Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy do integry


Sofokles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Końcówka mocy do wzmacniacza zintegrowanego  czy to ma w ogóle sens? Posiadam wzmacniacz Moon 240i oraz głośniki Kef R7. Myślałem o dołożeniu jakiejś końcówki mocy, żeby poprawić przestrzeń i separację poszczególnych instrumentów i poprawić moc- słucham jazzu oraz orkiestr symfonicznych. Jeśli warto to co polecicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Nie. To nie ma sensu

A możesz napisać skąd masz taką pewność?

6 godzin temu, Sofokles napisał:

Jeśli warto to co polecicie?

Proponuję przetestować: Emotiva XPA 2 Gen 3 lub  XPA-DR2 Gen 3.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sofokles napisał:

Końcówka mocy do wzmacniacza zintegrowanego  czy to ma w ogóle sens? Posiadam wzmacniacz Moon 240i oraz głośniki Kef R7. Myślałem o dołożeniu jakiejś końcówki mocy, żeby poprawić przestrzeń i separację poszczególnych instrumentów i poprawić moc- słucham jazzu oraz orkiestr symfonicznych. Jeśli warto to co polecicie?

Wszystko zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć na końcówkę. Według mnie warto dołożyć końcówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Proponuję przetestować: Emotiva XPA 2 Gen 3 lub  XPA-DR2 Gen 3.
 
No nie ma sensu trzymać integry bo za jej cenę można kupić lepszy przedwzmacniacz.

W/w Emotiva XPA ma rewelacyjną przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maraudio napisał:

A możesz napisać skąd masz taką pewność?

Wystarczy mieć minimum pojęcia o tym, co się pisze. 

A rozwijając powyższe 

Ten Moon to bardzo dobry wzmacniacz ale wymaga stosunkowo łatwych głośników. JBL (4312), Klipsch - z tymi pokaże swoje zalety. KEF-y aby pokazały swą wartość potrzebują wzmacniaczy takich jak Primare, Pioneer, Arcam. Skąd to wiem? Bo sam testowałem. 

Tu na starcie mamy dwa zupełnie nie pasujące do siebie elementy. Jaki ma sens  dodawanie pomiędzy nie trzeciego elementu? Zadziała teoria chaosu i wyłoni się nowa jakość? Może tak. A może powstanie jeszcze większa kicha. Dla mnie pewnym jest, że nawet jeśli będzie słyszalna poprawa, to będzie niewspółmiernie mała w stosunku do wydanych pieniędzy.

A może warto zadać sobie pytanie czy jest sens wywalać kasę w poronione poszukiwania? Oczywiście możemy przyjąć założenie, że na tym polega ta zabawa. Kupowanie nowych zabawek. Potem po kilku miesiącach odsprzedawanie ich z dużą stratą i wywalanie kolejnych kilku tysięcy na nowe. Czyli przysłowiowe gonienie króliczka. Mnie to nie interesuje. Tym bardziej, że ba starcie spora część tych króliczków ma krzywe uszka i obesrane ogonki. Wystarczy się dobrze przyjrzeć. 

Dlatego czy warto inwestować w tym zestawieniu w końcówkę mocy? NIE. NIE WARTO. Lepiej sprzedać wzmacniacz i dokupić inny do głośników lub sprzedać głośniki i dobrać inne, pasujące do tego wzmacniacza. Czyli skompletować  dobry zestaw na starcie niż korygować jego błędy  poprzez dodawanie następnych,  przypadkowych elementów   

Chyba, że zabawę w audio postrzegamy jedynie jako wywalanie kasy w błoto. Wtedy proszę bardzo. Taki zakup ma sens 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sofokles napisał:

Myślałem o dołożeniu jakiejś końcówki mocy, żeby poprawić przestrzeń i separację poszczególnych instrumentów i poprawić moc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytaj te opinie z forum. W teorii lepsza separacje daje sprzet dual mono. Ja osobiscie poszedlem w tym kierunku. Zestawy dzielone na tym forum nie sa popularne nie wiem czemu. Odseparowanie preampu od Koncowki, osobne zasilanie daje tylko zalety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sofokles napisał:

Końcówka mocy do wzmacniacza zintegrowanego  czy to ma w ogóle sens? Posiadam wzmacniacz Moon 240i oraz głośniki Kef R7. Myślałem o dołożeniu jakiejś końcówki mocy, żeby poprawić przestrzeń i separację poszczególnych instrumentów i poprawić moc- słucham jazzu oraz orkiestr symfonicznych. Jeśli warto to co polecicie?

