Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki cd pod tuning


Gość Kw202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kw202

(Konto usunięte)
27 minut temu, daris666 napisał:

Ważne że gra kilka klas do góry 🙂 

Gra naprawdę świetnie i to z budżetowym sprzętem. Podłączyłem go do Onkyo a-9050 pod kolumienki Mordaunt-Short MS 50 też tanimi kabelkami Melodiki. 

Próbowałem też trochę innych konfiguracji ale ta ostatnia wydaje mi się najlepsza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że mamy w gronie Kolegę, który jest zadowolony z uzyskanego brzmienia niedużym kosztem. Mam nadzieję, że z biegiem czasu zasmakuje coraz to lepszych elementów toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie popatrzyłem na fotki. No taki tuning na "wykrzywienie" brzmienia, a nie wydobycie czegoś co się zgubiło. Świadczy o tym ten bufor zasilony pojedynczym napięciem plus kondy na wyjściu.

Najważniejsze, ze właściciel zadowolony😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak tylko zobaczyli w koło DAC (TDA1549) kondy tantalowe 

i w filtrach wyjściowych silver mica (herezja)

to padli z zachwytu

tak kolego "ciągną łacha" z wolnej twórczości

poproś kogoś by wziął schemat i pomógł Ci z tym cd

753 i marantz cd 5000 to to samo tylko ten drugi ma alu front  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
3 minuty temu, by-2006 napisał:

Widzisz jak tylko zobaczyli w koło DAC (TDA1549) kondy tantalowe 

i w filtrach wyjściowych silver mica (herezja)

to padli z zachwytu

tak kolego "ciągną łacha" z wolnej twórczości

poproś kogoś by wziął schemat i pomógł Ci z tym cd

753 i marantz cd 5000 to to samo tylko ten drugi ma alu front  

3 godziny temu, Krzych 2 napisał:

Tak sobie popatrzyłem na fotki. No taki tuning na "wykrzywienie" brzmienia, a nie wydobycie czegoś co się zgubiło. Świadczy o tym ten bufor zasilony pojedynczym napięciem plus kondy na wyjściu.

Najważniejsze, ze właściciel zadowolony😀

Tak trochę czekałem na tą tzw. łyżkę dziegciu w beczce miodu 😅. Czyli według ciebie nie powinien mi się podobać jak gra? Jak dla mnie jest naprawdę świetnie a za tą cenę wręcz rewelacyjnie 😁Z góry dziękuję za odpowiedź 

13 minut temu, by-2006 napisał:

Widzisz jak tylko zobaczyli w koło DAC (TDA1549) kondy tantalowe 

i w filtrach wyjściowych silver mica (herezja)

to padli z zachwytu

tak kolego "ciągną łacha" z wolnej twórczości

poproś kogoś by wziął schemat i pomógł Ci z tym cd

753 i marantz cd 5000 to to samo tylko ten drugi ma alu front  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kw202 napisał:

Chodzi o to ,że ta zabawa w modyfikacje audio i poszukiwanie wymarzonego brzmienia nigdy się nie kończy . Zawsze można lepiej i czasem się wydaje ,że to już to upragnione brzmienie ale nagle coś gdzieś usłyszysz , wyczytasz i znowu zaczyna się grzebanie , lutowanie , butikowe elementy , magiczne techniki itp itd .

Ciesz się muzyką bo jak zaczniesz eksperymentować to zbzikujesz - tak jak większość ludzi w tym dziale 😉. To nie hobby , to choroba . Niekończące się poszukiwania bo ciągle coś nie tak , ciągle pojawiają się nowe zabawki i ciągle myślisz ,że można lepiej więc trzeba spróbować .

A do tego każdemu się wydaje ,że już wszystko wie i jego system brzmi najlepiej . A potem idzie na ,, odsłuchy" do znajomego z forum i znowu nie śpi po nocach bo u kolegi grało lepiej .

Gdzieś się trzeba zatrzymać i słuchać muzyki a nie ,,grajków" .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
7 minut temu, arturp napisał:

Chodzi o to ,że ta zabawa w modyfikacje audio i poszukiwanie wymarzonego brzmienia nigdy się nie kończy . Zawsze można lepiej i czasem się wydaje ,że to już to upragnione brzmienie ale nagle coś gdzieś usłyszysz , wyczytasz i znowu zaczyna się grzebanie , lutowanie , butikowe elementy , magiczne techniki itp itd .

Ciesz się muzyką bo jak zaczniesz eksperymentować to zbzikujesz - tak jak większość ludzi w tym dziale 😉. To nie hobby , to choroba . Niekończące się poszukiwania bo ciągle coś nie tak , ciągle pojawiają się nowe zabawki i ciągle myślisz ,że można lepiej więc trzeba spróbować .

A do tego każdemu się wydaje ,że już wszystko wie i jego system brzmi najlepiej . A potem idzie na ,, odsłuchy" do znajomego z forum i znowu nie śpi po nocach bo u kolegi grało lepiej .

Gdzieś się trzeba zatrzymać i słuchać muzyki a nie ,,grajków" .

