Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Heco Aurora 700


J4Z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki jasny, ostry wzmacniacz do ww kolumn? Cena ok 2-4tyś, najlepiej z wejściem main in. Teraz gram z Cyrus One, ale chciałbym je usłyszeć z czymś na prawdę ostrym.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś na prawdę ostre brzmienie to polecam posłuchać Marantz NR1200 lub Creek A50. Możesz także wziąć pod uwagę Cambridge Audio CXA61 ale w mojej ocenie Marantz będzie najostrzejszy na górze. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi stanowczo powiedział że nie zepnę Cambridge 61 z Yamaha 685 żeby grało to też w kinie. A to nie jest tak że z Yamahy wyjdę sobie pre outem do Cambridge'a np do wejścia AUX i po prostu sobie w nim głośność na stałe ustawię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wzmacniacz musi mieć wejście "main in", "power" w zależności od firmy może mieć jeszcze inne oznaczenie by pracować w trybie końcówki mocy wtedy wszelkie regulacje sterowane są z amplitunera.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 15:19, JaZzGot87 napisał:

Witam,

Jaki jasny, ostry wzmacniacz do ww kolumn? Cena ok 2-4tyś, najlepiej z wejściem main in. Teraz gram z Cyrus One, ale chciałbym je usłyszeć z czymś na prawdę ostrym.

Pozdrawiam

Ale dlaczego ostrym? 

Co jest źródłem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick zobowiązuje.

Zresztą nie zdziwiłbym się jakby te kolumny były zamulone, czyli jak wszystko z marketu z dolnej półki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auror nie nazwałbym zamulonymi ale też są łagodniejsze od poprzedniego modelu Music Style. 

Jak kolega lubi jazgot to przesiadka na Klipsch ?

Co do wzmaka słyszałem je z Nadem c375 i było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurory 700 nie są zmulone. Mają bardzo dużą rozdzielczość ale nie udają tego poprzez ostrość grania. 

Jak komuś potrzeba ostro, konturowo, twardo czy technicznie grających kolumn to nie ten kierunek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick jest bez związku ze sprawą.

Prawda jest taka, że potrzebuję je trochę rozjaśnić w porównaniu do tego co jest teraz z Cyrusem. Moim zdaniem to bardzo ciemne kolumny, ale dla mnie najlepsze w moim budżecie z pośród tego co słyszałem i wypożyczałem domu. Brakuję mi w nich czasem góry i czasem brzmią jak spod koca, ale to zależy od nagrania i zauważyłem to po czasie.

Myślę, że jak połączę je z czymś typowo jasnym to będzie dobrze.

Na razie niestety źródłem jest USB i Spotify/Tidal w Yamasze 685.

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

Niestety wzmacniacz musi mieć wejście "main in", "power" w zależności od firmy może mieć jeszcze inne oznaczenie by pracować w trybie końcówki mocy wtedy wszelkie regulacje sterowane są z amplitunera.

No dobra a co stoi na przeszkodzie żeby podpiąć tak jak pisałem? Coś pogorszy jakość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem, ale nie mogłem edytować.

A może najsłabszym ogniwem będzie tutaj zawsze źródło w postaci Yamahy 685? Może po prostu pożyczyć jakiś amplituner stereo i będzie dużo lepiej?

Źródłem była cały czas Yamaha, a słuchałem połączeń z Cyrusem i Atollem in80se - tu było bardzo ciemno, aczkolwiek separacja dobra, moim zdaniem lepsza niż z Cyrusem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Wybaczcie za post pod postem, ale nie mogłem edytować.

A może najsłabszym ogniwem będzie tutaj zawsze źródło w postaci Yamahy 685? Może po prostu pożyczyć jakiś amplituner stereo i będzie dużo lepiej?

Źródłem była cały czas Yamaha, a słuchałem połączeń z Cyrusem i Atollem in80se - tu było bardzo ciemno, aczkolwiek separacja dobra, moim zdaniem lepsza niż z Cyrusem. 