Cześć,

Temat z dołożeniem końcówki mocy nie zawsze jest jednoznaczny i oczywisty. Czasami ma ona sen, czasami nie. Napisałeś, że chciałbyś poprawić przestrzeń, moc i separację. W tym przypadku jeżeli dobierzesz odpowiednią końcówkę, będzie miało to sens. Należy oczywiście mieć na uwadze, że dużą rolę odegra tutaj brzmienie przedwzmacniacza Moon'a. Nie mniej jednak uważam, że warto sprawdzić taką konfigurację. Polecam Vincenta SV-331. Mocna, dynamiczna i przejrzyście grająca końcówka mocy. Proszę nie porównywać jej do wzmacniaczy hybrydowych Vincentav - te grają inaczej.

Jak jesteś zainteresowany, możesz u nas wypożyczyć za kaucją na próbę do testów na kilka dni...

Pozdrawiam,

Q21.r

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sofokles napisał:

Końcówka mocy do wzmacniacza zintegrowanego  czy to ma w ogóle sens? Posiadam wzmacniacz Moon 240i oraz głośniki Kef R7. Myślałem o dołożeniu jakiejś końcówki mocy, żeby poprawić przestrzeń i separację poszczególnych instrumentów i poprawić moc- słucham jazzu oraz orkiestr symfonicznych. Jeśli warto to co polecicie?

słychać, aby wzmak się nie wyrabiał? Moony to wydajne wzmacniacze, po watach nie patrz. Powinien sobie radzić z tymi kolumnami. Dla porównania możesz wypożyczyć samą końcówkę mocy. Polecam np Rotela RB1582 MKII albo nawet Rotel RB1590. Dadzą sobie radę obie bez problemu. Charakterem też powinny pasować.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża - gratulacje. Fajne pomysły. Policzmy. 

Moon 240i - 9 tys.

Vincent SV-331 - 5,6 tys

Rotel RB-1582 - 6 tys

Rotel RB-1590 - 11,5 tys

Co moglibyśmy kupić za te pieniądze? Bladelius Tyr? Yamaha 3000? T+A E1000? Luxman L505UXII  ?

Accuphase E-270? 

To tak na szybkiego

Czym innym jest dobrze wydać pieniądze a czym innym jest je głupio przepierdolić. Przepraszam za dosłowność 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie sugestię i porady. Muszę przemyśleć co zrobić bo na razie nie wiem w którą stronę podążać odnośnie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu na spokojnie zacząłem poważnie rozważać zmianę wzmacniacza na coś innego. Radzicie system dzielony czy mocniejsza integrę? Jakieś sugestie odnośnie mogącego pasować sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sofokles napisał:

Po przemyśleniu na spokojnie zacząłem poważnie rozważać zmianę wzmacniacza na coś innego. Radzicie system dzielony czy mocniejsza integrę? Jakieś sugestie odnośnie mogącego pasować sprzętu?

A w jakim budżecie się poruszamy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracajac do podlaczenia dodatkowej koncowki mocy do integry i napedzania glosnikow w bi-ampingu.
Czy zastanawialiscie sie nad tym, ze to funkcjonuje tylko wtedy, gdy stopien wzmocnienia integry i koncowki mocy jest identyczny?
Jesli nie sa identyczne, to prowadzi to zaburzonego zestrojenia zestawu glosnikowego (jeden tor graglosniej niz drugi).
To samo dotyczy uzywania przedwzmacniacza z dwoma roznymi koncowkami mocy. Taki system dziala tylko wtedy, gdy koncowki mocy umozliwiaja wyrownanie stopnia wzmocnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Sofokles napisał:

Ok 25 tys. 

Za tyle kupisz uzywany Mark Levinson 585. Mocy nie zabraknie, ale osobiscie rozwazylbym tez luxman l509x. Mocy mniej, ale do Twojego repertuaru wedlug mnie lepszy wybor jesli o barwe chodzi-kwestia gustu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Huberto1984 napisał:

Za tyle kupisz uzywany Mark Levinson 585

Tylko raczej nie w PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że czymś trzeba będzie napędzać te SS. A na byle czym to one raczej nie pojadą. Dlatego ja zostałbym przy Luxmanie. Nawet najtańszym w ofercie L-505uXII. Pytanie, czy dobrze zgra się z KEF? Nie wiem. Niemniej warto sprawdzić. Jeśli nie, i tak zostałbym przy Luxie i poszukał KEF-ów. Ale tych starych. 105 lub 107. To powinno zagrać. Jeśli nie KEF to używane AP. Też starsze modele. Te akurat są łatwo dostępne w dobrym stanie i dobrych cenach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cortes napisał:

Tylko raczej nie w PL.

