ile ten wzmak ma realnej mocy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązań jest kilka i możesz postawić zarówno na kolumny podstawkowe jak i podłogowe. 
1. Focal Aria 906 + SVS SB2000. Zyskasz w tym przypadku przestrzenne brzmienie z szybkim i energicznym basem. Aria to połączenie precyzji i szybkości w związku z czym będą idealnym rozwiązaniem w przypadku gatunków muzycznych, które preferujesz. 
2. Pylon Audio Diamond 25. Filigranowych rozmiarów kolumny podłogowe o potężnym dźwięku. Bas jest obszerny i mięsisty, góra łagodna ale przestrzenna, a środek nasycony. 
3. System Audio Saxo 60. Również filigranowe kolumny, które charakteryzują się szeroką prezentacją sceny dźwiękowej, mocnym i dobrze kontrolowanym basem oraz bliższym środkiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem System Audio Saxo 40 na testach z Q21 (bardzo polecam sklep - pomocna i rzetelna obsługa) - mogę je z czystym sumieniem polecić - świetny kontrolowany bas - w małym pomieszczeniu powinny się sprawdzić, te kolumny dobrze zagrają wszystko, "wyciągną" trochę kiepskie realizacje. Grają muzykalnie w bardzo ciekawy sposób, musisz posłuchać, Saxo 60 powinno być lepiej, obszerniej zapewne. Ostatecznie jednak postawiłem na Phonar Veritas Style P3 - to jest poziom, którego jeszcze u siebie nie słyszałem, wreszcie bas zaskoczył, aż ciężko to opisać. Trudno już je jednak dostać (czarne), w 18m pewnie i tak byłyby za duże, ale możesz spróbować mniejsze Phonar P2, nie słyszałem ale oceniając po P3 to aż niewiarygodne jak Takie kolumny mogą tylko tyle kosztować...  To jest dla mnie takie granie bardzo selektywne, rozwarstwiające muzykę na detale przy jednoczesnej głębi we wszystkich kierunkach. Normalnie koncert w domu! Chociaż na kiepskich realizacjach będą chyba niewybaczalne i obnażające niedoskonałości nagrań. Dodam tylko, że gram na Atoll IN200SE, więc to się odnosi do tego połączenia ? Pozdrawiam i zyczę powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 

moc wzmacniacza to niby

8 Ohm: 70 W

4Ohm: 90 W

nie myślałem nigdy nad kolumnami podstawkowymi ale Quadral Phonoloque Tribun naprawdę robią bardzo dobre wrażenie. Raczej myślę nad zestawem stereo zamiast 2.1. Co do kolumn to mogą być oczywiście nowe i używane.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym roku mam zamiar kupić zestaw przedwzmacniacza i końcówki mocy onkyo, najprawdopodobniej będzie to P-3090 
oraz  M-5090 w ostateczności m5060r oraz p3060r wiec możemy kolumny dobierać już pod ten sprzęt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, yesther napisał:

Miałem System Audio Saxo 40 na testach z Q21 (bardzo polecam sklep - pomocna i rzetelna obsługa) - mogę je z czystym sumieniem polecić - świetny kontrolowany bas - w małym pomieszczeniu powinny się sprawdzić, te kolumny dobrze zagrają wszystko, "wyciągną" trochę kiepskie realizacje. Grają muzykalnie w bardzo ciekawy sposób, musisz posłuchać, Saxo 60 powinno być lepiej, obszerniej zapewne. Ostatecznie jednak postawiłem na Phonar Veritas Style P3 - to jest poziom, którego jeszcze u siebie nie słyszałem, wreszcie bas zaskoczył, aż ciężko to opisać. Trudno już je jednak dostać (czarne), w 18m pewnie i tak byłyby za duże, ale możesz spróbować mniejsze Phonar P2, nie słyszałem ale oceniając po P3 to aż niewiarygodne jak Takie kolumny mogą tylko tyle kosztować...  To jest dla mnie takie granie bardzo selektywne, rozwarstwiające muzykę na detale przy jednoczesnej głębi we wszystkich kierunkach. Normalnie koncert w domu! Chociaż na kiepskich realizacjach będą chyba niewybaczalne i obnażające niedoskonałości nagrań. Dodam tylko, że gram na Atoll IN200SE, więc to się odnosi do tego połączenia ? Pozdrawiam i zyczę powodzenia!

Phonary Veritasy lub P 20...dobre paczki niedoceniane przez melomanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yankes

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 02:13, Marcin_63264 napisał:

Witam,

co prawda jestem zarejestrowanym użytkownikiem tego forum od bodajże 2016 roku ale dopiero teraz nabrałem odwagi i pokory wiec proszę was o pomoc.

Aktualnie posiadam zestaw Pioneer 656 mk II i Zeusy. Nie będę ukrywał ze już mam dość tych kolumn i jak każdy głupiec musiałem się nauczyć na swoim błędzie,

bo chyba nikt normalny nie pakuje takiego zestawu do pokoju ~18m2. Ale do rzeczy ...

Poszukuje nowych kolumn do tego wzmacniacza mimo ze powoli tez przymierzam się do skompletowania zestawu HI FI na podzespołach onkyo.

wracając do kolumn...

