Skocz do zawartości
IGNORED

PCM1738 vs CS4398 vs WM8740


kierpc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki jesli zaśmiecam już przewałkowanym tematem.
Dawno juz nie robilem zmian po cyfrowej stronie mocy  i wypadłem z tematu
Majac wybór miedzy odtwarzaczem opartym na  PCM1738 i napedem  VAM1250.
a innym z CS4398 i napedem  Sony KHM-313AAM, to co powinienem wybrać ?

Szukam cos w sensownej cenie do drugiego zestawu.

Czy też podarować  sobie powyższe i poszukać coś bardziej wspólczesnego ?

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałm, że tak będzie ?
To jest wybór między starym Classe, a Quadem. Obu nigdy nie sluchalem.
Znajomu to sprzedaje, więc ew. mogę go poprosić, żeby przetrzymal jedem z kloców dla mnie, aż sie Covid wyciszy i bede mogł odsluchać.
A mój podstawowy zestaw to Arcam CD33. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja wiedziałm, że tak będzie 
To jest wybór między starym Classe, a Quadem. Obu nigdy nie sluchalem.
Znajomu to sprzedaje, więc ew. mogę go poprosić, żeby przetrzymal jedem z kloców dla mnie, aż sie Covid wyciszy i bede mogł odsluchać.
A mój podstawowy zestaw to Arcam CD33. 

A czegoś Ci w Arcamie brakuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 23:32, TomekL3 napisał:

To wziąłbym tego na crystalu

A nie tego na cirrusie? ?

Ja bez słuchania brałbym PCMa. Lepszy na papierze i wyjście prądowe. Ale wiadomo, przetwornik sam nie gra.

Mam odtwarzacz na CS4398. Gra powiedziałbym po jasnej stronie, ale nie męcząco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, januss73 napisał:

Ja bez słuchania brałbym PCMa. Lepszy na papierze i wyjście prądowe.

Prawda.

2 minuty temu, januss73 napisał:

przetwornik sam nie gra.

Również prawda. Jednakże to: 

2 minuty temu, januss73 napisał:

brałbym PCMa. Lepszy na papierze i wyjście prądowe.

sprawia że z PCMa drogą upgradu da się dużo więcej wycisnąć niż z CS4398. A ponadto CS4398 jest już tylko cieniem swojego poprzednika CS4397. Ten był naprawdę całkiem dobry, choć i tak nie dorównywał prądowym PCM-om, nawet sporo starszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To buduje mi jakiś obraz.

Zacząłem się też zastanawiać czy też może Arcama CD33 nie przenieść do sypialni i rozejrzeć się za upgrejdem dla niego.

Generalnie mój zestaw  to lampa GM70 + Focale 913, a jeśli nie lampa to końcówki i preamp Albarry.

Cholerny Covid i nic nie mozna odsluchac ?, ale z drugiej strony to inaczej nie miał bym czasu myśleć o zmianach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.01.2021 o 01:18, januss73 napisał:

Ja bez słuchania brałbym PCMa. Lepszy na papierze i wyjście prądowe. Ale wiadomo, przetwornik sam nie gra.

Mam odtwarzacz na CS4398. Gra powiedziałbym po jasnej stronie, ale nie męcząco.

Bo to ponoć najlepsza kość w wyjściem napięciowym do tej pory jaką świat widział.  A mam takie informację od osoby, która mieszka obok mojej siostry w Niemczech i on pracuje w MBL.

Pozwole sobie napisać mając informacje na ten temat, że cały najwyższy MBL jest opary na tych kościach, wszystkie serie DAC. Najlepsze jakie istnieją rejestratory pro Tascama AVID ProTools studio, nowe konsolety Neve i SSL (te wielkie) wszytko ponoć jest na CS4398. Wiec to wybitna musi być kość jak na tą z wyjściem napięciowym.

A co do do tego, że z wyjściem prądowym że można jeszcze lepiej, to zgodzę się bo pomijamy wewnętrzny układ w dac. Tylko trzeba wybitny układ analogowy.

Ale nie jest tak, jak pisze nieprawdę McGyver. Bo to świetna kość. Liczy się aplikacja i umiejętności.

