Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Piopio napisał:

Lata doświadczeń i wiem od czego zaczynać. Transport cyfrowy nie jest elementem aktywnym w systemie. Ma zapewniać czysty sygnał bez zakłóceń i tyle. 

znowu się nie zgadzam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piopio napisał:

Lata doświadczeń i wiem od czego zaczynać. Transport cyfrowy nie jest elementem aktywnym w systemie. Ma zapewniać czysty sygnał bez zakłóceń i tyle. 

No spoko ok

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Piotr Sonido said:

No dokładnie. Dlatego co to za analiza tutaj i rozprawka miała miejsce 🙂

Czyli swoje systemy budowałes od transportu daca i izolatora?

Serio?

 

Nie bardzo załapałem którą analizę masz na myśli, bo raczej nie jestem w tym co pisze sprzeczny, chyba, że pomyliłeś mnie z Piopio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany zasilaczem liniowym od muzgAUDIO to wystawiłem na olx mój zasilacz 15V 4000mA. Dla osób z forum możliwy mały upust.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi właśnie kabelek audiquest forest i testuję go z moim szarym kabelkiem drukarkowym, do testów wziąłem kawałek z pianino, no i rezultaty są takie, że po wpięciu audiquesta,  dźwięk  stracił "dół" tzn jest mniej energii na "basie" , który również stracił krawędzie, tak więc pianino gra mocno górą, która stała się dźwięczniejsza i gładsza, ale utrata dźwięku pudła pianina, powietrza i energii na dole i krawędzi dało dźwięk mniej prawdziwy i satysfakcjonujący, jest nierównowaga tonalna i energetyczna. Tak się zastanawiam jak się to ma do teorii przesyłu  cyfrowych danych po usb, bo zmiany w dźwięku nijak się maja do teorii, zmiana kabla usb daje  zmiany jak przy zmianie kabli analogowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, monkas napisał:

Przyszedł mi właśnie kabelek audiquest forest i testuję go z moim szarym kabelkiem drukarkowym, do testów wziąłem kawałek z pianino, no i rezultaty są takie, że po wpięciu audiquesta,  dźwięk  stracił "dół" tzn jest mniej energii na "basie" , który również stracił krawędzie, tak więc pianino gra mocno górą, która stała się dźwięczniejsza i gładsza, ale utrata dźwięku pudła pianina, powietrza i energii na dole i krawędzi dało dźwięk mniej prawdziwy i satysfakcjonujący, jest nierównowaga tonalna i energetyczna. Tak się zastanawiam jak się to ma do teorii przesyłu  cyfrowych danych po usb, bo zmiany w dźwięku nijak się maja do teorii, zmiana kabla usb daje  zmiany jak przy zmianie kabli analogowych...

Dziwne rzeczy dzieją się u ciebie, Forest  daje gęsty mocny dzwięk  skupiony raczej na basie i niskiej średnicy ,jest trochę ocieplony lecz nie traci detali , duża przestrzeń ,głębia ,czarne tło ,lepszy od Wirewold Ultraviolet , sto razy lepszy od przewodu od drukarki . Nie pamiętam czy zmienił się po czasie ,wydaje się że od początku tak grał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, monkas napisał:

Przyszedł mi właśnie kabelek audiquest forest

Zgodnie z inną teorią "wygrzej" go jakieś 80 h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, folab said:

Dziwne rzeczy dzieją się u ciebie, Forest  daje gęsty mocny dzwięk  skupiony raczej na basie i niskiej średnicy ,jest trochę ocieplony lecz nie traci detali , duża przestrzeń ,głębia ,czarne tło ,lepszy od Wirewold Ultraviolet , sto razy lepszy od przewodu od drukarki . Nie pamiętam czy zmienił się po czasie ,wydaje się że od początku tak grał.

