Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki cd pod tuning


Gość Kw202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, przemak napisał:

No to konkretnie, jakiej częstotliwości z tego spektrum nie odtwarza? 

Kości dac ogólnie można podzielić na dwie grupy:

Dac kinowy- to kości które potrafią wygenerować dźwięk o dokładnej częstotliwości prawdziwych nut w bardzo niewielkim zakresie, przeważnie w średnich i wysokich tonach.Do nich zalicza się np wszystkie kości PCM179x i praktycznie większość nowych jak AK itd. Kości te zbudowane są tak że matematycznie nie jest możliwe uzyskanie bardzo dokładnej częstotliwości nut zwłaszcza w dolnych oktawach. Te kości NIE GRAJĄ PRAWDZIWEGO BASU.

 

Kości muzyczne, łatwo je rozpoznać bo jest ich niewiele i stosowane są też w sprzęcie z rynku pro używanym przez muzyków. Są to kości które zaprojektowano tak by odtwarzały maksymalnie dużo częstotliwości odpowiadających prawdziwym nutą w całym pasmie słyszalnym. Uogólniając by ich dziury nie pokrywały się z tabelą nut. 

 

Obecny sprzęt audio kierowany jest w większości do ludzi prymitywnych. Pliki, kodowanie do przesyłu w sieci na tyle "uprościły" jakość że ludzie nie odróżniają dźwięku prawdziwych nut od tego czegoś co słuchają w domach i jeszcze nazywają hiendem.

Jest jeszcze gorzej ludzią się zwyczajnie nie chce używać mózgu. 

Tak więc trochę mi was szkoda, dużo pracy, pieniędzy i w efekcie na koniec zawsze to samo - tylko udawany hiend. 

Bo gwarantuję że większość z was na swoim sprzęcie nie słyszała NIGDY prawdziwego basu, ten kinowy to jedynie wodotrysk pod prymitywną publiczność. 

By usłyszeć i docenić prawdziwy bas potrzeba sprzetu który potrafi go odtworzyć ale też ZDROWEGO i ZADBANEGO ORGANIZMU(w tym słuchu) ani chlebek ani płyty z biedronki do tego się nie nadają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

ludzią się zwyczajnie nie chce używać mózgu. 

Czy jest to skorelowane z niezdolnością do używania ortografii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

Czy jest to skorelowane z niezdolnością do używania ortografii?

Tak, z wyłączeniem dyslektyków.

12 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

Bo gwarantuję że większość z was na swoim sprzęcie nie słyszała NIGDY prawdziwego basu

Mam w domu gitarę basową i piec, kontrabas stoi u sąsiada, syntezatory też mam w domu. Czy to jest dobry bas, czy taki kinowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, jurek1 napisał:

Mam w domu gitarę basową i piec, kontrabas stoi u sąsiada, syntezatory też mam w domu. Czy to jest dobry bas, czy taki kinowy?

Na pewno ten kontrabas i gitara, to jakieś kinowe wynalazki 😜 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pandemią byłem na akustycznym koncercie jazzowym który odbył się w małym kinie. Na pewno grali na kinowych instrumentach, ze szczególnym uwzględnieniem kontrabasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

Kości dac ogólnie można podzielić na dwie grupy:

Dac kinowy- to kości które potrafią wygenerować dźwięk o dokładnej częstotliwości prawdziwych nut w bardzo niewielkim zakresie, przeważnie w średnich i wysokich tonach.Do nich zalicza się np wszystkie kości PCM179x i praktycznie większość nowych jak AK itd. Kości te zbudowane są tak że matematycznie nie jest możliwe uzyskanie bardzo dokładnej częstotliwości nut zwłaszcza w dolnych oktawach. Te kości NIE GRAJĄ PRAWDZIWEGO BASU.

 

Kości muzyczne, łatwo je rozpoznać bo jest ich niewiele i stosowane są też w sprzęcie z rynku pro używanym przez muzyków. Są to kości które zaprojektowano tak by odtwarzały maksymalnie dużo częstotliwości odpowiadających prawdziwym nutą w całym pasmie słyszalnym. Uogólniając by ich dziury nie pokrywały się z tabelą nut. 

 

Obecny sprzęt audio kierowany jest w większości do ludzi prymitywnych. Pliki, kodowanie do przesyłu w sieci na tyle "uprościły" jakość że ludzie nie odróżniają dźwięku prawdziwych nut od tego czegoś co słuchają w domach i jeszcze nazywają hiendem.

