Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Digital Klub


baksiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nieczęsto spotykany sprzęt, do tego baaardzo wiekowy....

CDM 1 był dobry, ale to początki ery CD, mogę jutro sprawdzić, kiedy ten Krell wszedł na rynek

myślałem, że wolisz coś troszke nowszego;-)))

chociaż, z drugiej strony, czy te nowsze są lepsze (same napędy na pewno nie, całe transporty może i tak ale ceny razy 10....

ze starych transportów to bardziej do mnie przemawiają Levinsony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wit-told napisał:

Nie, to nieczęsto spotykany sprzęt, do tego baaardzo wiekowy....

CDM 1 był dobry, ale to początki ery CD, mogę jutro sprawdzić, kiedy ten Krell wszedł na rynek

myślałem, że wolisz coś troszke nowszego;-)))

chociaż, z drugiej strony, czy te nowsze są lepsze (same napędy na pewno nie, całe transporty może i tak ale ceny razy 10....

ze starych transportów to bardziej do mnie przemawiają Levinsony

Tylko levinson no. 31 to okolice 15kzł, kiedy zapsutego krella można mieć za 5kzł 😀. Wiem że stary, to następca md-2, w komplecie ma nowy napęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam właśnie na odsłuchach Thetę Generation VIII s.3 i muszę przyznać, że gra to zjawiskowo - bas łeb urywa, a dźwięk powoduje gęsią skórkę i jeżenie się włosów na głowie. Ale tylko z napędu CD - żadne Hi-Res'y, bo wtedy góra staje się chirurgicznym szczękotem..

 

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mol01 napisał:

Mam właśnie na odsłuchach Thetę Generation VIII s.3 i muszę przyznać, że gra to zjawiskowo - bas łeb urywa, a dźwięk powoduje gęsią skórkę i jeżenie się włosów na głowie. Ale tylko z napędu CD - żadne Hi-Res'y, bo wtedy góra staje się chirurgicznym szczękotem..

 

Miło usłyszeć te same spostrzeżenia! To już nie są tanie sztuczki, to jest granie na koncertowym poziomie realizmu. Spróbuję w najbliższym czasie dołożyć do niej napęd krell md-10r i zobaczymy czy będzie lepiej... coś mi się wydaje,że obaj znamy osobę, która zrobi jego przegląd pogwarancyjny 😜

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z tu zgromadzonych byłby chętny na zabudowę wejścia USB w swojej Thecie? Mam świetny pomysł jak to zrobić zupełnie bezinwazyjnie (w każdej chwili będzie można tą "modyfikację" zdemontować bez śladu i nie będzie ona miała absolutnie żadnego wpływu na działanie pozostałych wejść cyfrowych) przy pomocy interfejsów opartych na: PCM2704 48kHz/16bit (najtańsza opcja z zasilaniem z USB), Tenor TE7022L 96kHz/24bit (zasilanie z obwodu ST lub z dodatkowego zasilacza 5V), C-Media CM6631A 192kHz/32bit I2S (zasilanie j/w), asynchroniczny XMOS U208 384kHz/32bit I2S (zasilanie j/w) lub XMOS U208 + Bluetooth 5.0 aptX HD na CR8675 (najdroższa wersja z zewnętrzną anteną BT)? USB to oczywiście będzie służyć do przesyłu muzyki z kompa, serwera muzycznego NAS lub streamera, który może działać w opcji Master przez USB. Możliwa też jest też przy okazji poprawa stabilizacji napięć, zabudowa precyzyjnego zegara, wymiana padniętych elektrolitów, montaż ultra-szybkich diod prostowniczych typu MUR - co dusza zapragnie. Cały proces modyfikacji udokumentuję i opiszę krok po kroku w tym temacie - jest ktoś zainteresowany? Wejdźcie ze swoją Thetą w XXI wiek 🙂

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.01.2023 o 18:09, mol01 napisał:

