Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana z tradycyjnego ekranu (Adeo) na akustyczny – WARTO ?


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie do użytkowników ekranów akustycznych – czy mieliście okazje porównać te same głośniki grające za ekranem i przed/obok ekranu ? Jeśli tak, czy zauważyliście jakaś różnice w dźwięku ?

Ekran który mam obecnie to Adeo Plano Reference White Velvet 250x140 i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. Jeśli bym zmieniał, to myślę o Vision Acoustik Velvet w tym samym rozmiarze. Może miał ktoś okazje porównać te dwa ekrany, jeśli chodzi także o jakość obrazu ?

Coraz bardziej mnie korci zamocować głośniki L/C/R (Klipsch THX 8000), ponieważ miały być inne oryginalnie, ale po odsłuchach zdecydowałem się na większe i teraz nie mieszczą mi się koło/pod ekranem 🙂 Mam miejsce za ekranem więc zamocowanie ich razem z pochłaniaczami dźwięku wokół nie było by problemem. Ale jako ze JAKOSC DZWIEKU I OBRAZU to dla mnie priorytet, zastanawiam się czy nic z owych na tej zamianie nie stracę 🙂

Będę wdzięczny za jakiekolwiek info z pierwszej ręki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniki za ekranem i nie wyobrażam sobie innego ustawienia. 100% spójność obrazu z dźwiękiem to według mnie zupełnie inne wrażenia podczas seansu niż głośniki pod/obok ekranu ale dla mnie jakość dźwięku i obrazu nie ma aż takiego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przmor napisał:

Ja mam głośniki za ekranem i nie wyobrażam sobie innego ustawienia. 100% spójność obrazu z dźwiękiem to według mnie zupełnie inne wrażenia podczas seansu niż głośniki pod/obok ekranu ale dla mnie jakość dźwięku i obrazu nie ma aż takiego znaczenia.

Dzieki. A powiedz mi, czy widac perforacje jak ogladasz ? Ktos na innej grupie mi napisal ze z blizszych odleglosci je widac. Ja siedze 4 metry od ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na jakości to poszukaj plecionek.

widać z bardzo bliska, ale pamiętaj że różne typy ekranów wprowadzą specyficzne "szumy" (w obraz). Oczywiście warto szybciej sprawdzić samemu choć wątpię by Ci to przeszkadzało, ARL również szumi a nie zauważyłem by ktokolwiek o tym pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja dzisiaj dostałem info że jutro wysyłają z fabryki próbkę ekranu Screen Research Supreme FS3, Clear Pix 4k White 1.0 i powinna być do końca tygodnia u mnie. Dam znać jak to wyglada…

Aha i jeszcze jedno patrz na taki ekran który nie degraduje mocno pasma od 10 tys Hz wzwyż

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T napisał:

. A powiedz mi, czy widac perforacje jak ogladasz ?

Ja siedze 3 m od ekranu.Zadnej perforacji nie widac,a mam porownanie z adeo reference white ktorego uzywalem wczesniej.Jakość obrazu też rewelacyjna.

Uzywam tylko centrala za ekranem ale tak jak kolega przmor nie wyobrażam sobie teraz innej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hank napisał:

Ja siedze 3 m od ekranu.Zadnej perforacji nie widac,a mam porownanie z adeo reference white ktorego uzywalem wczesniej.Jakość obrazu też rewelacyjna.

Uzywam tylko centrala za ekranem ale tak jak kolega przmor nie wyobrażam sobie teraz innej opcji.

Dzieki, jaki ekran teraz uzywasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hank napisał:

Seymour center stage XD

Dzieki, widze ze bardzo fajny, ale u nas chyba raczej niedostepne cale ekrany ? Nie mam czasu brac sie za nastepny projekt i wole kupic gotowy. Jest cos u nas dostepnego w podobnym wykonaniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T napisał:

Dzieki, widze ze bardzo fajny, ale u nas chyba raczej niedostepne cale ekrany ?

Możesz zamówic z USA.Dobre dwa tygodnie i masz u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hank napisał:

Możesz zamówic z USA.Dobre dwa tygodnie i masz u siebie.

Ok, znalazlem ceny, poza budzetem niestety 🙂 5000zl max ile moge przeznaczyc na 120" 16:9 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, długi89 napisał:

@T mógłbyś napisać z czym grają te Klipsche ? 

