Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z dźwiękiem 5.1 z przystawki Savio poprzez SPDIF i konwerter do analogowego.


Vendeur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jako że posiadam stary amplituner (Technics SA-AX7) tylko z wejściami analogowymi, a chciałem odtwarzać filmy 5.1 z pendrive, kupiłem przystawkę Savio Silver (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i poprzez konwerter do analoga (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) kablem optycznym a następnie analogowymi połączyłem całość.

Byłem podekscytowany że w końcu po przeprowadzce będę mógł cieszyć się dźwiękiem przestrzennym, niestety... W żaden sposób nie jestem w stanie tego osiągnąć. Próbowałem MX Player i VLC, nic. VLC o tyle dobrze, że subwoofer jako osobny się odzywa, w MX Player nie. Frontowe L i R przełączają się stronami właściwie, natomiast CENTER  oraz SURROUND zarówno grają każdy inny kanał (poza SUB) jak i ich kanały są też odgrywane w każdym innym głośniku...

Na tej stronie znalazłem, że MX może potrzebować kodeka: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Faktycznie była tam wzmianka o takim. Znalazłem coś na forum XDA (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ), zainstalowałem. Oczywiście bez zmian.

3 godziny dziś zmarnowałem i sporo nerwów kombinując na wszelkie sposoby, zarówno zmieniając ustawienia SAVIO jak i szukając czegoś w playerach. Bez efektu, cały czas to samo... 😞
Nie sądzę, aby coś było nie tak z wyjściami audio zarówno w Savio, jak i konwerterze.


Nie mam już siły i bardzo proszę o pomoc.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź jak zakodowany jest ten ten film. Czy jest na pewno w Dolby Digital 5.1 lub DTS?

Co się dzieje przy przełączaniu tym guzikiem na konwenterze 2.1 / 5.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, konradskala napisał:

Po pierwsze sprawdź jak zakodowany jest ten ten film. Czy jest na pewno w Dolby Digital 5.1 lub DTS?

Co się dzieje przy przełączaniu tym guzikiem na konwenterze 2.1 / 5.1?

Przy przełączaniu guzikiem (tu jest właśnie minus, że nie ma diody, która pokazuje tryb), albo działają tylne albo nie, więc zakładam, że w momencie, gdy działają, to jest 5.1 .

Filmik to ten, zakodowany w AAC (większość filmów chyba tak mam) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale właśnie sprawdziłem na Dune, który ma AAC i AC3 i to samo jest. Wszystko słychać z każdego głośnika. Tzn sprawdzałem dialogi / lektora, no bo one powinny iść z centralnego.

Poniżej standardowe ustawienia, ale zamiast SPDIF ręcznie ustawiałem też AC3 i AAC i nic...

274346102_4684022205059835_2385311439039313555_n.jpg

274728412_675221756953561_8427542503577301327_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vendeur napisał:

Przy przełączaniu guzikiem (tu jest właśnie minus, że nie ma diody, która pokazuje tryb), albo działają tylne albo nie, więc zakładam, że w momencie, gdy działają, to jest 5.1 .

Filmik to ten, zakodowany w AAC (większość filmów chyba tak mam) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale właśnie sprawdziłem na Dune, który ma AAC i AC3 i to samo jest. Wszystko słychać z każdego głośnika. Tzn sprawdzałem dialogi / lektora, no bo one powinny iść z centralnego.

Hm, trzeba chyba zacząć od początku żeby wyeliminować najsłabsze ogniwo.

Masz jakieś inne źródło z wyjściem cyfrowym - CD, DVD, Bluray? Coś co można wypuścić z płyty do tego konwertera?

Tak jeszcze myślę, że może jeszcze w tym amplitunerze jest jakaś opcja mixowania tych ścieżek i robi się kaszana. Jak dla mnie powinien byś wyłączony bi-amp, wyłaczone wszelke "polepszacze" typu hall, club itd. natomiast input z przodu włączony na DVD 6ch.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, konradskala napisał:

Hm, trzeba chyba zacząć od początku żeby wyeliminować najsłabsze ogniwo.

