Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakich kabli usb używacie  , najprostsze tanie czy jakiś bardziej audiofilskie cokolwiek to znaczy? 

To nie żadna prowokacja ,gram z zen a stream na qutesta i po usb dźwięk jest bardziej przestrzenny może mniej analogowy ale więcej powietrza . Pytam bo używam zwykłego od drukarki.

A coaxial to stereovox .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lemo napisał:

A jakich kabli usb używacie  , najprostsze tanie czy jakiś bardziej audiofilskie cokolwiek to znaczy? 

To nie żadna prowokacja ,gram z zen a stream na qutesta i po usb dźwięk jest bardziej przestrzenny może mniej analogowy ale więcej powietrza . Pytam bo używam zwykłego od drukarki.

A coaxial to stereovox .

Chwilowo usb z zestawu ifi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, lemo napisał:

A jakich kabli usb używacie

Ja używam trochę droższych ok  200 PLN - Supra USB i mi pasują. Próbowałem też od druki ale już droższych nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciek1 napisał:

No to jak to jest? Podejrzewam, że puszcza, ale nie dokonuje odpakowania całkowitego. U mnie też puiszcza, a według wielu nawet po coax brzmi lpeiej... Na pewno Jacek nam to wyjaśni, jak ładnie poprosimy;) Jak sugerował jest to związane z Xmos. A tak przy okazji masz zestaw ifi ? Nie przycina Ci w miejscach, które powyżej wskazałem?

 

Cześć, każde źródło dźwięku do tej pory miało swój osobny układ dekodujący (spidf, coax, usb, bluetoth), w efekcie oznaczało to, że za kontrolę każdego odpowiadał inny kawałek krzemu. Dekoderem mqa jest obecnie tylko układy XMOS216 i nowsze np 316, które są również wykorzystywane jako mikrokontroler usb. Do dziś jest stosowana jeszcze wersja 208, ale ona nie jest w stanie dekodować mqa (jest za słaba posiada tylko 8 rdzeni). Na rynku pojawił się jeszcze jeden nowy gracz mianowicie sam conventer D/A ES9068AS, który oprócz zamiany dźwięku cyfrowego na analogowy również potrafi dekodować mqa. Teraz jak to się ma do naszych dac'ów, ano xmos obsługiwał wyłącznie usb więc jak ktoś nie miał wsadzonego 9068AS to nie było szans na dekodowanie MQA z innych źródeł. To się zmienia głównie dlatego, że powstają coraz to mocniejsze wersje XMOSa i staje się on mikrokontrolerem dla innych wejść, co też jest podyktowane cięciem kosztów produkcji. Ale to dopiero w nowych DACach. Jeśli zaś chodzi o same łącza tu jest prosto. Coax 10mb/s i max 24/192 vs usb 60mb/s i max 32/768. Zakładając że są albumy mqa 354khz nie przepchacie tego przez coaxial. Będzie obcinało jak przy bluetooth. Dlatego obecnie dac'i nie dekodują MQA po łączach coax tylko renderują. Są wyjątki np D90SE, ale nie wiem, czy to nie zabieg marketingowy, bo piszą, że dekoduje ale przepustowość łącza jest taka jak była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, payong napisał:

Ja używam trochę droższych ok  200 PLN - Supra USB i mi pasują. Próbowałem też od druki ale już droższych nie.

no u mnie też ta Supra 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wczesniej miałem inne tańsze ale ta chyba z tych optymalnych 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kajo napisał:

no u mnie też ta Supra 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wczesniej miałem inne tańsze ale ta chyba z tych optymalnych 🙂

U mnie jest QED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lemo napisał:

A jakich kabli usb używacie  , najprostsze tanie czy jakiś bardziej audiofilskie cokolwiek to znaczy? 

To nie żadna prowokacja ,gram z zen a stream na qutesta i po usb dźwięk jest bardziej przestrzenny może mniej analogowy ale więcej powietrza . Pytam bo używam zwykłego od drukarki.

