Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Digital Klub


baksiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zainicjować miejsce w którym użytkownicy jak i zainteresowani produktami tej amerykańskiej marki mogliby wymienić się opiniami na temat poszczególnych urządzeń. Załączam link do strony producenta, na której można poczytać o historii firmy jak i o poszczególnych urządzeniach. Ciekawym i godnym polecenia jest wsparcie pozakupowe udzielane klientom, którzy mogą ulepszać posiadane urządzenia, gdy tylko pojawi się jakieś ulepszenie, z tego co wiem, to koszty takich fabrycznych modyfikacji dla pierwszych właścicieli są atrakcyjne w porównaniu do kosztu zakupu nowych modeli. Oczywiście polscy użytkownicy będą mieli pod górkę z takim upgreadem z racji znacznej odległości od zakładu produkcyjnego.... Zapraszam do prezentacji swoich urządzeń, publikowania zdjęć.  Posiadane urządzenia, jak i te które miałem wcześniej postaram się szczegółowo opisać.

https://www.thetadigital.com/legacy-products/

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • baksiu zmienił(a) tytuł na Theta Digital Klub
5 minut temu, szczemirek napisał:

Niestety mój DS Pro Generation III niedomaga

No i tak to niestety jest z tymi starymi Thetami z którejś tam ręki - bez grzebnięcia często się nie obędzie, a te grzebnięte są czasami robione/upgrade'owane metodami chałupniczymi - wręcz zdewastowane. Dlatego ja zacząłem przygodę od względnie niezawodnego modelu DSPro Basic III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mol01 napisał:

No i tak to niestety jest z tymi starymi Thetami z którejś tam ręki - bez grzebnięcia często się nie obędzie, a te grzebnięte są czasami robione/upgrade'owane metodami chałupniczymi - wręcz zdewastowane. Dlatego ja zacząłem przygodę od względnie niezawodnego modelu DSPro Basic III.

usystematyzujmy, 

DSPro Generation III to produkt z roku 1993/info ze strony thetadigital.com/

DSPro Generation V to rok 1994/info z tej samej strony/

nie wiem kiedy pojawiły się zaktualizowane wersje z dopiskiem A...

na stronie producenta znalazłem info, że w tym samym czasie co GenV pojawił się Basic III

Na płytce drukowanej mojego egzemplaża znalazłem datę '95, jeśli to data produkcji, to przyznasz @mol01 że przepaści w wieku tych DAC-ów nie ma, wychodziły rok po roku!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wit-told napisał:

No to melduję się w klubie, też mi Gen V niedomaga, muszę udeżyć do Cougar....

A urządzenia wiekowe, ale odtwarzają muzykę zacnie;-)

no to zaczyna się smętnie, Theta niedomaga... U mnie w transporcie ucierpiał hebelek od pętli magnetofonowej, na razie go odpiąłem, ale kiedyś trzeba wymienić... w Basic III miałem problem z masą, ale @mol01 to poprawił.

@wit-told masz wersję zbalansowaną, ja z RCA tylko, choć mają tą samą nazwę, to wnętrze jest zupełnie inne, prawdopodobnie twoja ma płytki drukowane z teflonu i ma zdublowane płytki analogowe, do tego ma 6 zasilaczy, zamiast 4 jak u mnie, sekcja cyfrowa jest też zdublowana w znacznej części, tak że wspólne dla tych urządzeń są tylko obudowa i nazwa, reszta już niekoniecznie... jak bys kiedyś sprzedawał, to wiesz kogo poinformować 🙂

czyli mamy w klubie użytkowników:

Generation III, nie wiem w jakiej wersji

Generation VA zbalansowanej

Generation VA RCA

Basic III

dorzucę jeszcze mój napęd Pearl, z tym dla odmiany nie mam żadnych problemów, poza tym, że pilot philipsa jest mega badziewny...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bemol napisał:

Jako były posiadacz DSPro Basic II,chcę zostać sympatykiem klubu 🙂

 

co Ci się nie spodobało w Basic II, skoro zmieniłeś markę? Może dopiero Basic III był przełomowym produktem, który by Cię zaciekawił, oferuje zalety konstrukcji zbalansowanej za niewielkie pieniądze.... Pamiętam, że na mnie zrobiła wielkie wrażenie, na @Riczi75 chyba też, bo coś tam kolega chciał ostatnio upolować z tej marki na rynku wtórnym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szczemirek napisał:

