Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny


Jamaradza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie cechy powinny posiadać kolumny, aby dobrze grały w niedużym pokoju (17 m2)? Na co zwrócić uwagę? Bas nie musi być mocny, ale chciałbym, żeby był. Czy tak się nie da? Najlepiej chyba będzie po odsłuchu w salonie wypożyczyć ze sklepu i sprawdzić w domu. Może jakieś wskazówki przy wyborze? Muzyka to głównie rock. Szukam kolumn w cenie ok 8 tys. za parę plus wzmacniacz też w podobnej cenie. Brzmienia, które by mnie interesowało na razie szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam, jakie cechy powinny posiadać kolumny, aby dobrze grały w niedużym pokoju (17 m2)?


Takie same, jak te, ktore graja w duzym pokoju

Te 16tys. podzielil bym inaczej. Najwazniejsze sa glosniki. Maja na najwiekszy wplyw i najwiecej „wlasnego charakteru“. Dlatego wiecej na glosniki.

Co jest zrodlem? Przy wyborze wzmacniacza bral bym pod uwage zabudowany DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 16k to dużo pieniędzy. Ale patrząc na ceny sprzętu to już nie wydaje się wiele. Nie mam wygórowanych wymagań co do sprzętu, nie mam porównania co do droższych zestawów, ale z tego co odsłuchiwałem do tej pory mógłbym już coś wybrać, lecz jeszcze nie wiem jak by to brzmiało w moim pokoju. Stąd moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt, który chcę kupić nie musi być nowy. Tylko przed zakupem musiałbym go odsłuchać. Chciałbym kupić sprzęt na lata. Mój obecny zestaw gra już 13 lat. Zebrałem trochę doświadczeń, lecz nie wiem jak opisać, to czego oczekuję. Chyba najbardziej by mi pasował dźwięk szczegółowy, wyraźny i naturalny z szybkim basem (określenie jak dla mnie oznacza krótkotrwały okres wybrzmiewania basu, lecz mogę się mylić, ale samo określenie bardzo mi się podoba). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odsłuch, to nie sądzę, byś brał pod uwagę wycieczkę ze Świnoujścia

do Wołosatego 😉  Dlatego przydała by się bliższa lokalizacja również dlatego,

że część oferentów kolumn po prostu nie wysyła. Poza tym jeśli to nie wstyd 😉 

dobrze byłoby wiedzieć od czego tu mamy startować i co chcesz poprawić.

Co do gratów, to kupno dobrego Rotela czy Yamahy z popularnych marek byłoby

chyba dobrym kierunkiem, a co do kolumn, to coś z Ushera lub ze wstęgą

np. Audiovectora czy Elac Vela lub Carina ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem fajny budżet i sporo kombinacji oraz bardzo szeroki wybór. Proponowałbym przyjazd do naszego salonu, nawet jeśli wydasz trochę kasy na paliwo to znajdziesz u nas chyba największy wybór sprzętu w postaci kolumn i wzmacniaczy, które w komfortowych warunkach porównasz i sam zdecydujesz co ci się podoba - zapraszamy😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie. Zastanowię się.

A mój obecny zestaw to: Kolumny Klipsch Synergy F2 i amplituner Onkyo TX-8211 oraz dokupiony później Yamaha CD-N301. Jak dla mnie dźwięk był z tego dobry. Ale jakieś 3 lata temu odsłuchałem w salonie kolumny B&W 603 s2 z R-N803D i zachwyciło mnie brzmienie tego zestawu, przede wszystkim jego szczegółowość, wyrazistość. Nie zdecydowałem się jednak na zakup wtedy. Teraz jednak chciałbym coś kupić. Bowersy podłogowe, jak powiedział Pan w sklepie, w małym pokoju jak mój będą się dusiły. Więc może jakiś inny wybór? Słuchałem tańszych zestawów z rotelem A11 Tribute. Grało to bardzo dobrze jak dla mnie, ale bez tego wrażenia wow. Później był droższy zestaw - Elac Carina +Hegel H120. Było jeszcze lepiej, ale to wrażenie znów się nie pojawiło. Może za krótko słuchałem, albo za cicho, nie wiem. Być może moja wrażliwość osłabiła się. I jeszcze trudno mi oceniać różnice między odsłuchaniami różnych zestawów. Może słucham zbyt pośpiesznie lub nieuważnie.

Czego mi brakuje w moim obecnym zestawie? Przede wszystkim szczegółowości, tony wysokie są lekko rozmyte jak dla mnie i jest ich odrobinę zbyt dużo, tony średnie są dobre, ale czasami trochę jakby za bardzo się uwypuklają. Bas dobry, ale jest go trochę zbyt dużo. Czyli wszystkiego trochę za dużo. To są tylko moje subiektywne wrażenia. I jeszcze jak się zwiększy głośność za bardzo, to pojawiają się duże zniekształcenia.