A coaxial to stereovox .

Wireworld Chroma 8 USB 2.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po aktualizacji Tidal Connect? Jestem po rozmowach z kilkoma Forumowiczami i wszyscy zauważamy poprawę w zakresie wyeliminowania zacinania się w trakcie odtwarzania. Na utworach, w których bankowo się zacinał, teraz przechodzi bez czkawki. Z naszych dyskusji wynika teraz, że raczej sygnalizowana przeze mnie przypadłość, czyli przerwy tam gdzie ma ich nie być, to efekt konstrukcji MQA, takiej a nie innej, a nie defekt sprzętowy. Ale to tylko takie luźne rozważania. Zobaczymy, a raczej usłyszymy. A tak przy okazji... Jaka jest nazwa tej końcówki usb do ifi zen DAC? Rozumiem, że B, ale są dwa rodzaje... Do DAC potrzebna jest ta trochę "wyższa" i jest ona chyba mniej popularna jeśli chodzi o kable usb niestety. I teraz kolejne: lepszy jest kabel z USB2 firmowy, czy USB3 nieco "mniej" firmowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciek1 napisał:

Jak po aktualizacji Tidal Connect? Jestem po rozmowach z kilkoma Forumowiczami i wszyscy zauważamy poprawę w zakresie wyeliminowania zacinania się w trakcie odtwarzania. Na utworach, w których bankowo się zacinał, teraz przechodzi bez czkawki. Z naszych dyskusji wynika teraz, że raczej sygnalizowana przeze mnie przypadłość, czyli przerwy tam gdzie ma ich nie być, to efekt konstrukcji MQA, takiej a nie innej, a nie defekt sprzętowy. Ale to tylko takie luźne rozważania. Zobaczymy, a raczej usłyszymy. A tak przy okazji... Jaka jest nazwa tej końcówki usb do ifi zen DAC? Rozumiem, że B, ale są dwa rodzaje... Do DAC potrzebna jest ta trochę "wyższa" i jest ona chyba mniej popularna jeśli chodzi o kable usb niestety. I teraz kolejne: lepszy jest kabel z USB2 firmowy, czy USB3 nieco "mniej" firmowy?

USB3 obsługuje obecnie chyba tylko IFI. Ta końcówka, o której pisze to właśnie type B 😉 tylko że 3.0 (2.0 jest niska).

Generalnie chodzi o przepustowość i znowu nie wiem czy to nie zabieg marketingowy jak wszystko w dzisiejszych czasach, bowiem XMOS 216 - nie obsługuje standardu USB 3.0!!! Zerknijcie sobie na specyfikację producenta tego mikrokontrolera. Co nam po tych wejściach? Nie wiem czy w ogóle już wyszedł oficjalny std USB audio 3.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... To się chyba nacieszyłem... Co z tym Tidalem?! U mnie dzisiaj nawet bez łączenia ze streamerem tnie niemiłosiernie, co chwila! Przeinstalowanie nic nie dało. Co ciekawe na PC Tidal zachowuje się identycznie. Test szybkości netu: 350MB/s, ping 2... To chyba wystarczające parametry, po kablu zresztą. Powtórzę: bez łączenia ze stremerem też tnie tak samo. Masakra! Ma ktoś jakiś pomysł? Wyłączam. Siadam na rowerek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, maciek1 napisał:

Co z tym Tidalem?!

Wiem, że opisuję sytuację trochę inną niż u Ciecie ale może to coś da:

Volumio (to Tidal Connect) na Intel NUC

DAC przez USB z NUCa

Aplikacja Tidal na PC

Pink Floyd - TDSoTM wersja z 2011 Master - zakładam, MQA - Volumio pokazuje 24b/48kHz

Uruchamiam na PC i przez Tidal Connect odtwarzam przy pomocy Volumio.

Nic nie tnie i pyka pomiędzy utworami.