Poròwnanie wielkości DS Pro Generation III i  DS Pro prime II

0546C6BB-1A76-4CC7-9214-0F161C80A3C4.jpeg

61B2ED1B-402F-4237-9890-251D6C2AC05B.jpeg

Tak samo wypada genV z Basic III, oszczędności widać gołym okiem... myślę że przy serii basic firma się przygotowała do bardziej masowej produkcji, jedna plytka drukowana, malutka i płaska obudowa itp... przy poprzednikach można było conajwyzej puszczać niewielkie serie z małym zyskiem, zbyt skomplikowane toto, za dużo pracy, materiału i czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Na płytce drukowanej mojego egzemplaża znalazłem datę '95, jeśli to data produkcji, to przyznasz @mol01 że przepaści w wieku tych DAC-ów nie ma, wychodziły rok po roku!

Moja Basic III też ma na płytce jak Twoja 95-03 COPYRIGHT 1994, ale Generation III i V mimo deklarowanych lat produkcji (a co masz na płytce w Va?) układowo pamiętają lata 80-te. Procesory Motoroli jak z przedpotopowych komputerów, wszechobecna kabelkologia, przełączniki hebelkowe - można by tak wymieniać wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szczemirek napisał:

Poròwnanie wielkości DS Pro Generation III i  DS Pro prime II

To, że coś jest mniejsze, nie oznacza z miejsca, że jest gorsze - po prostu zastosowano nowsze, bardziej zminiaturyzowane elementy i bardziej efektywnie upchano je na jednej płytce, skracając przy okazji drogę sygnału. Zasilanie napewno jest uboższe, ale czy serio potrzeba tylu transformstów w urządzeniu, które pobiera z sieci może ze 30W? Rozdzielenie zasilania napewno daje lepszą separację poszczególnych obwodów i kanałów, jeśli zrobiono dual-mono włącznie z zasilaniem, ale jestem ciekaw ile to dało na plus, a ile zakłóceń dodaje taka armada traf...

Tak nawiasem mówiąc, to mimo tych samych nadruków na płytce, moja Basic III ma nowsze przełączniki i kilka innych elementów na płytce ze świeższą datą produkcji od Twojej IIIa @baksiu, a w naszym kraju artykuły z Basic III pojawiły się w pisemkach chyba na przełomie 98/99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mol01 napisał:

To, że coś jest mniejsze, nie oznacza z miejsca, że jest gorsze - po prostu zastosowano nowsze, bardziej zminiaturyzowane elementy i bardziej efektywnie upchano je na jednej płytce, skracając przy okazji drogę sygnału. Zasilanie napewno jest uboższe, ale czy serio potrzeba tylu transformstów w urządzeniu, które pobiera z sieci może ze 30W? Rozdzielenie zasilania napewno daje lepszą separację poszczególnych obwodów i kanałów, jeśli zrobiono dual-mono włącznie z zasilaniem, ale jestem ciekaw ile to dało na plus, a ile zakłóceń dodaje taka armada traf...

Tak nawiasem mówiąc, to mimo tych samych nadruków na płytce, moja Basic III ma nowsze przełączniki i kilka innych elementów na płytce ze świeższą datą produkcji od Twojej IIIa @baksiu, a w naszym kraju artykuły z Basic III pojawiły się w pisemkach chyba na przełomie 98/99.

Te trafa są w osobnej obudowie, więc sieją raczej mniej niż te dwa na jednej płytce, sam producent opisuje Basic jako uproszczony model, w którym zastosowano technologię sprawdzoną w gen III i gen V, moim uchem gen V gra dojrzalej niż Basic III. moja Basic może być starsza, tylko wróciła na upgrade do fabryki, te wielkie zmultiplikowane trafa mają tlumić zakłócenia sieciowe i podawać jak najlepszy prąd, nie chodzi o moc zasilanych komponentów, a o ich komfortowe warunki pracy.