Creek 50a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Wybaczcie za post pod postem, ale nie mogłem edytować.

A może najsłabszym ogniwem będzie tutaj zawsze źródło w postaci Yamahy 685? Może po prostu pożyczyć jakiś amplituner stereo i będzie dużo lepiej?

Źródłem była cały czas Yamaha, a słuchałem połączeń z Cyrusem i Atollem in80se - tu było bardzo ciemno, aczkolwiek separacja dobra, moim zdaniem lepsza niż z Cyrusem. 

Zostaw jeszcze ten wzmacniacz. Nie wiem jakie masz kable głośnikowe ale warto Chord Clearway bez wtyczek. 

Jako źródło wypożycz Yamahe NP-S303. Będzie grało dużo lepiej i jaśniej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muda44 napisał:

Zostaw jeszcze ten wzmacniacz. Nie wiem jakie masz kable głośnikowe ale warto Chord Clearway bez wtyczek. 

Jako źródło wypożycz Yamahe NP-S303. Będzie grało dużo lepiej i jaśniej. 

Porownywalem tego cyrusa i creeka 50a tylko to byla wersja z dac i creek pokazal zdecydowanie wiecej detali i ostrości. Porównując z cyrusem to jakby ktoś zdjął koc z glosnikow, smaczki w nagraniach odrazu bylo słychać. Kablamk i źródłem za dużo nie zrobisz. Większy przeskok będzie na creeku. 

Btw źródłem byl arcam cd więc sam rozumiesz ?. Sprawdź sam na odsluchu. 

Podziel sie wrażeniami. 

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło gra przygaszonym brzmieniem i od tego polecam zacząć. Wypożyczyć, posłuchać, ocenić i podjąć decyzję. 

Kablami też można wyostrzyć ale tu nie chodzi o to żeby wady źródła leczyć na siłę wzmacniaczem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi i sorki, że tak późno odpisuję.

W sumie słuchałem Atoll In80Se, Cyrus One i Cambridge CXA61. Z tym ostatnim podobało mi się najbardziej, ale to nie był skok za jaki chciałbym zapłacić ok 4tyś. Przypomnę że źródłem było Spotify w Yamaha 685, co mogło znacząco wpłynąć na dźwięk. Kable Dali SC RM230C.

Za klika miesięcy wrócę do tematu pożyczając streamer (stawiałbym na Yamaha NP-S303) i wzmacniacz. Nakręciliście mnie na tego Creek 50a, ale budżet mi nie pozwoli. Chciałbym się zamknąć w 5tyś za sprzęt nowy.

Porównując do Yamahy 685, chcę więcej góry, rozdzielczości i lepiej kontrolowany bas (może go być nawet mniej).

Z Cambridgem nie zamknę się w 5tyś. Może spróbować NAD 356? Lub ewentualnie Cambridge i tańszy streamer, np WXAD-10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz a jesteś ze Śląska to mam Nada c356 po modyfikacji. Także mogę podskoczyć do Ciebie i zobaczysz jak sobie radzi z Twoimi Aurorami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jazzgot, miałem ten sam problem ostatnio, żeby udetalicznić  dźwięk jeszcze bardziej, też lubię taki dźwięk jak Ty, przejrzysty, krystaliczny, detaliczny, sterylny, i też zmieniłem wzmacniacz na Pioneer a 70da i mam 40 procentowy progres w dźwięku, Aurory są cieplejsze od moich, żeby ratować sytuację u Ciebie, proponuję używanego kupić Pioneera a 70 lub a70da, ale to marzenia ściętej głowy, jak pojawia się jakaś używana sztuka,ale jest tańsze wyjście z sytuacji ,w Twoim budżecie  Pioneer a 50 da za 3850, lub taniej  a50 masz nowego za 2150, zapewne zbijesz jeszcze z ceny po rozmowie, są to nowe wzmacniacze nieużywane, i tu Ci gwarantuje progres dźwięku jakiego szukasz, do tego są dobrze zrobione, nie będą się psuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego powyżej, rozważ jeszcze Onkyo A9070. Zdecydowanie jasny i porządnie zbudowany wzmacniacz, ze wszystkim co potrzebujesz, (DAC, pre, regulacja barwy). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kejup napisał:

Jak chcesz a jesteś ze Śląska to mam Nada c356 po modyfikacji. Także mogę podskoczyć do Ciebie i zobaczysz jak sobie radzi z Twoimi Aurorami ?