Arduino pokazuje 48 kHZ (konwerter USB -> I2S)

Sieć ethernet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem app Tidal na iPhonie - działa także poprawnie, bo dlaczego nie. PC i iPhone tylko inicjują stremowanie przez Volumio (u mnie) a przez iFi u Ciebie.

Żeby być precyzyjnym - ja nie słyszę pyknięć a głośność była dość duża w miejscach przejścia pomiędzy utworami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak sprawdzałem właśnie tidala na ipad i zacina zarówno po connect jak i po airplay. Więc to wina aplikacji. Ponieważ Amazon po airplay gra mi bez problemu. Ciekawe czy inni streamujacy też mają takie problemy np na node itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, aldi18 napisał:

Powiem tak sprawdzałem właśnie tidala na ipad i zacina zarówno po connect jak i po airplay. Więc to wina aplikacji. Ponieważ Amazon po airplay gra mi bez problemu. Ciekawe czy inni streamujacy też mają takie problemy np na node itp

no ja słucham od 3 godzin na zen stack i nic mi nie przycina , zacina i takie tam . na początku miałem chyba z 2 zająknięcia i później już było ok . no jest miodzio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, aldi18 napisał:

To ja nie wiem o co tu biega. Czy to zen ma problem z tidalem czy o co chodzi. Amazon 0 problemow

Tidal coś kombinuje od kilku aktualizacji i dlatego te problemy 😞 wczesniej nie było problemów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem ifi i mnie w sumie ratuje tylko amazon po airplay. Jakby to nie działało to jeśli chodzi o streaming to urządzenie mi wtedy by było wogole nie potrzebne. Ratuje mnie tylko to że mam coś z apple. Bo inaczej ifi praktycznie od zakupu przez tidala byłby bezużyteczny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam po godzinie... niestety. Teraz to się już zawiesza zarówno na PC jak i smartfonie. Dramat. Tidal ma zamiar coś z tym zrobić? Wczoraj po aktualizacji było rewelacyjnie. Dodam że tak się dzieje przy wyłączonym streamerze i dacu. Ot po prostu. Tego jeszcze nie przerabiałem;) włączę sobie winyla. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około 12 włączyłem Tidal (zaktualizowany w telefonie) na iFi, nie musiałem stosować wcześniejszych kombinacji żeby zaskoczył i grał do 16 bez jednego zacięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem powyżej nic się nie dzieje z Tidalem u mnie. Właśnie wyłączyłem.

Na PC jest Win10 wersja 19044.2006 (Tidal 2.33.2.16) a iPhonie iOS 15.6.1 (Tidal aktualizowany dzisiaj około 20:00)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety porażka. Pocieszam się Methenym z winyla:) Sprawdzałem teraz Tidal na PC - dramat! Już żeby rozpoczął grac potrzebuje kilku sekund. Kręci, kręci i kręci... Potem tnie i kręci... I to nie tylko na MQA. Podobnie ze smartfonem. Do tej pory nie było takich atrakcji... Windows 11 i Android12. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety porażka. Pocieszam się Methenym z winyla:) Sprawdzałem teraz Tidal na PC - dramat! Już żeby rozpoczął grac potrzebuje kilku sekund. Kręci, kręci i kręci... Potem tnie i kręci... I to nie tylko na MQA. Podobnie ze smartfonem. Do tej pory nie było takich atrakcji... Windows 11 i Android12. 

Po jakimś czasie...

