Skocz do zawartości
IGNORED

Emotiva pt1/A2 vs Cambridge CXA81, KEF R3 MA Gold 100


szpirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Stoję przed wyborem sprzętu do salonu (16m2), aktualnie na odsłuchu mam kolumny KEF R3 i MA Gold 100.

Wzmaki: Emotiva pt1/a2 oraz Cambridge CXA81 - grają inaczej to wiem, mam wrażenie że CXA z KEFami męczy przy dłuższym słuchaniu, co innego Emotiva nie męczy, ale też jest mniej dołu/góry.

To mój pierwszy sprzęt HiFi, więc nie za bardzo wiem na co patrzeć i kupuję trochę w ciemno.

Co myślicie o tym połączeniu? Wcześniej jeszcze słuchałem Emotivy z Fyne F500, ale było za mało basu, KEFy i MA ciekawsze o wiele, więc F500 póki co odpadły z odsłuchu.

Przy krótkim słuchaniu i ciszej wydaje mi się że CXA81 gra mocniej, bardziej słyszę górę i dół, podobno to Vka.

Dajcie znać co myślicie, po czym poznać że Emotiva to faktycznie 1-2 klasy wyżej co do jakości sprzętu? 🙂

Dodaję fotkę jak to u mnie wygląda. Przy mocniejszym słuchaniu mam wrażenie że bas w KEFach trochę dudni.

Dajcie znać co myślicie o takim zestawieniu, może warto jeszcze pokombinować z jakimś innym wzmacniaczem? Może jest coś ciekawego z wbudowanym streamerem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
CXA81 rzeczywiście gra V'ką. Kefy go nieco równoważą ale mimo wszystko będzie to energiczne, nieco ostrzejsze zestawienie. Rzuć okiem jeszcze na Atolla IN100 - bardzo energiczny wzmacniacz, ale znacznie równiej grający od CXA.
Możesz również zostać przy CXA i rozważyć jakieś ciemniej grające kolumny - coś od Dynaudio lub świetne Buchardt S300 🙂 
Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Emotiva zyskasz bardziej zrównoważone granie niż w Cambridge Audio CXA81, który jest ostrzejszy i jak już napisano gra V co w połączeniu z tymi kolumnami może być trochę męczące.

Jako alternatywa może być Roksan Atessa z wbudowanym Streamerem, choć jak już szukać tego typu urządzenia to najlepiej iść już w Naim Atom

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy przy dobrze i przygotujemy ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję słuchu ! Twoje odczucia są prawidłowe w 100%. 

Polecam Ci zestawienie grające bardzo neutralnie. Problem w tym, że nie można odsłuchać przed zakupem.

iFi ZEN Stream -> izolator USB: Topping HS01 -> DAC: SMSL SU-9 -> AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

Podobnie zagra NAD M10 lub Cambridge EVO 150. Wypożycz i posłuchaj. Jak Ci się spodoba kup proponowany zestaw w ciemno (oparty na tych samych końcówkach Hypex Ncore ale lepszym DAC).

Za połowę ceny  NAD M10 lub Cambridge EVO 150 masz lepsze granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Czy faktycznie Emotiva to wyższa klasa w porównaniu do np. CXA81? Tak jest zachwalana przez użytkowników, ale nie bardzo wiem dlaczego 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu takie zachwyty wszędzie że do 10k nie ma lepszego sprzętu? Czy chodzi o duża moc 160W czy bardziej wrażenia słuchowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie już odrzuciłem CXA81, męczy mnie dłuższe słuchanie, robi się irytująco..  pomimo że na początku był efekt wow "lepiej gra".

Im dłużej słucham Emotivy tym bardziej zaczynam ja doceniać, chyba przede wszystkim za równe granie, mam wrażenie że słychać więcej niuansów, szczegółów.

Teraz została rozkminka które kolumny MA Gold 100 czy KEF R3.

Wszystkie rady mile widziane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Audio Format napisał:

Jako alternatywa może być Roksan Atessa z wbudowanym Streamerem, choć jak już szukać tego typu urządzenia to najlepiej iść już w Naim Atom

Naim Atom cena jak dla mnie poza budżetem, Roksana słuchałem grał chyba jeszcze równiej niż Emotiva, funkcje sieciowe super zawsze chciałem mieć możliwość zarządzania wszystkim via telefon :)

Ale chyba jednak dźwiękowo gorzej sobie radzi, chyba że się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiesz Emotiva nie gra V-ką. Jeśli taki dźwięk lubisz powinieneś posłuchać innych wzmacniaczy.  