Nie wiem, czy sprzęt osiągnie zamierzony budżet, bo musi być zauważalna różnica w odsłuchu, która by usprawiedliwiała różnicę w cenie. A może trzeba tylko uważniej słuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jamaradza napisał:

Dziękuję za zaproszenie. Zastanowię się.

A mój obecny zestaw to: Kolumny Klipsch Synergy F2 i amplituner Onkyo TX-8211 oraz dokupiony później Yamaha CD-N301. Jak dla mnie dźwięk był z tego dobry. Ale jakieś 3 lata temu odsłuchałem w salonie kolumny B&W 603 s2 z R-N803D i zachwyciło mnie brzmienie tego zestawu, przede wszystkim jego szczegółowość, wyrazistość. Nie zdecydowałem się jednak na zakup wtedy. Teraz jednak chciałbym coś kupić. Bowersy podłogowe, jak powiedział Pan w sklepie, w małym pokoju jak mój będą się dusiły. Więc może jakiś inny wybór? Słuchałem tańszych zestawów z rotelem A11 Tribute. Grało to bardzo dobrze jak dla mnie, ale bez tego wrażenia wow. Później był droższy zestaw - Elac Carina +Hegel H120. Było jeszcze lepiej, ale to wrażenie znów się nie pojawiło. Może za krótko słuchałem, albo za cicho, nie wiem. Być może moja wrażliwość osłabiła się. I jeszcze trudno mi oceniać różnice między odsłuchaniami różnych zestawów. Może słucham zbyt pośpiesznie lub nieuważnie.

Czego mi brakuje w moim obecnym zestawie? Przede wszystkim szczegółowości, tony wysokie są lekko rozmyte jak dla mnie i jest ich odrobinę zbyt dużo, tony średnie są dobre, ale czasami trochę jakby za bardzo się uwypuklają. Bas dobry, ale jest go trochę zbyt dużo. Czyli wszystkiego trochę za dużo. To są tylko moje subiektywne wrażenia. I jeszcze jak się zwiększy głośność za bardzo, to pojawiają się duże zniekształcenia.

Nie wiem, czy sprzęt osiągnie zamierzony budżet, bo musi być zauważalna różnica w odsłuchu, która by usprawiedliwiała różnicę w cenie. A może trzeba tylko uważniej słuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

polecam dozbierać i kupić te monitory

na pewno spełnią założenia z "górką"

obraz.thumb.png.b8e25130ef29e8b8465d2eb500494f0b.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ewentualnie te też się spawdzą ale nie bedzie tak spektakularnej dynamiki

obraz.thumb.png.49af1121c314a9fe1f72f2f51d26f17c.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w obu przypadkach cena / jakość rewelacyjna

 

nie polecam też kupna używek jeśli ma to być zakup na lata

proponuję się skupić na pierwszej propozycji

tu opis podobnego układu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

tu opis podobnego układu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajnie zerżnięte Day Sequery, no ale wszystko już było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Jamaradza napisał:

A może trzeba tylko uważniej słuchać?

jeśli podejmiesz decyzję o wyborze mojej propozycji

do swojego pokoju wybierz strojenie niższe czarna charakterystyka basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ASURA napisał:

Fajnie zerżnięte Day Sequery, no ale wszystko już było...

chyba już mi o tym pisaleś 🙂

grunt to, jeśli powielać, to dobre wzory

a kolumny Gravesena wywołały wow na wystawie w Monachium

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slawek.xm napisał:

chyba już mi o tym pisaleś 🙂

grunt to, jeśli powielać, to dobre wzory

a kolumny Gravesena wywołały wow na wystawie w Monachium

No bo Day Sequerra to były super kolumienki za ok 5000$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry serdecznie zapraszam Pana na odsłuch do Krakowa do naszej Sali akustycznej, chciałbym może odrobinę podnieść kwotę na kolumny ( oczywiście w specjalnej cenie dla forumowiczów ) i zaproponować Sonus Faber Lumina V ( lub Tannoy XT8F) , Lumina jest wybitnym dziełem tego, koncernu w stosunkowo dobrej cenie – oczywiście będziemy mogli porównać z innymi propozycjami, takich firm jak Phonar, Opera, Xavian, Monitor Audio, Focal, Wharfedale, JBL, Audiovector, Dynaudio, Pylon Audio, Quadral, Klipsch, Polk Audio, Dali, Emotiva, Amphion, Golden Ear-y, Chario, Elac, Fyne Audio, PMC, Spendor, Heco, Indiana Line, Amphion, Triangle, Acoustic Energy, Magnat, Cabbase, Kef, SVS itd. oczywiście pamiętając o budżecie. Oczywiście podaję propozycję kolumn i firm, które mamy na miejscu, elektronikę też mamy na miejscu w bardzo dużym wyborze i jest u nas na miejscu, a nie na „zewnętrznym magazynie”  zapraszam Krzysztof.