Masz jakieś inne źródło z wyjściem cyfrowym - CD, DVD, Bluray? Coś co można wypuścić z płyty do tego konwertera?

Tak jeszcze myślę, że może jeszcze w tym amplitunerze jest jakaś opcja mixowania tych ścieżek i robi się kaszana. Jak dla mnie powinien byś wyłączony bi-amp, wyłaczone wszelke "polepszacze" typu hall, club itd. natomiast input z przodu włączony na DVD 6ch.

 

Nie mam żadnego innego źródła dźwięku, a w amplitunerze też nic nie jest włączone (on chyba nawet nie ma takich efektów jeszcze, tam nawet nie ma opcji ustawiania opóźnień i wzmocnienia kanałów, a przynajmniej ja jej nie znam). Po prostu czysty dźwięk puszczony analogowo 6 x RCA, tak jak to robiłem kiedyś na komputerze. Nic nie było zmieniane.

Tzn. tylko mam TV z wyjściem optycznym, ale czy on wypusci sygnał z filmu 5.1 dla AAC i AC3?

AKTUALIZACJA.

VLC - po włączeniu w programie opcji cyfrowego wyjścia dźwięku, pojawił się dźwięk AC3 5.1 w filmie Dune, a przynajmniej lektor jest tylko z centralnego. Natomiast dźwięk AAC 5.1 nadal niestety ze wszystkich głośników to samo.

MX Player - w ustawieniach pozaznaczałem wszystkie dekodery audio. NIC to nie dało. W ogóle z jakiegoś powodu nie czyta mi ścieżki AC3, a AAC puszcza na wszystkie kanały.

W Savio mam manualnie ustwaione wyjście dźwięku Line oraz wszystkie kodeki.

Nie mam już siły. Niby jakiś progres jest lekki w VLC, ale AAC nadal kuleje a MX Player to już w ogóle padaka 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Vendeur napisał:

Tzn. tylko mam TV z wyjściem optycznym, ale czy on wypusci sygnał z filmu 5.1 dla AAC i AC3?

Warto spróbować. Podłącz pendrive lub dysk do TV, ten optykiem do konwertera i zobacz co się dzieje.

Albo puść coś np. z Netflixa z oryginalną ścieżką dźwiękową.

Na tej stronie są darmowe pliki w DTS - też bym zobaczył jak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konradskala napisał:

Warto spróbować. Podłącz pendrive lub dysk do TV, ten optykiem do konwertera i zobacz co się dzieje.

Albo puść coś np. z Netflixa z oryginalną ścieżką dźwiękową.

Na tej stronie są darmowe pliki w DTS - też bym zobaczył jak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po optyku z TV dźwięk AAC i AC3 idzie na wszystkie głośniki... Może TV nie przekazuje 5.1 w ogóle? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Choć niby w opisie ma DD i DTS. Ale brak AAC.

W tym konwerterze z AliExpress też nie widzę wzmianki o AAC, może to dlatego VLC puszcza 5.1 tylko z AC3?

No ale z kolei dlaczego MX w ogóle ma problemy?

Ech, a myślałem, że będzie tak prosto jak z komputera... 😞

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Vendeur napisał:

Po optyku z TV dźwięk AAC i AC3 idzie na wszystkie głośniki... Może TV nie przekazuje 5.1 w ogóle?

To starszy model i widzę, że ma dekodery Dolby i DTS więc musi to wypuszczać w 5.1. A zobacz jeszcze DTS z tej strony co wcześniej podałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konradskala napisał:

To starszy model i widzę, że ma dekodery Dolby i DTS więc musi to wypuszczać w 5.1. A zobacz jeszcze DTS z tej strony co wcześniej podałem.

Dobra, mija 7 godzin, jak się z tym męczę i jest mały postęp... Przyzwyczajony do PC, gdzie wszystko działało od razu, nie wiedziałem, że w TV trzeba pozmieniać kilka opcji, jakby nie mógł sam rozpoznawać...

