Skocz do zawartości
IGNORED

Dac do 3000zł


aiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, iFi Audio napisał:

Tidal Connect, Spotify Connect, DLNA, AirPlay... Wszystko poza rdzeniem systemu operacyjnego jest stworzone od zera 🙂

to wszystko jest w volumio i działa 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

A co teraz jest na topie wśród DACów ChiFi?? Wiem, że w DAC-ach Chinole są mocni.

Gustard A26, Gustard R26, z tańszych SMSL SU-10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Sporo osób poleca chińskie DAC, poza tym słyszałem, że to ich specjalność, najlepiej im wychodzą z całego sprzętu audio.

 

Podobno teren Rosję zalewają chińskie auta. Też podobno najlepsze 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafal735r napisał:

Podobno teren Rosję zalewają chińskie auta. Też podobno najlepsze 😂

Nie mówię, że DACzki z Chin są najlepsze, są dobre czy bardzo dobre i sporo tańsze od zachodnich.

Natomiast samochody z Chin to jeden wielki fajans, tu się zgadzam. Z Azji liczą się tylko japońskie samochody i też nie wszystkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Nie mówię, że DACzki z Chin są najlepsze, są dobre czy bardzo dobre i sporo tańsze od zachodnich.

Są fajne i mają fajne parametry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też dobrze wycenione. Europa ma doskonałe DACzki, mam na myśli zwłaszcza niszowe firmy, high-endowe, ale ich ceny są mało przystępne, często poziom cen z kosmosu. Chińskie mimo, że nie są (tak dobrze) dopracowane, to jednak ceny mają znacznie bardziej zjadliwe.

Reszta audio (zwłaszcza kolumny) to już Chińczykom słabo wychodzi. Choć powoli rozkręcają się we wzmacniaczach D klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krolewicz napisał:

to wszystko jest w volumio i działa 😉

U nas też :) Przepisaliśmy te funkcje po naszemu, ponieważ naszym zdaniem w ten sposób brzmią lepiej. Nie zrobiliśmy tego dla sportu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking daców w moim torze i akustyce>

1 miejsce Mach DAC, DIY na kosci philipsa 1541

1 albo 2 miejsce (nie porównywałem bezpośrednio) irDAC arcama z lepszym zasilaniem

3 miejsce Chord Qutest

4 miejsce lampucera CS4397 diy

5 miejsce Ares 2 na równi z ifi zen nano

6 miesjce karta Xonara ST

miałem jeszcze więcej przetworników ale grały już pod innymi kolumnami więc nie ma sensu ich przyrównywać do tych powyższych

dawniej grały u mnie Aune 2 modele, matrix, xiangsheng i jeszcze kilaka mniej zapamiętanych klocków.

w starych czasach najwieksze wrazenie zrobil matrix z konwerterem spdif ale i cena mocno zaporowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ir dac wyżej od qutesta?

Ciekawe.

Miałem oba i przesiadłem się na chorda właśnie 

Aczkolwiek arcama nadal polecam.

W tej cenie do znalezienia 2quote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio nie porównywałem Chorda bezpośrednio do Arcama, więc opieram się tylko na tym co mogło nieco większe dobre wrażenie zrobić mając u siebie dobrze znany mi dac lampucery.

Generalnie to mega zbliżony poziom i ciężko jest powiedzieć który na pewno lepiej zagra, co innego jak jakiś DAC ma nierówne poszarpane pasmo i gdzieś wychodzi z liniowości w stronę specyficznej barwy, trzeba to lubić

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co no ja miałem oba te przetworniki i to absolutnie nie jest zbliżony poziom. 

Tak na serio nie porównywałeś obydwu tych przetworników a już robisz klasyfikację 

Dziwne. 

Oczywiście to twój wybór. Zaznaczyłem tylko że coś tu jest nie tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko publikowałem na innym forum i testowałem wszystkie przetworniki które wyżej opisałem

Więc możesz sobie pisać a i tak każdy sprzęt może inaczej reagowac na tor i upodobania a akurat irDAC jak i qutest bardzo dobrze się wpisywaly w mój gust i nie wierzę w to że to całkiem inne granie bo ona mają dużo wspólnych zalet 

Typowe angielskie granie 

 

Weźcie to że nie porównywałem bezpośrednio obu dacow a oczywiście że nieco większe wrażenie mógł zrobić irDAC bo.... Qutest testowałem rok temu a to trochę czasu minęło 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Homezapytam z ciekawości czy u was były takie przypadki aby to starsza rewizja, starsze wydanie jakiegoś sprzętu przebiły jakością ten nowszy? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aro1991 napisał:

@S4Homezapytam z ciekawości czy u was były takie przypadki aby to starsza rewizja, starsze wydanie jakiegoś sprzętu przebiły jakością ten nowszy? 