Jest jeszcze gorzej ludzią się zwyczajnie nie chce używać mózgu. 

Tak więc trochę mi was szkoda, dużo pracy, pieniędzy i w efekcie na koniec zawsze to samo - tylko udawany hiend. 

Bo gwarantuję że większość z was na swoim sprzęcie nie słyszała NIGDY prawdziwego basu, ten kinowy to jedynie wodotrysk pod prymitywną publiczność. 

By usłyszeć i docenić prawdziwy bas potrzeba sprzetu który potrafi go odtworzyć ale też ZDROWEGO i ZADBANEGO ORGANIZMU(w tym słuchu) ani chlebek ani płyty z biedronki do tego się nie nadają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zacytowałem, żeby nie zniknęło 😉 To jest po prostu nieprawda co piszesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Zacytowałem, żeby nie zniknęło 😉 To jest po prostu nieprawda co piszesz. 

A co to za robaczki na tym obrazku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przemak napisał:

 😉To jest po prostu nieprawda co piszesz. 

Cóż pozostanę jednak przy swoim bo swietnie mi się to sprawdza. 

Dodatkowo dzięki kilku wpisom strasznie "mądrych"  z tego forum na rynku dostępne są jeszcze wspaniałe urządzenia w normalnych cenach których podobno nie warto modować.

Oczywiście gdyby ktoś miał ochotę posłuchać cd za 200zł ktore zwyczajnie gra a nie udaje to mam ich już kilka rodzajów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jurek1 napisał:

A co to za robaczki na tym obrazku?

To jest chyba tabelka z nieobowiązującymi od dawna częstotliwościami dźwięków muzycznych, tak więc i ten argument nie jest nic warty 😉

43 minuty temu, jurek1 napisał:

Mam w domu gitarę basową i piec, kontrabas stoi u sąsiada, syntezatory też mam w domu. Czy to jest dobry bas, czy taki kinowy?

Ty jesteś muzykiem i z pewnością masz ten odpowiedni, "muzyczny" przetwornik. Na szczęście wychodzi, że ja też 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, przemak napisał:

Zacytowałem, żeby nie zniknęło

A dlaczego miałoby zniknąć? żaden regulamin nie zabrania pisania bzdur. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysieks_2007 napisał:

By usłyszeć i docenić prawdziwy bas potrzeba sprzetu który potrafi go odtworzyć ale też ZDROWEGO i ZADBANEGO ORGANIZMU(w tym słuchu) ani chlebek ani płyty z biedronki do tego się nie nadają.

Kolego Krzysztofie, dalej będę twierdził, że sprzęt nie jest w stanie zagrać tak jak prawdziwe instrumenty ponieważ caly tor w tym głośniki nie sa w stanie ( bo nimi nie są) grać jak pudło wiolonczeli czy np 16 stopowy głos organowy. Sprzęt stwarza iluzję lepiej lub bardziej, ale jednak iluzję. To nasz mózg sprawia, że wydaje nam się to granie za "prawdziwsze" mniej lub bardziej. Dzieje się to zawsze, więc jesli jesteśmy osłuchani z różnymi sprzętami stajemy się tylko bardziej wybredni i nic więcej. Jednak to tylko iluzja. Piszesz tak jakbyś był wyznawcą i twierdził, że jednak istnieją takie DACi, które grają , przetwarzają tak jak prawdziwe instrumenty ... Nie ma takich. Niestety. Jeszcze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, daris666 napisał:

Na bank jakiś Marantz 🙂

 

6 minut temu, jurek1 napisał:

Alibo Dennon jaki czy Sony, czy Jeszcze ki inny diabeł 😉

Nie ważna marka. Ważna konstrukcja. 
Ma mieć dostępny laser, solidną część cyfrową na dobrych konwerterach, i sporo miejsca w środku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, McGyver napisał:

A dlaczego miałoby zniknąć? żaden regulamin nie zabrania pisania bzdur. 

Bzdur powiadasz😀 czyli idealne forum dla ciebie. 

