Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozwiązanie na potku.

łot is dyssss, bo nie kumkam do końca tej audiofilskiej gwary ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sterowana głośność potencjometrem,a nie elektroniczna, która to może się wykasować po odpięciu od prądu czy cos. A potem zdziwko jak pojdzie pełna moc na kolumny z koncówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak z innej beczki czy zasilanie cedeka przez gniazdo fabryczne fabrycznym kablem a np poprzez gniazdo furutecha ma wolyw na brzmienie? Zasilam seryjnym bo takiego mam ale jest dorobione do mojego cd gniazdo 3 pinowe, warto wpiac sie w nie czy roznicy nie uslysze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma popularny i tani napęd na KSS-213C. Stosowany m.in w marantzach, yamahach, denonach. Jak sprawny to czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co byście polecili tak w cenie do 100-200zł? Posiadam Grundig V3 i Elac EL60, poszukuję jakiegoś taniego CD, w miarę najfajniejszego w tej cenie :)

 

Co myślicie o Kenwood DP-R4090, Grundig Fine Arts CD2, Marantz CD 42 MK II, CDP-670?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Zgodnie z obietnicą moje spostrzeżenia co do opcji M-A 1000, FA CD2 i Elac EL60.

 

Na początku małe pytanko. Poniżej zamieszczam fotki środka wzmacniacza - wyczyściłem go trochę pędzelkiem, ale nadal wzamcniacz posiada zapach ,,starej elektroniki"/,,fajek", co troszkę irytuje - znacie może jakieś sposoby na usunięcie/wyczyszczenie tego zapachu? Czy widać ażeby było coś wymieniane?

 

Linki do zdjęć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do gry zestawu:

Jak mówiłem wcześniej, moja przygoda zaczęła się ze starą WS442 i niskim modelem kolumn Tonsila - następnie przyszły Elac EL60 i nisko budżetowy CD Sonego - grało to tak jak wygląda - bas musiał iść na max i ogólnie bez fajerwerków.

 

Moje pomieszczenie to malutkie 3x2m, więc obecny sprzęt nie ma zbytnio jak rozwinąć skrzydeł (tak myślę). Niestety nie znam się na tyle, aby mówić tu o scenie itp, dlatego powiem swoją opinie jako laik. W porównaniu do Diory to niebo/ziemia. Nawet przy moim małym pokoju i słabym ustawieniu kolumn (skos, który uniemożliwia postawienie mi tych kolumn na jakichś standach) słyszę, że wokal pochodzi jakby z środka - słychać jakby artysta był pośrodku, niestety jakby kucał ale to wina braku standów, różne werble/instrumenty można rozróżnić - słychać je z różnych kierunków co jest bardzo fajne. Cały czas włączoną mam opcję ,,DEFEAT" (z tego co wyczytałem jest to coś jak opcja Pure Direct - przy włączonej opcji wzamcniacz nie reaguje na zmiany basu i wysokich - czy powinno się słuchać z włączoną tą opcją?) - basu jak dla mnie przy normalnych ustawieniach nie brakuje, a lubię misiowate brzmienie - przy włączeniu opcji Loudness i basie na maxa jest full basu, więc w razie potrzeby ,,wstrząsów" nie ma z tym problemów - w WS'ce było to niemożliwe. Wysokie nie są jak dla mnie krzykliwe - tak jak mówiłem zaskoczyło mnie jak słychać artystę, a gdy słucham rapu jest to bardzo ciekawe. Ogólnie brzmienie bez żadnych modyfikacji pokręteł mi się podoba, ale myślę, że idealnie by było w większym pokoju i przy podkręceniu głośności. Co do pracy CD też nie mam zastrzeżeń - czyta płytki w moment, na niektórych płytać słychać głośnej pracę płyty, ale wszystko do zaakceptowania - moje drugie źródło to Macbook i przy porównaniu tej samej piosenki, CD oczywiście wygrywa - od zawsze uważam, że słuchanie z odtwarzacza ma ,,duszę" - niestety nie jestem w stanie dokładnie opisać, ponieważ nie mam porównania do innych sprzętów. Kable jakimi mam podłączony sprzęt to Vitalco, a kolumny ,,zwykłym" miedzianym głośnikowym 2,5mm - wiem, że nic wielkiego, ale niestety narazie budżet nie pozwala na nic większego a i doświadczenie raczej nie pozwoli usłyszeć różnicy.

