Skocz do zawartości
IGNORED

Śmiać się czy płakać?


roge

Rekomendowane odpowiedzi

-> JFSebastian: w mojej osobie trafiłeś na nudnego racjonalistę. Nie nosiłem nigdy żadnych talizmanów, ani innych zbytecznych pierdół. Teraz nawet zegarka (po co - jest w komórce).

 

Jakoś nie przystaję do wyobrażeń ludzi z Twego schametu/wyobrażenia, sorry.

 

Po prostu słuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Andrea29. Na przykład przed chwilą zdałem ślepy test na rozróżnianie czy włożyłem wtyczkę od CD do listwy napisem od siebie czy do siebie. Sam zrobiłem sobie test bo wtyczke łatwo wsadzać po omacku :)

Zobiłem 3 próby i trzy razy trafiłem. Kiedy napis jest do mnie słysze wyrażnie więcej wysokich tonów...

Serio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFS:

 

Usłyszałeś fazę??? Przecież to niemożliwe, wołajcie Brencika, zaraz Wam to udowodni...! LOL

 

Poważnie mówiąc, proponuję jeszcze kilka eksperymentów. Oprócz w/w stolików np. pomalowanie krawędzi płyty czymś czarnym, dobrze kryjącym; może odwrócenie fazy (tj. zamiana + z - przy kolumnach, zaznaczam, obu na raz?)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian-

 

5 i 10 lat temu byly juz kable po $10K i $20K to nie jest nowosc. Lecz od nie dawna manufaktury kablarskie przekroczyly cene $5000 za siecowke 2.0m.

 

Wiem rowniez ze jest firma (Europejska) ktora w przyszlym roku w prowadzi kable golsnikowe za ok.$50k~60K ale chyba beda tylko osiagalne na rynku daleko wschodnim na poczatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny tych kabli to przykład idiotyzmu, sztuki dla sztuki.

Produkcja takiej sieciówki zakładając wtyki za ok. 200$ to pewnie ok. 1500zł.

Chyba trochę przesadziłem z tą ceną końcową ;-)

Robiąc stolik (wpis powyżej) zjechałem z kosztów 4000zł na ok.600zł. wraz z płytami z MDF ,które zamówione u stolarza kosztowały mnie ponad 200zł. czyli sam stolik to ok.400zł

Równie dobrze mogę wystawić na sprzedaż swoją sieciówkę od żelazka za powiedzmy 10 000zł.,

a co mi tam, mam taki kaprys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu w krakowskim salonie Nautilus odbyło się spotkanie, z którego prawdopodobnie powstanie kolejny AudioShowek do "Audio". Porównywano stolik pana Sikory (na identycznym stał Gryphon Mikado podczas wystawy w listopadzie, patrz foto) ze zwykłym, szklanym, niemarkowym stolikiem. Jedno z porównań odbyło się na zasadzie ślepego testu - były dwa identyczne systemy CD/AMP i osoba prowadząca przełączała jedynie kable przy głośnikach nie informując słuchaczy, który "stolik" gra w danym momencie. Różnice na korzyść ważącego 60 kg monstrum były miażdżące i rozpoznawalne w 100 % przypadków na każdym jednym utworze przez wszystkich uczestników spotkania (z wyjątkiem dwóch Osłów, którzy przyszli tam tylko po to, aby się pośmiać i psuć innym zabawę). Na ŻADNYM z wcześniejszych spotkań nieformalnego Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego nie było takiej zgodności, co do percepcji kierunku zmian (lepiej/gorzej) zachodzących w zadanym systemie.

[obrazekLUKASZ-285571_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden:

 

"To wszystko jakby bez sensu... Czy jakiś producent sprzętu napisał w instrukcji obsługi do niego na czym i jak go stawiać an na czym nie bo to degraduje dźwięk?"

 

Owszem: YBA

Czytałem ostatnio instrukcję obsługi do Passion, gdzie poświęcono duży akapit kwestii ustawienia wzmacniacza na odpowiednim podłożu. Producent zaleca, aby tylko w ostateczności kłaść sprzęt na szklanej półce, gdyż degraduje to dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil777 => jakoś nikt nie kwestionuje różnic w konstrukcji i materiałach i ich wpływu na dźwięk , mam na myśli stendy, a potrafią być olbrzymie.

