Skocz do zawartości
IGNORED

Składający daca....zróbcie sobie przerwę i.....


(nie)przecietniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Artur. Wpisując R2R Dac w wyszukiwarce Ali sporo rzeczy wyskakuje. A takie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, (nie)przecietniak napisał:
Godzinę temu, arturp napisał:

Teoretycznie można podmienić na 16 -bitowe AD1856 bo ten pracuje z takimi samymi napięciami zasilania i jest 16-bitowy .

 I to jest ew. warte rozważenia.

Wylutuj PCM56 , wlutuj podstawki i możesz w nie wstawiać inne przetworniki - na przykład AD1851 ale jest warunek - on znosi napięcia zasilania max +/-5V , więc pomierz ile tam masz na nogach 1,3,8 i 16 PCM-ów . 

 

25 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Słuchałeś go na "czystym" NOS-ie?

Tak , w trzech dac-ach . Jeden niemal identyczny jak twój ( na forum taki kiedyś robiliśmy , kilkanaście lat temu 🤔) , drugi to dac VIVAro a trzeci to dac Holgina (obsolete ) . Każdy z 18 bitowców wypadał lepiej - moim skromnym zdaniem. PCM56 mocno upraszczał dźwięk , brakowało mu finezji .  No ale to też kwestia gustu i pozostałych urządzeń zestawu audio . Trudno powiedzieć czy tobie ,, podejdą " 18 bitowce . Zawsze na koniec ,,dobrych rad" i tak jest - ,, posłuchaj i sam oceń " .

 

34 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:
Godzinę temu, arturp napisał:

Masz jeszcze Dac in The Box na AD1860 ? 

Tak.

Jego można przerobić na nos i dodać analog lampowy na wyjściach prądowych . Samo przestawienie w tryb nos nie zmieni brzmienia radykalnie ale analog już z tak bo to co tam gra to wyjścia napięciowe na opampach wbudowanych w strukturę AD1860 i dodatkowo filtr zbudowany na opampie zewnętrznym - to jest główna przyczyna ograniczenia brzmienia . No ale trzeba trochę popsuć oryginał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, arturp napisał:

 PCM56 mocno upraszczał dźwięk , brakowało mu finezji

Koniecznie musisz 😉 to rozwinąć, może być na przykładach typu - np. tu (18bit) trąbka tak a tu (16bit) tak, tu blachy tak, a tu tak itp.

18 minut temu, arturp napisał:

Każdy z 18 bitowców wypadał lepiej

Nie wiem, powiem szczerze, co mogłoby byc lepiej, jak dla mnie. Oprócz tego co pisałem jest energia, kontury makro i mikro, przejrzystość, barwy, wybrzmienia, scena... no i zaskocznia, niespodzianki, czary, bas też jest baaardzo ok.

Może zasilacz miałeś kiepski przy zasilaniu PCM56, może inne napięcie podane były na kostki niż u mnie (to się okaże jakie).

Wiem jedno na pewno - nigdy, przenigdy, już delta sigma albo R2R z filtrem!

P.S. A lampa do tego? Na tą chwilę nawet nie myślę o tym, ale jeśli bym kiedyś pomyślał (brrr!) to nie mogłaby nawet w najmniejszym stopniu szumieć w kolumnach oraz nie mogłaby piszczeć i się wzbudzać 🙂 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Wito76 napisał:

Artur. Wpisując R2R Dac w wyszukiwarce Ali sporo rzeczy wyskakuje. A takie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wygląda źle ale jest kilka spraw do wyjaśnienia :

- jak jest rozwiązana komunikacja ( logika) między CS8412 i AD1865 ? Jeśli tak jak w Audio Note kit 1.1 itp to może być mało góry i utrata detali ale za to bardzo łagodnie , ciepło , masywnie i muzykalnie .

