Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Digital Klub


baksiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mol01 napisał:

To bardzo dobre napędy, ale jak nie, to może Classe CDT-1 do kompletu (choć uważam, że zdecydowanie nie jest wart tej ceny): https://www.ebay.pl/itm/234714094515

spacer.png

Nie wygląda powalająco, nawet pearl ma bardziej rozbudowane układy i lepszy napęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu, to de gustibus....

Gen VIII jest obciachowa jak nowe Krelle, ale dla mnie to nie istotne, ma grać;-)

Co do wieku....

w sumie lepiej mieć młodsze..... urządzenie, ale czy ono jest lepsze, w kwestii budowy, napędu, itp.... mnie nowinki nie przekonują, a te, które przekonują, to mają ceny z Du..baju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wit-told napisał:

Co do wyglądu, to de gustibus....

Gen VIII jest obciachowa jak nowe Krelle, ale dla mnie to nie istotne, ma grać;-)

Co do wieku....

w sumie lepiej mieć młodsze..... urządzenie, ale czy ono jest lepsze, w kwestii budowy, napędu, itp.... mnie nowinki nie przekonują, a te, które przekonują, to mają ceny z Du..baju.

 

No wiesz, tylko jak masz ten obciach i niestety dobrze gra, to wypadałoby postawić koło niego coś równie ekstrawaganckiego, żeby odciągało uwagę, a na razie jest czarna perła i srebrna kolia. Słuchałeś pearl, jade, czy tych napędów, które wymienił mol01? Dla mnie 10-15tysi za napęd to trochę dużo, data basic II to przy nich taniocha, a może okazja?! Gdyby tak ktoś miał takie sztuki w okolicy...

W dniu 9.12.2022 o 22:07, mol01 napisał:

To bardzo dobre napędy, ale jak nie, to może Classe CDT-1 do kompletu (choć uważam, że zdecydowanie nie jest wart tej ceny): https://www.ebay.pl/itm/234714094515

spacer.png

No i zdecydowanie mało ma tych transformatorów w porównaniu do thety...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

No i zdecydowanie mało ma tych transformatorów w porównaniu do thety...

Bo Theta ma zwykłe trafa EI, a tu masz trafo toroidalne z wieloma uzwojeniami wtórnymi, które mniej na siebie nawzajem oddziaływają - widać za to 4 duże prostowniki, naprawdę pokaźną baterię kondensatorów jak na napęd, 6 stabilizatorów napięcia dla pojedynczych wręcz układów (w tym jeden dedykowany tylko dla wyjścia ST i siódmy na panelu frontowym dla układu sterowania), każde wyjście ma własną bramkę logiczną, a AES/EBU i COAX mają bardzo dobre trafa sygnałowe z uziemionym rdzeniem na wyjściu, no i jak na Claase przystało, wszystko okraszono bardzo precyzyjnymi rezystorami. Układ prosty, przejrzysty, ale dopieszczony. W takiej Pearl masz 2 trafa, 2 prostowniki, 2 stabilizatory (w tym jeden podwójny), mniejszą pojemność kondów na filtracji zasilania i poza bardziej rozbudowanym układem bramek logicznych i lepszymi kondami na wyjściach to w zasadzie cała logika pochodząca od Pioneera na płytce z jakiegoś odtwarzacza (w Classe logika Philipsa jest pod napędem).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mol01 napisał:

Bo Theta ma zwykłe trafa EI, a tu masz trafo toroidalne z wieloma uzwojeniami wtórnymi, które mniej na siebie nawzajem oddziaływają - widać za to 4 duże prostowniki, naprawdę pokaźną baterię kondensatorów jak na napęd, 6 stabilizatorów napięcia dla pojedynczych wręcz układów (w tym jeden dedykowany tylko dla wyjścia ST i siódmy na panelu frontowym układu dla sterowania), każde wyjście ma własną bramkę logiczną, a AES/EBU i COAX mają bardzo dobre trafa sygnałowe z uziemionym rdzeniem na wyjściu, no i jak na Claase przystało, wszystko okraszono bardzo precyzyjnymi rezystorami. Układ prosty, przejrzysty, ale dopieszczony. W takiej Pearl masz 2 trafa, 2 prostowniki, 2 stabilizatory (w tym jeden podwójny), mniejszą pojemność końdów na filtracji zasilania i poza bardziej rozbudowanym układem bramek logicznych i lepszymi kondami na wyjściu to w zasadzie cała logika pochodząca od Pioneera na płytce z jakiegoś odtwarzacza.