Sam mam Emotiva i podoba mi się ten dźwięk. Sugeruję posłuchać Pylon Diamond Monitor lub BNM S2.

BMN s2 miało być😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brak to znak...że użytkownicy nie chca się z nimi rozstawać. Po BMN zadzwoń do producenta do  Bydgoszczy. Warto się tam przejechać i odsłuchać. Odsłuch możliwy też w domu. Dobre granie. Ale nie V.  O  ich dźwięk pytaj w klubie BMN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(A co do emotivy też nie wiem po co tyle hałasu. Mnie w tych produktach góra conajmniej nie zachwyca!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpirit napisał:

Właściwie już odrzuciłem CXA81, męczy mnie dłuższe słuchanie, robi się irytująco..  pomimo że na początku był efekt wow "lepiej gra".

Im dłużej słucham Emotivy tym bardziej zaczynam ja doceniać, chyba przede wszystkim za równe granie, mam wrażenie że słychać więcej niuansów, szczegółów.

Teraz została rozkminka które kolumny MA Gold 100 czy KEF R3.

Wszystkie rady mile widziane 🙂

Emotiva ma jeden zasadniczy plus 🙂 im dłużej jej będziesz słuchał tym lepiej będzie grać 

41 minut temu, quatross napisał:

http://bmn.com.pl/nasze-produkty/s1-ii/#zamow

 

(A co do emotivy też nie wiem po co tyle hałasu. Mnie w tych produktach góra conajmniej nie zachwyca!)

Na szczęście w tej branży nie ma produktu idealnego dla każdego, więc jest mnóstwo opcji i każdy może wybrać coś innego 🙂

 

a w kwestii samej Emotivy , patrząc na stosunek ceny do jakości to wypada bardzo dobrze i to jest jej duży plus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audio Format napisał:

patrząc na stosunek ceny do jakości to wypada bardzo dobrze

Nie. Tylko DOBRZE  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szpirit napisał:

Naim Atom cena jak dla mnie poza budżetem, Roksana słuchałem grał chyba jeszcze równiej niż Emotiva, funkcje sieciowe super zawsze chciałem mieć możliwość zarządzania wszystkim via telefon :)

Ale chyba jednak dźwiękowo gorzej sobie radzi, chyba że się mylę?

Jeżeli jeszcze masz problemy z ocenianiem urządzeń to jest kilka metod, które nieco Ci życie ułatwią. 

1. Wybierz sobie 5 różnych utworów, które dobrze znasz. Warto, żeby były różnorodne.

2. Posłuchaj ich na jednym wzmacniaczu i na drugim. Pamiętaj, żeby oba wzmacniacze były rozgrzane, czyli pracowały przez minimum 30 minut wcześniej. 

3. Wybierz cztery utwory z tych, które już masz. W jednym skup się na basie. W drugim na średnicy. Trzeci góra pasma, soprany. Ostatni przestrzeń. Porównaj sprzęty skupiając się tylko na jednym paśmie na raz. To bardzo pomaga początkującym. Nie szukaj wyszukanych nazw tego co słyszysz. Postaraj się skupić na tym jakie to emocje w Tobie wywołuje.

4. Notatki bardzo się przydają.

Z czasem coraz łatwiej będzie Ci wyłapywać i określać te różnice. Nie bój się poświęcić więcej czasu na testy jeżeli uznasz, że to potrzebne. 

No i powodzenia :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iFi Audio napisał:

Jeżeli jeszcze masz problemy z ocenianiem urządzeń to jest kilka metod, które nieco Ci życie ułatwią. 

1. Wybierz sobie 5 różnych utworów, które dobrze znasz. Warto, żeby były różnorodne.

2. Posłuchaj ich na jednym wzmacniaczu i na drugim. Pamiętaj, żeby oba wzmacniacze były rozgrzane, czyli pracowały przez minimum 30 minut wcześniej. 

3. Wybierz cztery utwory z tych, które już masz. W jednym skup się na basie. W drugim na średnicy. Trzeci góra pasma, soprany. Ostatni przestrzeń. Porównaj sprzęty skupiając się tylko na jednym paśmie na raz. To bardzo pomaga początkującym. Nie szukaj wyszukanych nazw tego co słyszysz. Postaraj się skupić na tym jakie to emocje w Tobie wywołuje.

