Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Proszę skomentuj swoje fascynację kablami zasilającymi których wpływu nikt nigdy nie zmierzył, a jednak je słyszysz...

Ale technika nie wyklucza wpływu kabla zasilającego na brzmienie a w przypadku kabla USB wyklucza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla kogoś komu to nie pasuje do teorii...

10 minut temu, Piopio napisał:

Ale technika nie wyklucza wpływu kabla zasilającego na brzmienie a w przypadku kabla USB wyklucza. 

Jaka technika???? Chyba twoja 🙃 😆

Technika wcielona czyli Amir z Asr udowodniła ze wplyw jest i to duży ‐ 10dB, ale Ty dalej swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Technika wcielona czyli Amir z Asr udowodniła ze wplyw jest i to duży ‐ 10dB, ale Ty dalej swoje...

A Ty dalej swoje. Podsumowanie było, że to tylko szum ...i nie ma wpływu na brzmienie. Nie może mieć bo przesyłamy DANE CYFROWE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piopio napisał:

A Ty dalej swoje. Podsumowanie było, że to tylko szum ...i nie ma wpływu na brzmienie. Nie może mieć bo przesyłamy DANE CYFROWE.

Przeczytaj czasem co piszesz... 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wątków jest na podobne tematy. Wymiana postów w każdym z nich nie prowadzi do niczego poza emocjami... Może czas spuścić powietrze? Taka sugestia o poranku:) Miłego dnia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piopio napisał:

że to tylko szum ...i nie ma wpływu na brzmienie.

Proste, jak podejdziemy do kolumny na włączanym wzmacniaczu  i tak dalej, bez odtwarzania muzyki z poziomem głośności na której zwykle słuchamy muzyki i przyłożymy ucho do tweetera i tam będzie cisza.

To nie mamy czym się martwić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Przeczytaj czasem co piszesz... 😁

Piszę logicznie. Przykro mi, że nie rozumiesz. 

Teraz, NRK napisał:

Proste, jak podejdziemy do kolumny na włączanym wzmacniaczu  i tak dalej, bez odtwarzania muzyki z poziomem głośności na której zwykle słuchamy muzyki i przyłożymy ucho do tweetera i tam będzie cisza.

To nie mamy czym się martwić.

 

Szum poza pasmem słyszalnym ... inaczej zakłócenia elektryczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Szum poza pasmem słyszalnym

O tym właśnie mówie.

Po co przejmować się czymś, czego i tak nie usłyszysz.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, NRK napisał:

O tym właśnie mówie.

Po co przejmować się czymś, czego i tak nie usłyszysz.😀

Ale to wpływa na pracę DAC. Jak nie ma zakłóceń to DAC brzmi lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, NRK napisał:

Przypisujesz przetwornikom cyfrowo-analogowym trochę nadludzkie możliwości moim zdaniem.

Zauważyli to inżynierowie z wielu firm. Dlatego stosuje się izolację galwaniczną USB żeby wyeliminować zakłócenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Piopio napisał:

Zauważyli to inżynierowie z wielu firm. Dlatego stosuje się izolację galwaniczną USB żeby wyeliminować zakłócenia. 

Dokładnie tak jest. Mój dac od ifi pochłaniał zakłócenia. Cała wieś mogła ze mną słuchać 🤷‍♂️😉😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kwasior21 napisał:

Dokładnie tak jest. Mój dac od ifi pochłaniał zakłócenia. Cała wieś mogła ze mną słuchać 🤷‍♂️😉😂

O! Wreszcie coś w temacie ifi. Dopytam... Co to znaczy, że dac ifi pochłaniał zakłócenia? Mam dac ifi zero signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciek1 napisał:

O! Wreszcie coś w temacie ifi. Dopytam... Co to znaczy, że dac ifi pochłaniał zakłócenia? Mam dac ifi zero signature.