19 minut temu, Krzych 2 napisał:

Kolego Krzysztofie, dalej będę twierdził, że sprzęt nie jest w stanie zagrać tak jak prawdziwe instrumenty ponieważ caly tor w tym głośniki nie sa w stanie ( bo nimi nie są) grać jak pudło wiolonczeli czy np 16 stopowy głos organowy. Sprzęt stwarza iluzję lepiej lub bardziej, ale jednak iluzję. To nasz mózg sprawia, że wydaje nam się to granie za "prawdziwsze" mniej lub bardziej. Dzieje się to zawsze, więc jesli jesteśmy osłuchani z różnymi sprzętami stajemy się tylko bardziej wybredni i nic więcej. Jednak to tylko iluzja. Piszesz tak jakbyś był wyznawcą i twierdził, że jednak istnieją takie DACi, które grają , przetwarzają tak jak prawdziwe instrumenty ... Nie ma takich. Niestety. Jeszcze nie ma.

Faktycznie sprzęt nie zagra dokładnie tak samo jak prawdziwy instrument, ale nie o to w tym chodzi. 

I to jest też odpowiedź jaki kompakt wybrać. 

Wybierz model który jest katarynką w którym da się uniknąć transpozycji, z kością dac która potrafi odtworzyć częstotliwości prawdziwych nut. 

W takim urządzeniu da się z dźwięku uzyskać tajemniczy składnik o którym większość widzę nie ma najmniejszego pojęcia czyli emocje. 

Jeżeli sprzęt odtwarza emocje to gwarantuję i potrafię to udowodnić że nic więcej w tym momencie nie ma znaczenia, absolutnie nic, muzyka gra wtedy zawsze i wszędzie i zawsze jest wspaniała. 

Marantz/philips dla ubogich. 

Pozostaje Sony, Yamaha, Denon. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

 

Nie ważna marka. Ważna konstrukcja. 
Ma mieć dostępny laser, solidną część cyfrową na dobrych konwerterach, i sporo miejsca w środku. 

Toż to jaka oczywista oczywistość je. Ja w kwestii powrotu do tematu wątku.

2 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

Jeżeli sprzęt odtwarza emocje

Dla każdego te emocje objawiają się w różnych prezentacjach dźwięku. Gusta są różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jurek1 napisał:

Toż to jaka oczywista oczywistość je. Ja w kwestii powrotu do tematu wątku.

Dla każdego te emocje objawiają się w różnych prezentacjach dźwięku. Gusta są różne.

Nie, emocje są niezależne i niezmienne dla wszystkich ludzi, gusta do tylko barwa, emocje to prawdziwy pokarm dla mózgu jedyne i najważniejsze co powinna dawać nam muzyka, emocje nic wiecej. 

Jesteście zwyczajnie na głodzie jak nie wiecie o czym mówię. Masakra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

emocje są niezależne

Są absolutnie różne, są negatywne, są pozytywne i wiele stanów pośrednich, jak rownież jest muzyka, która dla niektórych jest obojętna i stanów takowych nie wywołuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwiatków: 

W dniu 18.06.2021 o 22:05, krzysieks_2007 napisał:

Spróbuj w serwo wpompować kilka A zamiast mA. 

Szkodliwa porada. Wtedy się sfajczy. 
 

Cytat

Jak cd dobrze kręci płytą nie ma już potrzeby wymieniać opampow czy kondensatorów bo każda płyta daje przyjemność

 

W dniu 18.06.2021 o 21:34, krzysieks_2007 napisał:

wszystkie wachania napięć, niedobory prądu,wibracje maja wręcz katastrofalny wpływ na dźwięk. 

Sercem cd jest silnik i uogólniając dzwiek w cd  stabilizowany jest mechanicznie przez bezwładność wszystkiego co się kręci i również zegar taktujący ma małe znaczenie. 

Czysta katarynka. 

 

W dniu 18.06.2021 o 21:30, krzysieks_2007 napisał:

Po to stosowano lasery prowadzone po łuku. Krzywizna łuku ma niwelować zaburzania prędkości odczytu strumienia przy zmianie pozycji lasera w stosunku do ruchu obrotowego płyty. 

Czytając to po raz pierwszy, przecierałem ze zdumienia oczy. 

 

Nie mogłem się oprzeć by tego do "kwiatków" nie dodać 😲

16 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

emocje są niezależne i niezmienne dla wszystkich ludzi, gusta do tylko barwa, emocje to prawdziwy pokarm dla mózgu jedyne i najważniejsze co powinna dawać nam muzyka, emocje nic wiecej. 

Jesteście zwyczajnie na głodzie jak nie wiecie o czym mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, McGyver napisał:

Kilka kwiatków: 

Szkodliwa porada. Wtedy się sfajczy. 
 

 

 

Czytając to po raz pierwszy przecierałem ze zdumienia oczy. 