A więc dźwięk po optyku z TV jest w końcu 5.1!!! 😄 Zarówno AAC jak i AC3, i w końcu ten mój krótki filmik z głośnikami po kolei też gra po kolei każdy głośnik osobno! 😄 O matko, ale jestem szczęśliwy i wykończony jednocześnie...

Zatem fakty.
Amplituner i jego ustawienia nie mają wpływu.

Konwerter dekoduje sygnał AAC i AC3 (choć o AAC nie ma mowy w specyfikacji).

Problem jest z odtwarzaniem plików z SAVIO i teraz nie wiem, gdzie dokładnie leży... Czy jest możliwość, abyś sprawdził ustawienia w tamtym SAVIO i MX Player, jakim cudem to działa właściwie? Po kolei wszystko. Najlepiej jakieś fotki. Bo u mnie jest coś nie tak ogólnie z AAC, AC3 gra dobrze tylko VLC, z kolei MX przy AC3 jest kompletna cisza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Vendeur napisał:

Dobra, mija 7 godzin, jak się z tym męczę i jest mały postęp... Przyzwyczajony do PC, gdzie wszystko działało od razu, nie wiedziałem, że w TV trzeba pozmieniać kilka opcji, jakby nie mógł sam rozpoznawać...

A więc dźwięk po optyku z TV jest w końcu 5.1!!! 😄 Zarówno AAC jak i AC3, i w końcu ten mój krótki filmik z głośnikami po kolei też gra po kolei każdy głośnik osobno! 😄 O matko, ale jestem szczęśliwy i wykończony jednocześnie...

Zatem fakty.
Amplituner i jego ustawienia nie mają wpływu.

Konwerter dekoduje sygnał AAC i AC3 (choć o AAC nie ma mowy w specyfikacji).

Problem jest z odtwarzaniem plików z SAVIO i teraz nie wiem, gdzie dokładnie leży... Czy jest możliwość, abyś sprawdził ustawienia w tamtym SAVIO i MX Player, jakim cudem to działa właściwie? Po kolei wszystko. Najlepiej jakieś fotki. Bo u mnie jest coś nie tak ogólnie z AAC, AC3 gra dobrze tylko VLC, z kolei MX przy AC3 jest kompletna cisza...

Ten Savio jest u mojego kolegi, dla niego kupiłem. Może się uda zrobic kilka fotek z ustawieniami. Nie używa optyka, bo podłączył go do telewizora przez HDMI. Nie wiem jak zachowuje się po optyku, na TV jest normalny dźwięk. W MX Player właściwie tylko trzeba było ustawić dekoder z SW na HW (żeby filmy się nie cięły), czcionki i kolor napisów i coś tam jeszcze w audio dekoderze. W samym "systemie" Savio nic nie zmieniałem.

Tu jest jakiś film z ustawieniami

 

W awatarze jest zdjęcie niepełnosprawnego autora nagrania. Co zrozumiałe mówi trochę gorzej, ale może coś Ci to pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, konradskala napisał:

Ten Savio jest u mojego kolegi, dla niego kupiłem. Może się uda zrobic kilka fotek z ustawieniami. Nie używa optyka, bo podłączył go do telewizora przez HDMI. Nie wiem jak zachowuje się po optyku, na TV jest normalny dźwięk. W MX Player właściwie tylko trzeba było ustawić dekoder z SW na HW (żeby filmy się nie cięły), czcionki i kolor napisów i coś tam jeszcze w audio dekoderze. W samym "systemie" Savio nic nie zmieniałem.

Tu jest jakiś film z ustawieniami

 

W awatarze jest zdjęcie niepełnosprawnego autora nagrania. Co zrozumiałe mówi trochę gorzej, ale może coś Ci to pomoże.

Nie no, w tym filmiku to on tylko opowiada i opisuje podstawy, tam nic nie ma dla zaawansowanego, a tym bardziej o moich problemach.