Miałem to zestawienie u siebie przez jakiś czas bo akurat testowałem te kolumny. Bardzo porządne brzmienie jak za tę kasę! niczego nie brakuje i nic nie wychodzi przed szereg?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Dzięki za odpowiedzi i sorki, że tak późno odpisuję.

W sumie słuchałem Atoll In80Se, Cyrus One i Cambridge CXA61. Z tym ostatnim podobało mi się najbardziej, ale to nie był skok za jaki chciałbym zapłacić ok 4tyś. Przypomnę że źródłem było Spotify w Yamaha 685, co mogło znacząco wpłynąć na dźwięk. Kable Dali SC RM230C.

Za klika miesięcy wrócę do tematu pożyczając streamer (stawiałbym na Yamaha NP-S303) i wzmacniacz. Nakręciliście mnie na tego Creek 50a, ale budżet mi nie pozwoli. Chciałbym się zamknąć w 5tyś za sprzęt nowy.

Porównując do Yamahy 685, chcę więcej góry, rozdzielczości i lepiej kontrolowany bas (może go być nawet mniej).

Z Cambridgem nie zamknę się w 5tyś. Może spróbować NAD 356? Lub ewentualnie Cambridge i tańszy streamer, np WXAD-10?

Za około 5000 masz nowego NADa C356BEE i Yamahe NP-S303. Obydwa z modyfikacją. Z Aurorami 700 zgrają się bardzo dobrze co też potwierdziło wielu klientów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grutka napisał:

Jazzgot, miałem ten sam problem ostatnio, żeby udetalicznić  dźwięk jeszcze bardziej, też lubię taki dźwięk jak Ty, przejrzysty, krystaliczny, detaliczny, sterylny, i też zmieniłem wzmacniacz na Pioneer a 70da i mam 40 procentowy progres w dźwięku, Aurory są cieplejsze od moich, żeby ratować sytuację u Ciebie, proponuję używanego kupić Pioneera a 70 lub a70da, ale to marzenia ściętej głowy, jak pojawia się jakaś używana sztuka,ale jest tańsze wyjście z sytuacji ,w Twoim budżecie  Pioneer a 50 da za 3850, lub taniej  a50 masz nowego za 2150, zapewne zbijesz jeszcze z ceny po rozmowie, są to nowe wzmacniacze nieużywane, i tu Ci gwarantuje progres dźwięku jakiego szukasz, do tego są dobrze zrobione, nie będą się psuły.

Tak się składa, że jestem posiadaczem tego Pioneera A-50 i za, niech będzie, 2kzł go sprzedam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Grutka napisał:

No D4ncer ,bo autorowi tematu nie chodzi co się z czym zgrywa,  tylko chce rozjaśnić udetalicznić system, te propozycje Nada są od czapy w tym momencie 

Od czapy to jest  teraz źródło które zamula. Zestaw który proponuję zagra bardzo dobrze na poziomie znacznie droższych fabrycznych urządzeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy to źródło aż tak muli czy aurory są po prostu takie ciemne w moim odczuciu.

Mody raczej odpadają, bo będę kupować na raty, a i gwarancja zawsze może się przydać.

Zaskoczył mnie ten Pioneer A50. Nikt nie proponował mi go wcześniej. Może faktycznie wziąć go na testy?

Pomyślę o Pioneer A50 vs Nad 356.

