Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Digital Klub


baksiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz usłyszałem wplyw uzytych kabli cyfrowych, coax vs aesebu wcwersji budżetowej nie robi różnicy, ale jak ba coax wrzucam wireworld gold 2, to scena się stabilizuje, podzakresy się wyrównują, nic się nie wybija, gra muzyka. Jak przełączam na tani aesebu to talerze się wybijają przed szereg, a gitara gra dziwnie z boku, muzyka się rozjeżdża... śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

Na razie krell i jade zostają, temat wymaga dłuższych przesłuchań w różnych repertuarach. Tak jak pisałem, bardziej się różnią kable aesebu vs coax niż same napędy... taka prawda 🤣

Wychodzi na to że kabel ma znaczenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 17:33, baksiu napisał:

Tak jak pisałem, bardziej się różnią kable aesebu vs coax niż same napędy... taka prawda 🤣

Może w tym przypadku...

Generalnie różnice między transportami są słyszalne, tak samo jak między kablami, ale na odpowiedniej klasy transportach;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wit-told napisał:

Może w tym przypadku...

Generalnie różnice między transportami są słyszalne, tak samo jak między kablami, ale na odpowiedniej klasy transportach;-))))

Myślę że obydwa transporty są blisko szklanego sufitu technologii CD, jeszcze tylko bym chciał wytestować kiedyś połączenie światłowodowe ST, wspólnego zewnętrznego zegara przy thecie niestety nie podepnę... no i ten starszy topowy transport thety, choć szału się nie spodziewam, jeśli ma większy wykop od jade kosztem muzykalności, to w moim zestawieniu się raczej nie sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie: Theta jade>Theta pearl, ale w skali 10 10>8. Theta jade = krell md-10, nie do odróżnienia w ślepym teście na moim ułomnym sprzęcie. Wireworld gold 2 10>9 van den hul the first coax, ogólnie szkoda kasy. Wireworld gold 2 coax; vdh the first 10 > 7 aesebu klotz at 2000 na neutricach. Na rodzaju transmisji najwięcej słychać coax gra fizjologiczniej, trochę na twarz, aesebu bardziej wyrównanie, jak by przez sitko, ale gubi muzykę i atak. Krell zostaje, bo jest lepiej wykonany, choć jade mizycznie nie odstaje, to okazja za 1/2 ceny krella! Chyba dotknąłem sufitu, teraz będzie ciężko czymś to przebić. W sumie miło i smutno jednocześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, baksiu napisał:

vdh the first 10 > 7 aesebu klotz at 2000

Zaraz zaraz, mówimy o OT2000, czy MC2000? Bo MC2000 to kabel mikrofonowy o impedancji 85 omów kompletnie się nie nadający do połączenia AES/EBU (standardowo 110 omów), więc w zasadzie i tak by dobrze wypadł przy takiej konkurencji... OT to dedykowany kabel AES/EBU DMX 110 omów, ale oczywiście też bez żadnych "technologii z Nasa".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, baksiu napisał:

no i ten starszy topowy transport thety, choć szału się nie spodziewam, jeśli ma większy wykop od jade kosztem muzykalności, to w moim zestawieniu się raczej nie sprawdzi...

Jeśli piszesz o Data Basic II to jest baaardzo muzykalny, lepiej  chyba tylko w kwestii dynamiki mi wykopu;-)

9 godzin temu, baksiu napisał:

Na rodzaju transmisji najwięcej słychać coax gra fizjologiczniej, trochę na twarz, aesebu bardziej wyrównanie, jak by przez sitko, ale gubi muzykę i atak.

Ciekawe, bo AES nie powinien być gorszy....

Tylko... takie porównanie ma sens tylko jeśli masz dwa takie same kable coax i AES;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mol01 napisał:

Zaraz zaraz, mówimy o OT2000, czy MC2000? Bo MC2000 to kabel mikrofonowy o impedancji 85 omów kompletnie się nie nadający do połączenia AES/EBU (standardowo 110 omów), więc w zasadzie i tak by dobrze wypadł przy takiej konkurencji... OT to dedykowany kabel AES/EBU DMX 110 omów, ale oczywiście też bez żadnych "technologii z Nasa".