 

================================================================================

 

Audiotrendt Kraków zaprasza na odsłuchy w naszej Sali akustycznej – doradzamy, pomagamy, oraz możemy wypożyczyć sprzęt do domu.
Proszę pamiętać, że robimy najlepsze ceny dla forumowiczów portalu Audiostereo.pl ( przyjedź lub zadzwoń tel. 12 686 10 15, kom 791063315, kom 509 188 477; www.audiotrendt.com.pl )

89766722_2916646258396012_4962990746689863680_o.jpg

Edytowane przez Audiotrendt

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego który salon audio wybierzesz, najważniejsze to zrozumieć czego się szuka w dźwięku. Poproś obsługę o złożenie skrajnie różnych zestawów: czegoś jasnego, czegoś ciemnego, czegoś pomiędzy. Wyrób sobie własne zdanie i wtedy podejmij decyzję. 

Zachęcam Cię do przeznaczenia jakiejś części tej kwoty na niewielką nawet adaptację akustyczną. 3 tys. złotych w adaptacji akustycznej podniesie brzmienie zestawu znacznie więcej niż dodanie tej kwoty do budżetu na kolumny.

No i oczywiście Audiomagic zaprasza na odsłuchy :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Audiomagic.pl napisał:

Niezależnie od tego który salon audio wybierzesz, najważniejsze to zrozumieć czego się szuka w dźwięku. Poproś obsługę o złożenie skrajnie różnych zestawów: czegoś jasnego, czegoś ciemnego, czegoś pomiędzy. Wyrób sobie własne zdanie i wtedy podejmij decyzję. 

Zachęcam Cię do przeznaczenia jakiejś części tej kwoty na niewielką nawet adaptację akustyczną. 3 tys. złotych w adaptacji akustycznej podniesie brzmienie zestawu znacznie więcej niż dodanie tej kwoty do budżetu na kolumny.

Dziękuję wszystkim za rady, oferty i zaproszenia. Na razie jednak rezygnuję z zakupu nowego sprzętu. Za radą poszukam informacji w Internecie o adaptacji akustycznej pomieszczeń. Może coś uda mi się zrobić w moim pokoju. Słuchał będę muzyki na sprzęcie, który mam. Ma on swoje też zalety. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jamaradza napisał:

 

Dziękuję wszystkim za rady, oferty i zaproszenia. Na razie jednak rezygnuję z zakupu nowego sprzętu. Za radą poszukam informacji w Internecie o adaptacji akustycznej pomieszczeń. Może coś uda mi się zrobić w moim pokoju. Słuchał będę muzyki na sprzęcie, który mam. Ma on swoje też zalety. 

 

 

 

Zgadzam się, akustyka to podstawa. Zainwestujesz teraz, a efekt z Tobą zostanie aż do przeprowadzki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2022 o 21:43, Jamaradza napisał:

Bowersy podłogowe, jak powiedział Pan w sklepie, w małym pokoju jak mój będą się dusiły. Więc może jakiś inny wybór?

Nic z tych rzeczy, 17m2 spokojnie możesz iść w kolumny podłogowe... Nie daj sobie wmawiać tylko słuchaj!

W dniu 30.05.2022 o 21:43, Jamaradza napisał:

Słuchałem tańszych zestawów z rotelem A11 Tribute. Grało to bardzo dobrze jak dla mnie, ale bez tego wrażenia wow. Później był droższy zestaw - Elac Carina +Hegel H120. Było jeszcze lepiej, ale to wrażenie znów się nie pojawiło. Może za krótko słuchałem, albo za cicho, nie wiem. Być może moja wrażliwość osłabiła się. I jeszcze trudno mi oceniać różnice między odsłuchaniami różnych zestawów. Może słucham zbyt pośpiesznie lub nieuważnie.

Czego mi brakuje w moim obecnym zestawie? Przede wszystkim szczegółowości, tony wysokie są lekko rozmyte jak dla mnie i jest ich odrobinę zbyt dużo, tony średnie są dobre, ale czasami trochę jakby za bardzo się uwypuklają. Bas dobry, ale jest go trochę zbyt dużo. Czyli wszystkiego trochę za dużo. To są tylko moje subiektywne wrażenia. I jeszcze jak się zwiększy głośność za bardzo, to pojawiają się duże zniekształcenia.

Marek audio jest znacznie więcej, odwidź jakiś inny salon niż Top Hi-Fi, ponieważ są też jakie marki jak Monitro Audio, Dali, Focal, KEF, Fyne Audio, Tannoy, i wiele innych, a wymieniam tu tylko marki kolumn, do tego sporo firma wzmacniaczy.

Myślę że warto pochylić się nad zestawem Focal Aria 926, do tego wzmacniacz Cambridge Audio CXA61. Alternatywą dla tego systemu może być Monitor Audio Silver 500 z Magnatem MA900. Zapraszam do nas można posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, S4Home napisał:

Nic z tych rzeczy, 17m2 spokojnie możesz iść w kolumny podłogowe... Nie daj sobie wmawiać tylko słuchaj!

to prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.