 

Do wzmacniacza dostałem pilot Fine Arts - działa idealnie ze wzmacniaczem i odtwarzaczem CD - niespodziewałem się bajeru w postaci ruszającej się regulacji głośności z pilota :D

 

Wiem, że trochę chaotycznie, ale dopiero zaczynam z audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jestem bardzo zadowolony - nie mam porównania do innych w podobnej cenie, ale jestem bardzo zadowolony. Na ustawieniach zero dźwięk bardzo mi odpowiada - nie czuję żadnego ,,niedosytu" w basie, a tym bardziej w wysokich tonach - mimo słabego ustawienia kolumn jest jakiś efekt stereo który naprawdę słychać - myślę, że przy większym metrażu i lepszym ustawieniu byłaby bajeczka :). Miłą sprawą jest to że mam duży zapas mocy - mogę dorzucić loudness, bas i targa pokojem, a wzmacniacz się nie grzeje - wiadomo, że nie ma sensu słuchać tak na codzień, ale są sytuacje w których fajnie dorzucić do pieca. Sporym plusem jest dołączony pilot - myślałem, że jest mi zbędny, ale jak już mam sprzęt który go obsługuje to teraz niechciałbym mieć takiego bez :D

 

Mam jeszcze pytanko techniczne - jak poznać, że mam ustawioną za dużą głośność co do specyfikacji kolumn? Ten wzmak może dać z tego co wiem 2x125W, a moje kolumny mają z tyłu 60W - przy wspomnianym loudness i basie i sporej głośności nic nie trzeszczy, ale głośniki pracują już dosyć mocno - nie będę słuchać tak na codzień ale możliwe, że czasem się zdarzy, dlatego chcę mięc tą wiedzę - w starej WS'ce miałem jakiś wskaźnik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

obecnie posiadam :

-ampli HK 3490

- kolumny Taga Harmony Coral F-80

i 7 letni DVD za ok 200zł samsunga. Poszedłem z nim do sklepu(AudioPlaza w Poznaniu) na odsłuch i porównywałem z Marantz CD 5005 lub 5004 (nie pamiętam) i powiem tak. Różnica na korzyśc Marantza była ale,........nie była to jakoś strasznie duża różnica. Wydawało mi się, że Marantz powinien grac dużo lepiej tymczasem byłem zawiedziony, iż pomimo bardzo dużej różnicy w cenie(600%) było tylko troszkę lepiej. Pomóżcie, czy ten cd mazantza jest słaby czy to ja nie rozumiem, że to jednak była MEGA, HIPER różnica w jakości dzwięku. Próbowałem jeszcze Onkyo c- 7030 i różnicy nie słyszałem, a przynajmniej dla mnie jej nie było. Kolumny na jakich słuchaliśmy to Zensory 7, ampli onkyo tx 8150. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kiepski amplituner w torze, po drugie słaby CDek, po trzecie co dla jednych jest dużym skokiem jakosciowym, dla innych jest nie wartym dopłaty. A po czwarte mozna kupić za 300zl uzywany odtwarzacz brzmiacy nie gorzej jak tych, których sluchales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

obecnie posiadam :

-ampli HK 3490

- kolumny Taga Harmony Coral F-80

i 7 letni DVD za ok 200zł samsunga. Poszedłem z nim do sklepu(AudioPlaza w Poznaniu) na odsłuch i porównywałem z Marantz CD 5005 lub 5004 (nie pamiętam) i powiem tak. Różnica na korzyśc Marantza była ale,........nie była to jakoś strasznie duża różnica. Wydawało mi się, że Marantz powinien grac dużo lepiej tymczasem byłem zawiedziony, iż pomimo bardzo dużej różnicy w cenie(600%) było tylko troszkę lepiej. Pomóżcie, czy ten cd mazantza jest słaby czy to ja nie rozumiem, że to jednak była MEGA, HIPER różnica w jakości dzwięku. Próbowałem jeszcze Onkyo c- 7030 i różnicy nie słyszałem, a przynajmniej dla mnie jej nie było. Kolumny na jakich słuchaliśmy to Zensory 7, ampli onkyo tx 8150. Pozdrawiam :)