 

W dniu 4.01.2021 o 01:25, McGyver napisał:

A ponadto CS4398 jest już tylko cieniem swojego poprzednika CS4397

Jest znacznie lepszy pod każdym względem, możesz się kłócić i nie masz racji. Widziałem pomiary, no i słyszałem przetwornik MBL z wersji Reference na audio show i u niego w domu. Bajka, może nawet aż za bardzo szczegółowy na złożonych nagraniach.

Ale PCM1792-4 też mogą zagrać wybitnie, bo słyszałem dace na nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zerob napisał:

możesz się kłócić i nie masz racji.

Polemiki w tym tonie się nie podejmę, mimo że zrobiłem "kilka" DACów na CS4397, CS4398, PCM1798 i PCM1794. 
I nie "słuchałem na audio show" tylko tam wystawiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem w domu w Niemczech. Swoją drogą koleś, co ma wybitną akustykę robiona na zamówienie w chałupie. Audi Show to zły wyznacznik kompletnie, bo tam tez najpierw słuchałem i nie nie grało nawet w 50%, co usłyszałem potem.

Może się tutaj naraże jako nowy, ale to na wystawach z MBL i innymi super-hiper systemami było przeciętnie. Du... tam nie urywało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zerob napisał:

Ja słuchałem w domu w Niemczech. Swoją drogą koleś, co ma wybitną akustykę robiona na zamówienie w chałupie.

Więc może rodzaj przetwornika miał tam najmniejesze znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze? Nie, bo było znaczne. Choćby Nie wiem jak był dobry system, i jakby zagrał, to jak dac nie dostarczy informacji które nie wydobędzie z nagrania, potem - umarł w butach...  Charakter zmienić może system, nie zaprzecze tego.

Podłączyliśmy też Accuphase DP-700, to bardzo wysoki model. Przyjemniejsze wysokie były ale nie czyste, bardziej pełne wokale - nic więcej.
Poluzowany bas, mała przestrzeń, ponad połowy, jak nie 3/4 szczegółów zniknęło z nagrania. Dosłownie gó...no się zrobiło. System osiadł i się zrobił mułowaty.

Najbardziej mnie przeraża że tam pracują 32 dace. Ponoć tam są sumowane 16 wyjść z 4 kości AD1955 na kanał i jako dual-mono. W MBL kontrast - przykład z jednej, dosyć taniej  kości idzie po sygnale na obydwa kanały. A jak gra...

Wygrała aplikacja.  Rozumiem jeszcze kość stereo z osobnym zasilaniem jako dual mono. 
Cóż miało dać oprócz marketingu w tym Accuphase po 16 wyjść z daców na kanał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sly30 napisał:

MBL DAC 16xx faktycznie gra świetnie. 

1611 jest na CS4396. 
1531 też. 
A 1431 na PCM1738.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

1611 jest na CS4396.

Właśnie nie do końca. Absolutnie mylisz się.  CS4396 wyłącznie w CD1531 -nie w Dac. Nowsza wersja DAC (i zdecydowanie lepsza w opinii posiadaca MBLa) jest tylko na CS4398. Jakością brzmienia, lepszymi parametrami jak i mniejszą ilością śmieci na wyjściu tego CS4398 nawet nie ma co przyrównywać do wcześniejszej technologii z CS4397/6

Mam Pdf, w necie też można sprawdzić. Dowód niepodważalny pokrywający się z tym, co mówił koleś od nich i że nie rzucam słów na wiatr (w 1611 jest tam mały 4398):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Reference_DAC-2.thumb.png.65c899616481fa7b346e3546e5b15360.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zerob napisał:

Mam Pdf

...w którym niczego nie widać.

27 minut temu, zerob napisał:

w necie też można sprawdzić.

No i nie znalazłem żadnego źródła podającego co innego niż CS4396 w 1611. A tu PDF w którym stoi jak byk CS4396: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Natomiast CS4398 jest w MBL1511: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

...w którym niczego nie widać.

Widać dużo. Może nie z tekstu, ale trzeba obejrzeć. Pisze prawdę. Na zdjeciu widać, że jest to CS4398, odnosi sie to do MBL1611. 
Co być nie starał się udowodnić, to CS4398 tylko jest JEDYNYM dac w tak maleńkiej obudowie do odróżnienia od 96/97. Ja to widziałem i dziele się po prostu informacjami?
Co do 1521, tak wiem, że jest też na CS4398.