Też staram się zrozumieć co się dzieje, bo ewidentnie odgrywa tu role czynnik który nie jest brany pod uwagę w teorii i chyba generalnie nie jest do końca zrozumiany/poznany jeśli chodzi wpływ na dźwięk  .. Dzięki za opis foresta w twoim systemie, no wychodzi że u mnie jest odwrotnie .

1 hour ago, payong said:

Zgodnie z inną teorią "wygrzej" go jakieś 80 h.

Nie neguje  teorii wygrzewania,  wygrzewałem kiedyś kondensatory m-lityc w zasilaczu i w to co się działo z dźwiękiem w tym czasie to nie uwierzy pewnie nikt kto ich nie wygrzewał ;), tylko się zastanawiam czy po tych 80 godzinach to czy jedynki będą bardziej jedynkami a zera zerami ? 😉 Chyba że chodzi o cos innego, zmiany impedancji systemu/toru ?, tak strzelam, a jeśli nie  to co ?  Może czegoś nie wiemy, nie rozumiemy , może jeszcze czegoś nie odkryliśmy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, monkas napisał:

Może czegoś nie wiem nie rozumiemy , może jeszcze czegoś nie odkryliśmy 🙂

A może tylko pewnym osobom się coś wydaje ... a różnic w brzmieniu nie ma ... tako rzecze technika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piopio napisał:

A może tylko pewnym osobom się coś wydaje ... a różnic w brzmieniu nie ma ... tako rzecze technika. 

Nie wydaje się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Piopio said:

A może tylko pewnym osobom się coś wydaje ... a różnic w brzmieniu nie ma ... tako rzecze technika. 

Z pewnością pewnym osobom coś się wydaje 🙂, ale od wyparć i zaślepień da się uwolnić, tako rzecze psychologia 🙂

13 minutes ago, przmor said:

Jeśli każdy na tym samym przewodzie słyszy coś zupełnie innego to coś tu nie gra.

Chyba jeszcze za wcześnie na taki wniosek , nawet na tym samym systemie moglibyśmy słyszeć inne aspekty choć pewnie nie aż tak diametralnie różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, przmor napisał:

Jeśli każdy na tym samym przewodzie słyszy coś zupełnie innego to coś tu nie gra.

U mnie i u kolegi te same odczucia , być może po kilku dniach się coś zmieni

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, monkas napisał:

ale od wyparć i zaślepień da się uwolnić, tako rzecze psychologia 🙂

Poleganie na technice to zaślepienie ? Jeśli technika mówi, że nie da się usłyszeć różnić a ktoś słyszy to ten ktoś ma urojenia. Ślepy test szybko wyleczy z tych urojeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie ale stop!

Kable to nie tutaj mamy już kilkadziesiąt innych wątków tutaj na forum gdzie można sobie śmiało wylewać niekończące się strumienie mądrości.

To jest wątek o zen stream i dobijamy tu do 200 stron gadając o zen stream a niemo kablach. To jest wyzwanie!

Zmieniając nurt na kable dobijemy do końca tygodnia a nie o to przecież chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kable usb są najlepsze do ifi zen stream? Dobra, żartowałem... Wiemy coś o aktualizacji z numerem 3 na początku?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Piopio said:

Poleganie na technice to zaślepienie ? Jeśli technika mówi, że nie da się usłyszeć różnić a ktoś słyszy to ten ktoś ma urojenia. Ślepy test szybko wyleczy z tych urojeń. 

Polegać to można na sobie, technikę to można wykorzystywać. Mengele też polegał na technice, a nawet był jej inowatorem, i o niczym dobrym to nie świadczy. 