BUDZET > ok 6000

POMIESZCZENIE > ~18m2

PRZEZNACZENIE > muzyka pokroju trance, dance, happy hardcore, house, 

myślałem o czymś pokroju Focal Chorus 836 V ale nie wiem czy obudowy typu bass reflex będą odpowiednie, fajnie gdyby bas nie był kwadratowy i buczący jak w zeusach

tylko miękki dość głęboki ale szybki a góra nie świszcząca jak niestety tez w zeusach.

pozdrawiam  

Po Zeusach nie musisz wydawać od razu 6k na kolumny żeby odczuć mega skok jakościowy. Lepiej rozłóż tą kwotę na kolumny i inny wzmacniacz, bo ten Pioneer jest taki sobie. Z nowych, mocnych kolumn na 18m poleciłbym Tannoy 7.4, mają kawał basu, takiego jakiego szukasz i są wyraźne ale nie gryzą, barwa jak to w Tannoy - miła dla ucha. Albo neutralniejsze Heco Aurora 700 lub Klipsch RP260F (szkoda dopłacać do podobnych RP6000F) - jak to napisali w teście - to jest impreza na wysokim poziomie jakościowym :) Na Focale szkoda pieniędzy moim zdaniem przy takim słuchanym kontencie, ich szczegółowość przyniesie więcej szkody niż pożytku, a bas dobry ale wcale nie lepszy od Klipsch, strata pieniędzy wg mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 00:51, Marcin_63264 napisał:

w przyszłym roku mam zamiar kupić zestaw przedwzmacniacza i końcówki mocy onkyo, najprawdopodobniej będzie to P-3090 
oraz  M-5090 w ostateczności m5060r oraz p3060r wiec możemy kolumny dobierać już pod ten sprzęt 

dlaczego akurat to?

Słuchałeś już tego? Podobało Ci się? Z jakimi kolumnami w takim razie słuchałeś tej elektroniki?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za różne propozycje, prawdę mówiąc nie miałem możliwości słuchać niczego lepszego niż moich zeusow, nikt ze znajomych nie ma nic lepszego zresztą prawie wszyscy uważają ze jak gra to już dobrze a jak to nie ważne byle głośno. Ja od pewnego czasu z tym zestawem zauważyłem ze sie porostu męczę. nie ukrywam ze nie jestem melomanem ani nie mam ułożonego słuchu ale wydaje mi sie ze po 4 latach z zeusami potrafił bym jakieś różnice wypalać . Co do onkyo to może to i bardzo głupie ale nigdy tego zestawu nie słyszałem ale bardzo mi się podoba... myślałem ze duża cena to i gwarant dobrego brzmienia. Boje się brać trochę kolumny z BR myślałem bardziej o zamkniętych, nie chce żeby BR pierdzialy tak jak w zeusach, tym bardziej ze kolumny będą stać najprawdopodobniej w kątach pokoju... a zapominałem dodac ze pokój nie jest na planie kwadratu tylko prostokąta 3.5x5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_63264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marcin_63264 napisał:

kolumny będą stać najprawdopodobniej w kątach pokoju

to nie jest dobry pomysł niestety...

Daj jakiś rzut pomieszczenia może?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 02:13, Marcin_63264 napisał:

PRZEZNACZENIE > muzyka pokroju trance, dance, happy hardcore, house, 

Podłogowe quadral polecam z Rotelem.

 

W dniu 10.10.2020 o 09:55, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

raczej kiepską jakość realizacji

Stare nagrania komercyjne i garażowe winyle przeczą temu twierdzeniu, a co do teraźniejszości - NIE JESTEŚ W TEMACIE ;d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, quatross napisał:

Stare nagrania komercyjne i garażowe winyle przeczą temu twierdzeniu, a co do teraźniejszości - NIE JESTEŚ W TEMACIE ;d

ha, masz rację nie słucham akurat takiej muzyki, ale uwierz mi, obsługując codziennie różnych klientów o różnych upodobaniach ma się właśnie ogromny przekrój i świetny punkt widzenia na to wszystko. Ile razy jest tak, że ktoś na siłę szuka zestawu do swojej ulubionej muzyki, czy nawet wykonawcy i na żadnym zestawie to nie gra dobrze. Wszystko jest nie tak dopóki nie odpalisz mu kilka kawałków dobrze zrealizowanych. To na prawdę daje do myślenia ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich gatunków muzycznych spojrzałbym na Quadral Platinum+ Five ewentualnie Seven. Będzie dobrze ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natrafiłem na ich test wczoraj i podobno jest do dobry sprzęt z wyglądu też niczego sobie tylko będę musiał pomyśleć jak je ustawić bo w plus seven mają br z tyłu... To były platinum plus seven tylko teraz pytanie jaki wzmacniacz do takich kolumn 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marcin_63264 napisał:

Właśnie natrafiłem na ich test wczoraj i podobno jest do dobry sprzęt z wyglądu też niczego sobie tylko będę musiał pomyśleć jak je ustawić bo w plus seven mają br z tyłu... To były platinum plus seven tylko teraz pytanie jaki wzmacniacz do takich kolumn 

Co do wzmacniacza to wszystko zależy od tego jaki charakter będziesz chciał finalnie osiągnąć. Pisałeś o miękkim basie, możesz sprawdzić na przykład hybrydę Unison Research Unico Primo, może coś z Vincenta. Jeśli lubisz szybsze granie to Atoll In100/In200 Signature może być bardzo dobrym kompanem. Można spróbować Naima 5si.

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.