Z Arcamem AVR 850

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Rybens86 napisał:

Nie lepiej zamówić tkaninę i samemu zrobić ramę? Mi wyliczyli 300x128 566 dolarów z transportem center stage XD

Nie mam czasu niestety na takie rzeczy, w sumie checi tez nie 🙂 Na innym forum znalazlem kogos kto mial moj ekran ino szara wersje i zmienil na Adeo ten o ktorym mysle z mikro perforacja i jest bardzo zadowolony 🙂 Wiec chyba pojde ta droga 🙂 Na pewno pleciony nieco fajniejszy, ale mam za duzo na glowie i wiem ze lezalo by rok zanim bym sie wzial 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, T napisał:

Nie mam czasu niestety na takie rzeczy, w sumie checi tez nie 🙂 Na innym forum znalazlem kogos kto mial moj ekran ino szara wersje i zmienil na Adeo ten o ktorym mysle z mikro perforacja i jest bardzo zadowolony 🙂 Wiec chyba pojde ta droga 🙂 Na pewno pleciony nieco fajniejszy, ale mam za duzo na glowie i wiem ze lezalo by rok zanim bym sie wzial 🙂 

znajomy ma tico i też jest zadowolony...ale nie wydaje mi się by różnice były kosmiczne

U Ciebie warto powalczyć, obecne ustawienie centralna jest tragiczne.

BTW: szary -> ciemniejszy -> gorzej z HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fetek napisał:

znajomy ma tico i też jest zadowolony...ale nie wydaje mi się by różnice były kosmiczne

U Ciebie warto powalczyć, obecne ustawienie centralna jest tragiczne.

BTW: szary -> ciemniejszy -> gorzej z HDR.

Tak ? A czemu jest tragiczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

bo masz głośnik na samej ziemi i w dodatku pochylony.

I tak bez odsluchu czy porownania, wiesz po prostu ? 😄 To doradz prosze, zakladajac ze nie moge zamontowac glosnikow za ekranem, jak dobrze umiescic glosnik centralny w obecnej sytuacji ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, T napisał:

I tak bez odsluchu czy porownania, wiesz po prostu ? 😄 To doradz prosze, zakladajac ze nie moge zamontowac glosnikow za ekranem, jak dobrze umiescic glosnik centralny w obecnej sytuacji ? 🙂

Nie da się, kupiłeś głośnik do montażu na wprost słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fetek napisał:

Nie da się, kupiłeś głośnik do montażu na wprost słuchacza.

Czyli generalnie powinienem zignorowac to ze gra swietnie i lepiej niz inne tradycyjne centralne w tej samej pozycji i albo zamocuje kolumne za ekranem, albo powinienem sprzedac i kupic "tradycyjne" kolumny, bo jakis koles na internecie stwierdzil bez sluchania ze jest "tragicznie" ? 🙂 Definitywnie rozwaze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T napisał:

Czyli generalnie powinienem zignorowac to ze gra swietnie i lepiej niz inne tradycyjne centralne w tej samej pozycji i albo zamocuje kolumne za ekranem, albo powinienem sprzedac i kupic "tradycyjne" kolumny, bo jakis koles na internecie stwierdzil bez sluchania ze jest "tragicznie" ? 🙂 Definitywnie rozwaze 🙂

Na pewno nie gra świetnie bo to nie ta klasa sprzętu ale rozumiem i bardzo dobrze że jesteś z tego zadowolony. Po za tym nie napisałem że gra tragicznie tylko że jego pozycja jest tragiczna i nie trzeba tego słuchać wystarczy znać podstawy, nie muszę go słuchać by móc powiedzieć że część pasma jest dość mocno wycofana a przestrzeń do najlepszych nie należy bo to wynika z konstrukcji. Kolumny in wall / LCR, które mogą być wyżej/ niżej lub w rożnej pozycji mają regulowany zespól średnio wysokotonowy.  Każdy matoł, który widział quick guide producenta wie że obecna pozycja jest zła.

Uważaj i rób co chcesz to jest Twój problem nie mój, ja Ci tylko napisałem że ekran transparenty w Twoim układzie to bardzo dobry pomysł ale Twoje ego już Ci zablokowało mózg i zacząłeś szukać krytyki.

Niestety niedługo sam będę szukał systemu in wall (głównie ze względu na atmosa) jako uzupełnienie ale jak widzę co tam jest i jak cholernie za to przepłacamy to mnie mdli... 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fetek napisał:

Na pewno nie gra świetnie bo to nie ta klasa sprzętu ale rozumiem i bardzo dobrze że jesteś z tego zadowolony. Po za tym nie napisałem że gra tragicznie tylko że jego pozycja jest tragiczna i nie trzeba tego słuchać wystarczy znać podstawy, nie muszę go słuchać by móc powiedzieć że część pasma jest dość mocno wycofana a przestrzeń do najlepszych nie należy bo to wynika z konstrukcji. Kolumny in wall / LCR, które mogą być wyżej/ niżej lub w rożnej pozycji mają regulowany zespól średnio wysokotonowy.  Każdy matoł, który widział quick guide producenta wie że obecna pozycja jest zła.