OT2000, nie trzeba mieć dwóch takich samych kabli, żeby móc je porównać. Wcale nie uważam żeby aesebu był lepszy na odcinku 0,75m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

Jeśli piszesz o Data Basic II to jest baaardzo muzykalny, lepiej  chyba tylko w kwestii dynamiki mi wykopu;-)

A z czym go porównywałeś? Bo ja już sobie sporo trudu zadałem by porównać na prawdę dobry pearl z topowymi i rzadkim Jade i kultowym toploaderem krell. Nie spodziewałem się wielkich zmian, ale rzeczywistość jest jeszcze mniej pocieszajaca. Różnice są niewielkie, w sumie więcej dała zmiana zasilania gniazdek... Ja wiem że słyszysz kable, niestety ja czasem robię ślepy test, a to jest bat na wszelkie teorie życzeniowe. Nasza psyche często nam płata figle, dlatego słuchamy oczami i dorabiamy sobie do tego całą resztę. Ja oczami wybieram Krella, ale ręki sobie nie dam uciąć, że jest lepszy, chyba jest równie dobry co jade I każde dzielenie włosa na czworo jest bezproduktywne. Są inne elementy systemu niż cyfrowe kable i napędy, gdzie różnica jest słyszalnya od pierwszego taktu, może temu należy poświęcić swój cenny czas? Głośniki, daci, preampy, końcówki mocy, nieskończoność możliwych ulepszeń, słyszalnych bez głębokiej analizy. Chyba muszę sobie coś nowego z tej wyliczanki sprawić, rewelacyjny napęd już mam i wiele lepszego nie będzie... 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Riczi75 napisał:

Jak ją zrobiłeś?

mam piwnicę i przewierciłem się do niej z salonu, tam podpiąłem się pod zasilanie pieca od sauny, jak nie używam sauny, to bezpiecznik obsługuje tylko Hi-Fi, a raczej albo słucham, albo siedzę w saunie, nie korzystam z obu rzeczy na raz. Postawiłem w piwnicy UPS o mocy oddawanej 3500W i od niego idzie ekranowany przewód 5x2,5mm, który dwustronnie zasila rząd gniazd w ścianie, przy okazji wymieniłem też wszystkie kable zasilające na ekranowane  2,5mm zaopatrzone w chińskie wtyki Oyaide, sprawdzone w boju, mocno siedzą w gniazdach zarówno ściennych jak i EIC. Teraz mogę 2h słuchać bez zasilania z sieci, może w przyszłości wymienię UPS na jakiś model online z lepszym falownikiem... ale już po dotychczasowych zabiegach odczułem, że było warto się pobawić. Co ci z pytona od gniazdka do sprzętu, jeśli za gniazdkiem jest instalacja po bandzie, a napięcie i kształt sinusoidy pozostawiają wiele do życzenia?! Przy okazji pociągnąłem sobie internet bezpośrednio z routera do streamera, bez gniazdek, złączek, mam 200mb/s, czyli tyle ile kupiłem, od tej pory tidal nigdy się nie zaciął, a czasem w pochmurne weekendy było różnie. Nie przygasa też światło przy włączaniu końcówek mocy 350W/ kanał 30pare kg każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wit-told napisał:

To bardzo sensowne i musiało mieć pozytywny wpływ na dźwięk.

Może warto popróbować teraz jakieś sieciówki - moim zdaniem mają większy wpływ na dźwięk niż IC nie mówiąc o cyfrowych....

Sieciówki sobie zrobiłem z kabla oflex lapp i chińskich wtyczek, tak jak wyżej napisałem, nie będę inwestował w żadne pytony, bo wiem że więcej da wymiana upsa, albo przeciągnięcie od bezpiecznika przewodu 4mm zamiast 2,5mm, więcej może dać wymiana gniazd w ścianie na takie ze stykami z miedzi zamiast mosiądzu itp, wymiana sieciówki to przy tym pudrowanie syfa... albo montowanie skrzydła z F1 w golfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, baksiu napisał:

Sieciówki sobie zrobiłem z kabla oflex lapp i chińskich wtyczek, tak jak wyżej napisałem, nie będę inwestował w żadne pytony, bo wiem że więcej da wymiana upsa, albo przeciągnięcie od bezpiecznika przewodu 4mm zamiast 2,5mm, więcej może dać wymiana gniazd w ścianie na takie ze stykami z miedzi zamiast mosiądzu itp, wymiana sieciówki to przy tym pudrowanie syfa... albo montowanie skrzydła z F1 w golfie.