Bzyczenie, buczenie, szumy. Wszystko uzależnione od pory dnia. Można pomyśleć, że może to wina egzemplarza. Niestety ale te klocki tak mają. Znajomi również potwierdzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, te urządzenia są prawie idealne. Jedyne co to zapewne nieekranowany kabel USB zbiera zakłócenia, tworząc pętlę masy. ;)
Sorki, ale nie mogłem się oprzeć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kwasior21 napisał:

Bzyczenie, buczenie, szumy. Wszystko uzależnione od pory dnia. Można pomyśleć, że może to wina egzemplarza. Niestety ale te klocki tak mają. Znajomi również potwierdzają. 

Hmm... niczego negatywnego nie zauważyłem. Ale może to ja nie słyszę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrad Szmelter napisał:

Nie, te urządzenia są prawie idealne. Jedyne co to zapewne nieekranowany kabel USB zbiera zakłócenia, tworząc pętlę masy. 😉
Sorki, ale nie mogłem się oprzeć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

To by się zgadzało. Zapomniałeś dodać „ciemnej masy”😉😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i ciemna. :)
Dodatkowo, aby temu przeciwdziałać należy uziemić sprzęt, polecane jest podłączenie masy do kaloryfera w blokach z płyty, a w domkach jednorodzinnych podpięcie pod pompę ciepła.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ostatni spam, obiecuje. Czysty prad w domkach można mieć z paneli fotowoltaicznych, wtedy unikniemy szumu 50hz. z sieci.
Koniec moich dobrych rad.
Proponuję wrócić do tematu wątku

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Konrad Szmelter napisał:

Dodatkowo, aby temu przeciwdziałać należy uziemić sprzęt, polecane jest podłączenie masy do kaloryfera w blokach z płyty

A kto to poleca ? Na pewno nie żaden elektryk 😉 To wręcz NIEBEZPIECZNE !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje poczucie humoru. Już nie będę. Wszystkich proszę o nie branie moich ostatnich 2 wpisów na poważnie.
Uziemienie sprzętów poprzez kaloryfer może i jest niczego sobie, ale nie wiadomo kto coś jeszcze w pionie może do kaloryfera podpiąć. Tudzież kogo możemy porazić prądem w przypadku awarii naszego sprzętu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

A kto to poleca ? Na pewno nie żaden elektryk 😉 To wręcz NIEBEZPIECZNE !

Pamiętaj - elektryka prąd nie tyka 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja jednak się chce dowiedzieć jak to wpływa na pracę przetwornika.

Zainteresował mnie ten temat.

Mówię serio.

Weź mi to piopio przedstaw jak pracuje ten z i bez żebym miał porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kurcze a ja jednak się chce dowiedzieć jak to wpływa na pracę przetwornika.

"Każde urządzenie elektryczne "szumi" i nigdy nie dostajemy idealnego sygnału... tylko że ten wpływ we współczesnych DAC-ach jest kilka rzędów wielkości poniżej progu słyszalności... a w porównaniu ze zniekształceniami na głośnikach/słuchawkach to już w ogóle...

Nie o szumy chodzi tylko zaklocenia z powodu uplywnosci i petli. Szumia nie tylo urzadzenia, masa elementow szumi, diody, tranzystory, rezystory. To co w analogu slyszysz jako buczenie i inne przydzwieki skutkuje bledami w dekodowaniu DAC-ow. O to chodzi z izolacja galwaniczna. 
Po tym jednym Twoim poscie mam juz silne wrazenie, ze teoretykiem jestes i sporo przed Toba.

Niby jakim cudem ma to powodować błędy w "dekodowaniu" DAC?

Nie cudem, zaklocenia funkcji masy, ktora jest puntkem odniesienia dla napiec w szynie danych, to zaklocenia w danych. Naprawde nic trudnego do zrozumienia. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 14:26, Piopio napisał:

"Każde urządzenie elektryczne "szumi" i nigdy nie dostajemy idealnego sygnału... tylko że ten wpływ we współczesnych DAC-ach jest kilka rzędów wielkości poniżej progu słyszalności... a w porównaniu ze zniekształceniami na głośnikach/słuchawkach to już w ogóle...