Zdarzało się tak sporo razy. Ogółem ten Arcam klasyfikował bym znacznie niżej niż Qutest, bo to są dwie różne półki, dlatego wyraziłem zdziwienie bo słuchałem obu urządzeń sporo razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma własną listę, bo każdy ma własny system. Handlowcy klasyfikują i lokują na listach zwykle wg ceny lub czasem trafi się jakiś rodzynek i co najważniejsze opinie o konkretnym kloców są w oparciu o system referencyjny.

Bo może się okazać, na własnym przykładzie ułożyć sobie system dążąc np . do ciepła i  muzykalności, że się przedobrzy i zamuli system. Wtedy zamieniając ciepło grającego daca zastąpimy bardziej przejrzystym i nawet tańszym i dostaniemy efekt wow. Jaki ten tańszy dac dobry, a on tylko pozwolił systemomi zagrać w miarę przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

Każdy ma własną listę, bo każdy ma własny system. Handlowcy klasyfikują i lokują na listach zwykle wg ceny lub czasem trafi się jakiś rodzynek i co najważniejsze opinie o konkretnym kloców są w oparciu o system referencyjny.

Bo może się okazać, na własnym przykładzie ułożyć sobie system dążąc np . do ciepła i  muzykalności, że się przedobrzy i zamuli system. Wtedy zamieniając ciepło grającego daca zastąpimy bardziej przejrzystym i nawet tańszym i dostaniemy efekt wow. Jaki ten tańszy dac dobry, a on tylko pozwolił systemomi zagrać w miarę przyzwoicie.

Dlatego najlepiej jest wypożyczać i testować. Mamy w Polsce świetne prawa prokonsumenckie, a wiele firm, w tym my wręcz zachęca do tego, aby z nich korzystać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę starał się w tym roku aby bezpośrednio posłuchać obu dacow żeby ostatecznie podjąć decyzję jaki lepiej wpasuje się w system, co ciekawe to ani chord ani arcam nie miały w sobie żadnego zamulania dźwięku i w tym kierunku też idę 

Może uda mi się wypożyczyć od kogoś qutest a irDAC sobie już kupię z takiej racji że bardzo lubię otwarte równe granie 

Dzięki za opinie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Aro1991 napisał:

Wszystko publikowałem na innym forum i testowałem wszystkie przetworniki które wyżej opisałem

Więc możesz sobie pisać a i tak każdy sprzęt może inaczej reagowac na tor i upodobania a akurat irDAC jak i qutest bardzo dobrze się wpisywaly w mój gust i nie wierzę w to że to całkiem inne granie bo ona mają dużo wspólnych zalet 

Typowe angielskie granie 

 

Weźcie to że nie porównywałem bezpośrednio obu dacow a oczywiście że nieco większe wrażenie mógł zrobić irDAC bo.... Qutest testowałem rok temu a to trochę czasu minęło 

Na którym ? Bo pisze jeszcze na audio?

Typowe angielskie granie to jakie to? 

17 godzin temu, Aro1991 napisał:

@S4Homezapytam z ciekawości czy u was były takie przypadki aby to starsza rewizja, starsze wydanie jakiegoś sprzętu przebiły jakością ten nowszy? 

 

Ja też się tu wypowiem 

No to się zdarza. Ale rozmawiamy tu nie o wieku a o różnym sprzęcie pod klasy.

Ale jak mówię dla mnie ok. Masz swoje zdanie i ja osobiście bardzo to cenie. To że jestem zdziwiony to wszystko. 

Nie będę koło tego robił g... Burzy kablowej 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Typowe angielskie granie to jakie to? 

Gogle "angielska szkoła grania" 😉

Do 3 tys polecam jeszcze Matrixa Sabre pierwszego bardzo dobra pozycja używki taniej chodzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sanwing napisał:

Gogle "angielska szkoła grania" 😉

Do 3 tys polecam jeszcze Matrixa Sabre pierwszego bardzo dobra pozycja używki taniej chodzą. 