@szczemirekma czarną chyba nieaktualizowaną III, chyba że się naklejka version A zgubiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelkoza i hebelki to pozostałość po małoseryjnej produkcji, do masówki to się nie nadaje, za dużo roboty, każdy przełącznik trzeba przekręcić i dolutować kable, solidne gniazda trzeba przekręcić do pleców każde z osobna, łatwiej umieścić je na płytce, choć nie wiem co lepsze, myślę ze trwalsze są takie przykręcone i polączone z płytką kablem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

sam producent opisuje Basic jako uproszczony model, w którym zastosowano technologię sprawdzoną w gen III i gen V, moim uchem gen V gra dojrzalej niż Basic II

Ja tu oczywiście nie śmiem twierdzić, że Basic III może być lepsza brzmieniowo od Generation V, nic z tych rzeczy. Mówię tylko, że wykonanie podoba mi się bardziej tej pierwszej - wolę gdy wejścia są lutowane bezpośrednio w ścieżki, niż po drodze mają być liche kabelki (co na to zapaleńcy ultra drogich kabli, gdy w środku idzie taka niteczka?) i wiszące na nich elementy desymetryzacji pasywnej na AES/EBU. A jeszcze bardziej wolę fajniej zrobione urządzenia PS Audio, gdzie są miękkie przyciski, a nie staroświeckie wciskane przyciski.

 

 

 

 

2 godziny temu, baksiu napisał:

Te trafa są w osobnej obudowie, więc sieją raczej mniej niż te dwa na jednej płytce

U mnie Theta sieje tak, że zakłóca tuner stojący dwie półki wyżej (30-40cm) i u siebie zdaje się też podobną rzecz wychwyciłeś, więc to że wewnętrz trafa są w oddzielnej komorze napewno coś tam daje (a wręcz było wymagane), ale nie eliminuje efektu przy takiej ich ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Basic III siała mi na gramofon, ale wiesz, że był problem z masą na obudowie... jak wróci od Ciebie, to zrobię testy porównawcze z GenV, żeby się upewnić co do wyższości tej drugiej, choć o ile pamiętam wysokie tony to była zupełnie inna jakość, większa siostra nie miała tam grama ostrości, kiedy Basic III lubiła uwypuklić sybilanty. Też wolę miękkieprzyciski jak w Pearl, w sumie nie wiem dlaczego w napędach dedykowanych jak Jade i Pearl są nowe guziki, a dacach hebelki lub przyciski rodem z unitry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, baksiu napisał:

co Ci się nie spodobało w Basic II, skoro zmieniłeś markę? Może dopiero Basic III był przełomowym produktem, który by Cię zaciekawił, oferuje zalety konstrukcji zbalansowanej za niewielkie pieniądze.... Pamiętam, że na mnie zrobiła wielkie wrażenie, na @Riczi75 chyba też, bo coś tam kolega chciał ostatnio upolować z tej marki na rynku wtórnym 😉

W moim systemie grała klinicznie,a srebrne interkonekty Neotecha jeszcze uwypuklały tę cechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, baksiu napisał:

Basic III lubiła uwypuklić sybilanty

To jest chyba właśnie największy problem Basic III. Dziś porównam Basic III z III w wersji A i zobaczymy, w której góra mniej kłuje. Teoretycznie w zwykłej III jest mnóstwo kondów styrofleksowych w układzie wyjściowym, które dobrze radzą sobie z wysokimi częstotliwościami, więc może "przedobrzają", a w IIIa zastąpiono je foliowymi Wimami, które powinny być bardziej "gładkie" i dodano jakieś śmieszne filtry ferrytowe na wyjściach - na pierwszy rzut ucha wydaje się, jakby zwykła III miała dobitniejsze obydwa skraje pasma (trochę jakby lekki Loudness), ale zobaczymy, co pokaże porównanie łeb w łeb.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szczemirek napisał:

DS Pro prime II

od tego modelu zaczęła się moja przygoda z firmą....

szczerze, to uważam, że ma wyjątkowo korzystny stosunek jakość/cena

20 godzin temu, baksiu napisał:

jak bys kiedyś sprzedawał, to wiesz kogo poinformować 🙂

ok, bo trochę mnie kusi Gen VIII, tylko nie słuchałem, a cena słona....