- nie wiem jak brzmi lampa 6N11 i w jakim układzie została zastosowana , teoretycznie piszą ,że to jest to samo co 6922 czyli ecc88 ale w praktyce nigdy tak ładnie nie wychodzi zamiana 

- no i jest sporo elementów do wymiany ( rezystory , stabilizatory zasilania , okablowanie sygnałowe i przede wszystkim kondensatory wyjściowe , które są duże i jest ryzyko ,że porządne nie wejdą do tej obudowy ) 

Można kupić i zacząć zabawę o upgrade ale ja bym kupił coś lepiej zrobionego za te same pieniądze ale bez obudowy . Zwłaszcza ,że do tej ceny z aliexpress doliczą koszty vatu i cła bo przekracza kwotę zwolnioną .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze @arturpuprzejma prośba o porównanie  do najprostszego (analogicznie jak mój NOS na PCM56) NOS-a na TDA1541, czego po nim można się spodziewać Twoim zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

jest energia, kontury makro i mikro, przejrzystość, barwy, wybrzmienia, scena...

Ogólnie to nie wiem jak to ująć słowami ale w skrócie to 18 bitowce mają to wszystko co napisałeś tylko więcej i lepiej niż PCM56 . Wszystko jest barwniejsze , więcej planktonu , bogatsze w alikwoty itd .

 

9 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

bas też jest baaardzo ok

tak , bas ma fajny 

 

43 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

A lampa do tego?

Układów lampowych jest sporo , które tu pasują . Moim zdaniem najlepiej brzmi SRPP . Ale to już drożyzna bo główny koszt to dobre lampy ( od 150w górę ) , trafo do nap.anodowego ( od 200 w górę ) i kondensatory miedziane  albo przynajmniej topowe MKP ( od setek do tysięcy za parkę ) .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

o porównanie  do najprostszego (analogicznie jak mój NOS na PCM56) NOS-a na TDA1541, czego po nim można się spodziewać Twoim zdaniem?

W skrócie TDA1541A z analogiem lampowym to trudny do osiągnięcia poziom przez cokolwiek innego . Piszę tylko na podstawie moich doświadczeń . Najlepsze przetworniki ( AD1865 , PC1702 ) mogą dodać nieco swojego charakteru ale czy to ci będzie odpowiadać ? AD1865 gra podobnie do TDA , może cieplej i łagodniej ale to też zależy od aplikacji . PCM1702 bardziej przestrzennie , klarownie i detalicznie ale chłodniej i nie tak ,, klimatycznie" . Natomiast PCM56 nigdy nie osiągnie takiego poziomu bo to gorsza konstrukcja i to widać w parametrach . Czasem czytam ,że TDA1541A ma mało mikrodetali albo jego dźwięk jest ,, drewniany" . Nic podobnego  - w trybie NOS ma wszystko to co inne najlepsze przetworniki a ponadto jest muzykalny i z lampami tworzy synergię . Soczyste barwy , ładna góra , solidny kontrolowany bas , klarownie , czysto bo ma wyjątkowo niskie THD , przestrzennie itd - moim zdaniem jego cechą charakterystyczną jest to ,że ma wszystko to co mają inne znakomite przetworniki a do tego jest bardzo muzykalny , wciągający i spójny . Ale oczywiście są warunki - musi być dobrze zaaplikowany . To 16 bitowiec więc ja sobie odpuściłem upsampling , oversampling , skomplikowane filtry i analogi na opampach odbierające mu kolory, wybrzmienia , smaczki itp. Testowałem wiele i to mi nie gra . Do tego porządne rozdzielone zasilanie , porządny odbiornik (CS8414 , WM8804 , DIR9001 ) , porządny analog lampowy na dobrych elementach i porządny transport CD .  

W stosunku do PCM56 wszystko skacze o dwie klasy wyżej , oprócz basu - tu różnica nie jest tak duża ale zyskuje trochę na ,, mięsistości " i zróżnicowaniu .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

20 minut temu, arturp napisał:

W stosunku do PCM56 wszystko skacze o dwie klasy wyżej

Nie podważam, ale brzmi nieprawdopodobnie 🙂

Nie jestem osłuchany w NOS-ach R2R ani w żadnych innych oprócz PCM56.