Jeśli Twój znajomy odtwarza przez HDMI to raczej nic mi nie pomoże. Zakładam, że MX powinien działać prawidłowo dla ustawień AUTO, ewentualnie wyjście SPDIF oraz ustawienie dekodowania AAC i AC3, tak jak ja to robiłem, no ale niestety z jakiegoś powodu u mnie tak nie jest... Nie wiem też, czy tak jak na moim screenie w ustawieniach Dolby Sounds powinno być ustawione LINE, RF czy OFF, nie wiem na co to wpływa. No ale skoro w VLC działa AC3, to w MX musi być coś namieszane. A dlaczego w ogóle AAC nie działa, to nie wiem. Może w tygodniu się jeszcze pobawię, dziś już mam dosyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vendeur napisał:

Nie no, w tym filmiku to on tylko opowiada i opisuje podstawy, tam nic nie ma dla zaawansowanego, a tym bardziej o moich problemach.

Jeśli Twój znajomy odtwarza przez HDMI to raczej nic mi nie pomoże. Zakładam, że MX powinien działać prawidłowo dla ustawień AUTO, ewentualnie wyjście SPDIF oraz ustawienie dekodowania AAC i AC3, tak jak ja to robiłem, no ale niestety z jakiegoś powodu u mnie tak nie jest... Nie wiem też, czy tak jak na moim screenie w ustawieniach Dolby Sounds powinno być ustawione LINE, RF czy OFF, nie wiem na co to wpływa. No ale skoro w VLC działa AC3, to w MX musi być coś namieszane. A dlaczego w ogóle AAC nie działa, to nie wiem. Może w tygodniu się jeszcze pobawię, dziś już mam dosyć.

Mam kilka zdjęć z ustawieniami. Na ustawieniach Savio (te trybiki jedne i drugie) jest tak samo - manualnie włączona obsługa wszystkich formatów. Reszta to zdjęcia z samego MX Playera i pozaznaczane na niebiesko ptaszki po prawej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220227_151159.jpg

IMG_20220227_151340.jpg

IMG_20220227_151356.jpg

IMG_20220227_151406.jpg

IMG_20220227_151444.jpg

IMG_20220227_151452.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo!

A zapytaj jeszcze tylko proszę, czy on ma też tę wersję z XDA - wnioskuję, że tak po tym dziwnym tłumaczeniu "Samodejna" z ostatniego screena (ewentualnie widać to też po wejściu w Dekoder i na samym dole jest odnośnik do zewnętrznego stosowanego kodeka z dysku). Sprawdzę właśnie to ustawienie OpenSL, bo tego nie próbowałem.

I jakby mógł przesłać jedno zdjęcie z MX, jak się wchodzi w Decoder, tam poniżej jest coś w stylu Kodeki Audio - ale zakładam, że tam po prostu można zaznaczyć wszystkie i nie powinno to mieć wpływu na działanie playera.

Czy jest jeszcze jakiś inny odtwarzacz w miarę zaawansowany, poza MX i VLC, który mógłbym przetestować? W necie jak szukałem info, to opisują dla telefonów, a nie dla przystawek TV, aby odtwarzać ścieżki wielokanałowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Savio otrzymałem informację, że przystawka wspiera działanie dźwięku 5.1 wyłącznie poprzez przewód HDMI (czego w opisie produktu nigdzie nie było i w tu interweniowałem w kwestii dodania takich informacji). Ale nie jest to prawdą, bowiem VLC odtwarza mi 5.1  dla ścieżki AC3 poprzez przewód optyczny. Wydaje mi się, że powinno się to też udać dla AAC, ale na ten moment nie mam siły i ochoty z tym walczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vendeur napisał:

Od Savio otrzymałem informację, że przystawka wspiera działanie dźwięku 5.1 wyłącznie poprzez przewód HDMI (czego w opisie produktu nigdzie nie było i w tu interweniowałem w kwestii dodania takich informacji). Ale nie jest to prawdą, bowiem VLC odtwarza mi 5.1  dla ścieżki AC3 poprzez przewód optyczny. Wydaje mi się, że powinno się to też udać dla AAC, ale na ten moment nie mam siły i ochoty z tym walczyć.