4. Notatki bardzo się przydają.

Z czasem coraz łatwiej będzie Ci wyłapywać i określać te różnice. Nie bój się poświęcić więcej czasu na testy jeżeli uznasz, że to potrzebne. 

No i powodzenia 🙂

Dokładnie tak ! Mnie najłatwiej wychwycić różnice na damaskich wokalach, kotłach i przeszkadzajkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii w stylu "najlepszy wzmacniacz w danym budżecie albo do jakiejś kwoty" - chyba każda firma dba o takie zapewnienia 😉 Sprzęt musi się podobać słuchaczowi a nie recenzentowi czy sprzedawcy. Naszą rolą jest doradzić, przedstawić propozycje, nakierować. Do Monitor Audio, aby trochę dociążyć brzmienie warto podłączyć np. Musica. Fidelity M3si. Przyjemniejsza będzie też góra pasma a zostanie fajna przestrzeń. Do lekko ociężałych i wymagających prądowo Kef fajny będzie wspomniany już Atoll, Roksan a z All-in-one zdecydowanie Quad Artera Solus Play. Trzeba słuchać dalej 🙂 drobne szlify na koniec można zrobić okablowaniem.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zauważył jak to jest ustawione ? 

Tu nie poszalejesz 😏 , elektroniką nie naprawisz ustawienia . Pzdr 

Ps ( jaką przestrzeń branża tu chce uzyskać ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy faktycznie przede wszystkim poprawy trzeba szukać w ustawieniu kolumn? Najchętniej chciałbym żeby to stało tak jak stoi ale bez kardynalnego wpływu na dźwięk, jeżeli da się znacznie poprawić dźwięk ustawieniem chętnie pokombinuję.. tylko jak i czy faktycznie zmiana będzie słyszalna?!

Często jak rozmawiałem z kimś w sklepie i pokazywałem zdjęcie, zerkał tylko i właściwie odniosłem wrażenie że nie ma to za dużego wpływu na dźwięk..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie kolumn ma duże znaczenie. Ogromne w zasadzie. Takie podstawowe zasady to:

1. Kolumny wraz ze słuchaczem tworzą trójkąt równoboczny.
2. Głośniki wysokotonowe na wysokości uszu słuchacza.
3. Kolumny odsunięte od ścian o minimum 30 cm (często im więcej tym lepiej)
4. Kolumny skręcone w kierunku słuchacza.

To tak na start. Dalej kwestia akustyki. Dywan na podłodze, zasłony w oknach, jakieś meble/rzeczy na ścianach.

Popróbuj i daj znać jak efekt. Akurat weekend się zbliża :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie nie było wbijaniem szpilki Kolego @szpirit

Nie będę się rozpisywać za bardzo ale moje warunki tez są nie specjalne jednak do odsłuchu wysuwam kolumny jakieś 50 cm od miejsca w którym stoją normalnie , nie dla zabawy,😋 tylko po to by wykorzystać ich potencjał poprawić większość aspektów brzmieniowych i cieszyć się odbiorem na przyzwoitym poziomie .

Nie mam hiendu ale średnie HiFi i jakieś podstawy ustawienia powinno się zachować , zresztą każda kolumna , pełnię swoich cech osiąga jak ma dookoła siebie miejsce by to zaprezentować z niewielkimi wyjątkami .

A to co w większości tu przeczytałem , eh 🤦 szkoda gadać  . Pzdr i sporo zabawy przed Tobą 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie tego nie odbieram jako wbijanie szpili.. nie znam się, to mój pierwszy sprzęt HiFi stąd moje pytanie. Niby wg listy tych punktów które dał @iFi Audio z małymi zmianami (trójkąt nie ma równych boków zamiast 30cm jest 26cm - w przypadku MA Gold 100) wszystko spełniam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpiritJa wolałbym nie równy trójkąt na poczet miejsca dookoła kolumn ale może się nie znam . Fajne graty w kiepskim pomieszczeniu do dupy ustawione mogą ( a nawet zagrają)zagrać beznadziejnie 😏.  Pzdr 

ps co znaczy zamiast 30 jest 26? Jakie Ty masz odległości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpirit napisał:

Tył kolumny od ściany - stoją pod kątem więc to się różni ale powiedzmy 22-26 cm

A pomiędzy Tobą a kolumnami i pomiędzy kolumnami jakie są odległości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155 cm od osi glosników a od miejsca odsluchowego (a dokladniej od czubka nosa heheh) do głośnika (membrany) jest 278 cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.