Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz z podbitym wyższym/średnim basem


CartmanEric
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w zakładce klubowej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie mam dostepu do tego klubowego zakresu, tutaj dwie uwagi odnosnie tego Behringera

„... A komputer nie ma wyjścia optycznego ? Jak tylko usb to kupujesz przejściówkę USB na optyczny. Kolega gdzieś wyżej w poście opisuje...“

Jesli ktos uzywa komputer jako zrodlo, to nie potrzebuje Behringera. Wystarczy zainstalowac program EqualizerAPO, ktory jest bardziej zaawansowany.

A zamiast Behringera podlancza USB DAC (z regulacja glosnosci) i sprawa zalatwiona.


Nastepna uwaga.

Ten Behringer ma zarowno graficzne jak i parametryczne EQ, ktore mozna ustalic recznie albo przez autokalibracje.
Ale ja polecam uzycie programu REW. Za pomoca tego programu mozecie zdefiniowac, jaki jest wasz ulubiony przebieg pasma (np. podkreslenie „gornego basu“) w formie zdefiowanej Home Curve (Target Curve), a potem dokonanie pomiaru i automatyczne wyliczenie odpowiednich parametrow EQ (parametrycznych albo graficznych) w oparciu o ta zdefiniowana Home Curve.
Wyznaczone przez REW parametry przejmujecie do Behringera.
Jakosc parametrow wyznaczonych przez REW jest fascynujaca. Efekt jest przewaznie duzo lepszy, niz „recznie“ wyznaczone parametry


BTW.
Parametry wyznaczone przy pomocy REW, mozna przejac do kazdego DSP, nie tylko do Behringera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Napisz coś więcej,

mam i to  istotny element u mnie

2 korektory - mogą działac równocześnie

wszystko  idzie po cyfrze

można wyrzucić na zewnątrz postać cyfrowa . lub skorzystać z wewnetrnego C/A i wyrzucić  juz po analogu przez XLR

jesli chodzi o negatywny wpływ - do czego wiele osób jest w analogowych korektorach przyzwyczajonych - to takowego nie stwierdziałem - nawet z uchem w kopułce

 

audiofile nppiszą że to wina słabego sprzęru i słuchu - ale nie przejmujcie sie tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, billy idol napisał:

mam i to  istotny element u mnie

2 korektory - mogą działac równocześnie

wszystko  idzie po cyfrze

można wyrzucić na zewnątrz postać cyfrowa . lub skorzystać z wewnetrnego C/A i wyrzucić  juz po analogu przez XLR

jesli chodzi o negatywny wpływ - do czego wiele osób jest w analogowych korektorach przyzwyczajonych - to takowego nie stwierdziałem - nawet z uchem w kopułce

 

audiofile nppiszą że to wina słabego sprzęru i słuchu - ale nie przejmujcie sie tym

 

W punkt. Będą analizować stop i materiał wtyczki od kabla i pytać czy przypadkiem nie zamienić bezpiecznika w rozdzielaczu, nie wspomnę już o bezpiecznikach w piecu. A podbicie i dudnienie na 120Hz zupełnie im nie przeszkadza... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze uwaga ode mnie - jako użytkownika - zadowolonego i chwalącego sobie owy EQ

jesli ktoś ma poważnie niedostatki na niskim basie , i ma nadzieje ze koraktor wpompuje mu 6-9 db zakresu 30-35 HZ , to ... bedzie mocno zawiedziony i jedyne co moze usłyszeć to chrobotanie cewek - jak przegnie pałe

 

