Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest on taki stary przecież. Cięcie kosztów zaczęło się dawno przedtem. Obudowa cienka jak papier, najtańszy napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już jestem po krótkim teście, w porównaniu do Marantza zabrakło 73 basu, dynamiki i ogólnie takiej masy dźwięku.Dość przestrzennie szczegółowo ale to wszystko odchudzone, dobrej jakości ale w małej skali zabawka. Dla mnie to nie to. Ciekaw jestem jak by wypadły przy 7001 vs 92; 192 czy 23 jeśli to by były te szczególiki w połączeniu z odpowiednim dociążeniem to mogło by być to czego szukam..Choć słyszałem że któryś ma problemy z basem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam gra tak jakby się skupili na wydobyciu szczególików,dzwoneczków, i tym podobnych pierdółek i fakt to słychać, ale zapomnieli o dynamice i podstawie basowej.Wokal chudy a grubsze struny w gitarze bźdękają zamiast słychać ich potęgę a z dynamiką to choćby gitarzysta połamał kostkę to i tak wielkiego efektu nie było słychać. To samo gdyby zrobił ze strunami słuchając na Marantzu to efekt jest taki jakby ktoś gałą od wzmacniacza w danym momencie podkręcał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM JAK BRZMIA AMPLI H/K, ale z denona przerobilem tego troche i wmacniacz to jednak wzmacniacz :)

NIE WIEM JAK BRZMIA WZMACNIACZE, ale ampli TO JEDNAK AMPLI :)

Proszę niech ktoś napisze "porównałem wzmacniacz z ampli stereo była róznica na korzyśc któregoś bo... bo... wzmacniacz jest lepszy bo, konkrety a nie główny argument to "bo musi byc lepsze skoro droższe". Ludki porównywałem DVD za 200zł z CD za 1200zł i różnica była, ale to nie jest telewizor czarno-biały i kolorowy. To są już tak małe różnice że Moim zdaniem wyrzucenie 1200zł na takie detale jest kompletnie bez sensu bo:

- wyjadę na tydzień na narty

- tygodniowy wypad na żagle na mazury

a jak puszcze dvd znajomym to nikt nie zauważy nawet tego. Czasami mam wrażenie, żę na forum są tylko sami bardzo bogaci albo ci co mają słuch absolutny. Ach tak mnie po winku naszło :P Pozdrawiam Kolegów.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po to ten świat tak fajnie urządzony, że każdy znajdzie coś dla siebie pod swój słuch, pod swój portfel. Jeśli nie słuchać różnicy to trzeba jak z proszkiem do prania, NIE PRZEPŁACAĆ !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmzacniacz nie musi byc drozszy od amlitunera by byl lepszy, drozszy amplituner i wzmacniacz moze grac slabiej, w druga strone to juz ciezkie do osiagniecia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIE WIEM JAK BRZMIA WZMACNIACZE, ale ampli TO JEDNAK AMPLI :)

Proszę niech ktoś napisze "porównałem wzmacniacz z ampli stereo była róznica na korzyśc któregoś bo... bo... wzmacniacz jest lepszy bo, konkrety a nie główny argument to "bo musi byc lepsze skoro droższe". Ludki porównywałem DVD za 200zł z CD za 1200zł i różnica była, ale to nie jest telewizor czarno-biały i kolorowy. To są już tak małe różnice że Moim zdaniem wyrzucenie 1200zł na takie detale jest kompletnie bez sensu bo:

- wyjadę na tydzień na narty

- tygodniowy wypad na żagle na mazury

a jak puszcze dvd znajomym to nikt nie zauważy nawet tego. Czasami mam wrażenie, żę na forum są tylko sami bardzo bogaci albo ci co mają słuch absolutny. Ach tak mnie po winku naszło :P Pozdrawiam Kolegów.:)

Są tacy co im wszystko gra tak samo. Jak nie słyszysz różnicy mozesz kupić micro wieże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co im wszystko gra tak samo. Jak nie słyszysz różnicy mozesz kupić micro wieże.

i są tacy jak ja, którzy słyszą różnicę (olbrzymią) między głośnikami z mini wieży i tymi za 4000zł oraz różnice między DVD i CD ale w drugim przypadku to już tak subtelna różnica, że wydawanie pieniędzy na nie jest tego warta:) Pozdrawiam tych , którzy wolą patrzec na swoje piękne kabelki głośnikowe zamiast z żoną(lub dziewczyna) pic wino w narciarskim kurorcie:). Jak powiadał klasyk "jak ja nie będę mógł już bzykac też tak będę robił" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono.

 

Niedawno, dzięki pomocy z tego forum, zmieniłem KD na wzmacniacz marantz pm 7001 ( kolumny Dali Concept 6 ) Wszystko ok, jestem zadowolony, ale ....apetyt rośni :) Obecnie mam wiekowego cd Technicsa pg 580A i tak się zastanawiam czy warto go zmienić. Czy wpłynie to jeszcze bardziej na polepszenie dżwięku ? I takie pytanko do obecnych:

1. Jak wymieniać to na co ?

2. A może zamiast w cd wchodzić w odtwarzacz strumieniowy?

Przy cd cena do +- 800 zł

Czy dać sobie spokój.?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewam. Swoje lata ma, a myślałem kiedyś że to super sprzęt.:)To zmiana powinna wyjść jednak na dobre?

Zwróciłem się tu ponownie o pomoc, ponieważ sam nie chciałem kupić czegoś co by pogorszyło mi dźwięk, a zestaw zaproponowany przez forumowiczów sprawdził mi się w 100 %. Czy te w/w cd grają naturalnie czy miękko?