Złe stendy mogą zepsuć dźwięk nawet bardzo dobrych monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, co do kabli sieciowych , glosnikowych czy sygnalwoych ciekawym , pouczajacym i wyjasnaijacym wszystko wszystkim slepym i głuchym na rozumne wyjasnienia audiofilom bedzie przesledzenie wsobne procesu produkcji takich kabelkow. udajcie sie do sklepu, spytajce skad go maja, pojeddzie do dystrybutora, od dystrybutora dowiedcie sie skad to ma (psia wolka czy alphard) itd az na koniec dojdziemy do jakiejs fabryki kabli a potem mzoe do huty miedzi.... i okaze sie ze to wszystko to normalne kable, bo zreszta nienormalnych nie da sie zrobic... tylko maja suprer ceny i super napisy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil777

Jesli różnice były ogromne to dlaczego nie możecie po prostu nagrać dobrym mikrofonem wzmaka na stoliku p. Sikory i wzmaka na kiepskim stoliku ? Jeśli nagrany sygnał będzie się różnił to nikt juz nie będzie musiał wierzyć na słowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro slychac "roznice w brzmieniu" miedzy stolikami to ktorys z nich musi wprowadzac korekcje charakterystyki czestotliwosciaowej w okreslonym zakrsie chyba o okolo 3dB. ale jak on to robi? jak ingeruje we wzmak czy CD? to ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian => możemy tłuc ten temat jeszcze długo, ale po co ?

Sprawa jest prosta,

po prostu posłuchaj ,a jeśli i tak stwierdzisz , że nic nie słyszysz to zmień zainteresowania np. fotografia to też wdzięczne hoby ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 26 Mar 2005, 16:41

>Chcesz powiedzieć że ja usłuszę różnicę ale aparatura pomiarowa nie wykaże różnicy ?

 

A jakie pomiary i czego robiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, kolego Gutekbull, mój szanowny przedmówca ma świętą rację. Nie należy zapominać czemu te wszystkie kable, stoliki i standy służą. To że ja słyszę, a ktoś nie słyszy nie musi zrobić z niego od razu mojego wroga. Jeżeli nie możemy razem posłuchać stolików, to może posłucjajmy razem muzyki, ponoć łagodzi obyczaje.

 

Nawiasem mówiąc JF, kolumny w "opakowaniu zastępczym" już grają, zapraszam po świętach. Sorry wszystkim za offtopic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peter Daniel

Ogólnie rzecz biorąc mogę potwierdzić Twoje spostrzeżenia. Szkło najbardziej psuje dźwięk. Z kamienim też nie mam dobrych doświadczeń (marmur, kompozyt). Na drewnie, MDF źródło grało dobrze (ciepły dźwięk) ale słabszy był focus. Platforma trochę "zamuliła" przekaz. Akrylu nie próbowałem (ciekawy pomysł). U mnie natomiast najlepszy efekt uzyskałem dając pod Gamuta i transport DPA regulowane stożki 3szt. To wszystko co wymieniłeś w poprawie aspektów brzmienia pojawiło się w dźwięku. Dodatkowo stożki pozwoliły mi wypoziomować źródła. Zaznaczę, że stolika audiofilskiego nie posiadam. W instrukcji Gamuta od razu było zaznaczone co należy zrobić aby poprawić jego dźwięk. Dodam, że firmowe nóżki od razy się wykręca a CD nie posiada sieciówki w komplecie.

 

A Tobie osobiście polecam wiedząc, że jesteś sceptykiem kablowym, wpięcie IC Cardasa Golden Ref. i sprawdzenie jak gra z Levinsonem:)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde to sceptykim kablowym nie jestem, ale nie moge sie przemoc a by wydawac bajonskie sumy na kable. Dlategi zwykle buduje je samemu, lub kupije z drugiej reki. I tak np. miedzy transportem a DACiem uzywam Illuminati D60, chociaz niedawno nabylem Apogee Wyde Eye i w pobieznych porownaniach wydaje sie ze Wyde Eye gra jakby troche lepiej, chociac nie ma takiej finezji jak Illuminati.

 

Proboawalem lepsza sieciowke z Levinsonem (cryogenically treated) i o dziwo na prawde preferowalem zwykly power cord ktory przyszedl w komplecie z transportem.

