Skocz do zawartości
IGNORED

Top 20 najbardziej muzykalnych kolumn podlogowe/monitory


tomek7776
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, iro III napisał:

załóż osobny wątek

Zwróć uwagę na korzyści z pojawienia się na rynku tego urządzenia.

Uporządkował sytuację.

Bez niego trwałby niekończący się konflikt o najlepsze wykonanie, o przybliżenie się do wzoru dźwięku.

 

Dodatkowo osoby podchodzące bezkompromisowo, na jego przykładzie przekonały się że  j e s t  możliwe uzyskanie klasy na nowym poziomie, który już dawno powinien być dostępny moim zdaniem.

 

Będzie pre, mam nadzieję że źródło, może dołączą inni producenci, by przerwać już znudzony kanon jakości w którym w kółko kręcą się producenci od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 05:43, babatular napisał:

A pisałem - przenieść ten wątek do odpowiedniego działu.

A tak to mamy - Tonsile, Yamahy, Naimy, Tannoye, Harbethy,Sony

 

Dokładnie tak. Zauważyłem już dawno że w takich tematach większość chwali swoje, a reszta ma okazję do okładania się

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 27.12.2020 o 11:38, Maraudio napisał:

Co chcesz mi udowodnić, bo chyba się trochę pogubiłeś w tych swoich dywagacjach.

Niczego nikomu nie udowadniam, dlaczego każdy bierze zaraz do siebie. Może po prostu jak ktoś pisze coś mądrego to starajmy się coś dla siebie z tego wyciągnąć, można za darmo nauki pobierać.

 

22 godziny temu, rochu napisał:

  

 

Gdy się ogląda partyturę dajmy na przykład IX symfonii Beethovena to ilość dźwięków przewidziana przez kompozytora jest skończona i policzalna.

No chyba, że słucha się płyt nie dla muzyki a dla "smaczków" typu sapanie dyrygenta, skrzypienie krzeseł, katar skrzypka, jęczenie pianisty, przekładanie kartek partytury.

Ale jak ten katar usłyszysz to i dźwięki nie umkną uwadze. Jak zasłonisz kolumny kocem to wszystko w łeb...

 

Musisz słuchać uszami reszta przyjdzie z wiekiem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, abandonin napisał:

Musisz słuchać uszami reszta przyjdzie z wiekiem

A ty musisz czasem użyć mózgu do zrozumienia co inni piszą.

Nie boli. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Muzykalne to chyba takie ktorych chce sie sluchac z niejaka przyjemnoscia zapominajac o mechaniczno/elektrycznej naturze przekazu i nie  zwracajac uwagi na tzw. "smaczki i efekty dzwiekowe" tylko koncentrujac sie muzyce . Cos w rodzaju ambitnego radia kuchennego albo szafy grajacej w barze. Ze zlomu ktory u siebie mialem to za najbardziej "muzykalne " uwazam Spendory SP1/2E z rodzaju " rozlatujacych sie pudelek skreconych wkretami do gipsu " Nie za bardzo nadaja sie do innych rodzajow muzyki oprocz kameralnej , lekkiej symfoniki , malych skladow akustycznych i szeroko rozumianego Jazzu i to nawet wspomagane 4 pokaznymi  subami na 8x 10" nikotonowcach Scanspeakach . Wymagajace , agresywne i dynamiczne rodzaje muzyki  "wspolczesnej ' wypadaja raczej zalosnie ale dla starych prykow pod 60 tke uprawiajacych "taniec lekkich goryli" w momentach zakrapianego uniesienia i tak wystarcza ? 

Z takich na ktore na razie mnie nie stac to wrazenie na mnie zrobily Kaisery Kawero na elektronice Goldmunda a muzykalne inaczej to byly topowe MBL'e z ich piecami i calym torem. Tyle w temacie glownego nurtu hai end bez zaglebiania sie w niszowa egzotyke tub , szerkopasmowcow i orientalnej filozofii Zen. 

PS. 

Temat jak najbardziej na miejscu. Czasem czlowiek ambitny robi wszytko zeby sie unieszczesliwic i jeszcze  przekonac wszystkich co do slusznosci swojego wyboru,  a to jesli chodzi o wybor glosnikow , zony ,kochanki czy samochodu..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 00:15, limono napisał:

Wymagajace , agresywne i dynamiczne rodzaje muzyki  "wspolczesnej '

Źle postawiony cudzysłów- powinno być:

Wymagajace , agresywne i dynamiczne rodzaje "muzyki"  wspolczesnej

Jako stary pryk lat 60 powiem, że jakem zaczął od klasyki ok 4 klasy szkoły podstawowej to tak już zostało do teraz. No ostatnio druga szkoła wiedeńska plus Hindemith.

PS.

"...

zziajani alchemicy halucynacji
produkują
nowe dreszcze
nowe kolory
nowe jęki

i rodzi się sztuka
agresywnej epilepsji ... "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I co, żadnych elektrostatów w tym wątku ?  To ja zgłaszam QUAD ESL , najbardziej nieodkryte w tym kraju kolumny . W każdym bądź razie w kategorii mało popularne w stosunku do jakości dźwięku zajmują czołowe miejsce . Mówi się, że wszyscy producenci kolumn powinni je u siebie mieć jako punkt odniesienia . Kolumny "służbowe" przynajmniej kilku uznanych recenzentów w USA i UK . Im nowszy model, tym lepiej. Jako neofita ESL-i jestem ( jak na teraz ) zafascynowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam mam spendory ls 3/5a 11ohm i używam teraz nad 375 z M2Tech Young DAC MK III, czy sugden A21a byłby korzystniejszy? Jaka moglabybyc różnica i czy ma wystarczająco mocy? 
pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.