Nie znam tych kolumn Ale znam amplituner HK. Pomimo że to dobry amplituner, ale to amplituner. Zjadłem już trochę amplitunerów zanim zrozumiałem że do muzyki tylko wzmacniacz. Nawet taki denon 3803, dość dobrze oceniany w stereo nie zagrał tak dobrze jak tani wzmacniacz. Nie usłyszałeś różnicy bo nie było na czym. Usłyszałeś jedynie lekkie rozjaśnienie dźwięku Marantza, i wzrost dynamiki bo to tylko można dostrzec na słabych wzmacniaczach. Druga sprawa, to na pewno słuchałeś w jakimś markecie z kiepską akustyka . Następnym razem poproś o wzmacniacz, no chyba że nie masz zamiaru rezygnować z amplitunera chociaż szczerze odradzam.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani CD NAD 541i wyjątkowo udany odtwarzacz z dawnych czasów pokona w podskokach współczesne tanie CD. Trzeba tylko też umieć ta różnicę dostrzec, usłyszeć :) No i czyta płyty HDCD a to już wyższa szkoła czarów. mam trochę takich płyt to wiem co mówię. Tak przy okazji to pozwolę sobie wspomnieć, ze takie 541i w perfeckt stanie mam na wylocie i szukam dla niego dobrych rąk co go nie zniszczą, a uszanują i uszy swe pocieszą. Nie żaden złomek import z UK tylko CD z mojej półki, a wcześniej z półki sklepowej dystrybutora na Polskę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn Ale znam amplituner HK. Pomimo że to dobry amplituner, ale to amplituner. Zjadłem już trochę amplitunerów zanim zrozumiałem że do muzyki tylko wzmacniacz. Nawet taki denon 3803, dość dobrze oceniany w stereo nie zagrał tak dobrze jak tani wzmacniacz. Nie usłyszałeś różnicy bo nie było na czym. Usłyszałeś jedynie lekkie rozjaśnienie dźwięku Marantza, i wzrost dynamiki bo to tylko można dostrzec na słabych wzmacniaczach. Druga sprawa, to na pewno słuchałeś w jakimś markecie z kiepską akustyka . Następnym razem poproś o wzmacniacz, no chyba że nie masz zamiaru rezygnować z amplitunera chociaż szczerze odradzam.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

ostatnio przeczytał w jednym z tematów jak koleś próbował wytłumaczyc innym, że ma kable głośnikowe za cenę średniej klasy samochodu i ona są takie super i niby słychac różnice w stosunku do tych za kilka stów :) więc wybacz ale nie bardzo wierzę że ampli średniej klasy jest zawsze gorsze niż nawet tani ale TYLKO WZMACNIACZ. Wierzę w to co sam doświadczyłem czytaj usłyszałem, a jest to : zmiana głośników z małych monitorków Sony (mini wieża za 1100zł z lat 2000 ) na Tagi za ponad 4000zł i różnica jest ogromna. Następnie dokupiłem ampli za 1700zł i różnica w stosunku do wyżej wymienionej wieży nie jest już taka duża. Oczywiście jest duża ale tak ogromna jak na głośnikach. DVD vs CD różnica jest jeszcze mniejsza. Przytoczę jeszcze to co powiedział facet w studiu odsłuchowym (nie Mediamarkt tylko uwaga bumbum AUDIOPLAZ spr na stronie jakie mają studio odsłuchwe- full profesjonalne zaznaczam) jak się zapytałem o lepsze kable głośnikowe uśmiechnął się i powiedział że do mojego sprzętu to za 15zł/ m to max chyba, że nie mam co kasą robic i opowiedział jak to odbiera telefon i dzwoni klient aby mu polecic dobry wzmacniacz na to sprzedający tak mamy za ok 5-6 tyś facet się roześmiał i " prosiłem o porządny" :) sprzedający podsumował "ludzie nie chcą jakości tylko cenę bo to dla nich jedyny wyznacznik jakości". Przykład:) Czy Mercedes s klase najwyższa światowa półka kosztujący 500tys zł to dobry samochód? Nie to wielkie gówno bo Bentley tej samej jakości jest dużo lepszy bo kosztuje 1,5 mln zł. Klasa obu aut taka sama a tylko jednego spotkamy na ulicach częściej drugiego prawie nigdzie.