Nie o szumy chodzi tylko zaklocenia z powodu uplywnosci i petli. Szumia nie tylo urzadzenia, masa elementow szumi, diody, tranzystory, rezystory. To co w analogu slyszysz jako buczenie i inne przydzwieki skutkuje bledami w dekodowaniu DAC-ow. O to chodzi z izolacja galwaniczna. 
Po tym jednym Twoim poscie mam juz silne wrazenie, ze teoretykiem jestes i sporo przed Toba.

Niby jakim cudem ma to powodować błędy w "dekodowaniu" DAC?

Nie cudem, zaklocenia funkcji masy, ktora jest puntkem odniesienia dla napiec w szynie danych, to zaklocenia w danych. Naprawde nic trudnego do zrozumienia. "

I jak te błędy się przejawiają. 

Przyczyną ok. Napisałeś. A skutek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 10:04, dekoracja napisał:

co ty za farmazony opowiadasz! weź przestań. Można "wierzyć" w naukę (choć to brzmi dziwnie), ale uznawanie nauki za normę w rozumieniu świata jest po prostu normalne 🙂

Dzisiejsza wiedza jutro jest już nie aktualna więc osiągnięcia nauki można brać na wiarę. Ludzie więrzą w teorię ewolucji podczas gdy dowodów żadnych nie ma a te rzekome okazały się oszustwem . My tu mówimy o czymś bardziej skompliowanym a mianowicie o pracy ludzkiego mózgu która ciągle jest tajemnicą dla naukowców ,tak więc całą tą więdzę   o tym co powinienem słyszeć a co nie traktuję z przymrużeniem oka a właściwie to olewam ją i zwyczajnie słucham .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, folab napisał:

Dzisiejsza wiedza jutro jest już nie aktualna więc osiągnięcia nauki można brać na wiarę. Ludzie więrzą w teorię ewolucji podczas gdy dowodów żadnych nie ma a te rzekome okazały się oszustwem . My tu mówimy o czymś bardziej skompliowanym a mianowicie o pracy ludzkiego mózgu która ciągle jest tajemnicą dla naukowców ,tak więc całą tą więdzę   o tym co powinienem słyszeć a co nie traktuję z przymrużeniem oka a właściwie to olewam ją i zwyczajnie słucham .

hahah ewolucja i brak dowodów 😉 to że nie rozumiesz jak to działa nie robi tu różnicy. nie ośmieszaj się proszę dalej...

aktualny stan nauki nie wymaga wiary bo zgodnie ze standardami tejże jest UDOWODNIONY NAUKOWO> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie IFI Audio LAN iSilencer i o ile wpięcie do sytemu u mnie dało lepsze krawędzie a wiec czystszy mniej kocowaty/rozmazany dźwięk to dzisiaj przyszły kable ethernet Duronic CAT 8 , które można kupić na allegro, wymieniłem od modemu do rutera i od rutera do Zenk'a i one dały dużo większą zmianę, scena się mocno pogłębiła, dźwięki/pozorne źródła stały się bardziej trójwymiarowe, ,  pojawiły się głębsze wybrzmienia, kolory, dźwięk stał się bardziej odprężony gładki i szybki a wszystko jakieś takie spójne połączone i zwiewne mimo dobrej ciężkości na dole więc jak ktoś goni króliczka i ma liche kabelki  niższych/wolniejszych  kategorii lub bez dodatkowego  ekranowania S/FTP to chyba na własne ryzyko 🙂 warto  spróbować bo nie kosztują fortuny w stosunku do markowych audio 😉

Po uwadze payong'a szybko prostuje że ta delikatna sugestia była/jest skierowana  oczywiście tylko do osób którym się wydaje że coś słyszą po zmianie kabli, osoby o naukowym zacięciu proszę o zignorowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.