To ze 1+1= 2 nie oznacz że matematyka osiągnęła pełnię wiedzy, nie mówiąc już o tym że nie opisuje i nie opisze  rzeczywistości a jedynie jej znikomy kawałek, to samo dotyczy innych dziedzin nauki, ktoś kto tego nie dostrzega na pewno jest zaślepiony. Być może  w tym przypadku mamy  do czynienia ze zwykłym ch.. bo przecież kulturalna osoba nie podważa w ch.. sposób czyjegoś doświadczenia  po to by  leczyć swoje niskie poczucie wartości jako forumowy guru, wykorzystują przy tym tym raczkującą naukę jako prawdę objawioną.  Tak więc być może mamy tu i zaślepienie i jakiś kompleks do uzdrowienia i jeśli tak,  na pewno jest to połączone również z urojeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, monkas napisał:

nie mówiąc już o tym że nie opisuje i nie opisze  rzeczywistości a jedynie jej znikomy kawałek, to samo dotyczy innych dziedzin nauki, ktoś kto tego nie dostrzega na pewno jest zaślepiony.

Akurat przesył danych jest ściśle określony. Tu nie ma odstępstw od normy. Inaczej przesył jakichkolwiek danych nie byłby możliwy. Nie można wpływać na dane cyfrowe przesyłane w asynchronicznie. Kropka. Więc żaden kabel do przesyłu cyfrowego (LAN czy USB) nie ma wpływu na brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Akurat przesył danych jest ściśle określony. Tu nie ma odstępstw od normy. Inaczej przesył jakichkolwiek danych nie byłby możliwy. Nie można wpływać na dane cyfrowe przesyłane w asynchronicznie. Kropka. Więc żaden kabel do przesyłu cyfrowego (LAN czy USB) nie ma wpływu na brzmienie. 

Totalna ignorancja 🙃

Setki razy było tłumaczone dlaczego tak nie jest,  więc do tego zla wola 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po raz kolejny poproszę, abyśmy dali sobie prawo do słyszenia i słuchania, tak jak każdy ma, bo w sumie to nigdy nie będziemy wiedzieć jak to jest u kogoś innego. Możemy próbować to opisać, ale nie oddamy nigdy tego doświadczenia. A co do ślepych testów, to faktycznie mogą namieszać. Jeśli ktoś nie musi, raczej niech odpuści je sobie. Jak słyszy coś czego ja nie słyszę i odwrotnie - szanujmy to. Muzyka ma zawsze coś z magii prawda? Jak dla mnie niech tak zostanie. Komuś lepiej gra MQA - ok. Innemu flac - ok. Komuś DSD ok. Jednemu cd innemu winyl. Komuś tranzystor innemu lampa itd itd. Do dzisiaj szukam takiego szoku jaki miałem na początku lat 80tych z Damy Pik, Radmora i Altusów... Dzisiaj pewnie bym nawet do tego nie podchodził... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcinmarcin napisał:

Totalna ignorancja 🙃

Setki razy było tłumaczone dlaczego tak nie jest,  więc do tego zla wola 😉

Chyba z Twojej strony 😉 Jeśli za "brzmienie" odpowiada brak korekcji w przesyle USB to żeby brzmienie było powtarzalne to błędy ZA KAŻDYM RAZEM musiałyby być takie same. Dokładnie w tym samym miejscu 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, maciek1 said:

No to po raz kolejny poproszę, abyśmy dali sobie prawo do słyszenia i słuchania, tak jak każdy ma, bo w sumie to nigdy nie będziemy wiedzieć jak to jest u kogoś innego. Możemy próbować to opisać, ale nie oddamy nigdy tego doświadczenia. A co do ślepych testów, to faktycznie mogą namieszać. Jeśli ktoś nie musi, raczej niech odpuści je sobie. Jak słyszy coś czego ja nie słyszę i odwrotnie - szanujmy to. Muzyka ma zawsze coś z magii prawda? Jak dla mnie niech tak zostanie. Komuś lepiej gra MQA - ok. Innemu flac - ok. Komuś DSD ok. Jednemu cd innemu winyl. Komuś tranzystor innemu lampa itd itd. Do dzisiaj szukam takiego szoku jaki miałem na początku lat 80tych z Damy Pik, Radmora i Altusów... Dzisiaj pewnie bym nawet do tego nie podchodził... 🙂