 

A co sadzicie ok Harman Kardon HD 980 lub HD3700 czy przy kalsie mojego sprzętu jest różnica będzie słyszalna.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Tobie jak to się stało że przeszedłem na wzmacniacz. Jakieś 20 lat temu, miałem tani wzmacniacz onkyo a9210, sprzedałem bo był wtedy szał na kino domowe i kupiłem amplituner Yamaha, co prawda niski model, jak go włączyłem to chciało mi się płakać. Poczytałem na forum i za jakiś rok czasu kupiłem ampli HK , miał być super w stereo. Oczywiście był znacznie lepszy ale to nie było to. Wymieniłem potem dwa razy kolumny, ale nadal byłem niezadowolony. Polecono mi kupić wysyłki dość model Denona AVR-3803 patrz ile kosztował wtedy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ponad 6 tysięcy złotych. I miałem go do momentu aż nie kupiłem córce na allegro wzmacniacza sony za , Uwaga, 180pln, który zagrał lepiej niż ten Denon. Po tym było już tylko kilka dni i pozbyłem się całego kina domowego. Uwierz , nie kituje. Jakbyś się zagłebił w wyszukanie archiwum moich postów na tym forum to znajdziesz informacje jakie sprzęty posiadałem. Oprócz tych amplitunerów które pisałem, słuchałem jeszcze jakiegoś Pioneera i onkyo za około 3 koła. Żaden nie grał tak jak zwykły wzmacniacz.

Co do kabli, to masz rację, nie słyszę różnicy pomiędzy np. Qed ruby za 30PLN a Qed Silver Spiral Genesis za partie 10 razy tyle. To samo kable sieciowe, stoliki audio i inne wynalazki audiofilskie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Tobie jak to się stało że przeszedłem na wzmacniacz. Jakieś 20 lat temu, miałem tani wzmacniacz onkyo a9210, sprzedałem bo był wtedy szał na kino domowe i kupiłem amplituner Yamaha, co prawda niski model, jak go włączyłem to chciało mi się płakać. Poczytałem na forum i za jakiś rok czasu kupiłem ampli HK , miał być super w stereo. Oczywiście był znacznie lepszy ale to nie było to. Wymieniłem potem dwa razy kolumny, ale nadal byłem niezadowolony. Polecono mi kupić wysyłki dość model Denona AVR-3803 patrz ile kosztował wtedy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ponad 6 tysięcy złotych. I miałem go do momentu aż nie kupiłem córce na allegro wzmacniacza sony za , Uwaga, 180pln, który zagrał lepiej niż ten Denon. Po tym było już tylko kilka dni i pozbyłem się całego kina domowego. Uwierz , nie kituje. Jakbyś się zagłebił w wyszukanie archiwum moich postów na tym forum to znajdziesz informacje jakie sprzęty posiadałem. Oprócz tych amplitunerów które pisałem, słuchałem jeszcze jakiegoś Pioneera i onkyo za około 3 koła. Żaden nie grał tak jak zwykły wzmacniacz.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

bumbum wiesz w taki razie jak jest jestem na etapie zachwytu stereo i czytam sporo wiem, że wszyscy chwalą wzmacniacze ale słucham również sporo radia i wymian na wzmacniacz jeżeli wchodziłaby to pod warunkiem, że znacząco zmieni zmieni jakośc choc w tym momencie uważam za rewelację ale.. Ciężko stwierdzic czy jest tak w rzeczywistości czy nie mam dobrego porównania. A ten HK to jaki model i na jakich głośnikach słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) później kupiłem jamo 606. No ale twój HK to amplituner stereo,a te są zdecydowanie lepsze od te kina domowego. Szkoda że nie wziąłeś go do sklepu zamiast słychać na tym onkyo, bo na pewno zagrał by lepiej.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn Ale znam amplituner HK. Pomimo że to dobry amplituner, ale to amplituner. Zjadłem już trochę amplitunerów zanim zrozumiałem że do muzyki tylko wzmacniacz. Nawet taki denon 3803, dość dobrze oceniany w stereo nie zagrał tak dobrze jak tani wzmacniacz. Nie usłyszałeś różnicy bo nie było na czym. Usłyszałeś jedynie lekkie rozjaśnienie dźwięku Marantza, i wzrost dynamiki bo to tylko można dostrzec na słabych wzmacniaczach. Druga sprawa, to na pewno słuchałeś w jakimś markecie z kiepską akustyka . Następnym razem poproś o wzmacniacz, no chyba że nie masz zamiaru rezygnować z amplitunera chociaż szczerze odradzam.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