No to fajnie, tylko za tą cenę kompletnie nieznane urządzenie, które nie wiem do czego będzie mi pasować, bo CP-65 pewnie sprzedam... a pilota też ma Alu, jak classe? Bo już zaczynam tęsknić za tą jakością...

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2Fimages%2Fg%2FnxsAAOSwm0BhQpPJ%2Fs-l500.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fitm%2F393575246364&tbnid=YwhATdYTUcKllM&vet=1&docid=QjgAiRT0e9ksnM&w=500&h=375&hl=pl-PL&source=sh%2Fx%2Fim

Jade ma fajny środek I ten sam tandetny pilot, co pearl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, baksiu napisał:

a pilota też ma Alu, jak classe? Bo już zaczynam tęsknić za tą jakością...

No jasne, że też kloc aluminium, inaczej być nie może.

 

11 minut temu, baksiu napisał:

Jade ma fajny środek I ten sam tandetny pilot, co pearl...

No tu już masz 6 oddzielnych zasilaczy i 4 stabilizatory na samej płytce wyjściowej, a pod ekranem zapewne trochę shakowany lepszy układ Pioneera, którego schowali, by nie było wstydu na widok hakerskich modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mol01 napisał:

No jasne, że też kloc aluminium, inaczej być nie może.

 

No tu już masz 6 oddzielnych zasilaczy i 4 stabilizatory na samej płytce wyjściowej, a pod ekranem zapewne trochę shakowany lepszy układ Pioneera, którego schowali, by nie było wstydu na widok hakerskich modów.

A może tam zrobili więzienie dla jittera?! 🤣 Już mi się bardziej podoba ten classe, na pochybel plastikowym pilocikom, widzę że wszystkie thety takowe mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, baksiu napisał:

widzę że wszystkie thety takowe mają...

No niestety, Data miały piloty żywcem wzięte od Philipsa, a Pearl, Jade i Miles prosto od Pioneera ze swoją naklejką opisową.

A w Generation VIII ile nauczyłeś traf - czasem nie osiem?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

No szkoda,że jest tak daleko, bo wysyłka to spore ryzyko.....

Zrzut ekranu (90).png

Ładnie to wygląda, będę polował na data basic II albo jade, jak by się tanio trafił sonic albo mark, to też rozważę, ale na to zbytnio nie liczę, bo tanio to już było... theta i tak wypada okazyjnie 😀, wzmak classe zawsze, ale w cyfrze są bardziej utytułowane firmy... a sonic ma chyba jakieś lampy w układzie, więc można wnim modzić i doinwestowywać w nieskończoność, trochę mnie to martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, baksiu napisał:

a sonic ma chyba jakieś lampy w układzie

Napędy nie posiadają żadnych lamp w układzie, a Transport 3 ma ciekawy ichniejszy pilot:

spacer.png

2 godziny temu, wit-told napisał:

No szkoda,że jest tak daleko, bo wysyłka to spore ryzyko.....

Zrzut ekranu (90).png

Ja tu widzę egzemplarz po recapie z dołożonym zegarem i zasilaczem do niego - widziałem, że Couguars wkładał tam zegar MuzgAudio. Dużo to wniosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wit-told napisał:

Idealne odczytanie danych z płyty..... na tyle dobre, że zostało opublikowane przez firmę mającą doczynienia z topowymi klockami;-)

A nie przyszło ci do głowy, że mogą ci kadzić, jak w Misiu Barei? Ja z reguły niedowierzam osobom związanym ze mną biznesowo, komplement znajomego złotouchego uważam za najcenniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wit-told napisał:

Ale tu nie chodzi o bajki, tylko o pomiar - nie ma z czym dyskutować, o jakości dźwięku nie usłyszałem ani słowa;-)

wiesz, że prezentacja pomiarów może być różna, trochę się da wybrać dane, jeśli chcemy zaprezentować założony efekt, myślę, że tym razem byli zaskoczeni, jak dobrze im wyszło, tzn że Theta to dobry zawodnik do tuningu. A co robisz z drugim egzemplarzem, bo wspominałeś, że masz dwie sztuki? Może jakiś handelek 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.