 

Z kolei w DACu zarowno lepsza sieciowka jak i kondycjoner maja znaczenie, ale tu zmontowalem power cord uzywajac Type 4 Audioquest speaker cable, a za kondycjoner uzywam Smart UPS ( w surplusie $60 ) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego McGyver wszystko ok. tylko trudno słuchać muzyki jak się jej nie słyszy ?

Może inaczej słyszy się na tyle na ile słuch pozwala ;-)

I bez obrazy. Może to trochę ironicznie zabrzmiało ,ale to nie moja wina tylko kolegi od słuchania.

Przecież to on cały czas ironizuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull, akurat JFSebastian jest mi znany osobiście, i wiem że nie ironizuje, wiem też że słyszy na tyle, na ile pozwala jego zestaw (w trakcie gruntownej modernizacji zresztą). A że nie jest zagorzałym czytelnikiem co niektórych czasopism, to i pyta czasem o rzeczy oczywiste dla takich jak Ty. Nie musi to od razu oznaczać głuchoty czy głupoty, po prostu ma może nieco mniej doświadczenia (ale to można nadrobić), ale i nie ulega tak łatwo autosugestii i nie jest skażony pewnymi pseudoaudiofilskimi stereotypami. Więc jeśli twierdzi, że jakieś zjawisko słyszy, to tak jest, nie wydaje mu się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver => Forum ostatnimi czasy strasznie się zmieniło i to raczej nie na lepsze. Często spotykam się z tak zwanym podpuszczaniem ,ironizowaniem. Ostatnio pojawiło się wiele nowych osób.

Ale wracając do meritum sprawy.

Ja zawsze twierdziłem ,że jeśli wydaje mi się, że słyszę zmiany w dźwięku to po prostu ich nie ma ;-)

Sam wiesz, że różnice w czasie odsłuchów potrafią być subtelne, acz wyraźne i wymagają pewnego wyrobienia - osłuchania.

Wszystkim jest znane zjawisko, że paru audiomaniaków wyraźnie słyszy ,że dźwięk uległ zmianie, a osoby postronne tego nie wychwycą (np. moja kochana małżonka ) i to jest ogólnie znana sprawa.

Po prostu brak wyższej percepcji - słuch się ćwiczy - kształtuje latami tak samo jak np. mięśnie na siłowni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety słyszą bardzo dobrze. Problem w tym, że często mają to gdzieś. Kiedy przeprowadzam jakieś porównania często proszę żonę o pomoc, jej uwagi są zawsze bardzo trafne, choć często nie bardzo potrafi precyzyjnie opisać to, co słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przynajmniej jednej sensownej rzeczy się dowiedzieliśmy, o której czasem (często?) się zapomina. Potrzebne jest odłuchanie z dobrym sprzętem i aktywne ćwiczenie słuchu. Ile? - nie wiem ale wydaje mi się, że jakieś kilkaset godzin może być potrzebne. Wtedy są szanse, że usłyszymy te "diabelskie" szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden => w jakąkolwiek dziedzinę ludzkich zainteresowań - pasji wejdziesz tam zawsze pełnia zrozumienia - obserwacji będzie dostępna dla wtajemniczonych. Niestety ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peter Daniel

Cardasa wepnij za DAC-kiem:) Pożycz go. Gwarantuję efekt.

Co do kwestii stolikowo-podstawkowo-sieciowych:)

Stożki na moim transporcie DPA dały generalnie lepszy focus (przestrzeń, nasycenie, wypełnienie, lepszy bas) natomist sieciówka podłączona do niego dodała jeszcze detalu ale w bardzo kulturalny sposób bo wszystko "wygładziła". Do tego dała dynamiki i bardziej punktowy, nisko schodzący bas. Moja teoria jest taka, że transport (laser) potrzebuje dużo prądu z gniazdka nawet kosztem jego jakości. Natomist tak jak mówisz być może DAC potrzebuje bardziej "czystego" prądu , stąd dobry efekt z kondycjonerem.

Każdy element toru jest charakterystyczny i należy poznać jego cechy. Ale ta wiedza prowadzi do możliwości wysnucia jednak pewnych uogólnień bo klocki jednak tworzą pewne grupy. Ciekawe, spróbuję kondycjoner do DAC zobaczymy z jakim efektem.

Pzdr.

PS. Stożki pod wzmak dały zły efekt. Dźwięk jest bardziej "suchy" niż na szkle. Na drewnie i kamieniu cechy wzmaka się nie zmieniają w stosunku do szkła:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.