Chodzi mi o to, aby nie przesadzić z wysokimi tonami i nie zepsuć naturalności. Żeby góra nie zrobiła się zbyt ostra i sztuczna. Muzyka od jazzu po lekki rock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj CD-ków Marantza i to tych starszych,myślę tu o 63SE; 67mkII a najlepiej z sygnaturką KI. Jeśli chodzi o takie granie jak opisujesz są uważam godnymi konkurentami jak nie najlepszymi w kwocie do 800zł., mało tego można je kupić w zależności od stanu od 200 do 700zł jeśli chodzi o wersję KI.Grają naprawdę dobrze a nawet jeśli się nie spodoba to mają tę zaletę że zawsze je odsprzedaż. U mnie te modele zastąpił SA 7001KI. no ale tu już +- tysiąc trzeba szykować. Obecnie też szukam czegoś wyżej bo jak sam mówisz apetyt rośnie, jak coś znajdę to 7001 będzie do oddania w dobre ręce a te starsze też mam jeszcze z sentymentu ale jak to mówią "Walenty na bok sentymenty" więc mogę się ich wyzbyć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nabyć jakiś w miarę przyzwoity CD {do 700 zł} do wzmacniacza Denon PMA 920 i kolumn Acoustic Energy Aegis One. W innym zestawie mam Denona DCD 895 i gra to całkiem dobrze. Poszukuję teraz czegoś lepszego, myślałem o:

Marantz CD 52 MK2

NAD ?

Denon DCD685/755/735

Rotel RCD 951/950/971/961/965/02/970/975

Arcam ?

 

Co polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapibara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiego starego wzmaka proponuję stary cd z dostępnym laserem np dcd-1290, dcd-1460 lub z tej samej linii co wzmak dcd-1420 (ale tu nie wiem jak z laserem). A z nowszych Denonów to w budżecie 700 zł zmiescisz się z dcd-1450ar/1550ar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem na allegroszu używanego maranza CD6002 350zł bodajrze bo rzekomo pilot nie działał ale wystarczało przełącznik z tyłu rozruszać nie stykał ( :

Na początku mimo że zdobył wyróżnienie eisa grał fatalnie . po lampizacji przez znajomego dostał skrzydeł i w ten sposób za 1100zł mam odtwarzacz na świetnym poziomie z ogromną szczegółowością i ciepłym brzmieniu bas nawet się pojawił czego wcześniej niedostatek był ogólnie b zadowolony jestem z niego lecz i tak słucha z DAC nostromo 3 i komputera bo mam lenia i nie chce mi się gonić zmieniać płyty

Co ciekawe ostatnio podłączyłem wyżej wymienionego DAC do wyjścia cyfrowego CD i zaskoczenie po wrzuceniu ulubionej płyty po rozgrzaniu sprzętu nie byłem w stanie rozróżnić czy gra lampa czy DAC a z kompa tej jakości tego ciepła tej sceny już nie mogę wykrzesać z tego DAC'a

Osobiście teraz bym kupił zmieniarkę i za pomocą DAC sobie to podłączył muzyka cały wieczór cieszyła by ucho i sądzę że grało by to przyzwoicie lecz mogę się mylić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marantza cd52SE i dac dacmagic azur i też wydaje mi się bardzo że z płyty jakość jest lepsza niż przez tego samego DACa ale z kompa. Dlatego nie zrezygnuje z CD. Zresztą wygodniej mi wrzucić płytę z półki niż włączyć kompa, TV II wyszukać flaca.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie jaki CD do 1kzl. polecicie do zestawu Infinity Kappa 8,2i + pre lampowe (DIY) + koncówka mocy T-amp 2400 mk-x.a miedzy tym jest Berek DEQ 2496.(wiem,wiem że to nie audiofilskie i że lepiej powalczyć z akustyką pomieszczenia, no ale nie mogę wszędzie poustawiać dyfuzorów,pułapek etc. bo gdzie bym wtedy mieszkał) Obecnie gram na Denon DCD 620.Muzyki słucham różnorodnej.Oczekuję ogólnej poprawy aby słuchanie było coraz większą przyjemnością , tak jak chyba każdy z WAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A po co TV?

A po to by wybrać ci się chce słuchać. Na ślepo się nie da, no chyba że z laptopa słucha ktoś.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie jaki CD do 1kzl. polecicie do zestawu Infinity Kappa 8,2i + pre lampowe (DIY) + koncówka mocy T-amp 2400 mk-x.a miedzy tym jest Berek DEQ 2496.(wiem,wiem że to nie audiofilskie i że lepiej powalczyć z akustyką pomieszczenia, no ale nie mogę wszędzie poustawiać dyfuzorów,pułapek etc. bo gdzie bym wtedy mieszkał) Obecnie gram na Denon DCD 620.Muzyki słucham różnorodnej.Oczekuję ogólnej poprawy aby słuchanie było coraz większą przyjemnością , tak jak chyba każdy z WAS.

Teraz jest DCD 3000 na licytacji. Za tysiaka pewnie pójdzie.

Jednak już poszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już dawno poszedł poza Allegro, a też miałem chrapkę, chyba lepszy od 1550ar :) I czarny by mi pasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że wątek przeczytałem ale niektóre propozycje się z racji wieku nie wchodzą w rachubę no i pilot musi być. Miałem Marantza 67 se i Cambodża 500 se też byla ale to było w innym zestawieniu to i porównanie nie na miejscu. Akai cd 55 był taż po tuningu i tu były fajne plany ale wszystko było za małe w pokoju 24m2. Jak na razie to najlepiej wypadła "lampucera zlampizowana przez jednego guru -no ale bylo ale,tle że nie dotyczy tematu to nie rozwijam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już dawno poszedł poza Allegro, a też miałem chrapkę, chyba lepszy od 1550ar :) I czarny by mi pasował.

Przez alegro poszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.