 

Zgadzam się w 100% warto posłuchać muzyki a nie sprzętu 🙂.Z chorobą też przyznaje ci rację chwila nie uwagi i masz w domu kilka wzmacniaczy, kolumn, kabli. Dziękuję za cenną uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

Tak trochę czekałem na tą tzw. łyżkę dziegciu w beczce miodu 😅. Czyli według ciebie nie powinien mi się podobać jak gra? Jak dla mnie jest naprawdę świetnie a za tą cenę wręcz rewelacyjnie 😁Z góry dziękuję za odpowiedź 

Eeee. Ja nie napisałem, że nie może się podobać. Po prostu tak nie po mojemu to zrobione, ale jeśli jest świetnie to super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_20210709_203548.thumb.jpg.92ce875cadbe5308549402fd19121647.jpg

Dołożony zegar. Nowe zasilanie rozdzielone , DAC, analog abox Bodo_z z zasilaniem symetrycznym Spencer +-30V. Brak kondów na wyjsciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w klubie KAIM w Warszawie pod koniec zeszłego roku. Kolega Twonk napisał recenzję no nie powiem miłe to

"Ostatnio z wiadomych względów spotykamy się w mocno uszczuplonym gronie. Tym niemniej w piątek mieliśmy okazję posłuchać ciekawego DIY - odtwarzacza CD przywiezionego przez Krzycha 2. Oczekiwania były żadne, bo to antyczny niemal player firmy... Diora. ? Faktem jest, że z oryginału zostało niewiele - Krzych zostawił obudowę i może z pół oryginalnej płytki drukowanej. Pewnie sam napisze więcej, ale na pewno zostało dołożone rozbudowane zasilanie, nowy dac i analogówka. 

Efekt okazał się niespodziewanie dobry, a biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny/kosztów - wręcz rewelacyjny. Cedek grał muzykę w sposób nadzwyczaj łatwo przyswajalny, barwnie i z ładną sceną. Chcialo się tego słuchać, w przeciwieństwie do wielu nowych wynalazków nastawionych przede wszystkim na tzw. ilość "informacji". W porównaniu z klubowym MBL-em był mniej rozdzielczy, zwłaszcza na skrajach pasma. Przy bezpośrednich porównaniach brakowało nieco "smaczków" i wybrzmień. Bardzo dobrze radził sobie z klasyką - fortepian był fortepianem a skrzypce skrzypcami. To ważne, bo mieliśmy niedawno do czynienia hiendowym źródłem, gdzie miałem wrażenie, że Jarett trzepie w klawisze młotkiem (zerojedynkowe dźwięki, żadnych niuansów czy frazowania). Najgorzej wypadł na rocku - przy ścianie dźwięku Rammsteina już się trochę gubił. Różnice w jakości dźwięku były oczywiste i łatwe do wylapania, ale każdorazowa przesiadka z wielokrotnie droższego odtwarzacza "nie bolała" tak bardzo, jak zazwyczaj. Chylę czoła, Krzychu świetna robota. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Krzych 2 napisał:

Ja to robię tak.IMG_20201111_205307.thumb.jpg.84eba491691ed852ad90fe1a86cba7ad.jpgIMG_20210709_203548.thumb.jpg.92ce875cadbe5308549402fd19121647.jpg

Dołożony zegar. Nowe zasilanie rozdzielone , DAC, analog abox Bodo_z z zasilaniem symetrycznym Spencer +-30V. Brak kondów na wyjsciu.

To już zupełnie inna liga 👍👍👍. Ale dźwięk mojego nadal mi się podoba 😉. Jeśli mogę spytać? Dużo czasu zajmuje ci taka modyfikacja? Pewnie kilka dni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, by-2006 napisał:

tak 3 -4 miesiące to dla wprawnych z zapasem gratów

ale graty zbiera się kilka lat

 

Dokładnie tak. W zasadzie jeszcze nie skończyłem. Jestem na etapie końcowym, zgrywam 3 wersje zasilaczy Spencer z buforem Bodo_z. Troszkę mi Piotrek (Twonk) zabił klina z tym Rammsteinem. Walczę z przejrzystością i kontrolą na gęstym materiale po prostu, ale tak żeby nie stracić walorów które mam. No łatwo nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diora CD502, CDM4/19 ogólnie monokit oem Philipsa MKS300. 

Na pokładzie TDA7808 i TDA7809 i SAA7310. 

Reszta podła w sensie bardzo słabo zaaplikowany TDA1543 , beznadziejnie zasilony, najtańsze opampy. To wszystko wycięte.

Masy do poprawki, bo tu też w oryginale słabo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wadą jest tylko w zasadzie jedno. Jak już bym się miał czepiać. SAA nie ma wyjścia SPDIF, albo przynajmniej słabo szukałem😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam texas produkowal SPDIF transceivers

poszukaj na ich stronie

S/PDIF Transceiver  Wolfson 8804 S/PDIF receiver chip.

tylko wcześniej trzeba reclok zrobić ale to sobie doszukasz bo i cyrus tesz chyba kość robił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
10 godzin temu, Krzych 2 napisał:

Diora CD502, CDM4/19 ogólnie monokit oem Philipsa MKS300. 

Na pokładzie TDA7808 i TDA7809 i SAA7310. 

Reszta podła w sensie bardzo słabo zaaplikowany TDA1543 , beznadziejnie zasilony, najtańsze opampy. To wszystko wycięte.

Masy do poprawki, bo tu też w oryginale słabo.

 

Kilka razy oglądałem fotki i czytałem twoje posty i pierwszy wniosek jaki się ciśnie do głowy to że pierwsze promy kosmiczne były chyba mniej skomplikowane 😉.A tak już całkiem na poważnie to robi wrażenie, trzymam kciuki za sukces choć myślę że i bez tego sobie poradzisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

Kilka razy oglądałem fotki i czytałem twoje posty i pierwszy wniosek jaki się ciśnie do głowy to że pierwsze promy kosmiczne były chyba mniej skomplikowane 😉.A tak już całkiem na poważnie to robi wrażenie, trzymam kciuki za sukces choć myślę że i bez tego sobie poradzisz 

Dzięki. To tak wygląda, nie jest aż tak skomplikowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.07.2021 o 13:05, Krzych 2 napisał:

Dzięki. To tak wygląda, nie jest aż tak skomplikowane.

ale tobie do projektu z rozmachem polecił bym cd-670 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.