EQ jest w zasadzie po to żeby poujmować wkurzające nas częstotliwości

ja kupiłem go właśnie do tao do czego potrzebuje go autor watku - do metalu i hard

po kupnie kolumn bardziej nautralnych , płyty  smooth,, elektronika, "plumkanie" , dostały nowego życoia ale ... no własnie

metal też go dostał. z gitary zrobiła sie taka piła, że po godzinie , najfajniejsze płyty , stawały sie nie do zniesienie i czacha dymiła

kupiłem ten EQ wyciałem dudniące 200 hz, wyciąłem piłe na gitarze - 1600 HZ - i jest git

każdy z korektorów można wyłaczyc jednym nasiśnieciem guzika i wtedy urządzenie jest tylko przetwornikiem C/A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, billy idol napisał:

jeszcze uwaga ode mnie - jako użytkownika - zadowolonego i chwalącego sobie owy EQ

jesli ktoś ma poważnie niedostatki na niskim basie , i ma nadzieje ze koraktor wpompuje mu 6-9 db zakresu 30-35 HZ , to ... bedzie mocno zawiedziony i jedyne co moze usłyszeć to chrobotanie cewek - jak przegnie pałe

 

EQ jest w zasadzie po to żeby poujmować wkurzające nas częstotliwości

ja kupiłem go właśnie do tao do czego potrzebuje go autor watku - do metalu i hard

po kupnie kolumn bardziej nautralnych , płyty  smooth,, elektronika, "plumkanie" , dostały nowego życoia ale ... no własnie

metal też go dostał. z gitary zrobiła sie taka piła, że po godzinie , najfajniejsze płyty , stawały sie nie do zniesienie i czacha dymiła

kupiłem ten EQ wyciałem dudniące 200 hz, wyciąłem piłe na gitarze - 1600 HZ - i jest git

każdy z korektorów można wyłaczyc jednym nasiśnieciem guzika i wtedy urządzenie jest tylko przetwornikiem C/A

A używasz przejściówki  z Xlr na RCA czy masz wejścia Xlr? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pantera to super brzmi na wielu sprzętach. U mnie nawet na VA Mozart było super. Ale już taka Luxtorpeda to u mnie słabizna. Tylko na tanich słuchawkach Philipsa z podbitą góra i dołem da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, marcinmarcin napisał:

A używasz przejściówki  z Xlr na RCA czy masz wejścia Xlr? 

przejściówki

szarpnąłem sie na neutrika

trzeba ubić jeszcze troche z sygnału wyjściowego

jest w funkcjach  regiulacja "master out"

ja zmniejszyłem ją o 2 db

zostawiając na zero wchodziła w przester

55 minut temu, norbitek napisał:

Tylko na tanich słuchawkach Philipsa z podbitą góra i dołem da się słuchać.

i to robisz korektorem własnie

ylko nie podbijasz skrajów pasma., tylko obniżasz środek

i to też nie robisz typowej "łódeczki"  - tylko sobie regulujesz  odpowiednie pasma - jest 25 sówaków do regulacji

albo 30 nawet

nie pmietam juz

ustawiłem raz i nie grzebie juz tam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 15:37, CartmanEric napisał:

Nie zależy mi na 100% wierności, a na wypchnięciu sekcji rytmicznej na pierwszy plan lub możliwie blisko niego.

Zgraj muzę do Flac-kow. Ustaw sobie korektor tak jak lubisz żeby podbił ten wyższy bas tam gdzie chcesz i o ile chcesz zapisz pliki z tą korekcją jako kopie (zachowaj oryginały). Zmniejsz pregain o najwyższą wartość wzmocnienia w korektorze aby nie było przesterowań (clippingu). Będzie trochę ciszej w plikach ale odkrecisz gałkę trochę mocniej we wzmacniaczu i będzie taka sama głośność jak teraz z wybraną wg twojego gustu korekcją.  Ja tak robilem z audiobookami do pracy jak zmieniałem słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas używałem DEQ 2496 wpięty pomiędzy transport CD a DAC przez Toslink. Jest  to mniej psująca brzmienie korekcja niż większość regulacji barwy bas / sopran we wzmacniaczach. Ale jednak ingeruje w brzmienie. Wszystko to oczywiście kwestia jakiej jakości brzmienia oczekujemy. 