bumbum dzięki za odpowiedzi ale z całym szacunkiem piszesz, że zjadłeś już kilka amplitunerów ale z tego co podałeś to miałeś do czynienia z ampli kina domowego. Ja pisze o ampli stereo, a to całkowicie inna bajka. Mój ojciec kupił w tym samym czasie ampli Pioneera kina domowego (ok 1400zł)i jego stereo a moje to bez porównania. Proszę jeśli nie miałeś styczności z ampli stereo i porządnymi głośnikami nie pisz, że do muzyki ampli nie nadaje się, a tylko wzmacniacz. Takie opinie czytają później ludzie i mają mętlik w głowie. Ja po swoich doświadczeniach odsłuchowych dementuję takie informacje. Czytałem również na jednym z zagranicznych forów porównanie hk 3490 i yamaha a-s500 i większośc wolała hk choc generalnie oba są traktowane jako świetne wzmacniacze stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani CD NAD 541i wyjątkowo udany odtwarzacz z dawnych czasów pokona w podskokach współczesne tanie CD. Trzeba tylko też umieć ta różnicę dostrzec, usłyszeć :) No i czyta płyty HDCD a to już wyższa szkoła czarów. mam trochę takich płyt to wiem co mówię. Tak przy okazji to pozwolę sobie wspomnieć, ze takie 541i w perfeckt stanie mam na wylocie i szukam dla niego dobrych rąk co go nie zniszczą, a uszanują i uszy swe pocieszą. Nie żaden złomek import z UK tylko CD z mojej półki, a wcześniej z półki sklepowej dystrybutora na Polskę.

Przecież ten NAD to zaden szał. Chyba podstawowy model, nic szczegolnego. Setkich jest takich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumbum dzięki za odpowiedzi ale z całym szacunkiem piszesz, że zjadłeś już kilka amplitunerów ale z tego co podałeś to miałeś do czynienia z ampli kina domowego. Ja pisze o ampli stereo, a to całkowicie inna bajka. Mój ojciec kupił w tym samym czasie ampli Pioneera kina domowego (ok 1400zł)i jego stereo a moje to bez porównania. Proszę jeśli nie miałeś styczności z ampli stereo i porządnymi głośnikami nie pisz, że do muzyki ampli nie nadaje się, a tylko wzmacniacz. Takie opinie czytają później ludzie i mają mętlik w głowie. Ja po swoich doświadczeniach odsłuchowych dementuję takie informacje. Czytałem również na jednym z zagranicznych forów porównanie hk 3490 i yamaha a-s500 i większośc wolała hk choc generalnie oba są traktowane jako świetne wzmacniacze stereo.

No dobra, ale Ty piszesz że słuchałeś na ampli onkyo i to na nim nie słyszałeś znacznej różnicy. Napisałem przecież że złe zrobiłeś że nie wziąłeś swojego amplitunera do sklepu amplituner stereo to inna bajka, ale widocznie nie doczytałeś. W pierwszej chwili nie skojarzyłem że masz amplituner stereo, nie pamiętam wszelkich modeli który jest który.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten NAD to zaden szał. Chyba podstawowy model, nic szczegolnego.

NAD 541i to model ze środka oferty, nie najniższy, z czasów gdy co by się nie kupiło to grał przynajmniej przyzwoicie. Dziś tak sprzętu się nie projektuje i nie produkuje, bo się nie opłaca, a i odbiorca też coraz słabsze ucha ma więc sprzedaje się wszystko co się uda marketingowcom sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.