 

 

Jedyne czego się od ciebie nauczyłem to że szkoda próbować wytłumaczyć coś amebie. Jest to totalna strata czasu. 

Wbrew twojemu mniemaniu nie masz do przekazania ciekawej wiedzy. 

Są ludzie którzy mają prawdziwą i cenną wiedzą o cd jak Mariusz F. czy Jacek Kawa popatrz sobie co oni robią na filmach, co mierzą jakie wyciągają wnioski. Zobacz jaką wiedzę mają ci ludzie i w jakiej dupie jesteś. Nie masz pojęcia absolutnie nic o dźwięku z cd.

Jak lubisz wyzwanie to uważam że obojetnie jaki mój cd zagra lepiej niż wszystko co wyprodukowałeś w swoim życiu(tu akurat pokazałeś najlepiej dopracowany i spójny produkt z tego forum i za to szacun) . Że w kilka minut na moim sprzęcie nasycisz się emocjami jak nigdy dotąd.Bo wylewają się one w ogromnej ilości w każdydej sekundzie na każdym nagraniu nie potrzeba absolutnie nic więcej. 

Ale jako że nic nie ma znaczenia ostatecznie zapraszam na emocje jak ktoś chce spróbować czegoś innego i wybaczcie moje inne podejście, już koniec. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

Jak lubisz wyzwanie to uważam że obojetnie jaki mój cd zagra lepiej niż wszystko co wyprodukowałeś w swoim życiu

Byłbym chętny na porównanie, gdyby nie to:

2 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

wytłumaczyć coś amebie.

 

2 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

w jakiej dupie jesteś.

Pisząc w ten sposób sam siebie zdyskwalifikowałeś. Nie mam najmniejszej ochoty spotykać w realu takich ludzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

Marantz/philips dla ubogich. 

Zgoda. Niestety kol McGyver nie bez racji będzie twierdził, że CDM4/19 jako nowy jest niedostępny, ale używek które podziałają jeszcze długie lata jest pełno. Moim zdaniem jesli już na tym mechanizmie szukać cedeka z SAA7310. Bardzo dobry DSP tak moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Krzych 2 napisał:

Zgoda. Niestety kol McGyver nie bez racji będzie twierdził, że CDM4/19 jako nowy jest niedostępny, ale używek które podziałają jeszcze długie lata jest pełno. Moim zdaniem jesli już na tym mechanizmie szukać cedeka z SAA7310. Bardzo dobry DSP tak moim zdaniem.

7310 to nie jest dsp to jest cmosdekoder. Jego zadaniem jest dekodowanie EFM i adaptacje błędów CIRC. Do tego demodulacja PLL i obsluga ramu czyli wszysko w jednym nic poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, McGyver napisał:

Byłbym chętny na porównanie, gdyby nie to:

 

Pisząc w ten sposób sam siebie zdyskwalifikowałeś. Nie mam najmniejszej ochoty spotykać w realu takich ludzi. 

Nie bierz tego tak dosłownie, pamiętaj że twojego życia cały czas ubywa i nigdy go nie przybędzie. Czas to jedyne co mamy cennego i co ma znaczenie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

7310 to nie jest dsp to jest cmosdekoder. Jego zadaniem jest dekodowanie EFM i adaptacje błędów CIRC. Do tego demodulacja PLL i obsluga ramu czyli wszysko w jednym nic poza tym.

Wiem. Użyłem niejako określenia jako skrótu myślowego. Ta kość de facto jednak jest digital signal procesorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krzych 2 napisał:

Wiem. Użyłem niejako określenia jako skrótu myślowego. Ta kość de facto jednak jest digital signal procesorem.

 Dsp digital sound procesor. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

Dsp digital sound procesor. 

Dobre 😉

2 godziny temu, McGyver napisał:

A dlaczego miałoby zniknąć? żaden regulamin nie zabrania pisania bzdur. 

Nietety. Ale może przyjść ochłonięcie jakieś 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat czepiamy się słówek, określeń takich czy innych. Nie ma to znaczenia. Ludzie , którzy siedzą w temacie doskonale wiedzą czym jest SAA7310. W tym wypadku DSP jako Digital Sound Procesor, czy DSP Digital Signal Procesor jest bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

twojego życia cały czas ubywa i nigdy go nie przybędzie. Czas to jedyne co mamy cennego i co ma znaczenie. 

I właśnie dlatego nie zamierzam marnować czasu na spotykanie w realu osobników publicznie wyzywających drugich od ameb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.