Jeśli chodzi o streamery to jest duża różnica w dźwięku w WXAD-10 od NP-S303?

Dzięki Kejup, ale ja warmińsko-mazurskie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, JaZzGot87 napisał:

Mody raczej odpadają, bo będę kupować na raty, a i gwarancja zawsze może się przydać.

 

W takim razie fabryczny C356BEE z fabryczną Yamaha NP-S303 może być za ostro, sucho, sztucznie. 

Od 13 lat jak robię modyfikacje, sprzęty  nie bardzo chcą się zepsuć a jak sam zepsujesz gwarancja tego nie obejmie. Dodatkowo np pewnymi zmianami przedłużam życie C356BEE. Daje też rok gwarancji i gwarantuje że modyfikacje nie skrócą a przedłużą życie takiego sprzętu a to co wstawiam spokojnie 20 lat wytrzyma. 

Zawsze jest wyjście. Można mieć sprzęt z gwarancją albo znacznie lepiej grający bez. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

356 ostro i sucho? Na innym forum Q21 mówi że jest ciepły i stawia go obok audiolaba, proponując do monitor audio 

"cieplejszy NAD C356BEE czy Audiolab 6000a. Jeśli stawiasz na dynamikę to Yamaha AS701 czy Cambridge Audio CXA61 zgrywają się bardzo dobrze."

Myślałem też o Yamaha 701, ale boję się że nie ogarnie basu. Pionek chyba na tą chwilę wydaje się najlepszym wyjściem zaraz po Creeku na który mnie nie stać. Z resztą jak ktoś proponuję Yamahe i Cambridge do monitor audio to ja do auror chyba ich nie chcę :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam że w Pioneer a70 jest porządny dac. Jak sprawa ma się w a50? 

19 godzin temu, Grutka napisał:

Pioneer a 50 da za 3850

O tym mówimy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mi się pokazuje że on kosztuje 2251zl, jako nowy, skontaktuj się ze sprzedawcą, bo bardzo podejrzana nisko cena! Nie ma takich cen za nowy, podpytaj o co chodzi, tak to ten ? yamaha ta jest za słaba, nie przejmuj się JazzGot tym co piszą sklepy, raz słyszysz tak,a raz inaczej, każdy orze jak może dla swojego dobra, by sprzedać towar, na forum napiszą  co innego, podczas rozmowy telefonicznej  co innego, a jak pójdziesz do salonu, też co innego ,normalka ? i teraz tak, masz ten sam przypadek co ja i szukasz takiego samego brzmienia, mamy do wyboru, cxa 60,80,61,81, oraz 851azur ,tylko tyle że dziś te Cambridge bije tanią chińszczyzna, i są bardzo awaryjne, masz na olx ogłoszenie, już po naprawie bo się spierniczył właścicielowi bardzo szybko po kupieniu nowego, lub mamy Onkyo a 9070, lub Pioneer a 50,a 50da,a 70 i a70da, taki mamy wybór, więc teraz ruch należy do Ciebie, o a70 i a70da zapomnij, bo nie znajdziesz z drugiej ręki teraz, może coś się pojawi,ale jest to baaaaaardzo rzadko,dlatego ja szybko się orientowałem i kupiłem, więc zostaje nam albo to onkyo, albo pioniery a50 i a 50da, onkyo gra detalicznie, konturowo, jasno, ale nie aż tak, ma analogowy mięsisty nalot, bas bardziej mięsisty,  w trybie Direct,się to zwiększa, Pioneer gra jaśniej, detaliczniej, czyściej, sterylnie,bardziej konturowo, sprężyściej,bardziej kontroluje dźwięk , ma chyba lepszego daca, bo jest nowszy, Onkyo klasa ab i jest lepiej zbudowane od Pioniera a50 i a 50,bo to obchodzone wersje a 70 i a70da,pionier klasa D, musiałbyś przesłuchać zobaczyć, co Ci się bardziej podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.