Niemożliwe, żeby 5.1 szło tylko przez HDMI. Od tego jest optyk i ma przepuszczać takie sygnały. Zobacz jeszcze plik ze ścieżką DTS.

Jeszcze opis kilkunastu programów na Androida

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Niemożliwe, żeby 5.1 szło tylko przez HDMI. Od tego jest optyk i ma przepuszczać takie sygnały. Zobacz jeszcze plik ze ścieżką DTS.

Jeszcze opis kilkunastu programów na Androida

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ściągnąłem film ze ścieżką DTS 1536 kb/s - 5.1 działa pięknie w VLC. W MX nie działa.

Czyli coś nie tak ogólnie jest z MX Player oraz z działaniem ścieżek AAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vendeur napisał:

Ściągnąłem film ze ścieżką DTS 1536 kb/s - 5.1 działa pięknie w VLC. W MX nie działa.

Czyli coś nie tak ogólnie jest z MX Player oraz z działaniem ścieżek AAC.

No to nie wiem co tam jest namieszane... Jakiś błąd albo nie taka wersja softu.. nie wiem.

Sprawdź inne programy, tych playerów jest pod dostatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2022 o 18:02, konradskala napisał:

No to nie wiem co tam jest namieszane... Jakiś błąd albo nie taka wersja softu.. nie wiem.

Sprawdź inne programy, tych playerów jest pod dostatkiem.

Tak, tylko wszystkie te playery są G**** warte... Sprawdzałem jeszcze ze 2, to tak samo jak MX nie odtwarzają ścieżek prawidłowo, tylko VLC jak do tej pory. Ale generalnie dam sobie spokój z tematem SAVIO, a pozostawię go do używania z apką UPC TV.

Filmy będą szły z TV, a dźwięk po optycznym to konwertera i do ampli.

Trochę się jednak skomplikowała, bo kupiłem w promocji za 4 tys. LG OLED 65"... Moje marzenie od zawsze :). No i na początku to w ogóle mi nie chciał przesyłać 5.1, film HDR też był wyprany z kolorów. Ale w końcu zaczął prawidłowo grać, choć niestety w ogóle nie widzi ścieżek DTS i takie filmy są bez audio... To jest generalnie jakiś żart, bo mój poprzedni Samsung, sprzed 4-5 lat, tani model, bez problemu odtwarzał. No ale trudno, będę po prostu filmy z takimi ścieżkami omijał. W ostateczności mogę odtworzyć przez SAVIO, ale to już wymaga przepięcia optyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vendeur napisał:

Ale w końcu zaczął prawidłowo grać, choć niestety w ogóle nie widzi ścieżek DTS i takie filmy są bez audio...

Było o tym kiedyś, że nowe TV ogólnie nie czytają ścieżek DTS. Poszło o jakieś licencje czy coś, czyli jak zawsze o kasę.

A co do tych tanich playerków, to też mam wrażenie, że wszystkie są lipne. Polecam Ci coś pokroju Shielda albo iść w PC. Wiem, że inny pułap cenowy, ale niestety jak chcesz mieć dobrze to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że przed kupnem nie sprawdziłeś czy TV przełknie DTS. W grudniu kupiłem Soniacza który z tym problemu nie ma, ale dobrze się na rynku zorientowałem i czekałem na konkretny model aż będzie miał dobrą cenę.

Nvidia Shield, albo coś jak Zidoo Z9x. I problemy z odtwarzaniem z głowy. PC nie... złożyć z odpowiednich podzespołów i skonfigurować by wykorzystać 4K, Atmos, DTS-X itd. to koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Było o tym kiedyś, że nowe TV ogólnie nie czytają ścieżek DTS. Poszło o jakieś licencje czy coś, czyli jak zawsze o kasę.
A co do tych tanich playerków, to też mam wrażenie, że wszystkie są lipne. Polecam Ci coś pokroju Shielda albo iść w PC. Wiem, że inny pułap cenowy, ale niestety jak chcesz mieć dobrze to...
Too...
Zidoo z9x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.