Pomierzyłem prędkości wifi... wcześniej byo 300Mbit/sek i cięło, teraz spadło do 120Mb/sek i tnie... Ale... W desperacji przełączyłem na router mobilny z telefonu - LTE. Prędkość pomierzona nieco ponad 20Mbit/sek... I w komputerze oraz smartfonie pięknie gra! Co to może być? Może tutaj jest problem, bo wygląda to niewyraźnie. Teraz już chyba spadam spać. Dobrej nocy i miłych odsłuchów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aldi18 napisał:

No kupiłem ifi i mnie w sumie ratuje tylko amazon po airplay. Jakby to nie działało to jeśli chodzi o streaming to urządzenie mi wtedy by było wogole nie potrzebne. Ratuje mnie tylko to że mam coś z apple. Bo inaczej ifi praktycznie od zakupu przez tidala byłby bezużyteczny 

Zostaje jeszcze Roon z Tidal. Zero problemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można tak bez końca że coś zostaję. Kupując jakieś urządzenie ktoro szczyci się że odtwarza to to i jeszcze to powinno tak być. Jak kupujesz odkurzacz to nikt Ci nie każe dokupować kabla w elektrycznym żeby odkurzał. Powinno to być wszystko przynajmniej trochę stabilne a nie tak jak w tej chwili że ludzie bawią się na każdym kroku we wrozbite Macieja co to może byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co wróżbita Maciej (świetne, dzięki!:))) Sprawdza od rana sieć. Teraz wszystko pięknie gra, nie tnie (poza standardowymi przerwami). Prędkość netu taka jak wczoraj (ma być 300 a jest ledwo trochę ponad 100, choć i to powinno wystarczyć). Czekam na kontakt z dostawcą netu (sobota), żeby u mnie przebadał, co się ostatnio dzieje. Z fusów wróżę, że problemy z siecią (choć streamer mam po kablu, ale kabel oczywiście wychodzi z routera...):)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czemu jeśli to by była wina routera to amazon mi gra a tidal nie. No i czemu mieliśmy problem w jednym czasie jeśli to błąd połączenia.

Pytanie 2 czemu masz podpięty streamer po kablu jak niby gra lepiej po wifi. Chyba że tak nie jest 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aldi18 napisał:

W sumie można tak bez końca że coś zostaję. Kupując jakieś urządzenie ktoro szczyci się że odtwarza to to i jeszcze to powinno tak być. Jak kupujesz odkurzacz to nikt Ci nie każe dokupować kabla w elektrycznym żeby odkurzał. Powinno to być wszystko przynajmniej trochę stabilne a nie tak jak w tej chwili że ludzie bawią się na każdym kroku we wrozbite Macieja co to może byc

Zgadzam się z tym, teraz wymaga się łatwości obsługi, podpięcie urządzenia, ewentualnie ściągnięcia aktualizacji i na tym powinna kończyć się obsługa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, aldi18 napisał:

Pytanie tylko czemu jeśli to by była wina routera to amazon mi gra a tidal nie. No i czemu mieliśmy problem w jednym czasie jeśli to błąd połączenia.

Pytanie 2 czemu masz podpięty streamer po kablu jak niby gra lepiej po wifi. Chyba że tak nie jest 😉

Pytania się mnożą:) Dobrze. A co do kabla. Wolę tak. Zreszta ifi na swojej stronie jasno wskazuje gradację: kabel-5G-2G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2022 o 20:17, lemo napisał:

A jakich kabli usb używacie  , najprostsze tanie czy jakiś bardziej audiofilskie cokolwiek to znaczy? 

To nie żadna prowokacja ,gram z zen a stream na qutesta i po usb dźwięk jest bardziej przestrzenny może mniej analogowy ale więcej powietrza . Pytam bo używam zwykłego od drukarki.

A coaxial to stereovox .

Ja mam niby lepszy ale głównie dlatego że lepszy kupiłem tani a ten od drukarki wypadał mi z poprzedniego DACa.

Po co płacić za roona skoro connect miał działać 😕

ja od pewnego czasu przesiadłem się na Spotify ponownie. 

może dlatego że wspieram Barcę? Może dlatego że w końcu chce posłuchać:p

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZzodziejski kontakt z dostawcą netu na czacie: "Z naszej strony wszystko jest w porządku". Sprawdzam szybkość: coś koło 500Mbit/s! Czar panie, czary!:)))) Tidal gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.