no i najsamprzód V musi wrócić do formy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

od tego modelu zaczęła się moja przygoda z firmą....

szczerze, to uważam, że ma wyjątkowo korzystny stosunek jakość/cena

ok, bo trochę mnie kusi Gen VIII, tylko nie słuchałem, a cena słona....

no i najsamprzód V musi wrócić do formy;-)

Gen VII też mnie kusi, ale na razie ceny astronomiczne, a i wygląd do mnie nie przemawia, poza tym obawiam się, że może być skomplikowana w obsłudze, a już zwłaszcza w serwisie, wygląda trochę jak pecet w futurystycznej obudowie... Miałeś coś po Prime II, czy od razu z grubej rury VA balanced?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga była taka (od momentu wejścia w sferę "zdrowych podziałów"):

1. Myryad CD 100 - piękny, nieźle biący odtwarzacz

2. Myryad + ProPrime II - mały szok, że jest taka duża zmiana

3. Data Basic I (upgrade do II) + ProPrime - a jednak TRANSPORT robi różnicę...

4. wplątał się pomiędzy nie Transparent Premium DigitalLink i znowu małe zdziwienie

5. ProPrime  II poszedł do kumpla, a tu pojawił się Gen Va - duża zmiana na plus, ale nie rewolucja, tylko ewulucja

6. Premium stał się Referencem - wrażenia j/w

7. Data I zmieniona przez Data II (w sumie dalej mam obie;-)

8. a teraz się zesr...ło.... choć szczerze pisząc od dawna myślałem o przeglądzie i recapie Gen Va - teraz nie ma wyjcia;-)

...a jeszcze po drodze zewntrzny zasilacz na dwóch R-corach, bo sprzęty hamerykańskie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wit-told napisał:

Droga była taka (od momentu wejścia w sferę "zdrowych podziałów"):

1. Myryad CD 100 - piękny, nieźle biący odtwarzacz

2. Myryad + ProPrime II - mały szok, że jest taka duża zmiana

3. Data Basic I (upgrade do II) + ProPrime - a jednak TRANSPORT robi różnicę...

4. wplątał się pomiędzy nie Transparent Premium DigitalLink i znowu małe zdziwienie

5. ProPrime  II poszedł do kumpla, a tu pojawił się Gen Va - duża zmiana na plus, ale nie rewolucja, tylko ewulucja

6. Premium stał się Referencem - wrażenia j/w

7. Data I zmieniona przez Data II (w sumie dalej mam obie;-)

8. a teraz się zesr...ło.... choć szczerze pisząc od dawna myślałem o przeglądzie i recapie Gen Va - teraz nie ma wyjcia;-)

...a jeszcze po drodze zewntrzny zasilacz na dwóch R-corach, bo sprzęty hamerykańskie;-)

Zapytam o transparent, jakie wtyki? Ja używam coax no i pytanie czy tych amerykańskich 110V się nie da przestawić na ludzkie napięcie? Czy słuchałeś nowszych transportów pearl, jade i multiformatowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium był RCA, Reference  mam RCA i AES;-)

Pewnie da, ale taki zasilacz dopasowujący działa jak dobry kondycjoner;-)

Nie, tych nowych transportów nie słuchałem - chętnie bym to w sumie zrobił, ale tu akurat nie spodziewam się specjalnego postępu, patrząc na to co dzieje się w kwestii napędów od czasów CDM 9 Pro...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

Premium był RCA, Reference  mam RCA i AES;-)

Pewnie da, ale taki zasilacz dopasowujący działa jak dobry kondycjoner;-)

Nie, tych nowych transportów nie słuchałem - chętnie bym to w sumie zrobił, ale tu akurat nie spodziewam się specjalnego postępu, patrząc na to co dzieje się w kwestii napędów od czasów CDM 9 Pro...

 

 

Używasz dwóch kabli? Nie możesz się zdecydować? Napęd to nie tylko laser, choć faktycznie w dziedzinie napędów najlepsze już mamy za sobą, ja bym posłuchał tych legendach CDM9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.