Panowie, czy ktoś z tu zgromadzonych byłby chętny na zabudowę wejścia USB w swojej Thecie? Mam świetny pomysł jak to zrobić zupełnie bezinwazyjnie (w każdej chwili będzie można tą "modyfikację" zdemontować bez śladu i nie będzie ona miała absolutnie żadnego wpływu na działanie pozostałych wejść cyfrowych) przy pomocy interfejsów opartych na: PCM2704 48kHz/16bit (najtańsza opcja z zasilaniem z USB), Tenor TE7022L 96kHz/24bit (zasilanie z obwodu ST lub z dodatkowego zasilacza 5V), C-Media CM6631A 192kHz/32bit I2S (zasilanie j/w), asynchroniczny XMOS U208 384kHz/32bit I2S (zasilanie j/w) lub XMOS U208 + Bluetooth 5.0 aptX HD na CR8675 (najdroższa wersja z zewnętrzną anteną BT)? USB to oczywiście będzie służyć do przesyłu muzyki z kompa, serwera muzycznego NAS lub streamera, który może działać w opcji Master przez USB. Możliwa też jest też przy okazji poprawa stabilizacji napięć, zabudowa precyzyjnego zegara, wymiana padniętych elektrolitów, montaż ultra-szybkich diod prostowniczych typu MUR - co dusza zapragnie. Cały proces modyfikacji udokumentuję i opiszę krok po kroku w tym temacie - jest ktoś zainteresowany? Wejdźcie ze swoją Thetą w XXI wiek 🙂

ja się zgłaszam do zabudowania gniazda ST :), najbardziej to bym chciał jeszcze wejście/wyjście dla sygnału zegara, ale to chyba jedynie u producenta można dokupić... ale na razie czekam na Krella, zobaczymy jak zagra po AES/EBU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2023 o 18:32, baksiu napisał:

ja się zgłaszam do zabudowania gniazda ST :), najbardziej to bym chciał jeszcze wejście/wyjście dla sygnału zegara, ale to chyba jedynie u producenta można dokupić...

Zabudowa wejścia sygnałowego ST to kaszka z mlekiem - w Geneneration VIII wystarczy wlutować odbiornik ST. W starszych modelach jest przygotowane gniazdo DIP-16, w które wystarczy wpiąć owy odbiornik lub nadajnik w napędach (w niektórych modelach trzeba jeszcze przylutować zworkę aktywującą owe gniazdo), ale trzeba też dorobić kawałek światłowodu do panelu tylnego, bo owe gniazdo odbiornika/nadajnika umiejscowione jest na środku płyty cyfrowej. Natomiast wejście zawierające zegar taktujący jest opcją w Generation VIII w formie standardu I2S na gniazdach RJ-45 (nazywanych przez Thetę "Megalinque") umieszczonych na opcjonalnej płytce "AUX DIGITAL IN BOARD" - jeśli bym taką dostał w swoje ręce, to byłbym w stanie zrobić własny układ z wejściem zegara taktującego współpracujący z tym urządzeniem zastępujący ową opcjonalną płytkę na dowolnym standardzie złączy kompatybilnym z jakimkolwiek napędem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mol01 napisał:

Zabudowa wejścia sygnałowego ST to kaszka z mlekiem - w Geneneration VIII wystarczy wlutować odbiornik ST. W starszych modelach jest przygotowane gniazdo DIP-16, w które wystarczy wpiąć owy odbiornik lub nadajnik w napędach (w niektórych modelach trzeba jeszcze przylutować zworkę aktywującą owe gniazdo), ale trzeba też dorobić kawałek światłowodu do panelu tylnego, bo owe gniazdo odbiornika/nadajnika umiejscowione jest na środku płyty cyfrowej. Natomiast wejście zawierające zegar taktujący jest opcją w Generation VIII w formie standardu I2S na gniazdach RJ-45 (nazywanych przez Thetę "Megalinque") umieszczonych na opcjonalnej płytce "AUX DIGITAL IN BOARD" - jeśli bym taką dostał w swoje ręce, to byłbym w stanie zrobić własny układ z wejściem zegara taktującego współpracujący z tym urządzeniem zastępujący ową opcjonalną płytkę na dowolnym standardzie złączy kompatybilnym z jakimkolwiek napędem.

no właśnie gdybym taką płytkę miał, to by było po temacie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, wit-told napisał:

Wiem, że to nie najlepij zabrzmi jak to ja napiszę... ale Data Basic II to najlepszy transport Thety....

nie znam tych uniwersanlych z odczytem Laserdisków...

A jade znasz? W sumie nie wiem jak gra, ale sądząc po cenach i częstości pojawiania się w ogłoszeniach, to jest rzadkością na rynku, tak ze dwa do dziesięciu razy większą niż data basic II...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mol01 napisał:

Ale Jade niema nic wspólnego z płytami LD

Tak, wiem.

pisałem tylko, że nie znam tych uniwersalnych - bo takie też były i chwalono w nich mechanikę.....

