Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz dla Sonus faber Sonetto V

RobertKarol
 Share

Recommended Posts

Witam,

proszę o sugestie w temacie wzmacniacza dla pary S.f. Sonetto V. 

Preferowana niedroga, integra (może konstrukcja hybrydowa) o muzykalnym brzmieniu do dosyć cichego odsłuchu i jazzowego plumkania.

Z drugiej strony intryguje mnie pomysł z wypróbowaniem oferty NuPrime np. AMG PRA + STA.

Sugestie właścicieli serii Sonetto mile widziane. (Mam możliwość testowych odsłuchów tylko w Warszawie.)

Serdecznie pozdrawiam,

Robert.

Pomysłów jest co najmniej kilka i jednym z nich byłoby połączenie tych kolumn z Roksanem K3, który dałby trochę pozytywnej energii w takim zestawieniu. Z innych ciekawych połączeń warto posłuchać zestawienia z którymś ze wzmacniaczy firmy Atoll np. IN100/IN200 Signature. Trudno powiedzieć co dokładnie tobie się spodoba ponieważ mamy różne upodobania i nie zawsze to co nam gra zagra tobie. Jeśli możesz to posłuchaj w sklepie jak te kolumny grają z różnymi wzmacniaczami u nas znajdziesz te kolumny jak i wymienione wzmacniacze, być może spodoba ci się coś zupełnie innego. Wybór sprzętu mamy ogromny o różnej charakterystyce dźwięku więc na pewno znajdziesz coś dla siebie😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Jak niedroga integra to będzie rozczarowanie ... 

Proponuję końcówkę mocy na Hypex Ncore i przedwzmacniacz Gustard P26.

Albo jeszcze lepiej - DAC RME ADI-2 FS. Ma konfigurowalną funkcję loudness - co pomoże przy cichych odsłuchach. Podobno świetna regulacja głośności.

Edited by Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Godzinę temu, sylwesterw napisał:

A tak swoją drogą, to nie pierwszy raz już czytam temat, w którym autor pyta o poradę, po czym okazuje się, że ma swoje typy, które nijak mają się do porad forumowiczów:(

A co w tym złego, że chce skonfrontować swoje typy z doświadczeniami innych? A czyjeś porady zobowiązują autora wątku do zakupu?  Co najwyżej mogą rozszerzyć krąg poszukiwań. A chyba o to chodzi.  Więc w czym problem????

1 godzinę temu, sylwesterw napisał:

kategoria "nie drogi"

W sumie lepiej napisać "niedrogi" 

Witam, przepraszam za niezwykle względne pojęcie niedrogi. Chciałem uniknąć propozycji typu Dan D'Agostino itp.

Kto zna i wie o czym mowa w przypadku systemu z S.f. Sonetto wie jaki wzmacniacz polecić i jaki to poziom cenowy.  Oczywiście wybiorę najlepszą relację ceny do brzmienia, wyglądu, funkcjonalności itd.

(Nawiasem mówiąc pseudo porady  typu:  "A tak swoją drogą, to nie pierwszy raz już czytam temat, w którym autor pyta o poradę, po czym okazuje się, że ma swoje typy, które nijak mają się do porad forumowiczów"  - niestety zniechęcają tylko do odwiedzania tego forum. Szkoda...)

39 minut temu, RobertKarol napisał:

"A tak swoją drogą, to nie pierwszy raz już czytam temat, w którym autor pyta o poradę, po czym okazuje się, że ma swoje typy, które nijak mają się do porad forumowiczów"  - niestety zniechęcają tylko do odwiedzania tego forum. Szkoda...)

Trzeba mieć dystans. Polecam 😉

15 minutes ago, Tonnii99 said:

Dołączyłbym do tej listy coś o czym mało się jeszcze pisze, a mianowicie MICHI X3. Dla mnie to on pod względem dźwięku bardzo przypomina Krella KAV 400xi.

Na niektórych zdjęciach z pokoju odsłuchowego w siedzibie SF stoją wzmacniacze MICHI - pewnie dobry trop. Dla mnie ten wzmacniacz wygląda fenomenalnie.

