Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 25 vs Bowers 603 - bezpośrednie porównanie


audiorabbit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Poważnie rozważam zakup jednego lub drugiego modelu kolumn.

Czytałem oczywiście w necie testy, opinie. Chciałbym jednak poznać Waszą opinię.

Miałem już okazję słuchać Pylonów w moim torze i było bardzo dobrze.

Mój tor to wzmacniacz lampowy Bewitch na KT88m lampy sterujące 6sn7 ( wzmacniacz po dużej modyfikacji), źródło to Denon 1450 AR ( po lampizacji i modyfikacji)

Z Pylonem było dobrze tzn: dużo emocji, dużo szczegółów ( ale bez kłócia), dźwięk przy tym był dociążąny, bas zwarty--> było naprawdę dobrze.

Czy ktoś z Was miał okazję słuchać Bowersów ( będę na odsłuchu), jednak jak sądzicie co lepiej wpasuje się w resztę toru?

Pomieszczenie to 35m2 z lekką adaptacją akustyczną ( dywan, dyfuzor, pochłaniacze), muzyka poważna, filmowa, jazz.

Dziękuję

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiorabbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy są dużo bardziej wyraziste na wysokich - tam juz mocno iskrzy - bas też jest szybszy suchszy - ale schodzi tak samo nisko. Na plus jest bardziej czarne tło w B&W.
Z lampą może być dobrze - ale jeżeli zależy Ci na podgrzaniu wysokich i to o dobre kilka dB.

Aaa i 603 są dynamiczniejsze - Diamondy to spokojne paczki z klasą - 603 to taki wariat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku drogi kolego tą raczej twoje osobiste preferencje zadecydują co bardziej przypadnie tobie do gustu. Wnioskuję z twojego opisu że Pylon dobrze zgrywa się z twoimi oczekiwaniami. Obawiam się że B&W nie wprowadza takiej aury miękkości itp. To zgoła inna szkoła brzmienia. Ale to tylko moje spostrzeżenia, podparte onegdajszymi odsłuchami i twoja opinia na temat Pylon. Więc ja stawiam na Pylon, to powiew świeżości z nutką innowacji okraszonej dobrym wyczuciem aktualnych trendów.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś 35m2
Pylon Audio Diamond 25 to najmniejsze kolumny i obawiam się że na Twoje pomieszczenie mogą być za małe i za słabe poprostu. Pylon Audio Diamond 28 mogą być lepsze i bardziej mogą podejść do gustu. Sam ich słuchałem i jestem zachwycony ich dźwiękiem. Posiadam Monitor Audio Silver10 i się zastanawiam czy nie zmienić, D28 to średnie kolumny i najlepsze w tej serii, ponoć lepiej grają nawet niż Diamond30. Co do Bowers to ja bym szukał CM10 S2 a do porównania Heco Aurora 1000 tu może być zaskoczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

- tam juz mocno iskrzy - bas też jest szybszy suchszy -

Chyba wychodzi słabe dopasowanie elektroniki. W modelu 683s2 inwestycja w drogą elektronikę dawało zupełnie inne efekty, a wątpię żeby model 603 drastycznie się różnił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba wychodzi słabe dopasowanie elektroniki. W modelu 683s2 inwestycja w drogą elektronikę dawało zupełnie inne efekty, a wątpię żeby model 603 drastycznie się różnił...
Grało to z Rotel A12 więc to nie ten trop - ten Rotel to ciepły klusek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Diamond 28 pewnie były lepszy do 35m2, jednak budżet 6.000zł jest dla mnie nieprzekraczalny.

Co ważne, to chciałbym dodać ,że kolumna musi zagrać rozdzielczo przy CICHYM słuchaniu, lubię jak muzyka "plumka" wieczorową porą. Nie powinny jednak tracić nic z rozdzielczości i szczegółowości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie sugerował wielkością tych Diamond 25 - ja ich słuchałem w dużym pomieszczeniu 5m x 8m i grały świetnie.... wcześniej przed moim odsłuchem były podłączone Heco Statement i .... grały znacznie mniejszym dzwiękiem..

Zobacz sobie jeszcze tańsze Heco Aurory 700, które grają cicho dużym dzwiękiem i do 35m tez dadzą radę... wiem że to inna pułka cenowa ale warto posłuchać.

Fakt że Diamond 28 nawet na oczy nie widziałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś specjalnym basolubem, to rezygnując z 4 Hz ( wg producenta )

mieścisz się w budżecie z modelem 25. Ta sama barwa, bo ten sam tweeter, więc zależy sporo

od średniego poziomu głośności czy właśnie zapotrzebowania na bas i to ten

naprawdę rzadko obecny w nagraniach. IX Dworzaka na pewno zagra bez kompresji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pylon Audio Diamond 25 grają muzykalnie, łagodnie na górze i potrafią pozytywnie zaskoczyć basem. Bowers 603 zagrają dynamiczniej ale także ostrzej na górze i nieco chudziej w basie. Są to tak na prawdę 2 różne brzmienia i bez odsłuchu byłoby ciężko powiedzieć czy B&W przypadną Ci do gustu. 