A żeby nie pozostawiać wrażenia (bo tak by wyglądało), że PCM56 to kiepski dac - dam link (może znasz), ktoś się zebrał i zaprojektował... a mógł na innym przetworniku  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Nie podważam, ale brzmi nieprawdopodobnie 🙂

Może jestem trochę nieobiektywny bo rzadko mi się zdarza , że coś złożę , uruchamiam i siedzę z otwartą gębą jak zauroczony . Ale kiedy pierwszy raz zrobiłem nos dac-a na TDA1541A z analogiem lampowym SRPP na 6N2P-EW to tak wyglądałem . A miałem już za sobą eksperymenty z różnymi przetwornikami i modyfikacjami CD-eków , w tym na TDA1541A . To było jakieś 7 lat temu i do dzisiaj pamiętam jak pierwszy raz uruchomiłem , siadłem na podłodze przed monitorami , z bananem od ucha do ucha i wystękałem tylko ,, No k...wa" . 

Oh My Wow GIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, arturp napisał:

,, No k...wa"

Ja prd...le.

----------------------------------

Przy wyjściu, oprócz widocznych rezystorów na stronie głównej płytki, znajdują się po dwa kondensatory na kanał 1uf 50v i 10uf 35v.

Z drugą stroną płytki na pewno Cię zaskoczę, bo nie tego się spodziewałeś:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniesiesz się @arturpdo tekj płytki? Wygląda na jakiś masakrycznie nieskomplikowany projekt, aż dziw, że to tak "gra".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem może się tak uzewnętrzniać, ale powiem Wam w zaufaniu, że dzisiaj słuchając jednego z utwórów rockowych, wcale nie sentymentalnego w swej  formie.... po prostu na chwilę się wzruszyłem. Nie było przekleństw ze zdziwienia i zachwytu, ale głęboko osobiste uświadomienie sobie tego, że ......Boże, tyle lat czekałem na taki dźwięk, a Ty ot, po prostu dajesz mi go za darmo.... ehh.

P.S. Gdybym miał takie uprawnienia jako autor wątku - zamknąłbym go w tym momencie. Tu już naprawdę nie ma nic z mojej strony do dodania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Tu już naprawdę nie ma nic z mojej strony do dodania.

Ja tylko pozwolę sobie dodać, że jeśli urządzenie >NIEKOMPLETNE< gra lepiej niż te wszystkie chińskie pierdzidełka DS w cenie dobrego obiadu to raz, że miałem rację odnośnie tych pierdzidełek, dwa niestety także w temacie tego, że kolega jeszcze klasowego grania nie miał okazji słuchać. Te PCMy nie mają stopnia analogowego i podłączając je pod obciążenie (wzmacniacz) sieją zniekształceniami a pasmo przenoszenia jest zapewne ostro poszarpane. Tylko kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że opinie ludzi, którzy "słuchają" są mocno zbajasowane ich nastrojem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, (nie)przecietniak napisał:

Z drugą stroną płytki na pewno Cię zaskoczę, bo nie tego się spodziewałeś

Fakt , nie tego się spodziewałem . Nie widzę znanej mi ,,logiki" ale chyba , że to te dwa cudaki wyglądające jak stabilizatory napięcia SMD .

 

51 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

aż dziw, że to tak "gra".

jeśli masz jakieś wolne MKP o pojemności kilku mikrofaradów to zamień te kondensatory elektrolityczne na wyjściu , albo przynajmniej zbocznikuj te co są. Będzie bardziej klarownie , czytelnie i barwnie ale trochę ostrzej . 

 

38 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Tu już naprawdę nie ma nic z mojej strony do dodania.

Spokojnie . Dopiero się zaczyna ciekawa jazda . Posłuchasz nos-a na jakimś przetworniku z pierwszej ligi z porządnie zrobionym analogiem i sam się przekonasz o czym tu się produkuje od lat  . 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, arturp napisał:

Nie widzę znanej mi ,,logiki" ale chyba , że to te dwa cudaki wyglądające jak stabilizatory napięcia SMD .

Nie wiem co to jest, ale z bliska wygląda tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Ja tylko pozwolę sobie dodać (...)

Ale w jakim trybie chcesz coś dodawać? Sprostowania? Przecież nie masz tego daca, nie słuchałeś, nie mierzyłeś. Teoretyzujesz jednym słowem.

1 godzinę temu, Robsonik napisał:

Wygląda na stabilizator.

11 minut temu, MateuszZ napisał:

Pojedyncze 74HC04.

Mozna liczyć na rozstrzygnięcie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Mozna liczyć na rozstrzygnięcie

Tak 🙂. Kolega dobrze napisał. Wydawało mi się że jest tam 6 nóżek a jest 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Teoretyzujesz jednym słowem.