Oflex lapp czy Ölflex lapp ? To chyba też skandynawski wynalazek. Tak często ten Pyton się u Ciebie przewija że powinieneś go w końcu wypróbować aby wyrobić sibie zdanie . Mam dwa Pytony, akurat pod dwie końcówki . Z chęcią Ci wypożyczę bo sam jestem ciekaw jak się mogą sprawdzić lub nie sprawdzić u Ciebie. 

Jakiego masz UPSa?

 

https://www.hifisentralen.no/forumet/classifieds/theta-digital-timebase-linque-cond.129545/

Mam jeszcze coś takiego . Może da radę wycisnąć coś jeszcze z Twoich cedeków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Riczi75 napisał:

Oflex lapp czy Ölflex lapp ? To chyba też skandynawski wynalazek. Tak często ten Pyton się u Ciebie przewija że powinieneś go w końcu wypróbować aby wyrobić sibie zdanie . Mam dwa Pytony, akurat pod dwie końcówki . Z chęcią Ci wypożyczę bo sam jestem ciekaw jak się mogą sprawdzić lub nie sprawdzić u Ciebie. 

Jakiego masz UPSa?

 

https://www.hifisentralen.no/forumet/classifieds/theta-digital-timebase-linque-cond.129545/

Mam jeszcze coś takiego . Może da radę wycisnąć coś jeszcze z Twoich cedeków. 

moja generation VIII ma wbudowany ten wynalazek, więc raczej nie będę dublował, Jade też chyba ma i powielenie nie pomaga szczególnie, może zrobię test z wyłączonym jitter jaiil w DAC-u i zrobię ponowny test napędów Theta i Krell? Może wtedy Krell przegra?

Nie naśmiewaj się z CD, bo kupując te różne sprzęty natknąłem się na dwa ultra-elitarne salony hi-end, których właściciele twierdzili, że tylko CD się u nich liczy, w ogóle się plikami nie zajmują, a sprzęty stały tam takie, że chyba jedynie na audio-show można takie zobaczyć, mam kilka fotek, ale sam nie znałem kilku obecnych tam marek, jak kupowałem używane monobloki classe, to czułem się jak ogrodnik kradnący dwie kostki brukowe 🙂

22 minuty temu, wit-told napisał:

Może warto spróbować, u mnie TLC nie wpłynęło na jakość dźwieku...

A dobre sieciówki tak...

Jak u Ciebie IC wpływają, to pewnie sieciówki też... Ja to testuję trochę jak w medycynie, ze ślepą próbą, nie liczę na ułożenie się kabli, słuchu, bo tam się nie ma co układać, co najwyżej się przyzwyczajamy i zaczyna się podobać, ale nie tędy droga, bo nawet do odcisku na pięcie się idzie przyzwyczaić, co nie znaczy, że jest pożądany. Tak jak mówiłem Generation VA to nie jest ultraprzejrzysty DAC, żeby wychwycić niuanse jak TLC, tym bardziej się dziwię, że słyszysz wpływ kabli. Radzę czym prędzej posłuchać jakiegoś nowszego topowego DAC-a, już nie mogę się doczekać odsłuchu DCS Bartoka, ponoć to bardzo dobry sprzęt, jedynie trochę drogi...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mol01 napisał:

No to sroga wtopa...

No to magik mało magiczny... choć dopóki nie zaczęliśmy zgłębiać tematu philipsa cdm-4, to myśleliśmy że wszystkie są podobne, z plastiku... szkopuł tkwi w szczegółach. Cdm-4 pro to ultrarzadki i drogi napęd, bez tanich dawców za 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wit-told napisał:

CDM 4 pro i CDM 9 pro to jedne z najlepszych napędów, niestety też nie najtańszych...

to magik musia l się poczuć rozczarowany;-)

To bardzo dobry magic. Ktoś sprzedawał kupę sprzętu na części. Dostał informację że wśród tego złomu jest jakiś starszy Phillips na duże płyty DV. Była nadzieja że to ten model. Ostatecznie okazało się że to nie to. Generalnie jest to jeden z lepszych magików, który robi bardzo dużo napraw zlecanych przez Cougars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wit-told napisał:

to akurat bardzo dobra rekomendacja

Są lepsi, tylko terminy mają dla niektórych nieosiągalne, polecani przeze mnie, a to dla mnie najlepsza rekomendacja 😜. W każdym razie ja na swoim zepsutym krellu sobie całkiem fajnie gram od miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.