Jeśli podobały Ci się Diamond 25 ze względu na muzykalny charakter brzmienia to B&W 603 mogą być nieco za ostre. Idealnym rozwiązaniem w takim metrażu byłyby Diamond 28 ale wiem, że wychodzą poza zakładany budżet. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny ? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiorabbit napisał:

Dziękuję za podpowiedzi.

Diamond 28 pewnie były lepszy do 35m2, jednak budżet 6.000zł jest dla mnie nieprzekraczalny.

Co ważne, to chciałbym dodać ,że kolumna musi zagrać rozdzielczo przy CICHYM słuchaniu, lubię jak muzyka "plumka" wieczorową porą. Nie powinny jednak tracić nic z rozdzielczości i szczegółowości.

 

A kolega wie że cenę można negocjować w kazdym sklepie. Na pylonach jest duży rabat do uzyskania. Znajomy kupił kilka miesięcy temu 28 za 5400. Trzeba dzwonić i negocjować.

Nadmienię jeszcze, że sam zastanawiałem się nad tymi kolumnami ale w salonie porównałem je bezpośrednio do Vandersteenów 1ci, które okazały się lepsze pod każdym względem, ale to już subiektywna opinia moja i własciciela salonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

603 to kolumny, które potrafią zagrać świetnie, mają tylko swoje wymagania. Przede wszystkim potrzebują wydajnej elektroniki, która nie gra ostro. Odwdzięczają się wtedy wybitną sceną stereofoniczną i wyrazistością. Każde inne kolumny grają wtedy przy nich jakby miały zarzucony koc. Stereotypy o B&W są powtarzane od lat, na mnie już wrażenia nie robią od dawna.

Wpadnij do jednego z naszych salonów na odsłuch B&W. Zapraszam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to kolumny, które potrafią zagrać świetnie, mają tylko swoje wymagania. Przede wszystkim potrzebują wydajnej elektroniki, która nie gra ostro. Odwdzięczają się wtedy wybitną sceną stereofoniczną i wyrazistością. Każde inne kolumny grają wtedy przy nich jakby miały zarzucony koc. Stereotypy o B&W są powtarzane od lat, na mnie już wrażenia nie robią od dawna.

Wpadnij do jednego z naszych salonów na odsłuch B&W. Zapraszam ?

Dziękuję.  Umówiłem się już dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każde inne kolumny grają wtedy przy nich jakby miały zarzucony koc.

totalna bzdura,bowersy to marka jedna z wielu do wyboru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję.  Umówiłem się już dzisiaj.
Daj znać jak Ci podeszły... i z czym grały.. ten Rotel A12 to baaardzo misiowaty i ciepły klocek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję.  Umówiłem się już dzisiaj.
Jak pójdziesz na testy to jakieś sprawozdanie daj co z czym i jakie odczucia i czemu to a nie tamto. Szkoda aby temat padł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:
23 godziny temu, Tonnii99 napisał:
Chyba wychodzi słabe dopasowanie elektroniki. W modelu 683s2 inwestycja w drogą elektronikę dawało zupełnie inne efekty, a wątpię żeby model 603 drastycznie się różnił...

Grało to z Rotel A12 więc to nie ten trop - ten Rotel to ciepły klusek.

To fajny wzmacniaczyk za 4 tysiące złotych, ale nie jest to kompan dla takich głośników, żeby móc je realnie ocenić. Gdzieś już wcześniej pisałem, że tutaj potrzebny jest zawodnik "z grubej rury" żeby móc pozytywnie namieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bali79 napisał:
10 godzin temu, audiorabbit napisał:
Dziękuję.  Umówiłem się już dzisiaj.

Jak pójdziesz na testy to jakieś sprawozdanie daj co z czym i jakie odczucia i czemu to a nie tamto. Szkoda aby temat padł.

Dam znać, oczywiście.

Pamiętajmy jednak, że wrażenia mogą nico odbiegać od porównania ze standardowym wzmacniaczem przez modyfikację, podobnie źródło po lampizacji i modyfikacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szpotek73 napisał:

totalna bzdura,bowersy to marka jedna z wielu do wyboru?

masz rację, jednak pod tym względem co napisałem te kolumny zdecydowanie są warte grzechu. Nie uważam, że są najlepsze, ani że pod każdym względem są wybitne. Bez przesady

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W to jedna z poważanych marek w audiofilskim szaleństwie. Sądzę, że jest w TOP 10 tych najbardziej postrzeganych marek wśród audiofilów i nie tylko. Owszem, jak każda marka ma swoje wady i zalety, kto co lubi, prawda? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.