Q21 byli jak stały to mogą się wypowiedzieć.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Edited by Chilled

2 minuty temu, Chilled napisał:

Na niektórych zdjęciach z pokoju odsłuchowego w siedzibie SF stoją wzmacniacze MICHI - pewnie dobry trop. Dla mnie ten wzmacniacz wygląda fenomenalnie.

Q21 byli jak stały to mogą się wypowiedzieć.

Hidden Content

to chyba miałem nosem do propozycji 😛 

Ten X3 kosztuje tyle co ten Musical 6.

Piękne dzięki. To są konkrety.

Michi X3 jest na liście.  W moim przypadku wbudowany DAC to akurat minus.  

13 godzin temu, iFi Audio napisał:

Ostatnio sporo dobrego słyszałem o wzmacniaczach Tonewinner: 

Hidden Content

Brzmi jak coś czego szukasz.

Nigdy nie słyszałem o marce. Piękny piec. Cena rozsądna. Niestety trochę za duży i za ciężki jak dla mnie.

W dniu 20.06.2022 o 15:45, Piopio napisał:

Jak niedroga integra to będzie rozczarowanie ... 

Proponuję końcówkę mocy na Hypex Ncore i przedwzmacniacz Gustard P26.

Albo jeszcze lepiej - DAC RME ADI-2 FS. Ma konfigurowalną funkcję loudness - co pomoże przy cichych odsłuchach. Podobno świetna regulacja głośności.

Ale fajny DAC. Pierwszy raz widzę. I cena bardzo zachęcająca. Aktualnie w moim systemie sprawdza się Auralic Altair. W sumie może pełnić funkcję pre. Wtedy pomysł z Hypex Ncore bardzo ciekawy. 

Ale fajny DAC. Pierwszy raz widzę. I cena bardzo zachęcająca. Aktualnie w moim systemie sprawdza się Auralic Altair. W sumie może pełnić funkcję pre. Wtedy pomysł z Hypex Ncore bardzo ciekawy. 

W przypadku D-klasy jak hypex ludzie chwalą połączenie z pre lampowym.

Btw - znam człowieka który mial Michi x3 a teraz ma najwyższy model. Jakbys chciał się poradzić coś to daj znać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 godziny temu, RobertKarol napisał:

Wiem, że to może nieco nieintuicyjne, ale zdecydowanie polecam stosowanie przedwzmacniacza, nawet jeżeli DAC ma regulowany poziom wyjściowy. Jakoś zawsze brzmi to dla mnie lepiej z dedykowanym pre. Inna sprawa, że większość DAC ma regulację głośności w domenie cyfrowej. 

19 minut temu, iFi Audio napisał:

Wiem, że to może nieco nieintuicyjne, ale zdecydowanie polecam stosowanie przedwzmacniacza, nawet jeżeli DAC ma regulowany poziom wyjściowy. Jakoś zawsze brzmi to dla mnie lepiej z dedykowanym pre. Inna sprawa, że większość DAC ma regulację głośności w domenie cyfrowej. 

"It uses a combined analog/digital volume control, it switches between the analog steps and uses digital volume attenuation (the manual says using 48 bits) in between the steps in order to make the volume transitions smooth."

Teraz, Piopio napisał:

"It uses a combined analog/digital volume control, it switches between the analog steps and uses digital volume attenuation (the manual says using 48 bits) in between the steps in order to make the volume transitions smooth."

Piszesz o RME? Znajomy ma i też używa zewnętrznych pre (ma lampę i tranzystor).

41 minut temu, iFi Audio napisał:

Piszesz o RME? Znajomy ma i też używa zewnętrznych pre (ma lampę i tranzystor).

W pewnym sensie wracamy do początku. Wspominany już Rogue Sphinx 3 to lampowy pre i końcówki mocy w klasie D w jednej obudowie. Muszę posłuchać tyle, że dostępność słaba w Stolicy.

Wczoraj dostałem propozycję Fezz Audio Titania. Miałem już do lamp nie wracać, ale mocno mnie kusi Pan Michał (z Fezz Audio) spełnieniem moich oczekiwań.  Niestety ceny ostatnio zrobiły się u nich nieco wygórowane. Utytułowana konkurencja mocno depcze im po piętach.