Brak analogu to nie teoria a bez niego ten dac nie ma prawa zagrać - jak to niby gra to wprowadza kolega czytających w błąd co jest smutne. Najsilniejszą kością która coś tam z siebie bez analogu wydaje jest tda1543 a i tak jest to bardzo słabe jak nie ma chociaż głupiego bufora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Daniel_68412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Daniel_68412 napisał:

jak to niby gra to wprowadza kolega czytających w błąd co jest smutne.

Mam Ci zafundować tego daca , bo nie stać Cię żeby go kupić za 160PLN i dopiero się wypowiadać?

Ostrzegam Cię, jeśli jeszcze raz rzucisz jakieś insynuacje pod moim adresem i oskarżenia, to na priva usłyszysz to czego tutaj nie wypada napisać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Mam Ci zafundować tego daca , bo nie stać Cię żeby go kupić za 160PLN i dopiero się wypowiadać?

Mam kilka kości pcm56 i wiem co jest na tych wyjściach jak się je obciąży - po co mam kupować kolejne? Ta kość nie ma wystarczająco prądu, żeby wysterować kolejny stopień.

2 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Ostrzegam Cię, jeśli jeszcze raz rzucisz jakieś insynuacje pod moim adresem i oskarżenia, to na priva usłyszysz to czego tutaj nie wypada napisać.

Groźby o to, że obnażam kolegi amatorszczyznę? Przecież to kolega sam się kompromituje skacząc z kwiatka na kwiatek generując tony zachwytów, które mogą kogoś wprowadzić w błąd. Dodajmy, że przecież kolega już DAC r2r z lampami na wyjściu parę lat temu miał (tda1541). Teraz były zachwyty nad DS zeby za chwilę sie zachwycać pcm56, który nie jest nawet poprawnie zaaplikowany. Z tego by wynikało, że tda1541 to jest szajs a tylko pcm56 ma rację bytu i to po 160pln a to nie jest prawda. Mam wrażenie, że kolega zbyt emocjonalnie do tego podchodzi. Co do privów to nie pogadamy bo to po prostu wyląduje w koszu nieprzeczytane.

Forum jest publiczne i pozwalam sobie w sposób otwarty i spokojny przedstawić taką oto krytykę - cóż poradzić takie, życie Bożenko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

Mozna liczyć na rozstrzygnięcie?

Po przebiegu ścieżek widać ze sygnał z tych układów wchodzi na nóżki nr 6 PCM-ów , czyli LE . Czyli jest to prosta ,, logika" . W tej sytuacji jest pewnie lekkie przesunięcie fazowe ale czy to słychać ... w dac-ach Audio Note też tak robili . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

Groźby o to, że obnażam kolegi amatorszczyznę? Przecież to kolega sam się kompromituje skacząc z kwiatka na kwiatek generując tony zachwytów, które mogą kogoś wprowadzić w błąd. Dodajmy, że przecież kolega już DAC r2r z lampami na wyjściu parę lat temu miał (tda1541). Teraz były zachwyty nad DS zeby za chwilę sie zachwycać pcm56, który nie jest nawet poprawnie zaaplikowany. Z tego by wynikało, że tda1541 to jest szajs a tylko pcm56 ma rację bytu i to po 160pln a to nie jest prawda. Mam wrażenie, że kolega zbyt emocjonalnie do tego podchodzi. Co do privów to nie pogadamy bo to po prostu wyląduje w koszu nieprzeczytane.

Forum jest publiczne i pozwalam sobie w sposób otwarty i spokojny przedstawić taką oto krytykę - cóż poradzić takie, życie Bożenko...

Ja nie kryję się ze swoimi poszukiwaniami i droga na przestrzeni kilku lat, którą podążałem jest łatwa do odtworzenia, bo to nie jest nic czego mogę się wstydzić.

Piszesz w liczbie mnogiej ("dodajmy") - dobrze się czujesz, czy próbujesz manipulować czytającymi?

Do reszty Twoich wniosków nie ustosunkuję się - gdyż są one nielogiczne. Nie masz poprawnie zaaplikowanej logiki moim zdaniem.