Uważaj i rób co chcesz to jest Twój problem nie mój, ja Ci tylko napisałem że ekran transparenty w Twoim układzie to bardzo dobry pomysł ale Twojego ego już Ci zablokowało mózg i zacząłeś szukać krytyki.

 

 

 

 

 

Ja nie mam zadnego problemu z krytyka, jak dlugo slucham fachowca ktory wiem ze sie zna, czyli z tzw. konstruktywna 🙂 Nieco inaczej podchodze do opinii czleka ktory rzuca jakimis glodnymi kawalkami podszytymi frustracja z jakiegos tam powodu, uwazajacego sie z nieznanych mi powodow za wyrocznie 🙂 Wybacz, ale posiadanie klawiatury, komputera i dostepu do internetu nie czyni z nikogo automatycznie fachowca, tym bardziej ze nie do konca masz racje w tym co piszesz 🙂 Bedziesz mi wiec musial wybaczyc ze nie wezme Twoich rad na powaznie, nie z powodu ego a zwyklego rozsadku 🙂

Co do tresci merytorycznej, oczywista oczywistoscia jest to ze zagra lepiej jak bedzie na pozycji uszu sluchajacego, ale to bedzie troche lepiej 🙂 Pewnie Cie zszokuje informacja, ze ktos myslacy o zakupie ekranu akustycznego,podniosl glosnik centalny na odpowiednia wysokosc, aby porownac czy bedzie roznica 🙂 Wiec ja rozumiem ze Ty wiesz wszystko najlepiej nie slyszac nawet jak u kogos gra, ale ja majac bezposrednie porownanie moge Ci powiedziec ze roznica owszem jest, ale nie taka wielka 🙂 W sumie jakosc dzwieku i slyszalnosc jest bardzo podobna, zmienia sie wrazenie ze glos dochodzi wprost od mowiacego na ekranie, co oczywiscie jest plusem 🙂 Ale definitywnie nie jest to jakas ogromna roznica, nie ma nic w tym "tragicznego" 🙂

I jesli rozmawiamy o fachowcach i o ego, to moze Twoje Ci pozwoli na to aby wysluchac opinii prawdziwego fachowca, ktory mowi jesli nie mozemy zamocowac glosnika centralnego na wysokosci uszu, to ze "tradycyjny" glosnik centralny bedzie zazwyczaj gral lepiej postawiony pionowo, ino aby nie zapomniec pochylic go nieco w strone widza, czyli dokladnie jak u mnie 🙂 To tyle z mojej strony w temacie, bez odbioru 🙂

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, T napisał:

Ja nie mam zadnego problemu z krytyka, jak dlugo slucham fachowca ktory wiem ze sie zna, czyli z tzw. konstruktywna 

Ale to nie było krytyka, tylko potwierdzanie że Twój pomysł jest dobry. Konstruktywna krytyka to chyba nie to forum 🙂

56 minut temu, T napisał:

Bedziesz mi wiec musial wybaczyc ze nie wezme Twoich rad na powaznie, nie z powodu ego a zwyklego rozsadku 🙂

Moją jedyną radą było szukanie plecionki a porzucenie sita.

56 minut temu, T napisał:

Co do tresci merytorycznej, oczywista oczywistoscia jest to ze zagra lepiej jak bedzie na pozycji uszu sluchajacego, ale to bedzie troche lepiej 🙂 Pewnie Cie zszokuje informacja, ze ktos myslacy o zakupie ekranu akustycznego,podniosl glosnik centalny na odpowiednia wysokosc, aby porownac czy bedzie roznica 🙂 Wiec ja rozumiem ze Ty wiesz wszystko najlepiej nie slyszac nawet jak u kogos gra, ale ja majac bezposrednie porownanie moge Ci powiedziec ze roznica owszem jest, ale nie taka wielka 🙂 W sumie jakosc dzwieku i slyszalnosc jest bardzo podobna, zmienia sie wrazenie ze glos dochodzi wprost od mowiacego na ekranie, co oczywiscie jest plusem 🙂 Ale definitywnie nie jest to jakas ogromna roznica, nie ma nic w tym "tragicznego" 🙂

Nie będzie lepiej, wręcz lekko gorzej bo ekran swoje też popsuje, chodzi o coś zupełnie innego i napewno nie o synchro z obrazem.

