Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Digital Klub


baksiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, wit-told napisał:

Miałem RCA potem dokupiłem AES i tak zostało.....choć RCA teraz leży w "magicznej szufladzie;-)

Pisząc napęd miałem na myśli wymienny moduł lasera, nie wiem jak to się fachowo nazywa...

Czy aes gra lepiej, czy tylko wygląda solidniej? Ogólnie pewnie grasz na xlr, czy wzmacniacz też jest zbalansowany i też należy do strefy słusznych podziałów? W moim pearl jest tylko coax, więc zostaje rca, tak samo w gen VA też, dopiero z preampu idą xlr do zbalansowanych monobloków... może chcesz popchnąć ten koncentryk? Chyba ostatnio mało popularny przy łączeniu nowszych urządzeń?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wit-told napisał:

Gra trochę lepiej....

pewnie dlatego wersja zbalansowana jest droższa;-)

reszta też zbalansowana

co do kabla to nie zaśmiecajmy wątku - priv.

To co masz na wzmocnieniu i jakie skrzynki? Ja czuję synergię między audio physic a theta digital, te urządzenia dają ponadprzeciętną przestrzeń. Wzmaki classe robią jako idealnie czarne tło na którym mogą zabłysnąć ww sprzęty. Jak ktoś ma sporo miejsca na rozstawienie głośników, to polecam tą niemiecką markę, ale oczywiście nie współczesne modele na które żal patrzeć...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wit-told napisał:

Stare Audio Physic też lubię, ale jestem od pewnego czasu posiadaczem ProAc-ów i chyba ich nie zmienię;-)

Docelowego wzmocnienia jeszcze nie ma, teraz mruczy Gryfek, ale to temat Tabu;-)

Ponoć proac to ta sama szkoła brzmienia, impuls, przestrzeń i szybki, punktowy bas, nie słuchałem, ale to kwestia czasu. Gryphon faktycznie może nie pasować w tym zestawieniu, jeśli zależy Ci na ww walorach, to on je raczej marnuje. Zastanawiałem się nad nim i nad nadem S300, ale chyba szukam czego innego, bez upiększania, classe się sprawdził, wzmacniacz widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

Tak Classe to klasa, ale niełatwo znaleźć coś dobrego w atrakcyjnej cenie....

Mnie kusi Krell  FPB....

A słuchałeś krelli? Ja po kav-300CD odpuściłem, bas mnie przerósł, to był łomot, góra bez wyrazu, jeśli tak przyprawiają wszystkie klocki, to ja mam niestrawność 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, wit-told napisał:

Tak, miałem w domu końcówkę FPB 200 - bardzo mi się podobała, Cd-ków i tańszej linii kav nie znam....

Skąd jesteś? Może posłuchaj classe, tych prawdziwych krelli nie słuchałem, jednak prawie nie spotykam osób które na krellu się zatrzymały jako na magnum opus hiendu. Raczej każdy na jakimś etapie je wałkował i klub krella to cmentarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, piano napisał:

to nie będziesz zadowolony z tej znajomości.

Hej!!!!

Może i nie będę - to pogonię, to tylko sprzęt, ale dużo zależy od konfiguracji itd..

Jak to się skończy, to nie wiem, bo w sumie to mocno się zdystansowałem do tej audio-choroby....

Dobrego Classe chętnie bym posłuchał, ja z kuj-pom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysunąłem fotel 15cm bliżej i zyskałem wiecej niż kupując kable za xxx złotych 😊 Akustyka rządzi! Moje głośniki stoją na środku pokoju, fotel pomiędzy nimi, niech żałują Ci co trzymają paczki pod ścianą, nie mają żadnych szans zagrać! Czekam na Basic III od @mol01, może jednak zagra tak dobrze jak genV???? Umówiłem się na odsłuch z postronnym audiofilem, niech orzeknie i ja jej dam szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

Avanti II

No to im bliżej do virgo I i II, raczej dalekie od neutralności i rownego pasma, te stare AP grały trochę monitorowo, nowsze już równiej, wiekszym dźwiękiem i dynamiką, jednak stare Virgo mają coś w sobie, dałem je ojcu i czasem sobie puszczę jak go nie ma 😊 Avanti III to już inna klasa, niestety cenowo też są w innej lidze, chcę je kupić, jednak tańsze mają kiepski kolor, a ładniejsze z Włoch są zbyt abstrakcyjnie wycenione... trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma przełącznik hebelkowy do thety na zbyciu? Model M-2012 firmy NKK, taki spłaszczony, wszędzie widzę tylko z okrągłą dźwignią...

Data zaprojektowania płytki cyfrowej w moim GenV to 93, płytki analogowej 95, więc to samo co w Basic III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2021 o 21:58, wit-told napisał:

Premium był RCA, Reference  mam RCA i AES;-)

Pewnie da, ale taki zasilacz dopasowujący działa jak dobry kondycjoner;-)

Nie, tych nowych transportów nie słuchałem - chętnie bym to w sumie zrobił, ale tu akurat nie spodziewam się specjalnego postępu, patrząc na to co dzieje się w kwestii napędów od czasów CDM 9 Pro...

 

 

W pearl i jade siedzą pioneer stable platter, chyba ostatnie tchnienie ws rozwoju napędów CD, potem już było tylko taniej i tandetniej... a w dzisiejszych odtwarzaczach siedzą napędy DVD albo cd-rom 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.