Po wyjściach analogowych jak dla mnie ten korektor grał fatalnie. 

Najlepiej to poszukać kolumn z odpowiednim dla nas basem a jak pomieszczenie jest problemem to inaczej ustawić kolumny albo odpuścić... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Najlepiej to poszukać kolumn z odpowiednim dla nas basem...

Biorąc pod uwagę jak różne są w metalu realizacje, to znalezienie złotego środka może być trudne albo nawet niemożliwe.

Godzinę temu, muda44 napisał:

Jest  to mniej psująca brzmienie korekcja niż większość regulacji barwy bas / sopran we wzmacniaczach. Ale jednak ingeruje w brzmienie.

No o co z tego? Nie da się zmienić brzmienia bez ingerencji w nie. Wymiana kolumn to też wybór ingerujących tak, jak nam pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

Biorąc pod uwagę jak różne są w metalu realizacje, to znalezienie złotego środka może być trudne albo nawet niemożliwe.

Da się. 

18 minut temu, szymon1977 napisał:

 

No o co z tego? Nie da się zmienić brzmienia bez ingerencji w nie. Wymiana kolumn to też wybór ingerujących tak, jak nam pasuje.

Co innego jest inaczej zestrojony bas a co innego kolejne urządzenie przetwarzające sygnał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jest  to mniej psująca brzmienie korekcja niż większość regulacji barwy bas / sopran we wzmacniaczach. Ale jednak ingeruje w brzmienie.

Przeciez po to to jest, by ingerowalo. Gdyby nie ingerowalo, bylo by zbedne
Co innego jest inaczej zestrojony bas a co innego kolejne urządzenie przetwarzające sygnał. 

Co to jest „zestrojenie basu“. Czy to nie jest swiadoma ingerencja w konstrukcje w celu osiagniecia zamierzonego przebiegu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofile

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xajas napisał:


Przeciez po to to jest, by ingerowalo. Gdyby nie ingerowalo, bylo by zbedne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Co to jest „zestrojenie basu“. Czy to nie jest swiadoma ingerencja w konstrukcje w celu osiagniecia zamierzonego przebiegu?

Co innego podbicie basu przez strojenie kolumny a co innego przetwarzanie całego sygnału. Tu zawsze traci się rozdzielczość, powietrze, wybrzmienia, precyzję, harmoniczne itd. 

Od lat jestem zwolennikiem jak najkrótszej ścieżki sygnału. Gorzej jest to dopasować, zestroić ale efekt finalny jest tego wart. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze audiofile , nie maja pojęcia w jaki sposób powstaje  materiał muzyczny , z muzyką tak zwaną popularną

bo chyba by już nigdy nie zasnęli

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, muda44 napisał:

Co innego podbicie basu przez strojenie kolumny a co innego przetwarzanie całego sygnału.

Moje kolumny posiadają 3 fabryczne strojenia (otwarty VR i dwa poziomy przytkania). Który z nich jest audiofilski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Który z nich jest audiofilski?

skarpety w dziurach

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, billy idol napisał:

dobrze ze audiofile , nie maja pojęcia w jaki sposób powstaje  materiał muzyczny , z muzyką tak zwaną popularną

bo chyba by już nigdy nie zasnęli

 

?

Na to jak jest tworzona i rejestrowana muzyka większość z nas nie ma wpływu ale to ile z tego poprawnie odtworzymy już tak. 

36 minut temu, szymon1977 napisał:

Moje kolumny posiadają 3 fabryczne strojenia (otwarty VR i dwa poziomy przytkania). Który z nich jest audiofilski?

Nic z tego co napisałem nie zrozumiałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Nic z tego co napisałem nie zrozumiałeś...

Wprost przeciwnie - zrozumiałem nie tylko to, co napisałeś, ale nawet gdzie popełniasz błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytny cover Norwegów z Frog Leap.

 

Studio mają wytłumione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.