*Google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 07:22, Piotr Sonido napisał:

Miałem oba i przesiadłem się na chorda właśnie

No właśnie ciekawe to wszystko. Qutest jest dla mnie bardzo dobry i mega uniwersalny - ma go kilku znajomych i gra swietnie w każdym systemie, czy budżetowym czy już dość drogim. U mnie jak już parę razy pisałem gra teraz interfejs Focusrite Clarett 2 Pre Usb. Dla mnie zagrał lepiej od Rme Adi 2FS dac. Potem miałem miesiąc Qutesta który na starcie zagrał lepiej niż Clarett (oba na dobrych liniowych zasilaczach), ale po dograniu ustawień (Clarett volume analogowe na max, a cyfrowe na - 8db) znowu mi sie bardziej spodobał i tak został. Troche mnie teraz ciekawi czy Clarett obiektywnie jest taki dobry, czy ja po prostu lubię taki charakter dźwięku - surowy,  przejrzysty i detaliczny, ale z nasyconą średnicą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido Podaj mi jak możesz z 3 czy 4 przetworniki i daj klasyfikacje który by górował nad jakim o ile wogole tyle słuchałeś u siebie sprzętu 

Chętnie posłucham i też będę się dziwił o co kaman

Im więcej się czyta na forach tym widać jak rozbierane ludzie mają opinie 

I co wyczytamy? Dużo tańszy focurite Scarlett zagrał ciekawiej od Qutest, czy dawno ma tym forum facetowi podstawowy dac audioluba grał dużo lepiej od flagowych CD Sony, różnica cen kilkukrotna

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Aro1991 napisał:

I co wyczytamy? Dużo tańszy focurite Scarlett zagrał ciekawiej od Qutest

Ale tylko wg jednej osoby. Wiarygodność jest więc wątpliwa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Scarletta i mogę powiedzieć, że nie chciałbym z nim żyć. Może komuś się po prostu lepiej dopasował do systemu i stąd taka opinia. Nie ma w niej nic złego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlett kiedyś mi się super zgrał z Focalami Spirit Classic, ale z całą resztą już była tragedia. Ciężko określić, jak by było w stereo, bo takiego zestawu wtedy akurat nie miałem 🙂 Specyficzny sprzęt z niego był. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

No właśnie ciekawe to wszystko. Qutest jest dla mnie bardzo dobry i mega uniwersalny - ma go kilku znajomych i gra swietnie w każdym systemie, czy budżetowym czy już dość drogim. U mnie jak już parę razy pisałem gra teraz interfejs Focusrite Clarett 2 Pre Usb. Dla mnie zagrał lepiej od Rme Adi 2FS dac. Potem miałem miesiąc Qutesta który na starcie zagrał lepiej niż Clarett (oba na dobrych liniowych zasilaczach), ale po dograniu ustawień (Clarett volume analogowe na max, a cyfrowe na - 8db) znowu mi sie bardziej spodobał i tak został. Troche mnie teraz ciekawi czy Clarett obiektywnie jest taki dobry, czy ja po prostu lubię taki charakter dźwięku - surowy,  przejrzysty i detaliczny, ale z nasyconą średnicą. 

No może tak być. Indywidualna kwestia lubienia dźwięku, konkretnego jest bardzo istotna jak już wiesz czego szukasz. Nowe osoby tego nie znają. 

Ja tak samo słuchałem go w wielu konfiguracjach i w każdej się bronił 

Godzinę temu, Aro1991 napisał:

@Piotr Sonido Podaj mi jak możesz z 3 czy 4 przetworniki i daj klasyfikacje który by górował nad jakim o ile wogole tyle słuchałeś u siebie sprzętu 

Chętnie posłucham i też będę się dziwił o co kaman

Im więcej się czyta na forach tym widać jak rozbierane ludzie mają opinie 

I co wyczytamy? Dużo tańszy focurite Scarlett zagrał ciekawiej od Qutest, czy dawno ma tym forum facetowi podstawowy dac audioluba grał dużo lepiej od flagowych CD Sony, różnica cen kilkukrotna

 

Scarlett nie znam nie słuchałem.

Znam Daci chorda, smsl, toppinga, audiolab, starsze denon, Arcam, naim, musical fidelity, Marantz, CA. Na pewno o czymś zapomniałem. 

Ale słuchałem ich i w salonie i u siebie w domu. No było wiele bo akurat ja z CD i gramofony nie korzystałem za wiele 

51 minut temu, iFi Audio napisał:

Miałem kiedyś Scarletta i mogę powiedzieć, że nie chciałbym z nim żyć. Może komuś się po prostu lepiej dopasował do systemu i stąd taka opinia. Nie ma w niej nic złego.

A z qutest byś mógł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

*Google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i ?

Postaraj się bardziej. Wyszukiwania informacji już w podstawówce uczą 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angielskim graniem chodziło mi... O bardzo ładna barwną średnicę która gra otwarcie

Coś czego brakuje w lampucerze

@Piotr Sonidoi z czymś skończyłeś Qutest czy inny? 

Strasznie jest ważne jak jakiś element wpasowuje się w resztę toru bo o ile arcam ma dobrze doświetlona górę i jest jej sporo to u mnie idealnie się zgrywa a inni powiedzą że to przesada i sypie góra jak głupi 

Kwestia zgrania i czy ktoś lubi równy dźwięk

Tu post z 29 maja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.