Skocz do zawartości
IGNORED

Listwa bez wpływu na dźwięk - tylko ochrona


chcheckitout
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że temat jest wałkowany non stop ale nie szukam listwy, by poprawiać dźwięk bo to dla mnie bez sensu tylko jako tako zabezpieczyć sprzęt. 

Posiadam ATC40A + CDA2 + Sotm sms 

W tym samym obrębie gniazdkowym telewizor, xbox i router 

Do dyspozycji mam dwa gniazdka od razu za kolumnami 

 

Chciałbym jakieś sensowne zabezpieczenie. Co myślicie ? Jak to podłączyć ? Jedna listwa (jaka?) i wszystko do jednej, czy może podzielić na dwie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, chcheckitout napisał:

jakieś sensowne zabezpieczenie.

Masz jakieś konkretne obawy ,które powodują poszukiwania zabezpieczeń ? 

Większość czynników niebezpiecznych powinny niwelować zabezpieczenia w urządzeniach oraz sieci elektrycznej.

Audiofilskie listwy z reguły pozbawione są typowych elementów zabezpieczających jak np. bezpieczniki czy warystory nie wspomnę o filtrach.

Wybrałbym listwę zasilającą bez filtrowania pasywnego ,choć można znaleźć rozwiązania z filtrami oraz aktywne z transformatorami.Konkretnej listwy nie polecę .

Zasilanie podzieliłbym na dwa tory .Audio na osobnej linii,router i tv osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w 10 letnim bloku więc ta elektryka raczej nie jest chyba najgorsza. Raczej chodzi mi o burzę itp. Nie mam potrzeby posiadać, czy kupować audiofilskiej. Wolę płyty kupić za to albo jakiś nowy element adaptacji akustycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed skutkami wyładowania atmosferycznego najskuteczniej zabezpiecza odłączenie sprzętu od sieci.

Stare bloki zbudowane ze zbrojonych elementów prefabrykowanych tworzą naturalne zabezpieczenie (klatka Faradaya) przed piorunami.

Groźny może być impuls po wyładowaniu.

Tak że nie obawiałbym się zbytnio,chyba że miałeś przypadek usmażenia sprzętu przez piorun (w trakcie burzy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chcheckitout napisał:

To coś daje, czy przedłużacz ?

Antyprzepieciowa z filtrem emi/rfi

 

Tu masz sklep i dokładny opis https://sklep.mactech.pl/listwa-premium-antyprzepieciowa.html?gclid=EAIaIQobChMIwO-F5KrV9gIVkgLmCh0v2gBfEAQYAiABEgLcC_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2022 o 05:44, chcheckitout napisał:

Chciałbym jakieś sensowne zabezpieczenie. Jedna listwa (jaka?) i wszystko do jednej, czy może podzielić na dwie ?  

Przepięcia się zdarzają - masz tego świadomość i według tego postąp.

Wszystko w jedną listwę - ograniczysz ryzyko przydźwięku pętli masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak wspólny regulator głośności dla obu kanałów - krzyżują się ścieżki.

Bezkompromisowo jest osobny regulator dla prawego i lewego kanału - i są takie wzmacniacze.

Zresztą w środku wzmacniacza też są układy zabezpieczające - nie są nic nie wnoszące. Bo by były nic niewnoszące.

Lepiej mieć sprawny nieco gorszy niż spalony. A jak ktoś chce jakości - po prostu kupi droższy (lepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trochę mniejszego budżetu niż zaproponowana wcześniej listwa mogę polecić https://acar.pl/produkty/ochrona-przeciwprzepieciowa-acar/acar-504-wf/ Ma 2 bezpieczniki i filtr przeciwzakłóceniowy

Bardzo solidnie wykonana, czuć że to nie chińczyk a dobrej jakości produkt z rodzimego rynku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z trochę mniejszego budżetu niż zaproponowana wcześniej listwa mogę polecić https://acar.pl/produkty/ochrona-przeciwprzepieciowa-acar/acar-504-wf/ Ma 2 bezpieczniki i filtr przeciwzakłóceniowy
Bardzo solidnie wykonana, czuć że to nie chińczyk a dobrej jakości produkt z rodzimego rynku
Polecam, używam takiej od kilkunastu lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , iż nie istnieją listwy nie wpływające na dźwięk .

Każda tania listwa - degraduje dźwięk , nawet prostych urządzeń audio .

Im więcej zabezpieczeń ( tanich i nieskomplikowanych typu - bezpiecznik ) , tym gorzej .

Natomiast , wysokiej klasy listwy sieciowe / zasilające , potrafią dźwięk poprawić a nawet udoskonalić - mimo , iż posiadają zaawansowane systemy zabezpieczające ... nie będę podawał nazw / firm ... są ogólnie znane .

Szukanie listwy "bez wpływu na dźwięk" - nie ma sensu ... takiego wynalazku po prostu ... nie ma .

Ukłony 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.