10 godzin temu, baksiu napisał:

A jade znasz? W sumie nie wiem jak gra, ale sądząc po cenach i częstości pojawiania się w ogłoszeniach, to jest rzadkością na rynku, tak ze dwa do dziesięciu razy większą niż data basic II...

znam, ale w domu nie miałem....

faktycznie pojawia się rzadziej i ceny są spore, to na pewno ich najlepszy transport z mechanizmem Stablle Platter Pioniera

ma komplet wyjść cyfrowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wit-told napisał:

pisałem tylko, że nie znam tych uniwersalnych - bo takie też były i chwalono w nich mechanikę.....

Było ich więcej w historii marki niż napędów CD i to z różnymi mechanizmami - po kilku modelach LD, pojawiły się napędy DVD i Blu-ray, ale uważam że te stricte CD były najlepiej zbudowane. Ogólnie Thetę chyba pogrążyło ukierunkowanie się na kino domowe High-End.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wit-told napisał:

Tak, wiem.

pisałem tylko, że nie znam tych uniwersalnych - bo takie też były i chwalono w nich mechanikę.....

znam, ale w domu nie miałem....

faktycznie pojawia się rzadziej i ceny są spore, to na pewno ich najlepszy transport z mechanizmem Stablle Platter Pioniera

ma komplet wyjść cyfrowych?

Ma aes/ebu i coax na pewno, ST niestety nie, może da się prosto dołożyć... data basic II też jest na moim celowniku, mam upatrzoną, ale trwają próby nawiązania kontaktu... może zgromadzę 4 napędy na raz i zrobię wielki ślepy test, tylko przydałyby się 4 takie same oryginalne płyty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i jest wyraźna różnica między Pearl a Jade. Chyba usłyszałem jitter 🤪. Niczym się nie różnią poza długością pogłosu. W Jade jest krótszy, tam gdzie poprzednio Mira Kubasińska śpiewała w hali dworca, teraz śpiewa w moim pokoju, wszystko co było wcześniej rozmyte u góry stało się wyraźne. We wtorek odsłucham jeszcze ze zmianą kabli, bo przy okazji podpiąłem jade kablem wireworld gold 2 coax, teraz podepnę na odwrót kablem van den hul the wave, a potem jeszcze aes/ebu, zobaczę i porównam zwycięzcę z krellem. Już widać że krell będzie miał ciężko, bo obwód jitter jail w jade najwyraźniej działa, data basic II tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mol01 napisał:

Moim zdaniem Generation V dużo maskuje - to nie jest na pewno przejrzyste granie, nawet recap wiele nie pomaga.

zdecydowanie nie ma takiego wykopu jak choćby basic IIIA, o Gen VIIImk3 nie wspominając, jednak grała interesująco, analogowo, Słuchaliśmy wersji niezbalansowanej, a dopiero ta z XLR była topem i może być o niebo lepsza... choć nadal bez nowoczesnych układów redukcji jittera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wit-told napisał:

Hmmm, ja tam się nie znam, ale nie wiem jak wiele V maskuje....

Muzykę to raczej odkrywa;-)

Pewnie VIII jest jeszcze lepsza, ale tego nie wiem.... może jak się baksiowi znudzi;-)))))

Nieprędko się znudzi, pamiętaj że już nie mam pre, więc przesiadka na coś innego wiąże się z podwójnym wydatkiem 🤣 W dodatku mam sporo ulokowane w 3 napędy, którego wybór zakończy zaplanowane eksperymenty na ten rok. Zaraz się zabieram za odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak: pearl przegrywa z jade w ślepym teście, jade gra żywiej, prawdziwiej, a jednocześnie z mniejszym rozmyciem/pogłosem, to są niuanse, które względem porównania rotel rcd-1072 vs theta pearl w ogóle nie występują! No i pojedynek jade vs md-10 krella. Więcej wnosi rodzaj użytych kabli coax contra aes/ebu. Na tych drugich jest większa dynamika, a czasami cierpi zszycie podzakresów jako pasma muzycznego. Theta jade gra dynamiczniej, ale trochę rozwarstwia muzykę wespół z Gen VIII, krell gra bardziej analogowo, muzykalnie i zostaje na dłużej. Są to niuanse, pierdoly większe od kabli, ale jednak je słychać. W systemie z mniejszym wykopem jade może zrobić super robotę, w moim krell lepiej łagodzi obyczaje. Pojedynek uważam za bardzo wyrównany  bez przegranych. Jade i md-10 to najwyższa klasa napędów CD wybór zależy od gusty, żaden muzycznie nie odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.