Bez roznicy jesli sklep wysyla do Polski a zaplacic mozna PayPal. Ostatnio za tyle poszedl 11 listopada na ebay.uk z wysylka do PL i gwarancja na 12mcy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25tys wzmacniacz do 7tys zestawu glosnikowego?
Mozna, ale to chyba bym musial upasc na glowe :-)
Gdyby odwrocic te proporcje, to by juz brzmialo sensowniej.
Za ta kase kupil bym sensowny wzmacniacz z odpowiednim DSP i dwa subwoofery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, paul klacska napisał:

Akurat przy tej serii to nie problem.?

Ale problemem może być budżet, który kończy się na 25 tys. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzicie nowe kolumny. Całkiem inaczej niż myślałem(bo raczej o wzmacniaczu nowym a początkowo tylko o dokupieniu końcówki mocy), ale jestem otwarty, muszę pomyśleć. A jakie kolumny byście ewentualnie radzili?(wiadomo odsłuchy najważniejsze ale chce się ukierunkować, żeby nie szukać w ciemno, podobnie wzmacniacz wolałem jechać na odsłuch z przemyślaną propozycją 2-3)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sofokles napisał:

Radzicie nowe kolumny.

Tu zdania są podzielone. Na pewno warto abyś podszedł do tematu "na spokojnie" i wybrał opcje. którą sam uznasz za optymalną. Szukasz głośników do orkiestr symfonicznych i jazzu? Wspomniałem o Audio Phisic. Szukałbym na rynku wtórnym modelu Tempo. Te mają szanse zagrać z posiadanym Moonem. Dynaudio Contour będą grały. Są świetne pod te gatunki muzyczne. I znowu poleciłbym używane gdyż spokojnie zmieścisz się w zakładanym budżecie. Ale z kolei Moon jest raczej zbyt słaby aby poprawnie wysterować te głośniki. Tak samo Xavian. Ten sam problem. Sprawdziłbym Klipsch Cornwall III. 

Ale i tak wybrałbym wzmacniacz, o którym wcześniej wspomniałem i dobrałbym do niego używane głośniki (coś z wyżej wspomnianych) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie porady. Zrobiłem trochę odsłuchów i stwierdzam, że Luxmann 505 z KEF dobrze brzmi dla mnie, poprawiła się moc, przestrzeń.  Posłuchałem też Luxmann z głośnikami Dynaudio i jest rewelacyjnie, tego szukałem. Pasuje bardzo dobrze do muzyki, której słucham. Będę stopniowo wymieniał komponenty swojego systemu.

Ale rozwiązanie jednego problemu rodzi następny. Muszę dokupić DAC do tego wzmacniacza. Chciałbym, żeby zawierał od razu odtwarzacz CD pasujący do tego wzmacniacza. Coraz więcej słucham też utworów z TIDAL, bo pozwala to przesłuchać wydawnictwa, zanim nabędzie się płytę. Docelowo też będę chciał kupić jakiś streamer. Pomyślałem, ze raczej będzie to transport, z funkcjami sieciowymi. Chyba, że zmienić koncepcję i zainwestować w streamer z DAC. Co radzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sofokles napisał:

 Posłuchałem też Luxmann z głośnikami Dynaudio i jest rewelacyjnie, tego szukałem.

A nie mówiłem? 

20 minut temu, Sofokles napisał:

Co radzicie?

Poruszać się małymi krokami.

Nie wszystko na raz. chyba, że faktycznie dysponujesz na tyle dużym budżetem aby wywalić na blat. Wtedy wchodzisz do salonu audio, prosisz o cały zestaw Luxmana (odtwarzacz + CD) i wychodzisz. 

Niemniej coraz większą popularność u nas zyskują przetworniki Denafripsa i to jest wg mnie ciekawy kierunek poszukiwań. Do niego dokup transport oparty na malinie (bo bardzo dobrze i tanio) I będziesz miał załatwiony problem streamingu oraz grania z plików. A z czasem przekonasz się, że to wszystko jedno wielkie gówno w porównaniu z gramofonem. Niestety ale takie są fakty. Dlatego Luxman + Dynaudio + gramofon. Dopiero wtedy zaznasz trochę spokoju 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.