Powinieneś zapamiętać jedną rzecz - nie głoszę tutaj "prawd objawionych", tylko dzielę się swoimi odczuciami, wrażeniami, przemyśleniami, zakupami itp. - i nikt nie musi się razem ze mną pod tym podpisywać. A Ciebie to najwyraźniej drażni i nie daje spokoju - podejdź do tego z dystansem i staraj się być kulturalny bo nie jesteś u siebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, (nie)przecietniak said:

Boże, tyle lat czekałem na taki dźwięk, a Ty ot, po prostu dajesz mi go za darmo.... ehh. [...]
P.S. Gdybym miał takie uprawnienia jako autor wątku - zamknąłbym go w tym momencie. Tu już naprawdę nie ma nic z mojej strony do dodania.

Cóż to jest innego niż prawda objawiona? Jakby kolega napisał - wczoraj był to dac na wyjątkowej analogówce od pewnego genialnego chińczyka a jutro zapewne znowu coś nowego przyjdzie z Ali - spoko potraktowałbym jak temat pt. "pacuła 2.0".

5 minutes ago, (nie)przecietniak said:

podejdź do tego z dystansem i staraj się być kulturalny

nikomu nie grożę (jak wyżej) ani nie oceniam personalnie (jak wyżej) ani nie obrażam (jak wyżej) - spokojnie neguję to co jest tutaj opisywane czyli zasadniczo można podsumować to tak: grają dosłownie wszystkie urządzenia w zależności od nastroju :] No tak niestety nie jest - każdy ma prawo do zachwytów, każdy ma prawo do poszukiwań. Gorzej jak to wszystko zatacza kółka i staje się mało wiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

Cóż to jest innego niż prawda objawiona?

No to skoro według Ciebie jest - to tak ją potraktuj - na poważnie.

6 minut temu, Daniel_68412 napisał:

nikomu nie grożę

Przestrzegłem Cię żebys nie przekraczał czerwonej linii. Rozumiem, że i Ty masz potrzebę pogadania, jednak proszę Cię żebys to robił godnie, skoro nie możesz z poczuciem humoru.

9 minut temu, Daniel_68412 napisał:

spokojnie neguję

Niestety nie.

9 minut temu, Daniel_68412 napisał:

można podsumować to tak: grają dosłownie wszystkie urządzenia w zależności od nastroju :]

Nie można. Gdyby mi ktoś zabrał tego daca na PCM56 to wiem, którego bym używał z tych opisywanych. Jeśli jednak już go mam - to jego wybieram. Mam z czego wybrać. To, że one wszystkie dla Ciebie są a priori gówno warte - to jest prawdziwy problem - ale nie mój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Niestety nie.

Niestety tak - podałem konkretne argumenty a zamiast odpowiedzi dostałem ataki personalne. Wcześniej byłem obrażany, że śmiem twierdzić, że kolega nie odróżnia sensownego grania a teraz jak to zostało samo z siebie udowodnione to jestem atakowany a jedyny argument jest typu kobiecego: "mam prawo mówić cokolwiek mi slina na język...." - spoko każdy ma do tego prawo ale nie oczekuj drogi kolego w takim układzie poważnego traktowania kolejnych rewelacji.

były ad186x, był tda1541, teraz były DS + obecnie pcm56 o 1540 nie wspominając ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe Cię głaskał po główce i Ci przytakiwał. Otrzymałeś to co sam dałeś. A ponieważ nie bierzesz na poważnie moich próśb - to grzecznie i kulturanie wypraszam Cię w tej chwili za drzwi. Mam nadzieję, że rozumiesz po polsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Nie będe Cię głaskał po główce i Ci przytakiwał.

Takie prowokowanie ale z kulturą! to jest dopiero klasa drogi kolego - ciekaw czy w realu też takiś mocny w gębie czy tylko tutaj wchodzisz swoje braki emocjonalne łatać :]

23 minutes ago, (nie)przecietniak said:

to grzecznie i kulturanie wypraszam Cię w tej chwili za drzwi. Mam nadzieję, że rozumiesz po polsku.

coż tu do rozumienia - myślenie ma być po myśli lub nie ma być go wcale - znam takie przykłady z historii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi obecnie są zamknięte. Jak wrócisz za jakiś czas, i będziesz pokojowo nastawiony, to może uda się ze wzajemnością normalnie pogadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.