Wiem że chcesz pokazać tego daca że też był - ok. Ale nie wiesz, co wiem ja, że ten CS4396 nie poszedł do sprzedaży, tylko były już edycje na innej płytce. (jak na foto moim) Zgodzę, się z tobą, że wersje prototypowe były na 4396.

MBL1611  są ponoć w sprzedaży tylko na CS4398 i to fakt. Tak twierdzi koleś z MBLa. Widać ten z recenzji jest tą wersją dawną, prototypową. Poza tym, wiesz w ich dacu to nie problem, wstawić nowsze "serce" dac, bo są tam płytki wymienne na pinach.

 

Ps. Ten koleś z MBLa nawet mi się ogłaszał, że może mi sprzedać sam "wkład" do 1611.
Myślałem czy nie zakupić i na tym zrobić bazę do fenomenalnego DAC. Tyle że chce za nią 1200 Euro...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBL jest luksusową manufakturą, która dosyć często robi zmiany wewnątrz jak i na zewnątrz urządzeń bez zmiany ich oznaczeń. Nie da się więc powiedzieć z cała pewnością, że w danym modelu zawsze jest konkretny komponent. Przykładowo preamp jaki mam 5010 ewoluował od czegoś wyglądającego jak DIY do elektroniki w środku praktycznie identycznej jak w wypuszczonym po nim 6010, który jest w produkcji od 20 lat i też zmieniał się wewnątrz.

Więc jest szansa, że każdy z Was ma rację  ?

A 1431 to jest akurat wybitnie słaby przykład, bo to nie jest czysty produkt MBL, ale stuningowany Shanling CD S100MkII. Analogicznie CDP2 był stuningowanym Marantzem 6000 OSE ?  Podobnie wzmacniacze z najtańszej serii Corona zbudowane są na przerobionych przez MBL-a modułach Hypex NCore . "Prawdziwy" MBL to seria Noble oraz Reference czyli poziom grubych dziesiątek tysięcy za urządzenie.  Ale co by nie powiedzieć o zawartości tych najwyższych serii  - dupę urywa nie tylko cena ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 22:56, barni napisał:

MBL jest luksusową manufakturą, która dosyć często robi zmiany wewnątrz jak i na zewnątrz urządzeń bez zmiany ich oznaczeń.

Zgadzam się, to szczyt Hi-End nie tylko pod względem brzmienia ale też wyglądu, no i kosztów niestety też.

Ale nie są konsekwentni,  jak zauważyłeś zdarza im się wypuszczać pod tym samym modelem inna wersję elektroniki.
Nie mniej sam koleś pracujący tam twierdził, że w serii Reference są ciągle te same już powtarzalne rozwiązania. Że w tej serii akurat nie mogą sobie pozwolić na rozbieżności urządzeń.
I jeśli chodzi o dac 1611, co pisałem, od razu wersja z nową płytką, na jednym 4398 jest oferowana tylko w sprzedaży.

A teraz najciekawsze: gadał, że to serie Reference znacznie lepiej sprzedają się względem innych, tych niższych.
Ten świat audio mnie zaskakuje...

 

W dniu 7.03.2021 o 22:56, barni napisał:

A 1431 to jest akurat wybitnie słaby przykład, bo to nie jest czysty produkt MBL

Tego odtwarzacza nie oglądałem nigdy ani na żywo, ani w środku czy w sieci, lecz przypomina mi się, że słyszałem na samym AS jak gadali odwiedzający, że to licho grało.
Przeraziło mnie teraz jak zobaczyłem, co to.  Właściwie to nie jest żaden MBL, tylko nieco tam stuningowany, inny tańszy player w ich obudowie.

W dniu 7.03.2021 o 22:56, barni napisał:

Podobnie wzmacniacze z najtańszej serii Corona zbudowane są na przerobionych przez MBL-a modułach Hypex NCore

Kolejne rozczarowanie.  Czyli potrafią zaaplikować części, że gra to wybitnie. Własne patenty i ich opracowania kolumn "CEBUL"    A niska seria to Zonk, włożona w ich popisowe obudowy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zerob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest, że na kości CS 4396 można zrobić bardzo dobrze grającego playera. Niech przykładem będzie Audio Research CD3 mk2. Jasne, że można lepiej, jak ze wszystkim, ale to już extra granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.