Niestety niektórym osobom wcale nie chodzi o  wymianę doświadczeń, chcą mieć rację, chcą być lepsi od innych, pod pozorem głoszenia wiedzy w rzeczywistości karmią się  dewaluacją  innych osób gdy doświadczenie  którym się dzielą jest odmienne od tego co zatwierdziła nauka . Kiedyś mieliśmy  inkwizytorów palących uzdrowicielki na stosie , teraz mamy partie polityczne  i forumowowe trolle, z tym że rolę bata zamiast religii pełni teraz nauka i światopogląd polityczny .

Pewnie zawsze  będą ludzie otwarci darzących innych i ich doświadczenia szacunkiem i osoby płytkie, małe szukające sposobów by górować nad innymi, by karmić swoje puste fałszywe ja zamiast starać się odzyskać to prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, monkas napisał:

Kiedyś mieliśmy  inkwizytorów palących uzdrowicielki na stosie , teraz mamy partie polityczne  i forumowowe trolle, z tym że rolę bata zamiast religii pełni teraz nauka i światopogląd polityczny .

Przypominam, że za naukę też palili na stosie. Swoim wpisem wpisujesz się to postępowanie. Chcesz mnie zdyskredytować dlatego, że opieram się na nauce a nie na błędnych przekonaniach.  Ja jestem szczery intelektualnie. Nie potrafisz obronić swoich poglądów więc mnie obrażasz. Płytkie. 

8 minut temu, monkas napisał:

Pewnie zawsze  będą ludzie otwarci darzących innych i ich doświadczenia szacunkiem i osoby płytkie, małe szukające sposobów by górować nad innymi, by karmić swoje puste fałszywe ja zamiast starać się odzyskać to prawdziwe.

Trudno darzyć szacunkiem ignorantów technicznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

Przypominam, że za naukę też palili na stosie. Swoim wpisem wpisujesz się to postępowanie. Chcesz mnie zdyskredytować dlatego, że opieram się na nauce a nie na błędnych przekonaniach.  

Problem w tym że wspólczesna nauka nie znosi gdy fakty są inne niż ona powszechnie głosi ,tak było z covid 19 , łatwa w wyleczeniu choroba ,ale tych którzy o tym mówili palono na stosie i tak jest z audio ,słychać wyraźnie słychać jak kable USB się róznią od siebie ,ale co innego pokazują wykresy i już  leci hejt ze strony  wierzących bezgranicznie w naukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka która nie ma szacunku do życia, do drugiej osoby, do jej przekonań, nawet jeśli nie odpowiadają prawdzie o naturze, nauka która się narzuca/wie lepiej i nie szanuje doświadczeń innych w tym je podważa nieproszona, to zwykłe chamstwo nie nauka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, folab napisał:

słychać wyraźnie słychać jak kable USB się róznią od siebie

Nie słychać jeśli zastosujemy izolację galwaniczną USB. 

3 minuty temu, monkas napisał:

Nauka która nie ma szacunku do życia, do drugiej osoby, do jej przekonań, nawet jeśli nie odpowiadają prawdzie o naturze, nauka która się narzuca/wie lepiej i nie szanuje doświadczeń innych w tym je podważa nieproszona, to zwykłe chamstwo nie nauka.

Nauka to fakty a nie światopogląd. Wybacz ale jak naukowcy mają szanować np. płaskoziemców ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Nie słychać jeśli zastosujemy izolację galwaniczną USB. 

Przecież mam izolację i słyszę różnicę między kablami USB tak samo wyrażnie a może jeszcze wyraźniej niż bez izolacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, folab napisał:

Przecież mam izolację i słyszę różnicę między kablami USB tak samo wyrażnie a może jeszcze wyraźniej niż bez izolacji

Brzmi to równie wiarygodnie co "Bóg istnieje" 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.