56 minut temu, T napisał:

I jesli rozmawiamy o fachowcach i o ego, to moze Twoje Ci pozwoli na to aby wysluchac opinii prawdziwego fachowca, ktory mowi jesli nie mozemy zamocowac glosnika centralnego na wysokosci uszu, to ze "tradycyjny" glosnik centralny bedzie zazwyczaj gral lepiej postawiony pionowo, ino aby nie zapomniec pochylic go nieco w strone widza, czyli dokladnie jak u mnie 🙂 To tyle z mojej strony w temacie, bez odbioru 🙂

robiąc taki numer odwracasz centraum akustyczne, niszczysz zgranie fazowe i akustyczne całego zeastawu. To gra gorzej nie lepiej, chyba że kolumna centrala jest do tego przystosowana jak np focal 300iwlcr6

Problemy kątów reguluje się przednią ścianką, nie kolumną ale tu mówimy o styacuji gdy "JAKOSC DZWIEKU I OBRAZU to dla mnie priorytet". Zapoznaj się jeszcze z pojeciem sumowanie dzwięku bo widze podstawy totalnie leżą.

Pomyśl czasem samodzielnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie gra świetnie bo to nie ta klasa sprzętu ale rozumiem i bardzo dobrze że jesteś z tego zadowolony. Po za tym nie napisałem że gra tragicznie tylko że jego pozycja jest tragiczna i nie trzeba tego słuchać wystarczy znać podstawy, nie muszę go słuchać by móc powiedzieć że część pasma jest dość mocno wycofana a przestrzeń do najlepszych nie należy bo to wynika z konstrukcji. Kolumny in wall / LCR, które mogą być wyżej/ niżej lub w rożnej pozycji mają regulowany zespól średnio wysokotonowy.  Każdy matoł, który widział quick guide producenta wie że obecna pozycja jest zła.
Uważaj i rób co chcesz to jest Twój problem nie mój, ja Ci tylko napisałem że ekran transparenty w Twoim układzie to bardzo dobry pomysł ale Twoje ego już Ci zablokowało mózg i zacząłeś szukać krytyki.
Niestety niedługo sam będę szukał systemu in wall (głównie ze względu na atmosa) jako uzupełnienie ale jak widzę co tam jest i jak cholernie za to przepłacamy to mnie mdli... 
 
 
 
 
 
Zamów sobie ze stanów, może "wyrwiesz" po tanioszce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RAF77 napisał:

Zamów sobie ze stanów, może "wyrwiesz" po tanioszce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chodziło mi o fakt że przetworniki do takiej kolumny kompletujesz za 200-250 zł, dajmy drugie tyle na obudowę i zwrotnice a karzą sobie płacić ponad 3k. Tam po prostu wszystko jest low endem.

no znaczek THX swoje kosztuje, marketing robi robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, fetek napisał:

Chodziło mi o fakt że przetworniki do takiej kolumny kompletujesz za 200-250 zł, dajmy drugie tyle na obudowę i zwrotnice a karzą sobie płacić ponad 3k. Tam po prostu wszystko jest low endem.

no znaczek THX swoje kosztuje, marketing robi robotę.

Sorry fetek ale takim tokiem myślenia możemy każde kolumny porównywać przykładem mogą być Focale 300iw6lcr które kosztują 1 tys€ a maja 4 głośniki. Klipsch ta sama półka cenowa ale wykorzystuje tylko dwa głośniki… wiec jak myślisz gdzie będą jakościowo akceptowalne elementy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, długi89 napisał:

Sorry fetek ale takim tokiem myślenia możemy każde kolumny porównywać przykładem mogą być Focale 300iw6lcr które kosztują 1 tys€ a maja 4 głośniki. Klipsch ta sama półka cenowa ale wykorzystuje tylko dwa głośniki… wiec jak myślisz gdzie będą jakościowo akceptowalne elementy? 

Zgadza się, ogromne marże to żadna nowość po za tym należy doliczyć koszt gwarancji, dystrybucji itd. Chodzi o to że kolumna za 3kpln nie ma nic wspólnego z jakością i jest to poziom typowego marketu.

Jakoś focal mnie bardziej przekonuje, na pewno ma bardziej wyrównane pasmo a góra nie zagłusza reszty. Konstrukcje dwudrożne na wątpliwej jakości głośnikach to jeden wielki kompromis i na pewno bym czegoś takiego na central nie kupił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.